Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
22. sep 2009

Som dead.

V noci 6x hore, rano od siedmej 3 hodyk vabvaovacky v manduce, potom plavanie, 7 km prechadzka a 1.5 hodky an rukach. Idem do hajan.

kajuska111
22. sep 2009

ahojte.
nsoci, fuuu. iny maraton 😉

alisia
22. sep 2009

denkolc, Damianka nekojím skoro od začiatku, takže je to možno aj tým, od ukončeného 4. mesiaca sme začali s príkrmami. Sú dni keď malý celý deň piští, a ja obedujem aj o tretej-štvrtej. A sú aj noci, keď častejšie zaplače a ja k nemu musím vstať a dať mu dudlík. Keď bol mladší, tak sa stalo že tak hučal v noci že som ho hodinu nosila na rukách. No tieto časy sú už preč. Vždy si hovorím že to musí ísť stále k lepšiemu a lepšiemu, že príde čas, keď Damianko bude sedieť, bude chodiť, bude sa vedieť sám napapať, sám napiť, sám vycikať a utrieť si riťku. A tieto myšlienky ma upokojujú a dávajú silu. Chodím spávať o pol noci a vstávam o tej piatej-šiestej, takže tiež toho moc nenaspím keď chcem stihnúť všetko. Ale aspoň tie 4-5 hodín skoro v kuse spím. A to je asi k nezaplateniu. Každá máme to svoje, každé dieťa je iné, jedinečné. Ani jedna to nemáme ľahké a tak by sme sa tu mali navzájom podržať, vypočuť a poradiť si. Aj ja mám niekedy debky, nemyslite si 🙂

denkolc
22. sep 2009

Ali, však každý deň máme na svete nejaký ten pokrok...to sa mi veľmi páči... 😉 Ani sa nenazdáme a budú maturovať a zaplesnú za sebou dvere... 😀 😀 😀

alisia
22. sep 2009

den, ja už budem pomaly šesťdesiatnička keď malý bude maturovať 😉 och, jak to ja zvládnem keď bude pubiš. Ale to budem riešiť potom ak tu ešte budem. Inak ja by som chcela ešte promovať 😀 😀 vážne... minulý rok som sa učila na prijímačky, no deň pred prijímačkami som si urobila tehotenský test, tak to rozhodlo a nikam na skúšky som nešla. Šak načo aj? To už by som aj nezvládla. Ale možno sa na to ešte dám keď Daminko bude chodiť do škôlky.

denkolc
22. sep 2009

Ali, nerátaj to na čísla...čísla sú o ničom....Ty budeš len mladnúť s Daminkom..🙂))A ak budete kamoši, aj puberta prehrmí, čo bojíš...(hlavne, že som hrdinka,ale ak moje dieťa bude po mne, aj ma šlak trafí).... 😀 😀 😀

A čo sa týka štúdia, všetko závisí na zhruba štyroch veciach...za prvé, aké máš dieťa (či Ťa nechá "vydýchnuť" - hehehe), za druhé, Tvoje odhodlanie, za tretie, akú školu si zvolíš (ja mám totálnu brnkačku) a za štvrté, či to utiahneš finančne.....ale myslím, že ak máš to posledné a potom to druhé dobre vyvinuté, neni o čom....hlavne sa neboj splniť si svoje sny... 😉 Budem držať palce a budem Ťa podporovať /už som na štúdium ukecala dosť ľudí, niektorým som aj nasilu vypísala prihlášku a poslala - hi hi hi/.... 😎

Ešte nejaký záujemca o "nakopnutie"? 😀 😀 😀 😀 😀

iron
22. sep 2009

den...dovolim si nesuhlasit...dolezite je aj to tretie...ja by som to nezvladla. Mozno posledny semester ano, ale cely rok..tazko...jedine s prerusenim studia a opatrovatelkou....

dietatko okupane, napapkane a teraz len cakat kedy zalomi....

matja
22. sep 2009

alisia, super postoj, podobne to prežívam aj ja 😉
na malého som sama, hodinku denne sa s ním hrá manžel, keď sa vráti domov z práce. Pomoc rodičov som využila jedine týždeň po tom, ako sme sa vrátili domov z nemocnice, lebo som mala teploty a veľké bolesti.
Malého milujem, vie ma očariť krásnym úsmevom a ten ma vždy obmäkčí, aj vtedy, keď som unavená alebo zúfalá, že Paťko ešte nespí. Je úplne samozrejmé, že aj ja som vyšťavená, keď ho 3/4 hodinu uspávam bezcieľnym chodením po byte, polospiaceho uložím do postieľky a on sa čiperne preberie, čo sa nám bežne stáva. Ale mne naozaj stačí jeho úsmev, vtedy ma úplne dostane. Keď spinká, chodíme sa naňho s manželom pozerať a obdivujeme ho, aký je krásny 🙂 Počas dňa sa mu musím veľmi venovať, sám sa nevie prebaviť príliš dlho. V lepšom prípade ho dám do autosedačky a popri upratovaní sa mu musím prihovárať, robiť grimasky, skrývať sa mu a ukazovať, len aby trochu obsedel a ja niečo v domácnosti spravila. Sám v postieľke by nevydržal.
Patrik je vytúžené dieťatko, tešili sme sa naň, ale keď som bola tehotná, nevedela som si predstaviť, ako to budem zvládať, aké je to byť matkou, malému som sa v brušku ani neprihovárala. Akonáhle prišiel na svet, zmenil môj život, obohatil ho, naplnil a už by som nikdy viac nemenila a môžem povedať, že som šťastná matka. Úprimne ten pocit prajem každému. (Teraz mi napadlo, že keď som bola do môjho manžela čerstvo zamilovaná, tak som bola podobne v siedmom nebi a tiež som priala každému, aby zažil takú lásku 🙂)
a to nie je o tom, že by som sa na niečo hrala alebo niečo prikrášľovala, proste to tak je. Ale chápem aj to, že nie každý má rovnakú povahu, rovnakú výdrž, detičky sú rôzne aktívne a platí tu aj to, že to, čo pre jedného znamená "náročné dieťatko", pre druhého je samozrejmosťou.
musím ale podotknúť, že síce cez deň je to so spánkom horšie, v noci sa budí Paťko dva razy, čo sa dá dobre zvládať. Poznám však aj neprespaté noci z prvých dvoch mesiacov Paťkovho života, keď som ho dojčila 3/4 hodinu a potom ďalšiu 3/4 hodinu čakala na odgrgnutie a uspávala ho, potom som nemohla zaspať a len čo sa mi to podarilo, prišlo na rad ďalšie kŕmenie. Ale fungovať takto dlhé mesiace ako niektoré z vás, by bolo náročné aj na mňa, dokonca si to ani neviem predstaviť...

a ešte čosi, dúfam, že keď občas použijem nejakú zdrobneninu - ako napr. zlatíčko, drahúšik, babulko, robkať - tak ma neodsúdite, lebo u mňa sa také vyjadrovanie akosi spája s malým dieťaťom. 😉

denkolc
22. sep 2009

Iron, to si mala fakt takú ťažkú školu? Ufff...

Inak, Táňa spí od šiestej a furt reve zo spánku, vôbec netuším, o čo jej ide... ☹

iron
22. sep 2009

ale dalo sa, len bola velmi časovo narocna ....proste technika.

iron
22. sep 2009

mam problem ako vysvetlit havovi, ze Ninka je este prilis mala aby mu hadzala loptu.....furt jej ju nosi a breska aby ju hodila...Ninka sa na tom naramne zabava....

drozdik78
22. sep 2009

lubi viem ze ti je tazko ja sama som prezila narkozu u mojho Jarka 2x raz s " pisiacikom " a raz s nosnou mandlou a aj ja som sa bala a nakoniec sme to zvladli... a budem ti drzat palceky aby to prebehlo aj u vas lahko 🙂

egyptanka
22. sep 2009

denka, ja ja ja ... nakopni ma 🙂

drozdik78
22. sep 2009

iron my chodime krmit psika k susedom a tiez miluje ked brese a vrti chvostom 😀

baskaj
22. sep 2009

čo??? ja som to nepochopila tak, že ajka kočí. to hádam nie! ja ajku nepoznám osobne, ale z fóra pôsobí tak rozumne a nie príliš emocionálne 😕 ja si pri takýchto konfliktoch vždy spomínam na ten príspevok, čo písala vlalu munu, keď tá chcela odísť. niečo v tom zmysle, že je to tu slobodné a verejné fórum, z príspevkov si každý môže zobrať čo chce, aj z tých negatívnych, môže prispievať čo chce, kedy chce... a opustiť to tu pre nejakú maličkosť by bolo hlavne tej dotyčnej na škodu a ochudobnenie... ale veď keď niekto chce... nemôžme ho držať na silu... ale na ajku mi to nejak nesedí, tak nestrašte!!!

drozdik78
22. sep 2009

rada b som vam niekomu podarovala kupon na pampersky 🙂 ja ich nevyuzijem tak ak niekomu helfnu tak rada poslem .)

kajuska111
22. sep 2009

drozdik, moja mala tie kupony v jednej nestrazenej chvili rozkmasala 😀 asi mala na to vlastny nazor, ze pampersky bleeeeeeeee 😉

lubi22
22. sep 2009

Maminky dakujem krasne za podporu. Som dnes z toho cela rozcitlivela, spytujem sa, ako sme to nemohli zistit skor. Aj mna sa krcna pytala, ci neboli pri kojeni problemy. No ale neboli, ved keby boli, nemal by Filipko 9,5 kg. Preto ma nikdy nenapadlo znepokojovat sa, ze nieco nie je v poriadku. Odsate mliecko vo flasi mu davali iba dva krat, z flase pit nevie, ale takisto ani vela dalsich deticiek a jazycky ma v poriadku. No fakt som asi daka priskvarena, mna to trklo az dakedy v 5. mesiaci. Spolahla som sa, ze ved na poradni mu lekarka pokazde pozera do ustociek, tak snad je vsetko ok. No ideme tento tyzden este jednemu znamemu lekarovi, nech to skonzultujeme aj s niekym inym, ci sa to neda riesit bez toho uspavania. Rozpravala som sa aj s Miskou (michaelamia) jej malicka Ella uz bola dvakrat v narkoze a zvladla to uzasne, tak ak sa nebude dat tomu vyhnut, zvladneme to snad aj my, hoci najviac ma stve to, ze sa tomu dalo predist. Len aby mohol potom pekne papkat a hlavne aby nemal problemy s rozpravanim.

Alisia tak vy ste to super podchytili, tym ze Damianko pil z flasky, tak ste si to vsimli asi skor. Aj nam hovorila, ze to sa robi hned este takym malym mesacnym babenkam.

Matja dakujem za info o odsavacke, vcera v noci som ju objednala, tu istu znacku, co mas Ty. Predpokladam, ze nebude taka ucinna ako vysavac, ale zase lepsie ako tie rucne, no a v noci sa mi deticky navzajom nepobudia.

egyptanka
22. sep 2009

... no ja som v noci bolahore od 2 do 4. Mala sa najedla a potom sa furt nejak prevracala v postielke a nevedela zaspat. Tak som ju furt napravala, nepomoho ani dudlikovanie a hladkanie. Ale nakoniec ked som ju drzala za ruku tak zaspala.
Manzel si ju zobral rano na hranie a ja som to dospala. Potom som ju nakojila, odviezol malu k mame a ja som sa pustila do akcie "Mravce z kuchyne prec", prisiel muz od mojej mamy a tak mi pomohol. Troska sme aj kuchynu zreorganizovali a presunuli spotrebice na linke a je tam viac priestoru. Nasla som UM ktore som kupila este ked Natalka mala svoj prvy rastovy sprint a tak cela plechovka Beby letela do kosa, lebo bola uz otvorena.
Prisla mi mamina s malou a my sme akurat dokoncili kuchynu, nakojili sme, pohrali sa a isli na obed do oblubenej restiky, potom mala isla este k mojej mamine a my sme s muzom stihli velky nakup potravin ... konecne mame chladnicku plnu 🙂
no a takto sme sa dopracovali az veceru kedy sme kupali, papali a uz daaaavno spinkame. 🙂
Takze celkom pozitivny den ... a to vdaka mojej mamine. To ze je nezamestnana ma aj svoje vyhody. Mi viac pomoze.

egyptanka
22. sep 2009

Lubi, drzim palce, aby s Filipkom vsetko dobre dopadlo. Ja si matne pamatam ako mne ako 3-4 rocnej podrezavali jazyk. Ale mne to robili ambulantne.

egyptanka
22. sep 2009

no baby, idem odsavat aby bolo na piatok nejake MM ... idem ruky hore riesit 😀

iron
22. sep 2009

egy mne nedochadza to co, ze ruky hore riesit... 😒
a ja pojdem do sprcchy,..mala uz spinka.
Inak vcera dostala moju prvu kasu, velmi jej chutila....nasledky ziadne..tak zavadzam kazdy vecer. Neviem ci to bolo jej plnym bruskom, ale v noci bola hore raz....predtym ked ju nemala tak 5-krat. Uvidim, mozno u nas to bude fungovat na lepsi spanok...

iron
22. sep 2009

to tu dnes nikto nie je?

potulka
22. sep 2009

egy, takze ty mas podrezany jazyk? 😀
lubi, skoda, ze si to dr. nevsimla skor. ty si nic nevycitaj, nemala si to ako diagnostikovat. budem vam drzat palce.
u nas bolo dnes vecer veselo. matej s muzom boli spolu vo vani, ja som si vedla v kuchyni robila veceru a pocuvala som, ako sa tam jasia. asi po stvrthodine ku mne dolahlo: "matejko, a to su co za bublinky?...a aj smrad!... a keby len smrad!!!... pomoc, ide to ku mne!" 😀 😀 😀 musim konstatovat, ze prikrmy maju svoju vyhodu: po prechode traviacim traktom drzia pokope. 😀
zajtra nam pride bio hokaido, patizon a avokado. prve dve pre potomka, posledne pre rodicov. mnam!

egyptanka
22. sep 2009

ty kokos neveriiiim ... necela pol hodka odsavania a sotva 30 ml. To aby som zajtra odsavala zajtra odusu, ked chcem niekam v piatok ist. A to si neviem predstavit ze ked by som mala ist na cely den niekam, ze kolko dni a tyzdnov by som mala odsavat. ☹

egyptanka
22. sep 2009

iron, ale toto bude take ze asi o polnoci budeme asi doma ... je to len firemna party tak idem hodit nejaky tancek, idem im to tam vyzrat a popit nealko pivo 😀
potulka, jo jo ☹

co je to hokaido? ja ten nazov davam do suvislosti len so zemepisom, 😲

iron
22. sep 2009

ani ja neviem co je to hokaido...
no egy...to bol aj moj problem, odsavala som odsavala a nic netieklo...30ml to si este dobra...A ked som dala krpatej pit, tak jej islo, lebo furt polykala...darmo, deticky maju lepsi tah ako odsavacky...

potulka
22. sep 2009

egy, hokaido je tekvica. ja som to donedavna tiez nevedela, lebo nie sme fanusikovia tejto zeleniny. ale je krasne oranzova, zdrava (vid posledne Dieta) a idealna na prikrmy.

iron
22. sep 2009

hej,...to je ta tekvica co sa z nej vyrezavaju strasidla?....jej tak by som si vyrezala.

egyptanka
22. sep 2009

iron, hmmm ... a potom podme niekam na dlhsie, ked odsat vieme len prd a tri oriesky. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre