Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
4. feb 2010

baska, ale 357 sa moze robit len ked je dieta zdrave ... odkaz muzovi 😉

egyptanka
4. feb 2010

no koncim s odsavanim ... necelych 70 ml zajtra na polievocku mam 🙂

ajka82
4. feb 2010

potulka, aby ti malo nebolo...ked mala zaspi,ja si otvaram flau tiez 😅

mgk111
4. feb 2010

heeej baby provokujete s tym vinciskom... ja radsej nie, pockam na tu mrchu a potom oslavim 😀

ajka82
4. feb 2010

egy my ak nahodou kupime novy kocik lahsi, tak PPsi ale GT3 si nechame, lebo ten tank prejde vsade 😀 ...

potulka
4. feb 2010

ajka, toho sa nebojim, mne staci par hltov a uz mam v hlave. 🙂

babulka, ked ste na UM, tak mozes aj od 6. kedy si zacala s prikrmami?

ajka82
4. feb 2010

mgk, len si daj, cervene...a nabehne 😀 😝

ajka82
4. feb 2010

potulka, ja ked som dala prvy krat 2dcl, tak som sa plazilado postele 😀 😅

mgk111
4. feb 2010

ajka - ak tam nahodou cosik je, tak to nieeee 😀 ale verim ze nie je, ale aj sa istim aby som nerobila "zle" 😝 verim ze do tyzdna uz pridu kedze z ba je dlha cesta 😀

egyptanka
4. feb 2010

Maci, dakujem ... 🙂
Pavli ako casto sterilizujes odsavacku?

potulka
4. feb 2010

2 dcl? tolko som naraz nevypila tusim nikdy. ved hovorim, ze malo znesiem. moj alkoholovy rekord su DVE MALE piva za vecer. 😝

egyptanka
4. feb 2010

ajka, ja mam PP ale ziada sa mi zmena 🙂

ajka82
4. feb 2010

akurat maladopilacaj a docupitala s flaskou prazdnou a podala mi ju, ze " da toto" 😲 som doliala caj a ona pije dalej 😵

egyptanka
4. feb 2010

potulka, tak ja sa mozem hanbit ... za vecer niekedy pali vo mne aj dve flasky ked bola slina 🙂
ajka, super 🙂

Otazky:
1, ako rozvijat rec dietata?
2, mozu deti bravcove masko?

lubi22
4. feb 2010

Ahojte 🙂

Ste mi narobili chute s tym vinkom, hned som si naliala pohar 😉

Filipko mi dnes bojkotuje, nechce zaspat, tak pod chvilu k nemu chodim.

Potulka citala som tiez ten clanok - myslim, ze v zasade je to pravda, co je tam pisane, aj ked zase si nemyslim, ze by vhodne vybrana aktivita, ak bavi aj babenko mohla nejako uskodit. Napr. aj co sa tyka ucenia reci - ale musi to byt prirodzene hravou formou. Ako si pisal, mne sa napr. Helen Doron nepacila, nie je to pre zive deticky, nechapem ako niekto moze rozpravat o 17 mesacnom dietati, ze ved sa nauci byt disciplinovany. To sa mi nepaci. Ale napr. forma, akou sa uci Samko anglictinu teraz, je uplne super. Chodi do anglickej skolky a maju lektorku, ktora je americanka, nerozprava po slovensky - no a deticky s nou dokazu uzasne komunikovat. A to je tam niekedy aj dve hodinky sama s detickami, ona nevie ani cek a ziadny problem. Deticky to do seba nasavaju, neberu to ako ucenie. Samkovi je uz teraz jedno, ci pozera Ice age v anglictine alebo slovencine, jednoducho deti to citia a vnimaju inak. Nehovorim, ze vsetko rozumie, alebo vie povedat, ale dostava cit pre jazyk a to je podstatne 🙂

Chorobkam zelam skore vyzdravenie 😉

Pasoi Matuskovi blahozelam k super pokroku 🙂

K teme autosedacky - mame Maxi Cosi Tobi.

Anketa - ovocie - vzdy na olovrant bud vyzivu, alebo cerstve ovocie, niekedy aj doobeda, alebo cez den.

Lenka ved sa urcite do zajtra udobrite 😉 Ku nam by mali prist svokrovci na vikend, som zvedava, prvykrat by mali u nas aj spat, lebo oni tu nikdy nechcu prespat, svokor fajci aj v noci zo spanku, tak on je ako besny, ked ma niekde prespat. Ale moj manzel im povedal, ze dakde pojdeme, tak ze budu strazit.

A som taka sklamana z vyberu letnych dovoleniek - ako mam deti som asi sialene narocna, a nezda sa mi divna otazka typu, ze kedy odlieta lietadlo, no v CK to nedokazu povedat. Takze chcela som rezervovat dovcu uz teraz, ale pockam asi az na last minute, lebo vtedy uz snad budu jasne casy odletov. Ja nepojdem na dovolenku s odletom o pol noci s dvoma malymi detmi.

ajka82
4. feb 2010

egy sak preto ze mas PP ti pisem...ja tej znacke zostanem verna ak sa rozhodneme isto pre dalsi lahsi a skladnejsi kocik, lebo ten nas zabere cely kufora uz do neho nic nevpraceme

potulka
4. feb 2010

ajka, uzasne! rastu nam z tych deti partaci. 🙂 matejko sa dnes hojdal na konikovi a popritom hovoril "paaa". znamenalo to: nemozem sa poriadne hojdat, lebo konik naraza do radiatora. radiator = paaaa (lebo páli). 😀

lubi22
4. feb 2010

Egy ja rozmyslam nad kocikom Bumbleride Flyer - nie je sice dizajnovo nic moc, ale je velmi funkcny, v podsate okrem jedneho splna vsetky moje kriteria na kociky 😉

Ako rozvijat rec? Najlepsie normalnym rozpravanim s dietatkom, podla mna nic nie je lepsie. Ja som uz niekedy taka ukecana, ked cely den meliem iba pre seba (resp. pre Filipka) 🙂 A bravcove sa myslim, ze odporuca az po roku, ale vo vseobecnosti nie je povazovane za nejake zdrave maso, takze asi skor pomenej 🙂

egyptanka
4. feb 2010

vidis Lubi s tym odletom to mas recht ... my asi na dovcu tento rok eeee ☹ jedine tak slovensko ...

egyptanka
4. feb 2010

Lubi, lebo svokor ide na zabijacku domacej svini (nie nie mna nejdu bit 🙂 ) a donesie fajnove domace masko tak som nad tym rozmyslala, pripadne vyvarit kosti a zamrazit vyvar na neskor ... hmmm.

lubi22
4. feb 2010

Tu je ten kocik Bumbleride:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3717870

Inak tiez si chvalia ako buginu ten PP Pliko S3, je velmi podobny vlastnostami ako tento Bubleride, akurat, ze mne viac vyhovuje spojena rucka a ten Bumbleride je najkrajsi z tych spatnych kocikov - teda podla mna 😅

egyptanka
4. feb 2010

ja mam PP Pliko Switch

lubi22
4. feb 2010

Egy - mozno niekto bude vediet lepsie - ale vyvary z kosti nie su zdrave - dakde som citala, ze v kostiach sa udrzuju nejake skodlive latky, citala som to o hovadzine, neviem, ci to plati aj pre bravco. Ale podla mna ked jej zamrazis domace kare, obcas jej ho mozes urobit 😉

Apropo svokry- Lenka, Ajka - dufajme, ze my budeme lepsie 😉 No ale aj ja mam v niecom tazke srdce a mozno som ja sibnuta a narocna, ale zda sa vam v poriadku, ak ma svokra ine dieta rovnako rada ako vlastne vnucata, no a travi s nou ovela viac casu ako s vlastnymi vnucatami? Lebo mne to dost vadi a neviem, ci som sisi ja, ale odkedy je ta mala na svete (je 4 mesiace mladsia), tak svokra k nam omnoho menej chodi, lebo sa ide vyblaznit k nej, ide tam aj na 3 hodky, byvaju blizko a potom sa jej neziada chodit za vlastnymi vnukmi. Teraz bude vyse tri tyzdne, co ich nevidela, predtym by to bolo nemyslitelne, sama si riadi cas, ak vedela, ze ich neuvidi cez vikend, tak vzdy dobehla aspon raz v tyzdni. Jednoducho ja mam taky pocit, ze vnucata by mali byt na prvom mieste a potom daleko daleko nic az potom dalsie deti. A nie ze ich ma rada rovnako a navyse s nou travi omnoho viac casu. Ale hovorim, mozno som sisi ja, lebo ona nasich velmi lubi, len odkedy chodi stale za tou malou, tak tam si uspokoji potrebu po malych detoch a za nasimi uz tak nebazi. Cokolvek jej poviem o Filipkovi, ona hned na to, co mala urobila, vadi mi to.

matja
4. feb 2010

egy, bravčové - udáva sa, že po roku, ale ja počkám trochu dlhšie.

ako rozvíjať reč - rozprávaním, veľa sa s malým rozprávam, aj keď kočíkujem alebo manducujem, tak sa mu často prihováram, ukazujem mu, čo vidí a tak... A aktívne rozvíjanie reči robím tak, že keď Paťko vydá nejakú kombináciu slabík, tak to prirovnávam hneď k určitým slovám. Napríklad povedal "kaka" a ja som sa ho pýtala, kde je kačka? Kačička je tam? A odvtedy je kačka kaka. Alebo dnes hovoril niečo ako oko/koko - tak ja mu na to, ocko? kde je ocko? a dáva sa mu do hlavičky, že vyslovil niečo podobné slovu ocko... a takto sa snaží vyslovovať aj "tam" - povie "ta" a ja ukazujem prstom na určitý bod a hovorím, čo je tam?

lubi22
4. feb 2010

Tak som sa aj ja pridala k teme svokry 😀

Matja ten ujo sa mi neozval ohladne stavebnice 😠 Neskusis mu napisat aj Ty? A ak by sa Tebe ozval, tak ja to v pohode objednam.

matja
4. feb 2010

lubi, hm.. divné... Asi by som také čosi nepochopila ani ja... Ani som sa s takým nestretla...

k tomu predávajúcemu, písala mu sesternica, tak vraj neposiela na Slovensko...

mgk111
4. feb 2010

ajka - nadherne ze pride k tebe chichi

kubka som dnes ucila hadzat mince do pokladnicky a islo mu to 😉 tip na vzdelavanie nasich detureniec 🙂 a tiez sa mu prihovaram, bud v knizke vdzy v jeden den opakujem jedno zvieratko aolebo tak aby si to zapamatal a dalsi den ine a podobne... cokolvek ukazjem tak rozpravam... uz vie aj ze kde je dorka, a ukazaje hned na akvarko a v poslednych dnoch ho to tak laka, ze pred nim vie vysedavat a cakat kedy vylezie spod takej plosinky 😀
ucia sa velmi rychlo deturence, preed dvomi dnami sme sa ucili ze ukaz potmehuda - akoze taky pohlad, tak skloni hlavku a dvihne len oci a usmieva sa - tak sa svagrina rehnila ze ake hovadiny ho ucim - no a co, nech je sranda nie? 😅
no idem buvakt - zajtra ideme ku svokrovcom vecer a asi zostavame neviem dokedy zase 😉 lebo ked som povedala ze prideme mrknut a prespat, tak ze preco chceme ist rano domov 😀

lubi - svokra ma kopu malych deti v skole ale kubko je kubko 😀 hrda babka chodi po vonku a vsetkym ukazje akeho ma krasneho vnucika 😉 mi je to niekedy az smiesne, ze je taka stastna z toho 😀 ale v dobrom samozrejme...

egyptanka
4. feb 2010

Moja svokrovci: Svokra (Zdenova mama je mrtva) a druha zena jeho otca je svojska povaha, povie si, ale nepoucuje, ma nazor vy ste rodicia, vy ste zodpovedni, robte ako vy uznate za vhodne ... sem tam povie ako to bolo u jej syna a navrhne riesenia. Zo zaciatku sa jej nepozdavalo, ze mala bola velmi chuda, ale to povedala mojej mame a nie mne. Dlhodobe kojenie uz akceptovala. Malu vidi tak raz za mesiac-dva.
Svokor ... kedze ma styroch synov tak v prvej vnucke vidi svoj neraalizovany sen v dcere ... ma ju rad, len tym, ze mala ho nevidi casto tak sa ho trocha zo zaciatku kazdej navstevy boji ... tym, ze je doma bez roboty tak ju vidi castejsie ... tak tri krat za mesiac. Kupi to co potrebujeme, alebo vytiahne loooove a da nech kupime my. Do vychovy sa absolutne nestaraju.

egyptanka
4. feb 2010

Lubi, Matja mam zistit u segry kde to objednavala??

lubi22
4. feb 2010

Matja skoda, a nenasla si nikoho ineho nahodou?

No ta mala je muzovej sesternice dcerka, cize je to z rodiny, svokra im velmi pomaha, dokonca im zabezpecila byvanie v ich druhom dome, auto, pracu. To by mi nevadilo, ved pomahat si treba, ak to potrebuju, tak ok, ale vadi mi to, ze aj ked tam prideme, oni hned dobehnu tiez a svokra hned chyta malu na ruky, pricom mne zostane Filipko, hoci ju vidi kazdy den a nasich raz za cas, ked pochvalim Filipka, ona sa hned ponahla, aby pochvalila malu, ze v nicom nezaostava, no pritom viem, ze chlapcov velmi lubi, zahrna ich darcekmi, ale asi je to tak, lebo oni sa stretavaju kazdodenne, prisom nasich vidi raz za cas. Ale nemozem si pomoct, mne to vadi, mam akusi predstavu o vynimocnosti a jedinecnosti vnucat u starych rodicov 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre