Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
9. feb 2010

fuha dnes je tu nejak ticho... to je dobre lebo adam akurat zaspal. idem si k nemu lahnut.
musela som vytiahnut obed z mraznicky, lebo to co som mu varila, mi prihorelo. nejak som na to zabudla. 😖

kucina1
9. feb 2010

ahojte tak som si prave objednala pocitac jupiiii, uz s vami opat budem travit cele dni samozrejme v ramci moznosti odnaucenia tomasa trieskat do klavecnice

citim sa celkom dobre, len kaslem a som zachripnuta, hrdlo ma aspon uz neskriabe

sme u svokrovcov teraz a tomas tu stihol narobit hrozny neporiadok, ja som sa od deviatej od pocitaca nepohla a nevismam si ho a ani on mna

autosedacka nam pride az zaciatkom marca 😠 a chcela som ju uz mat v piatok aby v nej tomas mohol ist do rakuska, no musime pockat bo maju tu farbu vypredanu a ine nechceme

idem varit obed, rybku a zemiaciky tak zatial

o 16.00 ma caka ten utz tak sa uz velmi tesim

potulka
9. feb 2010

nsoci, vidis, uz sa drobec hlasi. 🙂 a si sa bala. uff, tie nevolnosti ti veru nezavidim. mne bolo cely cas fajn, okrem druheho mesiaca, ked som mala tazky zaludok a kazdu chvilu chut na nieco ine. kym som sa k danemu jedlu dostala, uz som tuzila po inom. 🙂 a smrdela mi bazalka a zlty melon, co su za normalnych okolnosti moje oblubene vuone. jaaaj, to boli casy!

potulka
9. feb 2010

kuci, drzim palce na ultrazvuku. chcete vediet aj pohlavie?

kucina1
9. feb 2010

potulka jasne, potrebujem uz vediet ci mam v brusku naozaj lucinku alebo lukaska som strasne zvedava xixi

mona1111
9. feb 2010

ahojte

nebola som tu ani nepamatam, ten cas tak rychlo leti....Rozoberali ste tu nocniky, tak ja davam samka na nocnik a jemu sa tam paci, posedi si niekedy sa vypiska, inokedy aj vykakaka a niekedy si len poprdka 😀 😀 😀 .....

Nscoci ja som nemala ziadne nevolnosti, len jediny raz mi prislo rano zle, ale to bolo vsetko.... ani ziadne chute som nemala, prosto som jedla tak ako pred tehu....

egyptanka
9. feb 2010

Ahojte, mala spi ... obed pripraveny, ja nalicena, po zobudeni a najedeni sa ide k svokrovi ...

Lubi, Katja, ... mam na Vas otazku ... Vase starsie ratolesti este sedavaju v detskej stolicke na jedenie alebo uz normalne na stolicke? Lebo v oktobri ... to bude mat Naty 1,5 roka ideme na svadbu a ci mam svagrovi povedat, nech v restike zabezpecia detsku stolicku.

kucina1
9. feb 2010

tak a tomasko sa pekne napapkal rybicky a uz spinka v kociku
narobil tu bordel este aj s hlinou od kvetiniek, cely je spinavy

ja idem daco googlit ked mam este take dve hodiny moznost sediet pri pecku

ajka82
9. feb 2010

egy, take podbradniky, jak si sa pytala som videla dnes aj v DMke...
a my sme chodili plavat so skupinkou kde boli 1,5 rocne deti a maminy ich krmili vdetskej stolicke, nie na tych malych (v mobiku)

kucina1
9. feb 2010

ja planujem tomasa krmit v stolicke co najdlhsie, ked boli u nas 17 mesacne dvojicky musela som ich nahanat po byte s lyzicou jedla, to zazit v ziadnom pripade nemienim. navyse mam tomaska nauceneho, ze sadne do stolicky a ide sa jest. planujeme kupit este jedalensku stolicku cestovnu co sa pripevni na kuchynsky stol niekedy

baskaj
9. feb 2010

egy - podľa mňa si stoličku určite zabezpeč. ak nebudú mať, zober vašu z ikea - veď len odklikneš 4 nohy... aj malá si v kľude posedí, bude kukať a vy tiež budete mať chvíľu pokoj.

kuci - držím palce na sono a tiž som veľmi zvedavá, čo to bude 🙂

labutka
9. feb 2010

Kuci , nielen ty sa tesis na tvoj ultrazvuk a chces vediet pohlavie. my to chceme tiez vediet, tak dufam ze vecer tu budu nejake fotky. 🙂 😵

labutka
9. feb 2010

idem von... kuknut periny a vankuse do noveho bejvaku...
a ked uz tu je tema periny a vankuse - cim zakryvate susnov? adam spava teraz medzi nami a je zakryty manzelovou perinou (manzelovi ostal spacak 😀 ), ale ked bude uz vo svojej postielke tak co? perina? spaci vak? ked sa este zmestil do povodnej postielky, tak mal spaci vak, ale zda sa mi ze sa v nom dost potil...

iron
9. feb 2010

moju zakryvam spanielskou dekou. Spaci vak uz asi nie, ked sa vedia postavit...to by si len modriny narobila v tom.

Kuci drzim palceky nech je to vysnivana Lucinka a ked to bude chlapcek nevadi, najma nech to je zdravucke.

lubi22
9. feb 2010

Ahojte 🙂

Egy ako kedy, ale ked chcem, aby sa v klude najedol a nemohol mi ujst, tak jedava v detskej stolicke. Takze ja by som Ti odporucala, aby si si to isto zabezpecila 😉

Kuci som zvedava na babulko co je zac 😉 Ty si davala link na tu aoutosedacku Romer Evolva ze chcete, nie? Lebo ja som tiez dnes objednavala ale Romer Kidfix pre Samka a na Slovensku nikde nemaju v nami vybranej farbe, najskor az o mesiac a v Cechach maju skladom vsetky farby. Vratane postovneho nas vyjde lacnejsie ako na Slovensku a mam ju tu do 3 dni. Ak ju uz nemas obejdnanu - vyplatenu, tak si brnkni sem.

http://www.babytime.cz/romer-evolva-123/

labutka
9. feb 2010

co je spanieslska deka? 😕

ajka82
9. feb 2010

karinka ma uz svoj"vankusik" a perinku, sem tam este vspacom vaku ked sme boli u nasich, ale uz aj tam asi bude perinkou zkryta najblizsiu navstevu (uz ju ma nachystanu dlhsie) a ona vie v tom vaku aj chodit tak ze si modriny nenarobi 😉

katja78
9. feb 2010

Ahojte,

Lubi - Samko bude mať takú sedačku ako Maruška, len isofixovú 🙂 akú farbu ste zvolili?

Egy - jasne, aspoň do 3 rokov je stolička na jedenie to jediné, čo udrží deti na chvíľu v posede, aby sa napapali. Maruška až teraz začína protestovať, že ona chce sedieť na svojej malej stoličke 🙂

Nsoci - Maťko je asi zvyknutý na cestovanie, takže a je tam teplo, elektrina, teplá voda, na čerstvom vzduchu mu bude asi lepšie.

ajka82
9. feb 2010

rano kym som umyla riad tak karinka kostla tatinkov ovocny caj s medom... mal ho polozeny na stolceku pri posteli, pred stolcekom polozeny pristroj na zvlhcenie vzduchu, tak som myslela ze okolo ani neprejde k tej salke a jak si umyvam riad, mato, chory si spi v posteli a karinka podozrivo ticho, tak sa idem pozret vedla ze ci nahodou gombikmi nepotocila na pristroji a nerozobera nieco a ona pri stolcek sa prepracovala, stoji si pri nom, maca si ruku vcaji a olizuje ju od caju 😅

potulka
9. feb 2010

ajka, dost dobre. 🙂
u nas zasa dnes uz doprala pracka a kym som k nej prisla a vybrala pradlo, matejko ju napriek aktivizovanej detskej poistke pustil znova. dokonca aj inu teplotu nastavil. tentoraz budu plienky vyprate dokonale. 😀 😀 😀

ajka82
9. feb 2010

potulka, vidim ze deti velmi radi peru...mne minule karinka vypla plachanie a vypustenie vody, takze pracka doprala, ja automaticky vzala kos, idem otvorit a pracka zamknuta...potom som si vsimla, ze neni vypustena voda a az nakonec ze to je prestavene...takze som musela este chvilku pockat kym vyzmyka...

lubi22
9. feb 2010

Katji ta stranka je tusim ten link, co si mi Ti davala 😉 Pozerala som testy a tato vysla najlepsie. Skusali sme ju aj v obchode a napriek tomu, ze Samko je taky krpcek, sedi super 😉 Vybrali sme farbu Nicolas, sedi nam k potahu auta a druhej sedacke 🙂 Vy mate ktoru?

Ajka Filipko uz tiez pije pravidelne medikovy cajik - tak pravidelne, ako sa dostane k flasi svojho brata a ten sa zase rad podeli 😅

Tak som si teraz zarezala do prsta, ze ma uplne mdloby obchadzaju, brrr, pomaly cele brusko prec. To je tak ked cely rok tupe noze a raz za rok ich muz naostri 😠

Filipko spi v spacom vaku, bola by som rada, kebyze v nom spi co najdlhsie, uz som mu objednala dalsi co je az do 3 rokov. Samko nechcel spaci vak ani citit, ten spi v kuse odkopany.

iron
9. feb 2010

labutka to je taky mudry nazov pre taku hrubsiu deku...je pod nou fakt teplo

baskaj
9. feb 2010

neni sú tie špan. deky umeliny? mne sa pod tou dekou dami veľmi potí. spáva vo froté spacom vaku z babybazaru za asi 2€, ale nedala by som ho ani za nič! on v noci tak cestuje, že iné by ho zakrytého neudržalo. a že sa v tom aj stavia? zvykol si a dáva si pozor. ja mám za cieľ držať ho vo vaku čo najdlhšie, lebo neviem ako inak by som ho mala zakrytého.

mona1111
9. feb 2010

JA drobca som prikryvala tiez dekou, ale to sa rychlo rozkope on je velky pohodak musi mat vylozene nohy..... a teraz som zacal skusat detsky paplonik a pod nim mi pekne spinka a je prikryty co je prvorade.... My sme skusali aj spaci vak ale nula bodov bol v tom nervozny tak sme z neho hned upustili.....

diocka
9. feb 2010

zavidim vam ze vam deticky sedia v jedalenskych stolickach. ja akonahle ho tam posadim tak sa hned zbiera odtial, zasadne tam iba cupi alebo stoji v predklone. ako vsade 🙂 ked ho priviazem tak sa storcuje a mece jak divy kym ho neodopnem. raz mi uz vyliezol zo stolicky priamo na kuchynsky stol. ale vacsinou to skonci tym ze v nej stoji v predklone

baska, nechcem to zakriknut ale uz 4 noci nam zaspavanie netrva viac ako 15 min. a aj v noci sa budime uz asi iba 1-2x.
takze som stale zastancom teorie "deti z toho vyrastu" 😉 vsak ale po 2 mesiacoh nervacenia uz bolo aj nacase.
ale moj obdiv maju vsetky mamy ktore si toto obdobie vedeli skratit roznymi metodami.

potulka
9. feb 2010

dnes som totalne hnila, ani von nejdeme. 🙄 🤐 hanbim sa, ale zacinaju ma prechadzky otravovat. 🤐 😅 🤐

aj vase deti v kuse nieco zbieraju zo zeme a jedia to? 🙄 matejovi nepretrzite nieco lovim z pusiny. a to denne zametame, predsien denne zmyvame, pomooooc!

cha, ajka, toto ti bude zniet povedome: matejko stal pri kresle a ked som mu podala drevenu zebricku, chopil sa jej OBOMA rukami, zabudnuc, ze sa ma drzat. 😀 udrzal sa par sekund. 😵

katja78
9. feb 2010

Lubi - Maruške sme kúpili odtieň Alex, podobá sa na Nicolasa 🙂

Bola sompre Marušku v škôlke a vítala ma s indiánskou čelenkou na hlave, s naozajskými pierkami 😎 a doteraz som jej šúpala kadú jednu bobuľku hrozna od šupiek a kôstok, a predchvíľou som zistila, že ona šupu v pohode spapá 😅 len kôstky treba odstrániť

munu
9. feb 2010

Kuciiiiiiiiiii no kde si s tym vysledkom z ultrazvuku??? Bude to vytuzena Lucinka? Som taka zvedavaaaaa 😝 😅 😀

munu
9. feb 2010

my sme kupili tuto autosedacku nakoniec

http://cgi.ebay.co.uk/New-Nania-Driver-SP-Plus-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre