Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
20. okt 2009

iron, a UM davas s flasky s cumlom alebo s tym naustkom ... ja zacinam uvazovat, ze ked pojdem von tak by som jej davala UM, lebo nemienim niekde vonku vytahovat cecek a nachladnut.
ak sa nemylim tak si kupovala aj tu Hajaju ... spi Ninka lepsie po nej?

diocka
20. okt 2009

no a co sa tyka prikrmov. som si povedala poobede, ze "tabulky a odporucania" mali sancu 2 tyzdne, nejako sa neujali v praxi tak dam na seba. dala som poobede malemu este raz brokolicu so zemiacikom, zjedol malilinko ale zjedol, neplul hned🙂. a na hranie dostal kus kalerabu a stvrtku jablcka - osupaneho ale inak vcelku. a bol zlaty, pocuckal, ocmulal a zasmial sa. a potom zase.
tak som si povedala ze to zoberiem trosku zrychlika kedze potrebujeme aj my uz konecne priadne pribrat.

pasoa
20. okt 2009

matja, ktorú Billu si mala na mysli s tým bio? v Košútoch? Lebo v Priore len mrkva a paradajky bio... 😖

pasoa
20. okt 2009

čo sa týka zloženia príkrmov, som na tom ako potulka, radšej navarím doma ale už som dávala aj jeden kupovaný, konkrétne Alnatura "Zemiak, tekvica, fenikelL" a bolo to hnusnééééé ale moje dieťatko to zjedlo ako všetko iné 🙂
Papkoš malý 🙂
Ale veľmi podrobne som študovala, čo ktorá výživa obsahuje a mojím výberom prešlo veru máločo.
Soľ, biele korenie, plnotučné mlieko, paradajkový pretlak a iné "dobroty" nehodlám minimálne do 1. roka matúškovi vôbec dávať.

egyptanka
20. okt 2009

pasoa, no Matusko je iny jedak ... tisko zavidime. Ja som to myslela tak, ze plnu davku by mal zjest pol roka od zavedenia prikrmov.
Ja uz v polovici jedla musim malu zabavat, aby este jedla. A dosla som na figel ... dala som jej do druhej ruky druhu lyzicku, a ked si ju dava do ust tak vtedy jej supnem jedlo do ust. Ona by aj jedla, ale furt sa otaca, hybe, robi mostiky ... no jedenie je dost zabavne.

drozdik78
20. okt 2009

mgk prajem ti nech vam vsetko dobre dopadne, uvidis ze vsetko sa vyriesi .)

denka krasnu nocku a pekne snicky 😉

egyptanka
20. okt 2009

mgk, a ako u manzela ... ide teda zarabat von?

egyptanka
20. okt 2009

pasoa, hmmm... dobra kombinacia. Zajtra skusim tekvicu a potom aj fenikel. A tiez musim nabehnut do DM, pocula som ze tie Alnatury su dobre ...
muza som vyslala kupit mi nealko pivo.

pasoa
20. okt 2009

mgk, ja mám prsia plné hŕč a hrčiek... ale to vždy, to sú mliečne zľazy premenené na golfové lopty 😠 ak neodsajem dlhšie ako 3 hod.
ale v tvojom prípade ide asi o niečo iné, keď sa tak stresuješ?

mgk111
20. okt 2009

egy - prave to tu riesime, ze by mohol ist v polovici novembra ak na kontrole povedia, ze noha bude ok...

drozdik - dik

pasoa - ale to je rovno pod bradavkou a dost to boli... aj teba to boli ci ako? ale nemam tvrde prsia, nic akoby som mlieko nemala vobec zato hrcku a boli... dostala som antibiotika a vraj ak to do tyzdna neprejde, uvidime na ultrazvuku co dalej..

lubi - a tebe po tych liekoch hrcka zmiza ci ako? a za ako dlho? neviem co mam vlastne cakat, som sa tapa neopytala... a este mozem na to davat teple zabaly ci ako?

egyptanka
20. okt 2009

mgk, no u nas ak by si manzel nenasiel robotu do konca marca, tak prinajhorsom by nastupil k vojsku. Len tam hrozi to, zeby na tri mesiace musel absolvovat vycvik v Martine. Tak by sme neboli spolu ... hmmm tak dufam, ze nejaku pracu so najde. 😒

pasoa
20. okt 2009

egy, teľím sa, že ste si to s mamou "vyříkali".- Odlľahlo ti, že? 🙂

mgk, tak to je asi niečo iné. Mňa to bolí z toho tlaku, keď ich už mám ako bomby niekedy, ale nie až tak, že by som sa nemohla dotknúť.

egy, alnatura je bio, neobsahuje žiadne blbosti (teda aspoň tá trojkombinácia, čo som kúpila ja, neobsahovala), len je to dosť drahé. ale stojí to za to.

Ja, ako som už písala, radšej navarím doma, no keďže okrem zemiakov a trošky mrkvy a tekvice nič domáce nemám, tak som si povedala, že lepšie je kupovaná výživka ako kupovaná zelenina obsahujúca bohviečo. Raz som takto kúpila brokolicu a mala som z toho také čudné pocity.
Teraz budem mať od svokry cuketu, tak zas niečo pokombinujem.
Pomaly už skúsim aj ryžu.

Ryža sa dáva normálna? Či natural či aká?

pasoa
20. okt 2009

egy, v MT? NEboj, my by sme ti ho s Matjou a Lenk30 postrážili 😀

egyptanka
20. okt 2009

pasoa, hej ved ju potrebujem ... a na moju sestru kaslem, nech si mysli co chce. 😖

egyptanka
20. okt 2009

pasoa, nic nie je iste ... vojsko je ta posledna moznost. A aj to by musel zauradovat svokor, aby sa tam mohol dostat.

lubi22
20. okt 2009

Maci po tych homeopatikach mi jednak klesla teplota a hrcka pomaly mizla, asi za tri styri dni uplne. Ak to mas zapal, nesmies na to davat teple zabaly, praveze studene - ako ten tvaroh, vyklepany kapustny list, slivkovy lekvar. Ak je to upchaty mliekovod, tak pomoze, ak sa budes snazit - napriek velkej bolesti - hrcku rozmasirovat pod horucou sprchou. Neviem, ci mas aj horucku.

Pasoa Matusko je riaden jedak, ten chce dohnat veru vsetkych z Rambo klubu 😉 Super, ze mu tak chuti. Mne Filipko spapa max malu vyzivku, to je 125 g. 🙂

mgk111
20. okt 2009

lubi - nie teplotu veru nemam... to manzel hovoril ze ci nedame teple obklady...

lubi22
20. okt 2009

Maci obklady teple by som nedavala, ale ta masaz pod horucou sprchou Ti neublizi. Ja to tak robim vzdy pri hrcke.

mgk111
20. okt 2009

lubi - dik skusim ak sa bude dat vydrzat bolest ☹

egyptanka
20. okt 2009

no uz sa nadajam nealko pivom ...

pasoa
20. okt 2009

egy, dala by som si...

lubi, veď práveže napriek tomu, koľko zbaští (tú dvestovku obeda ešte zapije 60-100ml MM tak po 20-tich minútach až hodinke), veľmi málo priberá. Naposledy nejakých 20g za 2,5 týždňa...
manžel mu vždy pred papaním hovorí "a ulož si to do zásob, nie že to zas všetko vysereš!" 😀
(sorry za výraz 😅 )

pasoa
20. okt 2009

baby, chcem si kúpiť takú babkovskú tašku na kolieskach, na pevnej konštrukcii,a takú som si vysnívala nádhernú, že takú asi ani nevyrábajú, Krásne modré káro, nie také tie otrasné predpotopné...
našla som 3 web stránky s taktýmito taškami, jedna z nich IKEA, taká cekom zaujímava kvietkovaná, no ale na kieho frasa je to také drahé???

Lebo ja chodím niekedy tu za roh do Jednoty a vždy idem iba niečo MÁLO kúpiť a vždy trepem 100 kilovú tašku alebo batoh.... a keď egy hovorí o tom nealko pive, no to by bolo ideálne, naložiť tam tak zo 10 fľašiek... 😀

elenam
20. okt 2009

Ahojte babenky. Vy si vážite koľko spapajú vaši malí? lebo ja nie, dám jej od oka.
Dnes mi spala 3 hodiny cez deň. Až mi bolo čudne, keď sa doma tak dlho nič neozývalo. Trocha som si oddychla.

egyptanka
20. okt 2009

ste tu vcera ci kedy rozoberali aky ste tip ... nsoci, pasoa, potulka ... klobuk dole pred vasim naturalizom.
Pod stan by ma asi uz nikto nedostal (mozno tak max. na 2 noci), som chodievala na tury, vzdy som nadavala kes som slapala na vrchol, ale ked som bola hore tak som bola neskutocne hrda na seba, co som dokazala. Ale hore som sa tesila na svoju utulnu izbu, kde mam sama pre seba sprchu a pohodlie. Urcitu davku luxusu vyzadujem. Kupelna;wc pre seba+uteraky. Nic nobl, len urcity standard, kde mi rano spravia ranajky.
A teraz ked je Natalka na svete, tak ked pojdeme na dovolenku tak radsej si zabezpecim nejaky apartman, kde v jednej izbe bude Natalka v klude spinkat a my v druhej kukat telku, rozpravat sa a nebudeme rusit Natalku.

Ja sa najradsej citim v rifliach, nejake tricko, mikina alebo sveter ... ale su dni, ked mam chut na opatky, suknu, vystrih a odkedy som na materskej tak rano vzdy musim hodit na seba nejaky make-up. Nehram sa s nim, len raz dva tri a som namalovana. Noc zlozite ... make-up, prepudrova, linka, tien, maskara ... a za minutu namalovana. Citim sa tak lepsie.

Co sa tyka nakupov ... tak boli casy, ked som vymetala vypredaje (este pred tehu), ale teraz akosi nie je cas a aj tych financii je tak poskromne. Ale mam plan, ze ked Natalka bude vacsia a ja si nieco usetrim tak shopping mania ma opat prepadne nech ma Natalka paradnu mamu. 🙂

lenk30
20. okt 2009

pasoa, tak to ti Matúško fakt super papá.
Filipko už pekne dopapal. už teraz mi spapá len 4-6 lyžičiek a potom si začne s každou lyžičkou pchať obe ručičky do úst. brať mi lyžičku, miešať rukami v tanieriku. dnes pri jablku s piškotou som už od smiechu nemala síl a nechala ho, veď aj tak sa šiel kúpať. tak šťastne chytil misku a vykydol si ju na čelo. takže naše papanie už je teror

iron
20. okt 2009

egy...s cumlom pre deti nad 6. mesiacov. S tym nachladnutim a kojenim na verejnosti,....to uz je drsne...treba davat pozor. Ano mam hajaja, ale neviem ti povedat ci po tom dobre spi. ..mala ju zatial len dva krat, ale momentalne nas trapia uz druhy tyzden zuby, takze spi ako sa jej chce. Niekedy 1x cez noc, niekedy aj 5x....nie je to zavisle od nicoho...

Zajtra vas docitam ak dieta dovoli...lebo pravdupovediac, som rada ked sa najem...

elenam
20. okt 2009

Práve som si pozerala fotky marcovčiatka oslavujú pol roka a moja malá tam nie. Môžte mi ju tam pridať.

asandys
20. okt 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeeeee.

Musim sa pochvalit, ze konecne ma Adam svoj denny rezim. Bolo nacase. A za vsetko moze babka. Za 6 tyzdnov, co ho nosim ku nej, ho pravidelne uspavala, krmila atd, a dokazala mu zaviest rezim, ktory ja teraz poctivo dodrziavam, nech to tak ostane. Mne ked nechcel, tak som ho nedavala spat, ale ona ho uspavala aj ked bol este bdely, prisla dana hodina a sup spat. Som taka rada, lebo aj dni, ked som doma s nim, uz vidim, ze che spinkat 😵 😵 😵 😵
Takze rezim:
6.30-7.00 vstavanie
7.00 UM
9.00 spanok
10-10.30 UM
13. 00 prikrm
13.30 spanok
okolo 15-15.30 vyzivka ovocna
17.00 kasa alebo UM
17.30-18.00 spanok vacsinou
19.00 kupanie
19,30-20.00 UM
20.00 spanok, ak spal ololo tej 18.00 tak spanok o 21.00
no a potom to zacian od polnoci, vstavanie kazde dve hodky az do rana, ale uz bez nocneho papania, max. 1x. okolo 4.

Dnes Adam zbastil celu brokolicu so zemiakom a UM, co som vcera kuchtila, zatial nezvracal, lebo z tej kupovanej mi uz 2x zvracal. No a kupovane papa hlavne tie, ktore su s maskom, lebo mne sa nechce furt masko rozmrazovat, a take telacie abo kralicie by som vobec nekupila. Co sa tyka kupovanych prikrmov, tak kupim tie , co su od 6 mesiaca, necitam zlozenie.

Iron, u mna detto, ja zeleninu vobec nemusim, v zivote som nejedla cuketuu, brokolicu ci baklazan. O tekvici ani nehovorim. Kupujem to len pre maleho, ale ked varim, ani za svet to neochutnam, tak ani enviem, ci mu ta zelenina moze vobec chutit 😀

prave varim zase hruskovu vyzivku 😉

pasoa
20. okt 2009

elenam, a to kde je taký album????

lenka, dobre sa bavím pri tej predstave, ako musel Filipko vyzerať.

ono, aj matúško sa pri tom papaní obzerá, sem-tam sa zadíva, "zájde" si do svojho vnútorného sveta a nedá sa nejakú chvíľu rušiť... ale potom sa zas akoby preberie, a zas papá... a ja ho trpezlivo nakŕmim. Niekedy zbaští za 10 min, inokedy za pol hod.

elenam
20. okt 2009

Kúpila som malej overal, tak som sa tešila, lebo som ho nikde nemohla zohnať a keď som jej ho včera obliekala, tak som je polámala zips, som ho roztiahla. Skoro ma urvalo. A teraz pochybujem, že nájdem takú farbu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre