Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
9. mar 2010

Egy - naša Haňa tiež "plížením, plazením" 😀 svokre sa to ohromne páčilo, ale už radšej štvornožkuje, alebo skúša sama chodiť

egyptanka
9. mar 2010

potulka, no my to mame ine, kedze Naty je vo vlastnej izbe, ale to iste bolo aj u nas, ked spala s nami. Niekedy sa zobudime az na jej rev ... ako napr. dnes, lebo nam vyflusla vysielacka o stvrtej rano a sme tvrdo spali tak sme nepoculi jej mrncanie ... a som krkavcia matka ... no nie som ... ved ju lubim. 🙂

egyptanka
9. mar 2010

Katka, a presne tak ako Pavlinka pisala ... bolo to do kriza ... lava ruka, prava noha, prava ruka, lava noha 🙂 ... bolo to take mile ... juuuj a vcera som spominala na stare dobre novorodenecke casy ... som si chcela o stvrtej s nou lahnut a uspat a nehrozilo, pobehovala po manzelskej posteli, par minut si polezala, ale to sim musela mat ruku na jej chrbate, prso uz u nas nefunguje na uspavanie ... hmmm to boli casy ked mala par tyzdnov a ja som si chcela lahnut ... stacilo vytasit prso, ona dudlala a hodinku som mala na spanok ... krasne casy.

katja78
9. mar 2010

Egy - u nás ešte prso funguje, ale v noci mi "šteluje" bradavky 😅

Anketa:
Je tu ešte niekto, kto v noci uspáva dieťa talkmer výlučne na prsníku a nechá ho celú noc spať v manželskej posteli???

egyptanka
9. mar 2010

Kati, u nas sa spi celu noc vo vlastnej izbe.

katja78
9. mar 2010

Egy - to mi je dobre známe 😉 dobre ste to zmákli

potulka
9. mar 2010

katja, ja sa hlasim. 😅

egyptanka
9. mar 2010

Kati, ale niekedy mi je luto, ze by mohla mat viac toho MM ... ale na druhej strane som si to minule rozanalyzovala a vyslo mi, ze v kazdej kvapke je milion probiotik a inych ochrannych latok a co i len potiahne par kvapiek tak sa jej dostava do tela miliarda tychto latok co nedostane v ziadnom UM, takze kazda kvapka dobra. 🙂 ...
... a ako som tu uz onoho casu pisala, tak po roku to uz bude s tymi mliecnymi vyrobkami jednoduchsie ... bude moct take Pribinaciky, ine syry, pudingy ... takze by sme splinili tu kvotu pol litra mliecnych vyrobkov denne. Teraz to robim tak, ze ked mam pocit, ze malo sala za den tak dostava mliecnu kasu, ked mam pocit, ze je to ok, tak nemliecnu, cely jogurt nikdy nezje, ale polovicku bieleho vzdy zmiesam s ovocim a pridam bud ryzove vlocky, alebo take detske musli ... takze tych mliecnych davok ma tak v norme.

ajka82
9. mar 2010

katja, ja nechavam karinku vecer zaspavat na prse, ale spi potom vo svojej postielke 😉 v nasej posteli spi az po ranajkach (cize po siestej vacsinou) taku hodku

egyptanka
9. mar 2010

Baby uz ste niekto robili cicer? Som ho kupila a neviem co s nim 😉

potulka
9. mar 2010

egy, zaujimave informacie. rozpisovanie zlozenia masovych vyrobkov velmi schvalujem, lebo po tom sa dopatrat je uloha pre hercula poirota. iba ak by som si dala ponad pult podat celu tehlu sunky a kym by som si to precitala, zakaznici stojaci v rade za mnou by ma zlyncovali. :-P
zato balenie peciva... nech zije zvysovanie odpadu! 😠

ten cicer chces pre seba, ci pre malu?

egyptanka
9. mar 2010

potulka, pre malu ...
ale to balenie ma svoje vyhody ... ked si predstavim ako niektory spolubcania najma ti bez domova a troska tmavi chytia pecivo a potom ho daju naspat ... a ja to potom neznala kupim a dam malej ... no hroza.

asandys
9. mar 2010

potulka, u nas ranne vstavanie o 5.56, a kedze spi so mnou na posteli, tak hned sa zacne cezo mna drapat ku mojmu nocnemu stoliku a ja ho uz automaticky pridrziavam, abz nespadol. Taze som hore okamzite. ALe inac Adam je dost vzbitz, lebo pekne sam zide z postle, doje ku nocnemu stoliku, vezme moje okuliare a capne mi ich do tvare, a to robi kazde rano. A potom vezme mobil a pcha mi ho do rukz , aby som mu pustila hudbu🙂)

potulka
9. mar 2010

egy, to je pravda, ale zasa ked si vezmes, ze deti lozia po 4 a chytaju rucickami dlazku, po ktorej veselo slapeme topankami a kolieskami od kocika... 😅 suma sumarum: niet nad domacu pekaren. 😝
ja som matejovi uz davala cicer, ked som robila pre nas omacku na cestoviny. v original recepte sa najprv oprazi slaninka, potom do toho por, potom uvareny a rozmackany cicer a potom smotana na varenie. vyborne! matejovi som odobrala do prikrmu trochu uvareneho ciceru.

iron
9. mar 2010

ja som za to balenie tiez....
no idem vytiahnut krpca z postielky a na prechadzku, uz mi prisli sosovky, tak rovno pre ne zbehnem...hura. Potom pojdem kupit nove slnecne okuliare. Nejake poriadne a hadam aj slnko moze zacat svietit. Hoci dnes som kukala predpoved a najblizsich 14 nepredpokladaju nejake vyznamne oteplenie.
A boli ma cely den hlava...au.

iron
9. mar 2010

no potulka o tej domacej pekarni..... 😉
A to uz fakt davate smotanu na varenie drobcom? My stale jeme rovnake veci.

asandys
9. mar 2010

iron u ans sa tiez este stale je to co doteraz🙂)) AKurat dnes som mu do cuketovej kase prvzkrat pridala ovsene vlockz, ktore som len teraz kupila🙂))

jujjjjjjjjjjj uz sa tak tesim do nemecka, uz len 10 dni a idemeeeeeeeeee

sedim v praci, mala bz som opravovat clanok, aelbo ist do labaku, len som taka preplnena z obeda, ze sa eldva hybem, tak vas docitavam. Za posledne dn je adamko velmi umrcany, stale sa taha na ruky, do polnoci sa zobudi aj 4x, a po polnoci tak 2x, vstava pred 6, ja uz neviem, ze ako dalej s mojim spankom☹(
A po Velkej noci uz nastupuejm do prace na kazdy den, ale aswpon je uz vidnejsie, elen slniecko bz mohlo vykuknut:_))

Vsetkzm oslavencom zo srdca blahozelammmmm.

U nas doma spolahliva antikoncepcia, jak hovori Denkina lekarka🙂)) Ked muz pride raz mesacne na vikend domov, tak stale mam M. Asi bude musiet zmenit a chodit vikned skor abo neskor🙂)

Taella, dakujem za tip na cukrarku, uz som boal tortu objednat. Adamko bude mat oslavu na Velkonocnu nedelu, akuratr prideme z nemecka.

potulka
9. mar 2010

iron - nie, to bolo v tej dospelackej omacke. matejovi som supla len trocha ciceru bez poru, slaniny a smotany. aj my jeme skoro stale tie iste masovo-zeleninove gebuziny. 😉 napr. dnes cestoviny a na nich pomixovany spenat so zltkom.

egyptanka
9. mar 2010

Natalka mala dnes zemiakovo luskovu polievku a hlavne kuskus s mrkvou, cuketou a mäsom. Zjedla všetko 🙂

egyptanka
9. mar 2010

Potul, a cicer sa musí námacat?

egyptanka
9. mar 2010

Tak pekne vonku a ja nemôžem ist von :(

egyptanka
9. mar 2010

Práve mi Natalka spravila kompletnú zubnú prehliadku 🙂

nsoci
9. mar 2010

Ahojte...

Vitam novu snazilku.
😉

K teme antikoncepcia, konkretne tabletky: brala som a uz nebudem, robi to taky svincik v tele, ze az, moze sa to prejavit az po rokoch a vobec... je to humus (tolko moj objektivny a nestranny nazor 😀 ) dost ze su humusy, ktore musim brat dozivotne, tak naco ich brat viac? 😀

Ad stvornozkovanie: Matko uz tymto stylom beha piaty mesiac 😀 Tak uz bude aspon dvojkar dufam 😀 😀 😀

Dnes som dostala odporucene vitaminy Mumio... a teraz kuakm na nete, ze niekde pisu, ze su nevhodne pre tehu zeny... a inde, ze vhodne... 😀 tak si mam vybrat ci co? ze vraj to tam musi byt napisane kvoli EU smerniciam... (rozumej: pre istotu)... ale teda som trochu v rozpakoch...

nsoci
9. mar 2010

Egy vonku je zima jak v psinci, kam by si chodila 😉

Holky a co sa tyka balenia chleba...jeden mudry pan chemik mi povedal, ze ak by sme vedeli, co sa deje s chlebom a ake humusy (dnes tusim moj oblubene slovo) vznikaju ked ho skladujeme v sacku, tak by sme ho nikdy do ust nedali... vacsina potravin vznika v takych hygienickych podmienkach a obsahuje take humusy 😕 😅 , ze by sme to nejdli, kebyze vieme... a jeme a sme tu...

Prave v mojom bruchu skoncili piskoty a cely anansovy kompot 😀

egyptanka
9. mar 2010

Hmmmm ... slovo humus vo mne evokuje chut Egypta ... jooooj potrebujem more 🙂 ...

egyptanka
9. mar 2010

No s malou isla na hodinku von mamina ... co s nacatym casom?? ... Upratovat?? ... NEEEEEEEE!

nsoci
9. mar 2010

Konikovat? ANOOOOO

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre