Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
22. feb 2010

denka ja ušká ušká čistím podľa potreby, tiež sa mu tam nechcem zbytočne špárať a pupok umývame normálne pri kupkaní, ale aj tak sa mu tam sem-tam nazbiera špinka v tých záhyboch, tak vtedy mu to čistím vatovým tamponikom do ucha namočenom v olivovom oleji 😉

bershka
autor
22. feb 2010

esteraz velmi pekne dakujeme za gratulacie.

dosli kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

bershka
autor
22. feb 2010

nsoci, ani nasa buchta nechodi. kukam, ze mame malych lenivcov. a nevadi.

mmyska. strasne gratulujem, nech je len zdravy

katja78
22. feb 2010

AHOJTE,

Mmyska - blahoželáme k narodeniu Alexa, nech bojuje a mocnie ako lev a čím skôr sa z neho tešíte doma. Veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂

Tak dnes náročný deň - od rána ma bolí gebula, Hanka sa mi pogrcala, lebo som ju napoly spiacu navliekla do overalu a jej bolo teplo, tak hodila tyčku ☹ a Maruška sa v škôlke pocikala ☹ ☹ ☹ všetko je už opraté, dnes je na programe žehlenie.
Ale jeden pozitívny zážitok - ako som nakladala kočiar do auta, nevšimla som si, že s košíka mi vypadla na cestu jedna Hankina topánočka. Zistila som to až doma v garáži. Počkala som na muža, kým prišiel z roboty, vyrazila som na prieskum. A nejaký dobrodinec ju našiel a odložil v ambulancii detskej pohotovosti, ktorá je pár metrov odtiaľ. Takže touto cetou mu ďakujem 😀 😀 😀

moncicii2000
22. feb 2010

ahojte ...

- viliamko pekne stvornozkuje i ked sa mu zachce radcsej sa poplazi :D ... postavit sa vie pri nabytku vo vani v postielke o moje nohy , uz sa skusil aj posuvat postojacky ale len tak okolo stola .. este sa zatial nepustil ale mozno do 12steho sa aj zacne pustat sak uvidime ..
- maly maval horucky ale zo zubkov aj mu vysli dva naraz ...
- ted mame sopliky a pokasliava .. (segra bola chora a nakazila ho) chudacik moj (tak sme taky mensi marodi)
- mrchu mam uz od piatku :D :D a ja ze sa uz nedockam :D :D ...

chcem sa opytat tych kt. mate chlapcov ako casto pretahujete kozku na p.. a ako velmi a ine veci ale to len IP .. nechcem to takto verejne rozoberat kvoli tomu ze ak to nahodou budu citat daky uchylovia ... chapete 😉 tak prosim napiste mi ...

bershka
autor
22. feb 2010

katja. hlavu hore... inak s tym serblom som ti chcela napisat, ze sarinka do neho nekaka ani nepisa, takze bol to cisty serbel

monicici aj ty si cakala na kramy jak kura na sopel? 😀

moncicii2000
22. feb 2010

bershka :D cakala cakala no konecne som sa i dockala :D :D a ja ze budem cakat este dalsi rok :D :D

mmyska gratulujem k syncekovy ...

bershka gratulujeme sarinke k 1 rociku ..

moncicii2000
22. feb 2010

- a este asi tyzden viliamko spaval len raz do dna od 11 do tej 14stej a v noci chodil spat okolo 19stej ( v noci sa zobudil zo 3 krat ) a spal do pol 8 .. bolo to uplne super
- ted zas presiel na dva spanky tak zas chodime spat o tej 22 hej hodky ... dufam ze zas zacne spavat len raz ...

vyzera to tak ze tu nik neni tak idem len na FB .. ahojte ... 😉

mgk111
22. feb 2010

den - pupik normalne ako zvysok telicka umyjeme gelikom a uska kazdy den, lebo jemu sa tvori dost mazu a potom ho to svrbi...

my sme sa vratili z okruznej jazdy po novej dubnici 😀 najskor sme boli vonku s ajkou, potom u nich - robi vybornu kavicku 😎 a potom este jednu byvalu kolegynu sme zmakli...

nsoci - ajka tvrdi, ze kubko je asi vacsi ako matko 😉 a ze ten meter u nas v ordinacii lekarky, je asi naprd, lebo karinka ma 80cm a kubko je teda rozhodne od nej vyssi a nam dokina takeho urevaneho postojacky odmeraneho povedala ze 77cm... takze bohvie kolko meriame 🤐

krasny dnik - dakujeme ajka 😉

bershka
autor
22. feb 2010

moncici, si mala podozrenie na tehu? inak, mne sa zda, ze ty si bola tehu a bez chlopa. ci sa mylim? 😕

bershka
autor
22. feb 2010

inak ideme asi sexovat, tak nech tu mrchu popozeneme este kusek dopredu. nieze sa mi bude rozbiehat fakt 3 dni. zajtra chcem byt jak bitunek 😀

bershka
autor
22. feb 2010

ale baby, nemerajte tolko svoje dietky. nasa nosi oblecko ze na 6/9 mesiacov. samozrejme nie vsetko.
hnaty ma dlhe jak svina

mgk111
22. feb 2010

bershka - to nie je o merani, ale chceme seknut nsocinho matka a vybrat si prvenstvo v rambo klube 😀

bershka
autor
22. feb 2010

mgk, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, ale na neho asi nema nikto. on tusim ako 8 mesacny mal uz pomaly 10 kg 😀 😀

denkolc
22. feb 2010

Egy, Ajka a ostatné,čo chcete vidieť naše tri drobce:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

potulka
22. feb 2010

ahojte
konecne MK!! 😀 cez vikend som odolala a hoci dnes matej poobede spal rekordne skoro 3 hodiny, nefungoval nam net. 😠

chvalim sa:
matejko uz 3 dni cez den zaspava v postielke bez vacsich protestov. som pri nom, ale uz ho netreba drzat a dnes dokonca zaspal behom 3 minut. 😕 😵

skusim docitat, ale preistotu, ak by som to nezvladala - su tu nejake horuce temy, ktore sa nezaobidu bez mojho kometara? 😉

aljusik
22. feb 2010

bershka, tie tvoje prispevky 😀 😀 sarinecke samozrejme zelame vsetko najsamlepsie k prvemu rôcku 😉

mmyska-srdecne Ti gratulujem k druhemu nadhernemu babätku 🙂

lubi-dakujem, je mi uz lepsie, atb zaberaju. a u vas dufam samusko dobre zvlada oddudlikovavanie.

egyptanka
22. feb 2010

Ahojte,

chorym dietkam vela zdravicka ...

Nsoci, no som nalomena na tu tasku i ked by som radsej nejaky ruksak, ale potrebujem nieco vacsie, ved do tej co mam ku kociku ked dam len nahradne oblecenie a plienky tak sa mi tam nic ine nezmesti a treba nosit aj jedlo, nieco na pitie ... ale musim pockat na prachy z firmy za zamestnanecke akcie co maju prist v marci.
Knihu samozrejme chcem, uz som mala asi 5 krat nachystane evri, ale nejak sa nevieme stretnut. Posli mi radsej do IP cislo uctu, nerada by som bola dlzna. ... 8 evri to bolo ak sa nemylim, ci?

Mmyska, gratulujem k Alexovi, drzte sa.

Bershka, Sarinke vsetko najlepsie k 1. rocku, nech vam robi len a len radost 🙂

Ad kohut ... mam smolu, z muza vyliezlo, ze uz je kupeny ... sakra ☹

egyptanka
22. feb 2010

Baby, ked najdete niekde na bazare prechodny overal v. 74-80 tak mi dajte vediet. Dakujem

mgk111
22. feb 2010

bershka - no neviem neviem mozno ich tromfneme 🙂 aj nsoci hovorila, ze ich ohrozujeme 😝

den - zlatucke su 🙂

egy - mozno budes prekvapena ze sa naty konik bude pacit 😉

egyptanka
22. feb 2010

Maci, tu nejde o krasu ... ona nema 11-12 kg. ako vase dietky, ma 7 kg. je velmi drobucka a velmi a velmi neposedna, tak v tom vidim moznost ako si moze ublizit ... pre mna je to nebezpecna hracka a ked som pozerala na webe tak sa odporuca detom od cca 3. rokoch.

ajka82
22. feb 2010

egy, tak sa budete hupat spolu, ked uz je to tam 😝

egyptanka
22. feb 2010

do riti 😠

mgk111
22. feb 2010

egy - aj mala livinka kamoskina je tiez malicka drobnucka a v pohode, tak sa tolko neboj 😉 nepozeraj tolko navody ze co sa moze a co nie, uvolni saaaaa 😉 ved budes stale pri nej...

egyptanka
22. feb 2010

Maci, ale tie navody tam nie su na srandu kralikovu ... to ako keby si diebetik dal sirup proti kaslu s cukrom. Ved kto by cital navody, manualy a odporucania.
No uzavriem to takto, mam dva mesiace na to to predychat a nacvicit si ako neskutocne stastna som, ze kupil taku hlupost.

ajka82
22. feb 2010

aj karinka ma par "veci" co odporucaju podla navodu pre deti od 3 rokov...sedela somchvilu prinej, aj behala za nou a zistila som, ze je taka sikovna ze zvlada 😉 ...zalezi aj od toho ako je to prepracovane
egy a mozno budesnaozaj prekvapena ako ju to bavi a nebude to lapac prachu...

egyptanka
22. feb 2010

no nic idem radsej spat ... dobru noc

atemi
22. feb 2010

Ahojte zienky,
ja len tak narychlo, posielam basnicku na dobru noc
🙂 (to som nepisala ja, to nejaka demotivovana mamicka 😀)

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

katja78
22. feb 2010

Egy - jooooj, keby každý diabetik čítal zloženie stravy a iných vecí, čo dá do úst 🙄
Hanka sa najradšej hrá s Maruškinými hračkami. A opakujem sa, často sú hračky označené, že nie sp vhodné pre deti do 3 rokov, lebo výrobca nie je ochotný investovať peniaze do certifikátu.

atemi
22. feb 2010

No idem zehlit...
Je tu este niekto kto by mi zreferoval co je nove? Davno nebola ziadna stretavka, tak som bez info.
Nejaka dalsia tehoska? Niekto uz nastupil do prace? Nejake dalsie zubky? Stihali ste uz niekto vlasky? Nebodaj uz niekto chodi??? ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre