Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
13. feb 2010

🙂 aj ja egy! ešte to neni ono, ale mám veľkú nádej. waw!!!

tak idem už moje, brú noc vám!

egyptanka
13. feb 2010

bruuuu 🙂

katja78
13. feb 2010

Baška - šikulkovia ste a je strašne milené, ako do detailov vieš prekladať miešlienkové pochody svojho syna 😀

denkolc
13. feb 2010

Baška, Ty sa neboj, že by Ťa nemal rád...to voooobec nie.....oni len vymýšľajú..nič iné....prosto chce, aby si ho nosila....ak mu dáš jasne najavo, že ho nosiť nebudeš, mal by to pochopiť...ale určite to na ňom žiadnu citovú ujmu nezanechá.....
Okrem toho, fakt musíme byť aj troška prísni, aby si tie deti vážili to, keď sme na nich dobrí...aby videli, že ich ľúbime, ale nemôžu dostať všetko, čo chcú...inak by nám skákali po hlavách, my by sme len ustupovali a kam by to dospelo? Určite nie v ich prospech.... 😉
Tak žiaden strach....si pri ňom....a ak práve nie si, prídeš.....on to vie.....a Ty tiež.....určite nájdete spoločnú reč.... 🙂

mgk111
14. feb 2010

dobre ranko! tak ja osm prave kubka uspala uz dnes druhy krat - rano sme si urobili o siedmej, o siestej chcel, ale tolko som capkala po ritke, az vydrzal do siedmej 😉 vypil mliecko, pohral sa, dal si akoze roztek a je dnes umrncany zatial a fixovany na mna... tak uvidime ako to bude pokracovat... idem mu nachystat ovocie a pojdeme von ked sa zobudi... na prechadzku trosku poletuje sniezik ale pohoda....

a mame prve zlato 🙂 dik Kuzmina 🙂 a aj prvu poslednu priecku si myslim, chudence hokejistky 😒 taky vyprask...

katja78
14. feb 2010

Hip - hip, HURAAAAAAAAA 😵 😵 😵 😵 😵

Dobré ránko,

Maci - super správy, idem to omrknúť 🙂

mgk111
14. feb 2010

katka - veru hi hip hura 🙂

tatina som vyslala umyt auto, hlavne povysavat, ale asi sa nasr... lebo chcel mat nedelny klidek a von s nami nechcel ist, nuz vcera bolo krasne a dnes .... smutne co uz...

egyptanka
14. feb 2010

Ahojte, ako sa mame?

mgk111
14. feb 2010

tak mala oprava, tatino siel umyt auto a este nas nasiel na prechadzke tak sa pripojil 😎 takze to bude asi dnes veselsie 😀

uzasne je vonku, prijemne krasne slniecko svieti a idu sa papat snicle a zemiakova kasa mnamky

mgk111
14. feb 2010

a vlastne krasneho Valentina vsetkym 😉 nech vas lubia tatinkovia cely rok a deticky robia len radost 😀

munu
14. feb 2010

krasneho valentina vsetkym prajem 🙂

potulka
14. feb 2010

ahojte
baskaj + katka + egy, nakoniec sme acidko nepouzili, matejkovi stacilo ocinovo hojdanie. vcera aj dnes som ho v noci prvy raz kojila az po 2. a potom o 5. (to su u nas akoze ranajky). zda sa, ze to ide. 🙂 este keby cez den viac pil... vcera som urobila prvy raz experiment a pred obedom som dala matejkovi zopar lyzic vyvaru. chutilo mu to, aj obed nim zapijal. no aj tak denne vypije tak cca 1 dcl. 🙄

denkolc
14. feb 2010

Potulka a myslíš, že sa časom Matejko prestane budiť? Lebo ja osobne chcem mať prespatú čo najväčšiu časť noci, nie, že budem musieť malú nosiť na rukách abo hojdať ju....ja chcem, aby spala a jesť nepýtala... 😀 😀 😀

potulka
14. feb 2010

den... no hadam kym sa ozeni, sa k tomu dopracujeme. 😀 niekde treba zacat. a nase hojdanie vyzera tak, ze vsetci zucastneni lezia, takze to nie je velmi namahave.

mgk111
14. feb 2010

babule tie ktore ste boli na ockovani tom tretom, museli ste "zapasit" s detmi alebo to bolo v pohode?

anketa:
1. natierate este deticky olejcekom, kremikom alebo niecim? my ano, ked kubko sedi, vtedy sa to este da... zatial mame este zasoby olejcekov, ktore sme podostavali takze ich minam ale dokedy bude sediet a nezdrhat uplne neviem...
2. obliekate a prebalujete poleziacky alebo tak ako ked nahanate? obliekame tiez zvacsa posediacky a ked prebalujem, tak bud ho musim zabavit aby som to stihla - co sa moc neda - alebo ho nasilu nejako chytim - neviem prebalit ked uteka alebo postojacky...
3. papaju vase deti uz dva chody, resp. kedy maju papat aj polievku aj druhe?

kubko sa pokazil v papani od tych hnaciek, papa akurat tak polovicu z beznej davky... nepyta si viac, tak neviem... a zacal zvlastno vyplazovat jazyk a rozpravat tak zlato blabotat... niekedy povie aj zrozumitelne: ano, nie, avoj, pápa, nerátam bežné ako mama a pod.

no babka ho zobrala von, takže čítam mamu a ja a asi pôjdem mrknúť tatina za zápas - prvý píska, druhý hrá...
potom pobaliť a domov... doma asi variť, dať prať a skrátka užiť si posledné víkendové chvíle v trojici...

katja78
14. feb 2010

Potulka - keď mala Maruška rok, začala som ju učiť piť zo sosáčikového pohára, dovtedy bola zvyknutá na cumlovú fľašu. Išlo jej to, ale potiahla si viac, ako vedela preglgnúť, tak jej často zabiehalo. To ju asi odrádzalo od pitia, tak pila o dosť menej, ako keď mala fľašu. Ja som jej už fľašu nechcela dať, sosák som ponúkala furt. Po nejakom čase ostala unavená, ale nevedela dobre spať, nechutilo jej jesť, z času na čas vracala. Pripisovala som to zubom. Ale po 2 týždňoch som predsa len išla na pohotovosť (bol piatok), chirurg ju pozrel, všetko v poriadku. Na detskom jej zobrali moč a silný zápal močových ciest 😔 Tak som sa naštvala, že čo ja sprostá trápim vlastné decko, dala som jej cumlovú fľašu späť, hlavne nech sa poriadne napije.

labutka
14. feb 2010

caute... no tak dieta z pondelkoveho kurzu nakazilo najprv adama, od adama som to chytila ja a od nas to chytil drahy. adam ma uz len sople, ja tiez, drahy povedla vcera ze je mu nejak divne... tak dufma ze uz skoro vyzdravieme.

egy - tie plavky su rozne velkosti, podla toho kolko ti Naty vazi. ja som mala pre adama S-ko, ale z neho uz pomaly vyrasta, tak potrebujem vecsie. lacnejsie som ich nasla v UK, ak sa niekto prida a rozdelime si postovne... hm?
http://www.babykind.co.uk/swimnappies.htm
maju tam aj vyjasene tankini pre vase krpane. 🙂 skoda ze adam nieje baba.
a den, aj leopardov, dalmatincov, zebrovite a ine zveriny. http://www.babykind.co.uk/blueberryISminkisides...

ajka82
14. feb 2010

po polrocnom uceni tap, tap a po mojom vzdani to ucit ju...karinka zacala robit tap, tap ked sa jej nieco paci alebo do rytmu pesnicky 😵

egyptanka
14. feb 2010

Potulka, super ... ale zasa aby to nedopadlo, ze bude vyzadovanie uspavanie tak ako Denka pisala ... ale ano prvy krok je k odstraneniu kojenia a az potom spankovej asociace.

Maci, k ankete:
1. ano natieram kremikom po kazdom kupani ... ked jej masirujem nohy tak dokaze lezat, ale to musi mat nieco v ruke, ala ostatne telo to stoji, opreta o mna a tak kremujem...
2. tiez zatial neviem prebalit postojacky, ale nejake tie pokusy uz tu boli, ja ked prebalujem tak zapnem kolotoc co ma na postielke a ona sa na neho pozeram a to viem, ze bude minutku v klude tak som ako TGV ... rychlo rychlo ... obliekanie je za behu, alebo posediacky, pripadne zapnem telku.
3. ja uz davam dva chody ... polievku pred spanim (kedze je unavena vela jej nezje ... od 50 do 150 ml) a druhe jedlo po spani

labutka
14. feb 2010

anketa
1. kupanie je u nas vylucne chlapska zalezitost, ja len pridem z uterakom a chvilu podrzim krpateho, kym sa velky utrie. potom je masaz (pouzivali sme detsky olej z oriflame, ale adam zacal byt zase viac vysuseny, tak mame excipial), v lahu, adam ma vacsinou nieco v ruke.
2. prebalujem poleziacky, treba dat krpatemu nieco do ruky. mam po ruke kosik z flaskami (olej, sprej, vigantol, krem...) vacsinou nieco zaberie. body obliekam poleziacky, este ponozky poleziacky, teplaky alebo gate uz postojacky (lepsie mi to tak vyhovuje)
3. dva chody nemame - polievku nedavam. ale obed uz nemackam vsetko dokopy, ale mam taky diagram na tanieri - tretina maso, tretina mrkva, tretina zemiaky. 😀

jaj, a najnovsia (asi dva tyzdne) adamova zabava - vycura sa do serbla, tak ho necham bez plienky. a on si tak lozi alebo pochoduje, potom sa postavi, a trosku si cikne na zem. obcas zopakuje. 😀

egyptanka
14. feb 2010

jeee labut tie plienky su uzasne 🙂

egyptanka
14. feb 2010

labut, tak tieto nemaju chybu ...
http://www.babykind.co.uk/starbunzorder.php

jeeee uz len kvoli tym plienkam by som isla do latkoviek ... v lete na kupku by bola hviezda 🙂

aljusik
14. feb 2010

Maci - kedze som tu zo dva tyzdne nebola a az teraz docitala, tak: dodatocne prajem Kubikovi vsetko najlepsie k jeho prvemu rôciku, nech je cely zivot velmi stastny a hlavne (po precitani Pasoinho prispevku duplovane) zdravyyyyy 🙂

anketa
-po kazdovecernom kupani bianku kremujem ale asi tak cca. kazdy treti den. pouzivam striedavo telove mliecko Johnson na suchu pokozku a Niveu baby.

-prebalujem po leziacky, ale tiez musi mat nieco v ruke. obliekam v laho-sede (este nestoji)

-dva chody nemame. aj ked som sa parkrat odhodlala uvarit jej polievku, nakydala som tam tolko zeleniny, ze z toho hned bolo zahustene hlavne jedlo 😀

Baby, tiez by som mala na vas jednu otazku. Vase deturence, ktore uz maju zuby hore aj dole - skripu nimi? lebo bianka straaaasne, az mam zimomriavky 😖 je to normalne?

egyptanka
14. feb 2010

Aj ja mam otazku:

Zohrievate jedlo este vo vodnom kupeli?? Lebo ja ked mam jedlo uvarene tak je v umelohmotnej doze a zohrivema normalne ako nam, dam do hrnca, premiesam a prihrejem na pozadovanu teplotu.

denkolc
14. feb 2010

Aljušik, to škrípanie zubami je úúúúplne normálne...... 😀 😀 😀 Aj Tanka to robí a väčšinou má v tvári taký zvláštny výraz pri tom, keď má tie zuby pokope, taký potmehúdsky....srandovná je...

denkolc
14. feb 2010

Polievku dávam občas zvlášť.....možno v nedeľu...hehehe...inak jej z toho robím kašu, však aj tak sa jej to v bruchu zmieša, tak čo to budem oddeľovať.... 😅

labutka
14. feb 2010

aljusik, adam skripe ostosest. fuuuj. podla mna to neni normalne, ved kdo to ma pocuvat? 😀 co oni sa nepocuju? 😀
egy, zohrievam vo vodnom kupeli len to, co rozmrazujem. varim pred tym nez ho ulozim na doobedny spanok, ked sa zobudi, zohrejem.
a tie starbunz plienky mna moc neoslovili, asi ich ukazem manzelovi, ze co on na ne povie... asi ich nebude chcet ani on.

denkolc
14. feb 2010

K ankete - prebaľujem po ležiačky, občas musím zabaviť a občas sa aj tak jeduje, krémikujem po kúpeli neparfemovanou Niveou pre deti alebo olejčekom, kozmetiky máme kopyyyy....
A Labutka, Ty objednávaš z UK plienky? Však ja ani netuším, aký je kurz libry (že či sa to oplatí vlastne)... 😅

egyptanka
14. feb 2010

Baby ked davali vasi muzo ziadost o vykonanie vypoctu dane z prijmov tak ste im davali aj rozhodnutie o poberani materskeho alebo ine potvrdenie zo socialnej poistovna, aby si mohli odratat nezdanitelnu ciastku zakladu dane na manzelku?

ajka82
14. feb 2010

egy, ja som to nedavala...ale myslim, ze treba potvrdenie o tvojom prijme prilozit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre