Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
4. jan 2010

ahojte
nedocitavam, je toho privela. iba:
nsoci, zahliadla som tvoju mukovu otazku - kupujeme spaldovu biomilu od ekotrendu myjava. maju ju v terne. a tiez v niektorych bioobchodoch - napriklad pri Tete. biela muka moze byt hocijaka.

mgk111
4. jan 2010

diocka - no musim pozriet ako je to s tou hlasitostou... ste ma trosku navnadili hlavne kvoli tomu aby som sa vyspala len ci nebudem vnimat rovnako ten monitor ako aj kubka...

ajka - parkrat budes musiet vydrhnut kuchynu a potom to vsetky deticky nauci na stretku 🙂 a najlepsie vonku, aaby sme my ostatne nemuseli upratovat 😝

nsoci
4. jan 2010

Denka aka idylka, no ale vychutnaj si, kedze v noci nespis 😉 Matko jak sa zobudi v momente je na styroch, lezie po nas, taha nas za vlasy, skace hlavicku z ostele, ked ho dame na zem odstvornozkuje niekam prec a je po spanku. Teraz spi uz 2.5 hodky, som dospala aj ja s nim, nadlavil sa cajom, tak ho hlad nebudi. No vsak v noci buntosil, niekde to dospat musi.

Potulka dak. Kupila som hladku T650 v bille na ten francuzky, ale ta celozrnna michyba. Noze hod nejaky osvedceny recept s celozrnnou, pohankovou, proste zdravou mukou do nasej temy. Ja mam v tom hokej, susene kvasnice, susene mlieko, to ako fakt mam taketo hovadiny kupovat? Zatial som kupila slnecnicove semiacka, ale z toho asi chlieb nenapeciem. 😀 Skocim dnes do terna.

potulka
4. jan 2010

nsoci, my davame normalne kvasnice. ale je pravda, ze potom nam skoro vzdy chlieb klesne (prepadne sa stred), lebo recepty su so susenymi a je tazke z kocky cerstvych odvalit presne mnozstvo (1,5 lyzicky susenych kvasnic = 1/3 kocky cerstvych). robievame vzdy to iste - celozrnny chlieb podla knizky, co bola k pekarni. akurat menime semienka, davame take, ako prave mame doma. najradsej tekvicove a lanove. a kopu rasce. davame ich tam hned s mukou, nie az ked pekaren pipa. chlieb so susenym mliekom nerobievame. ale pasoa ano a jednoducho ho vynechava. 🙂

iron
4. jan 2010

celozrnnu muku maju v tescu aj raznu aj psenicnu, pekne za par korun. V tych biobchodoch nevedia co za to pytat.

mgk...monitor nebude vnimat ako Kubka urcite, je to super vec. Ja sa odvtedy vyspim uplne v pohode. Teraz ked som u rodicov tak spavam pri nej a som nevyspata...

mgk111
4. jan 2010

iron - pouzivali sme ked bol malicky - doma nie, tam sme ho poculi hned ale na chalupe a tak a potom som ho odlozila 🙂 monitor dychu uzž nemame ale ved ziadne problemy tak hadam uz to bude ok, to kriticke obdobie je za chvilu za nami... tak to asi skusim ak presvedcim manzela 🙂

ajka82
4. jan 2010

deni, samozrejme 😀 😀 (na boku a na bruchu...nachrbte malo)

mgk, to mate dobre premyslene, sak my vase deti naucime ako to strielat z lyziciek po kuchyni, neboj 😀 😝

za hodku ideme k doktorke, bude pich do nozicky 😒

xixi7
4. jan 2010

Baskaj,
my este chlebik nedavame, takze nemam odskusane, ale co tak skusit nejaku natierku napr. z cicera, je chutny, rychlo sa uvari, netreba odsupkovavat, len sa mixne, nejaky kvalitny olej do toho...

nsoci
4. jan 2010

Iron kde ju maju? Vcera som preliezla cele tesco a nem-nasla....

denkolc
4. jan 2010

Ajka, zisti pjosím, kedy bude dalšie očkovanie....mne sa ten môj rozpis dakam stratil.....niekedy v 15. mesiaci? Či ako to bolo? ☹

iron
4. jan 2010

Nsoci...tesco petrzalka normalne medzi mukami...je to mlyn pohronsky ruskov, jedna ma fialovy a druha sivy obal....
http://www.mlyn.sk/

denkolc
4. jan 2010

Nsoci, veru idylka...ale pominie, to mi je jasné...avšak na Maťka sa chytať nebudeme.....veruže ťažko ježko... 😀 😀

nsoci
4. jan 2010

Denka
http://www.zzz.sk/?clanok=3407

Matko sedi v stolicke, krmi sa domacim chlebom s lucinou a dufam, ze aj nieco skonci v zaludku, zatial je to vsade moyne.

nsoci
4. jan 2010

Dak dak idem off

mgk111
4. jan 2010

ajka - 😀 a drzime palceky na poradni a nech ockovanie dobre dopadne 😉

potulka
4. jan 2010

matejko mal vcera na obed halusky! 😉
prv, nez ma zasypete pohorsenim, ze sme mu davali bryndzu a slaninu, musim napisat, ze boli s acidkom a kuracim maskom. zjedol. 🙂
som si tak uvedomila, ze pomaly by sme mali zacat smerovat k spolocnemu vareniu, tak som zauvazovala a takto som to vymyslela. keby mi to bolo napadlo skor, povedala by som muzovi, aby kupil lucinu. to sa konzistenciou podoba na bryndzu.

potulka
4. jan 2010

denka, najblizsie ockovanie bude tusim v 10. mesiaci, aspon tak sa mi mari. pol roka po poslednom. ci nie?

pasoa
4. jan 2010

Baskaj, to je dosť dobré, kúpiť bundičku pre také malé dieťa, aké nemáš 🙂))

nšoči, tiež mám stavy, že by som aj napísala, ale nemám čo, lebo sa už 100x písalo o tom.

deni, ja už spávam aj na bruchu, niekedy je to v pohode a inokedy nie. V pohode je to večer, keď som čestvo podojená a nad ránom už to v pohode nie je 😀

nšoči, presne ako píše potulka, ja pečiem chlieb č. 5 - Superrýchly chlieb, kam by malo ísť aj sušené mlieko a to nedávam jednoducho a namiesto plnej dávky hladkej múky dávam pol na pol aj celozrnnú a donedávna aj ražnú, ale už došla 🙂
A neviem ako u vás, ale u nás v MT majú v Terne (jednota) tiež tú celozrnnú fialovú od Mlyn-a.

a čo to s tými vašimi chlapmi? som nezachytila, ale zaváňa to po sťažnostiach. Nepomáhajú či čo? A všetci sú rovnakí?...
no ja neviem. Môj muž pomáha úplne automaticky, aj teraz, keď má učenia vyše hlavy, tak v jednej ruke drží učenie a v druhej matúškovi fľašku...
a na klokočovskej chalupe som mala možnosť zistiť, že takýto automaticky pomáhajúci tatko je aj Potulko (nakŕmi, prebalí, umyje, dá spať, pokočíkuje, povenuje sa...).
Proste dieťa má dvoch rodičov a tí robia veci okolo neho spolu, alebo každý niečo...
Jasné, že matka viac, ale to je akosi samozrejmé.

baskaj, ja dávam maútškovi doma pečený chlebík bez ničoho. A jemu chutí. 😉 Zje už aj celý krajec, až sa za ním trasie 😀

denkolc
4. jan 2010

Nsoci, díkes....tak je to tak...

Potulik, hej, to nás čaká teraz, v januári...ale myslela som to ďalšie.....lebo po ňom by som chcela naplánovať tú cestu do NY...ale vyzerá to, že to vyjde na jún, tak to by sme aj v júni mohli odísť....ach, už teraz mi chýbate.. 😉

iron
4. jan 2010

potulka...moja bude mat ockovanie ked bude mat rok.....
a halusky, vidis....to by som jej mohla urobit....ale jedine bez toho vajca...
Ja do roka v strave pokracujem ako doteraz a po roku sa opytam co jej uz mozem zaradit a zaradim.
Moja najcastejsie papa zeleninku s maskom varene...

potulka
4. jan 2010

pasoa, tvoj muz je naozaj cinorody, tiez som postrehla. a dakujem za chvalu na toho mojho. 🙂 ano, co sa tyka matejka, je to poklad. niekedy mam pri nom takmer komplexy. ale potom si poviem, ze ved ja som s matejkom cele dni, ked je v robote, takze ked je doma, rada to nechavam na nom. aj na prechadzky chodime spolu, ak sa da. pripadne niekedy, ked nam uz domacnost zapada bordelom, idu chlapci aj sami a ja sa realizujem. 😉

iron, my robime odjakziva halusky bez vajca. len postruhane zemiaky a muka. drzi to pekne pokope, vajko netreba.

denka - nasla som ockovaci kalendar. tak to 3. hexa ockovanie ma byt v 11.-12. mesiaci a nasledne idu osypky, mumps a rubeola v 15. - 18. mesiaci. mozes si k tomu este priplatit aj ovcie kiahne. a potom az v 3 rokoch - zaskrt, tetanus, cierny kasel.

baskaj
4. jan 2010

bu bu bu! to som ja! zmenila som foto...

denka - a to na koľko idete do toho NY?

keď už o tom domácom chlebíku - baby, a koľko vás to asi vyjde upiecť jeden taký chlebík a koľko vám vydrží? a veru, recepty skopčite do receptovej témy...

a tá bundička? no taká látková, krásna, macíkatá aj s kapucňou a za 2 evry, no nekúp to! 😅

potulka
4. jan 2010

baskaj, po financnej stranke som sa na chlieb akosi nikdy nepozerala. pouzivame bielu aj celozrnnu muku, z dvoch kil teda vyjdu asi 4 chleby, muka dokopy stoji asi 2 €. kvasnice 13 centov, tie davame na 3x. plus voda, troska cukru a soli a oleja... to sa asi neda vycislit, su to malicke mnozstva. a semienka podla chuti. a elektrina na pecenie. ked to prezeniem, tri-styri kilove chleby nas vyjdu na cca 2,50. celkom dobre, nie? cas straveny pecenim - asi 5 minut na jeden chlieb.

ajka82
4. jan 2010

deni v 15tom mesiaci dalsie ockovanie

nase miery: 8960g, 79cm (obvod hlavy 47cm)...ockovanie, trocha placu ku koncu inekcie, uz je doma vysmiata beha celym bytom s choditkom 😵

xixi7
4. jan 2010

Zvyseny rodicovsky,urad a moja skusenost.
Napisala som si takuto strucnu ziadost adresovanu Uradu prace, soc. veci a rodiny:
V zmysle § 12 ods. 3 zákona č. 571/2009 Z. z. o rodičovskom príspevku a o zmene a doplnení niektorých zákonov žiadam o rodičovský príspevok v sume podľa § 4 ods. 2, t.j. 256 eur mesačne, nakoľko spĺňam zákonné podmienky na jeho výplatu.
My spadame pod Pezinok...a asi nas nie je vela, z podatelne ma poslali rovno k referentke. Oni si urobili svoje neoficialne tlacivo, ktore som im tam povypisovala.
Skratim, dopiste na ziadost svoje rodne cislo, lebo ich system je na ne nastaveny a lahsie vas identifikuju.

xixi7
4. jan 2010

A kupili sme malej prve topanky, zdravotne, pevne, vysoke, z makkej koze, ceska zn. Pegres, velkost 18, cena 15.27€. Vacsie cislo uz nebolo take pohodlne makke a nechcela som, aby sa potkynala o spicky.

aljusik
4. jan 2010

Cafte babinec, kedze som tu bola naposledy pred Vianocami, tak "šnr" 😀
necitam dozadu, lebo neni casu ale reagujem aspon na prispevok xixi7 s mojou dnesnou skusenostou tykajucou sa vyssieho rodicaku:
na UPSVARE (BA IV.) maju take jednoduche parriadkove tlacivo, kde bolo treba vypisat meno+adresa+telefon, potom datum, od ktoreho ziadate vyssi prispevok, cize 1.1.2010 a dnesny datum a podpis. tot vsjo.
no a ze asi do troch tyzdnov dostanem pisomne vyrozumenie, ci mi to schvalili a potom peniaze vyplatia najskôr vo februari - marci so spätnou platnostou samozrejme.

no a este vsetky uradnicky sa tvarili kyslo jak plesnive citrony, lebo boli unavene z toho, ze od rana nevybavuju nic ine, ako rodicaky...sa dalo cakat, nie?

katja78
4. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

idem si sem trocha povzdychnúť. Som dnes trochen experimentovala s obedom, chcela som ozvláštniť kombináciu žĺtok, karfiol, zemiak, oliv.olej. Tak som najprv sparila karfiol, na oleji trocha osmažila, prihodila žĺtok, dodusila. V druhom kastróliku som uvarila zemiak s drteným kmínom. Dala všetko dokopy, trošička som to mixla na hrubé kúsky a chutilo 😵 také 2/3 spapala. O pol hodku sa na mňa začala lepiť, bola umrnčaná a hodila šablu ☹ Ale bolo to také hlienovité. Tak neviem, či som spravila veľkú chybu s tým smažením na olivovom oleji (ten jediný z rastlinných olejov nemení svoje fyzikálno-chem.vlastnosti pri vysokých teplotách), alebo to boli poprehĺtané solpíky, lebo ešte obe kašleme 😔

katja78
4. jan 2010

Xixi, Aljusik - dík za infošky, tento týždeň opáčime aj my 🙂

baskaj
4. jan 2010

potulka - ja viem, že sa to ťažko nejako vyčísluje, ale mňa to zaujíma preto, lebo častokrát si človek nejakú vec typu pekárnička aj kúpi, ale keď po pár razoch zistí, že stále musí do toho kupovať nejaké drahé špeci komponenty, tak to aj prestane používať. tak si robím obraz, lebo ste ma tak namotali, že raz si ju chcem aj ja kúpiť.

a ja sa idem tento týždeň prihlásiť na dobrovoľné nemocenské poistenie, aby som pri druhom dieťati dostávala materskú a zvýšený RP. a potom ešte chvíľu čakania a môžme sa pustiť do snaženia... a dúfam, že z toho teda vyjdu lóve aj na pekárničku - hahaha 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre