Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
8. feb 2010

katja, ten nas neni parny... voda izbovej teploty 😉 a v spalni mame 18-19, v obyvke 20-22

munu
8. feb 2010

dneska som Matkovi dala na obed zeleninku, sladky zemiacik kombinovany s normalnym zemiakom, do toho mrkvicka, zltok a brokolica a na Ajkinu radu som polovicu pomixovala a polovicu popucila vidlickou.. boli tam riadne aj hrucky mrkvicky a zemiaciku, ale Matko to cele zbastil, pekne si zuvkal a prehltal.. ziadne stopy po duseni.. takze diky Ajka, super napad 😉

potulka
8. feb 2010

vidis, nsoci, pre mna snorenie = utrpenie. ale dnes to bolo ine - dva navstivene obchody = dva nakupy! juchuchuuuu, mam nohavice aj podprdu, oboje z vypredaja. oslavovala som zapekanou bagetou. 🙂

my mame v byte naopak odvlhcovac.

egyptanka
8. feb 2010

Dobry vecer ...

labutka
8. feb 2010

egy urcite uz naty spi, ze? 😀

egyptanka
8. feb 2010

labutka, hej hej ... padla o 19 ako podtata ... dnes spala len od 11 do 13 a potom nic ...
inac som sa chcela spytat na to casovanie pri kakani ... vies mi dat k tomu viac ... ono ja som si vsimla, ze Naty by niekedy spala aj dlhsie, ale zobudi sa na to, ze kaka ... tak mi napadlo, ze ju asi skusim dat na nocnik, aby sa vykakala po spanku ... ale neviem ako to docielit ... ty si spominala, ze sa to da.

labutka
8. feb 2010

idem miesat kasu..... tak len v rychlosti, potom popisem viac.
skus vysledovat kedy naklada a ked to robi, tak jej povedz nejake kakacie slovicko - pre nu to bude signal. tak jak ked ste na plavani potapali. a po case by si na to mala zvyknut a vediet, ze ju das na serbel a nemusi nakladat do plienky. zaklad je vytrvalost a kontinuita. 😀 😀 😵 idem miesat a krmit, potom to rozdebatujeme.

egyptanka
8. feb 2010

hmmm ale ja neviem ked naklada ... ja uz len citim smrad 😀

potulka
8. feb 2010

egy, staci vediet, kedy priblizne sa ten smrad objavuje a tomu prisposobit nocnikovanie. 😉 ja som vypozorovala, ze matej sa obycajne vylozi tak do 15 minut od zobudenia, takze som ho po spanku zacala davat na serblik. no a zvycajne sa to aj podari. heslo nemame ziadne, myslim, ze samotne sedenie je prenho ritual. samozrejme, obcas kaka mimo zabehany cas a vtedy to ostane v plienke. ale je to vyrazne menej casto ako tie odchytene kaky. 🙂

ajka82
8. feb 2010

potom sa este moze stat, ze vies kedy naklada ale dieta na nocniku sediet nebude ani keby si ju tam primontovala 😀 ... to nas pripad...a nutit ju nemozem 😉

egyptanka
8. feb 2010

potulka, hmmmm ... ale ja chcem docielit, aby kakala po zobudeni a nie aby ju kakanie zobudilo.

ajka82
8. feb 2010

egy, to akoze chces aby dieta sralo vtedy ked ty chces a nie vtedy ked chce ono? 😖 ...pridas dalsi chod v jedalnicku a zas budes mat kadiaci cas iny...

egyptanka
8. feb 2010

ajka, samozrejme ze nech si kaka ked chce, len nechapem preco rano vydrzi az ked sa zobudi a az potom je smrad, ale cez den je najprv smrad a az potom sa zobudi 😕

lenk30
8. feb 2010

ajojte. nočníkujete? ja som kúpila nočník asi pred 2mesiacmi. oblečený si tam sadne, ale holý nie. aj ja mu tam sedávam,aby mal názorný príklad...........rodinka úžastných

a tak sa nepoužíval, ale mala som ho pod umyvadlom a každú chvíľu do neho kvapkala voda a ten pískal a pískal a poviem vám, že tie batérky dlho vydržali. raz ich muž vybral, čo liezli na nervy a nešlo ho vypnúť a predvčerom ho nešlo zastaviť a už sa mi z neho zvyšoval tlak, tak som ho hodila na chodbu pred dvere......a muž prišiel vyrehotaný domov so šerbľom v ruke.

ako to mám vedieť? hádže kako každý deň inokedy. jeden deň nič a druhý aj 3x.......žiadna periodicita ako u maminky 😀

a raz keď tlačil, som mu dala rýchlo dolu plienku a dala šerbeľ, že však na ňom mu to aj lepšie pôjde a on vyskočil a naložil mi do ruky. a neverili by ste akú mal z toho traumu. naozaj, sa túlil a akoby sa hambil...........tak to už mu nechcem urobiť

komu už šerblíkuje zlato? ja sa spolieham na leto, že to príde tak prirodzene......

potulka
8. feb 2010

ja myslim, ze je to preto, ze v noci spi tvrdsie. skus to najprv rano, aby si spojila - zobudim sa, potom nocnik. a takto to mozes robit po kazdom spanku. mozno to pojde a mozno nie, ved uvidis. hlavne ziadne nasilie.

katka0602
8. feb 2010

potulka, neviem, nas maly popukane/puknute pery este nemal. nie je nahodou dehydrovany? vtedy sa mozu pukat. ale ty hovoris ze je to zvnutra, tak mozno si to nejako prehryzne? neviem co ti poradit, asi len naozaj vymyvat nejakymi bylinkami... ☹

labutka, tebe adam da aj nejaky signal ze to uz na neho ide? alebo iba ty to jednoducho vystihnes a odchytis vzdy v urcity cas?

a este som vas chcela poprosit o radu. mojho maleho stale velmi zapeka. myslim ze uz aj dost pije, snazim sa mu davat jedla bohate na vlakninu, aj susene slivky je dost casto (kupujem vo forme prikrmu, zlozenie iba bio sus.slivky+voda), ovsene kase,... teraz som zacala probiotika, viete este nieco co by som mohla skusit?

nsoci
8. feb 2010

U nas je nocnik tiez postrachom. Kakame furt nad umyvadlo, uz mam ruky ako rambo. Teraz ma este aj napina, takze parada.

Holky mne uz vykuklo brucho. Presne jak minule tehu v 7tt. Muz na mna dnes kukal, ze ake brusko.

bosorka33
8. feb 2010

ahojte maminky chcem sa opytat nedavno som citala u vas že deticky maju dake problemi že kakaju aj 4 krat denne moja ninka už skoro 4 dni ale myslela som si že je to zo zubkov ale teraz aj malo papa boli ste s tym aj u doktorky lebo zajtra chcem zavolat tej nasej ale rada prijmem rady aj od mamiciek dnes kakala asi 5 krat a take redsie a dost to zapachalo nieže chcem rozoberat stolicu mojej malej ale chcem vediet ci nieco podobne ste mali aj vy dakujem Lenka

denkolc
8. feb 2010

Nsoci, tak aspoň vieš, prečo si si to bruško tak šetrila.... 😉 😉 🙂

Potulik, netuším s tou perou....mazať jelením lojom je asi blbosť, aby sa mu tie pery nerozmaznali... 😅

Lenka, zase si ma dosť pobavila...🙂

Egy, neni si Ty nejaká náročná? 🙂 🙂 🙂

Munu, vidíš? Super mu to ideeee....

ajka82
8. feb 2010

dieta spi, priatel spi, mne sa akosi neda... dieta uz ozdravelo,priatel je chory 😒 mna to dufam obide,uz som sa tomu pred tyzdnom ci dvoma vyyhla, ked som citila, ze mozno nieco leze na mna...

mgk111
8. feb 2010

ajka - ked nechce tak nechce, nutit sa "nemoze" bude hadam neskor - a vlastne nemusi byt vo vsetkom prva 😉

lenka - aj my nocnikujeme od vianoc - dostali sme nocnicek a najskor tam sedkal a hral sa s hrkalkou ale nedavala som ho tam obleceneho, aby si nezvykol ze je to hracka, ale holeho aby skratka vedel ze tam treba robit nieco ine ako ked je obleceny a hra sa s hrackami... prvy tyzden nic a potom zacal cikavat a teraz rano (no teraz nie ked je hnackovity...) sa vzdy po zobudeni ma polosuchu plienku a cika do nocnikja... vykakal sa tam len raz, ked mal hnacku takze to proste nanho prislo, to sa u nas neda predvidat - vzdy inak a inokedy...

egy - kubko sa naucil ze vzdy ked sa zobudi tak ide na nocnicek a po chvilke sa vycika... kakanie nam este nejde, ale aj to pride... a ja by som ho to asi ani neucila este ale ked sme ten serblik dostali tak co...

katka - cervstve ovocie, hlavne hrusky a jogurtiky... tie tiez dost pomahaju...

nsoci - ved musis byt rambo mamina ked mas doma ramba 😀 hod fotecky brusena 😵

kubko dnes mal dva kratke spanky, jeden doobeda 25minut, poobede v kociku 35minut a vecer som ho uz nedala az sme okupali, tak potom okolo pol osmej osmej odkvacol uplne hotovy... soploiky su na ustupe, kakanie bolo uplne ze idealos ked som dala ryzovu krupicu a na noc mliecko vyvarove ryzove...

pijem vinecko, tatinko pri mne zehli - uvarila som kubkovi na zajtra uz normal jedlo, zemiak,mrkva,masko,porik... hadam zvladne... a musim zavolat dokine co s ockovanim 😖

ajka82
8. feb 2010

mgk,sak ona neni prva s marcovym terminom co sa narodila...dvojicky ju predbehli 😝 ...ale nie 😀
karinka tak zdrha zo serbla ked ju tam posadim...radsej nech kadi a cura do plienky ako po nej mokre a hnede cesticky umyvat zo zeme... neobsedi na tom zadku ani 3 sekundy...
ja som zvedava ako na tom bde v lete...my urcite este 2 roky budeme s plienkami chodit, ked to pojde takto 😀
a ty samas...ze vinecko a manzel zehli... posli ho aj ku nam 😎 mne sa dnes nechce tych par veci zehlit co som dala dolu zo susiaka, tak pockam do zajtra este jednu varku k tomu pridam...
asi si s tebou idem pripit, ale dam si netopierikovu colu 😝 😝

mgk111
8. feb 2010

bosorka - mame presne co si opisala... smrdi to, je to take mazlave a caste a riedke... boli sme u lekarky - kazala nam dat trikrat po sebe polovicu sacku smecty - primiesat do bananu alebo niecoho co ti vypije, potom dat probiotika dvakrat denne 2.5ml NUTRILON B, dietu - zemiaky,mrkvu,susienky,banany,ryzu... a vynechat mliecko na par dni a mliecne vyrobky - jogurty,kase... a urob ryzovy odvar (na liter vody 1lyzica ryze,zmixuj,a toto jej davaj pit, alebo ked to nechce,tak ja pridavam granulovy ochuteny caj a to vypije,alebo davam aj mrkvovu stavu a vyborne je ak by mala horsie tie hnacky od hippu ORS 200 - kupis v lekarni... je to mrkvovo ryzovy odvar ale obsahuje kopu mineralov a vitaminov, ktore straca kakanim... drzim palce nech sa polepsi...

mgk111
8. feb 2010

potulka - kubkovi trosku praskaju pery neviem preco, natieram klasickym labelom alebo kremom... nechtikova indulona je skvela...

ajka - no tak veget ked mas doma spachtosov 😉 preto zdrha, lebo vie dobre bezkat uz 😀 hmm a co je netopierikova kola???? no mam sa fajn, ale ja som uz trosku zehlila, kubkove veci, to marek nerad.. boli dve varky a tretia je v pracke, tak nech nie je vsetko len na mne... ked uz ta mrcha ku nam dorazila, nemozem e nic tak aspon pijeme a pracujeme 😀

ajka82
8. feb 2010

mgk, to co vcera som pila 😉 bacardi ma v znaku netopiera...
koksoneviem co od radosti...sak nema co robit teraz ked obaja uz drichmu ☹

egyptanka
8. feb 2010

no ja sa ospravedlnujem ze som viac nepopisala ale muz isiel na comp, ja som odsavala ...

chcem sa podakovat za blahozelanie k narodkam 🙂

my sme dnes boli v pizerke v Avione ... mala bola uzasnuta z nakupneho centra, v restike ju zaujimal vyhlad na cestu s autami, potom sa pohrala s gulickami v takom bazene (Den ... ty vies kde).

Jaaaj a bola som v robote vybavovat dane a mrkla som kolegovcov a tak som sa nasrala, ze som odisla s tym, ze sa uz navratim do prace ... vrrrr. 😠

bosorka33
8. feb 2010

mgk111 dakujem pekne za rada

mgk111
8. feb 2010

bosorka - nemas zac nech je vam lepsie...

egy - preco si sa nasrala???

ajka - tak sa potichucku ozer 😀 😀 😀

ajka82
8. feb 2010

mgk 😀 😀 😀 ked pijem sama tak si dam jeden pre chut...ozrat sa samej neda, sak to by som uz ani nemohla (mozno kedysi davno, al eto je iny pribeh)...

egy co ta tak nasralo v praci?

egyptanka
8. feb 2010

Potulka, u nas mala Naty dohryzenu vnutornu vrchnu peru ... ale skor to davam tomu, ze sa zasekla na koberci a padla ustami na koberec a tak si tu peru narazila. ... o tri dni uz bolo po rane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre