Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
7. sep 2009

fuj tak ja som celu kuchynu vypratala a cakam na manzela kym to vsetko pojde vyhodit, vyvrazdi to a potom po sebe mrtvolky vycisti
dieta mi dnes stale spi a ked nespi tak place, nic zvlastne v posledne dni, ale teraz to mozem zvalit na ockovanie. zatial nie je teplotka

a baby idem zase v stredu alebo uz zajtra na par dni do rakuska tak tu opat nebudem. moje dieta je uz pravy cestovatel.

denkolc
7. sep 2009

My máme teplotku, ale zatiaľ sa to ešte dá....uvidíme, čo bude pak...

Ale niečo dôležitejšie som chcela.....aj vaše deti kakajú nitky, vlákna či červíčkov? Neviem, čo to je, ale dosť ma to znepokojuje....že by to bolo z banána? Fakt nefim.... ☹

ajka82
7. sep 2009

egy, my sme chodili na obed vselikde v dedine, kamenny dvor, hotel magura, hotel krater, vraj aj koliba je dobra, ale sme tam bohuzial neboli... a chodili sme sa prejst nad kupele, jak su tie kyslikove cesty, alebo mozte ist pozret sympozium, to je este pred dedinou, jak sa vchadzalo do dediny, je odbocka do pola a po tej polnej ceste do lomu...su tam vselijake sochy z kamena... alebo opacnym smerom k lyziarskym vlekom...
ked sa prejdete po dedine tak urcite vsetko najdete 😉

ajka82
7. sep 2009

denka, tie "cervicky" su v pohodicke ak mala jedla banan, je to z toho 😉

mgk111
7. sep 2009

potulka -2 hodky spanku? to co je?🙂 kubko dnes hodil osobny rekord a spal hodku presne...

denkolc
7. sep 2009

Ajka, aj Tvoja to mala? Kokso, ja som tých červíkov chcela pozabíjať.... 😀 😀 😀 ...kuuuurnik, to fakt nebude sranda, keď sa toľko zaoberám tým, čo Tánička vykaká....som hrozná....hehehe......
Už si dávala aj mäsko??

iron
7. sep 2009

den....moja nepapa okrem mliecka nic. Ja som jedla banan a mavame tiez cervicky ci co to. Ja tomu nepripisujem nejaku dolezitost....

denkolc
7. sep 2009

Iron, ale aj vám sa už blížia príkrmy...🙂 Už máš vššetko nachystané? 😉

Egy, jak vám závidím, že ste takto vo výbehu...čo by som ja za to dala..... 😨

ajka82
7. sep 2009

denka 😀 , cim dozretejsi banan, tyym viac cervickov... ja tiez studujem co vykadi 😅 ...to je asi normalne
my uz aj masko, aj zltok, aj vselico uz (piskoty, musly,...)

matja
7. sep 2009

iron, čo si sa dočítala o dojčení počas tehotenstva? Ja viem akurát toľko, že dieťatku už mliečko nemusí tak chutiť a môže sa odstaviť. A potom, že to v neskoršom štádiu môže vyvolať kontrakcie.
Ja riešim problém, ako otehotnieť, keď chcem dojčiť a nemám menzes. Nikdy som netúžila dostať ho viac ako teraz. Lebo ak nepríde, budem musieť v roku začať Paťka odstavovať. A to ma bude veľmi veľmi mrzieť. Na jednej strane chcem pre malého súrodenca, na druhej ho kvôli nemu ochudobním o to, čo som mu chcela dopriať aj do jeho dvoch rokov... Bojujem sama zo sebou, najlepšie by bolo, keby MS prišla.

zuro
7. sep 2009

pekny vecer prajem,,tak mala uz v risi snov...

pasoa ... dakujeme .. mala este soplikuje a stale ma zvysenu teplotu do 37,5 a vobec neviem co teraz,.. dnes sa drahy snazil aj dovolat dr.. ale neuspesne... uvidime zajtra.... len sa bojim aby neprekonala nejaky zapal... myslim, ze matusko ta tak mal.. ☹

aj ja pridavam Tessu do klubu deti vrazdenych oblecenim 😀 😀 ja si neviem predstavit ako ju budem obliekat teraz ked uz bude potrebovat viac vrstiev... jednu vrstvu ako tak zvladneme... ale druhu... neznasa teplo... staci ze jej idem dat tenku bundicku na body a uz je koniec... v zime ked sme byvali este v BA tak som ju obliekala na terase... ale ta bola cela zasklenna, takze tam nebola az taka kosa ... ale ani teplo ako v byte, tak to sme nejak zvladli... no teraz to bude uzas a hlavne ked sa toci a vrti... teraz mi uz normalne chce zdrhnut z prebalovacieho pultu... este ze zatial zabera kefka na zuby... mam chcvilu cas ju dat dokopy.. 🙂

zuro
7. sep 2009

matja... Patrikovi sa uz polepsilo?

iron
7. sep 2009

matja...tomu som uplne nerozumela. Ja tie MS nechcem, malu chem tak do roka dojcit ale uz chcem aj druhe....No aj tak musim ist k lekarke na kontrolu, takze s nou o tom hodim rec ze co ona na to. Predsa len ma na to skolu...

Den...co mam mat prichystane? Ja mam len tanierik a misticku a lyzicku a stolicku. To je asi vsetko, ja cakam co m poviem doktorka. Inak som sa chcela opytat ako Chivasko.

A vsetci chorucki nech vyzdraveju... 😀

iron
7. sep 2009

Jaj Matja, ale sak tehotna mozes byt aj ked ho nedostanes predsa. 😉

mgk111
7. sep 2009

zuro - tak to by bolo rodeo keby sme tessu a kubka obliekali naraz 🙂 zvysenu teplotu vraj maju deticky bezne aj ked su prilis aktivne... no hadam sa zajtra dovolate - drzim palce moja

pozerali ste spravy? ze rocne dievcatko vypadlo zo 4poschodia a nemalo ani skrabancek - padlo do zihlavy a makkej zeme... boozeeee hruza a zazrak v jednom...

mgk111
7. sep 2009

kubko okupany uz spinka, idem spratat kupelku po nom, zapisat si objednavky na avon a hadam zehlit pri superstar a potom buvat lebo dnesna noc bola blba... teda vcerajsia a dufam, ze dnesna bude lepsia... a uz mi je sakramensky smutno ze budeme od zajtra sami ☹ och a to som si myslela ze nie som taka citlivka...

nsoci
7. sep 2009

No tak som tu.... ale ano nakukla som aj cez obed, musela som vypnut nervy, sa nam vyskytli komplikacie nejake no otras... riesila som to na nete, inak sa nedalo...

U neurologicky som sa dozvedela, ze Matko je krasny, spokojny a lenivy, lebo sa este neplazi... este? ved ma ledva 7 mesiacov... 😀

Ja som isla z domu o pol deviatej a Matka som supla do dlheho bodynka a teplakov a do manducy.... zima mu nebola... divneee...kuci Tomaskovi bola zima? ako to? no este musi pribrat pekne nech prekroci rambacku 9-kilovu hranicu.... my uz atakujeme tu 10kilovu

😀

Po obede mal tenke gate na traky a tricko, neskor na to tenku mikinku, na nohach ponozky... tusim tu mame o kus teplejsie nez v meste a v petrzke - potulka toto muzovi neukazuj, lebo si bude mysliet, ze som krkavcia mtka
😀

Dnes mi prisli vecicky z mimibazaru a kupila som ciapocky tu u nas, sa tesim...

Kuci mne sa take potvory vyliahli z domacej susenej fazule.... som nevedela, ze ju treba nechat vymrznut najprv.... my zas mame tie mravce nechutne.... vrazdim ich odusu, vysavam, ale aj tak nas stipu, Matka tiez sem tam hnusoby krpate...

U nas zda sa utocia zubky lnou silou, Matko je umrncany, obcas z nicoho nic spusti zalostny plac, celeho som ho prehmatala a reval len ked som mu stlacila horne adsienka, tak som tlacila odusu nech zubky trosku prerazm, chudacik plackal, ale vraj to pomaha... dala som mu Panadol, na dasienko umrtvujuci gel... a kupial som homeopatikum Viburcol nech ho necpem chemiou... o siestej (z neho?) zaspinkal chrobacik na mne, teraz som ho prelozila do postielky... boli sme styri hodinky vonku, tam placka menej.... snad to budu fakt tie zubky, obcas aj zakasle ale myslim, ze to mu slinky zabiehaju, slinta jak bernardin

Denka nie si jedina, ja si uz pripadam ako uchylna, Matko kaka jedna radost (dnes 4x) tak skumam farbu, vonu, konzistenciu... a kedze latkujem este si to aj pekne preperem 😀

Matja, Iron co to co to? To ako fakt uz chcete byt tehu?

Vsetkym teplotkarom, zaockovancom a chorusikom zelam nech im je lepsie...

zuro
7. sep 2009

mgk dakujeme a si ma aj trochu ukludnila... lebo vsak ona je prilis aktivna... 🙂 no mozno by nebolo rodeo... mozno by kukali na seba,ze ty preco vlastne vrieskas..? 😀
a az ma zamrazilo ked som si citala o tom dievcatku... fakt zazrak... a stastie..
iron dakujeme 😉

nsoci
7. sep 2009

Jeeeej Potulka, krasne pomazanie, skoda, ze nas nieco take nenapadlo... Baby nemate obcas pocit, ze vsetko tak rychlo uteka, ze nieco premeskate s drobcami? Ja uz mam take pocity aj ked kupim ciapocku, ze Matko bude nosit tuto a uz v tejto velkosti inu nekupim, no haluze...

Baskaj fesny je ten Liliputi (aj Ty a Damianko jasneeee)

iron
7. sep 2009

No s tym dievcatko to je sila...chudiatko.
Nsoci,...no coby...sak nam to uz je davno jasne, ze jedinacika nechceme... 🙂

iron
7. sep 2009

Nsoci...veru mam aj ja take haluze....Idem jej nieco kupit, ze jeeej ake pekne. A oplati sa, sak o tyzden jej to aj tak bude na dve veci.....

bershka
autor
7. sep 2009

ahojte, hlasim sa z plavania. sarinke sa pacilo. tesila sa, ale po kupkani plackala. strasne sa bala. chudatenko, bolo mi jej luto, ked som ju drzala za packy, tak bolo dobre, akonahle som sa natiahla pre nieco, tak zacala plackat. dufam, ze si zvykne, lebo to bolo super

iron
7. sep 2009

jéj bershka...no to som zvedava ako to zajtra zvladne moj drobcek. Snad ju neutopim, lebo ona sa strasne mata....to je take akcne babo....uz mi rotuje po celej izbe, ze brusko, chrbatik, brusko, chrbatik....a potom tresk plesk hlava o zem, rev....a zase brusko chrbatik...no veru, uz pekne pri nej kvasim aj ked je na zemi.

bershka
autor
7. sep 2009

iron, ja som ju trochen ponorila, lebo som nevidela do tvare.. 😅
tak si logla ...
co je s dievcatkom?

pasoa
7. sep 2009

ja som dnes bola s matúškom von v manduce, mal na sebe bodynko s krátkym rukávom, overalík a teplákovú súpravu, ponožtičky a capačky a takééé mal ľadové ruky a nohy (aj ramená, lýtka, proste celé končatiny) keď sme sa vrátili, tak ja neviem, mi prišlo, že je dosť oblečený... ale fúkal taký studený vietor... ako ho mám preboha obliekať do tej manducy? idem asi objednať tie štucne... kde ich zoženiem v dobrej cene?

nšoči, aj ja mám také pocity, že ako to letí, aký už je matúško veľký a to je pritom najmenší z marcových chlapčekov. už mám veľkú kôpku vecí, čo sú mu už definitívne malé, čo už viac neoblečie. Tak isto, čo som podostávala vecičky a boli mu ešte veľké, také teplejšie, tak som ich odložila na teraz no a teraz sú už malé 😀
Moja mama mu kúpila takú čiapočku, som ochkala, že aká mu bude veľká.. novšak mu je akurát... c-c-c....

Nšoči, a to sa má 7 mesačný už plaziť akože? chachacha smejem sa hlasno, to u nás NEHROZÍ... matúško sa stále ešte neoprel o laktíky (pasenie)... ale už sa mu pekne darí dvihnúť hlávku a sem tam sa zapreť na jednu vystretú ručičku.

aaluska
7. sep 2009

Plávanie - bolo to super, odporúčam. Martinko sa vôbec nebál vody, mal z toho radosť a takého unaveného ako bol potom, som ho snáď ešte nevidela. (ale nespal dlho☹

Manduca - super, dnes vonku mi v tom zaspal (lebo bol unavený z plávania), ale neviem, či by som s tým vydržala chodiť dve hodiny, je mi aj v tom ťažký...

Obliekanie - body s krátkym rukávom, dlhé nohavice, ponožky, mikina (košeľa a pod.) podľa teploty (dnes doobeda áno, poobede už nie), čiapka tenká

Baška, ten liliputi mi z foto vyzerá tak isto ako manduca. Som zvedavá ako sa vám to bude páčiť.

denkolc
7. sep 2009

Zurko, ver tomu, že už pomaličky začneme ľutovať, že sa končí leto....a hlavne preto, že bude treba veľa deti obliekať, ísť von, to bude hotová ceremónia, najprv boj o oblečenie dieťatka, potom nabalenie dek, fusakov, pak oblečenie maminy, čižmy, bundy, čapice, rukavice a blbosti....pak vyjdeme z domu a už žiaden piknik pri deke, žiadne leňošenie na lavičkách, aj so stretkami marcoviek to už bude bieda, nikomu sa ASi nebude chcieť dakam chodiť v tej kose (aj keď ja už teraz sa teším na Kolibu a varené vínko, klobásu..)...

Iron, Chivasko sa má výborne, stal sa tiež zázrak ako s tým dieťatkom, čo vypadlo z 10-ich metrov....však môžeš kuknúť, ako sa Tánička na ňom zabáva (ak sa Ti chce) - http://slusna.blogspot.com/ .

Nsoci, tuším sa tiež ladíte na našu strunu s tým mrnčaním...ja už som dakedy až nervná..ale tiež kvitujem, že vonku je tým deckám lepšie, preto je dôležité starať sa o seba, aby sme neboli nútené trčať doma (to bolo fakt peklo)... 😅

mgk111
7. sep 2009

nsoci - ani kubo sa neplazi a asi ani nebude 😝

pasoa - tak to ste dobri, kubko sa ani na rucickach nevystrie... ale tiez povedali ze je "len" lenivy.... inak je akcny, na nozickach by stal, odraza sa len ruky nezapaja poriadne 🙂

zuro - no bola by to sranda s nimi 🙂 nech sa tesske ulavi...

aaluska
7. sep 2009

MGK, my tiež bojujeme večer, keď obliekame pyžamko. To sa mu už po jeho "wellnesse" nepáči 😀

Iron, veď skúšajte a možno budeš čoskoro tehu 😉

iron
7. sep 2009

aaluska, najskor chcem mat od lekarky potvrdenei ze uz som ok, lebo ja este stale beriem nejake hovadiny...a potom no manzel ma po chlebe..... 😅
Den....zlata jak sa rehni,...to robi aj moja. A najnovsie ho strasne taha za chlpy okolo papulku. CHudacik moj chlpaty....

mgk...a ostatne mamicky nelezucich deti. Ja som niekde citala, ze dieta sa nemusi plazit, ze kludne tuto fazu moze preskocit...Takze hlavu hore, kazde babo je ine.....hlavne ze su zdrave.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre