Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

xixi7
18. nov 2009

Munu, u nas bolo vsetko naraz, teplota, zubky, kasel aj nepokoj, tak som to nerozoznala. Ale tu teplotu nemala stale. Najprv utorok vecer a streda 38, zrazali sme Panadolom, stvrtok az sobota nic, v noci sobota dostala kasel a v nedelu telota 37.7. V pondelok som si vsimla zub. Mrncala a nepokojna bola stale..ale ona ma nasoleny zadok a mrnci a jeduje sa aj ked sa nudi.

Z tekvice zelenej my doma robime omacku smotanovu a malej oranzovu tekvicu mam namrazenu na kocky a len hodim do vody a prepasirujem s ostatnou zeleninkou.

To som rada, ze aj vase dietka kakaju castejsie, takze je to asi normal. Predtym to bolo kazdy druhy den a zrazu 3krat denne.

munu
18. nov 2009

mgk - my sme boli u doktora, ale nedala Matkovi na chorobku nic, kontrolovala mu priedusky, vraj ma ciste.. pozrela hrdielko, vraj nema cervene, nema ani nadchu, len kasle a teploty.. lenze, musim sa pochvalit, Matko cele poobedie teplotku mal maximalne tak 37.5.. takze tak na hranici..drzte palce, nech mu uz nevystupi.. lebo este z toho stale nieje vonku.. ale dneska aspon super vypil cajik, uz 200ml 😅 co je super, lebo papat stale nechce...

mapa
18. nov 2009

chich, taela ma odhalila... stary kocur nie je doma, ta mam zur 😀 ale idem uz spat, bo mi to bude chybat... a inac kedy otvaras sekac? ze 8 fusakov!!!

egyptanka
18. nov 2009

Denka, co uz drichme.

xixi7
18. nov 2009

Egy,
my chodime plavat do Zabiatka a sme max spokojni. Rozhodovali sme sa medzi Pezinkom a Zabiatkom, ale kamoske sa v zabe viac pacilo a odporucila nam ich, zevraj su tam dynamicke instruktorky a niekde inde sa venuju dietkam individualne po jednom a ostatne cakaju v bazene, tak to sme nechceli ked to cele trva 30 min, 20 min byt vo vode a nudit sa 🙂. Chodime k Lenke. Prostredie je fajn a nevyhana vas odtial nikto. V pokoji sa po kupani vysaunujeme, vysusime, napapame a hajde domov.

egyptanka
18. nov 2009

to bola otazka ... ze ci este drichme.

xixi7
18. nov 2009

A este to som chcela, ze tam bezne plavu aj oteckovia, maju svoju satnu. A pri brehu stoja vacsinou svokricky a maminy a pomahaju vsetkym, kto potrebuje dietko podrzat zabavit, cudzie, vlastne, to je jedno.

taella
18. nov 2009

aj ja by som už išla spať , ale čakám manžela kým príde z práce 😒

xixi7
18. nov 2009

Munu, my sme volali doktorke a ona nam poradila, ze najprv skusime sa liecit po babsky, Fenistil kvapky a kalciovy sirup. Pytala sa, aky mame kasel, ci mokry alebo suchy a ja ze skor mokry. A ona, ze to je ten lepsi pripad.

ajka82
18. nov 2009

no ja cakamkym sa uvolni kupelka, mato sa siel okupat, kym mala zaspala a pozrela som teraz tam a on spal vo vani 😅 ma toho teraz vela 😔

mapa
18. nov 2009

taela, minule som si ho vsimla na fotke pri vinach ... 😕 a taky pekny chlap to je v skutocnosti 😀 😅

egyptanka
18. nov 2009

Ake teplomery pouzivate??

nsoci
18. nov 2009

Hm asi idem spat.
Furt mi vrta v hlave, ze co ak sa Matkovi ta diera nezrastie. Co ak sa to zhorsi... Co ak...

xixi7
18. nov 2009

My pouzivate ten ritkovy, ale je trochu neprakticky, odpocitavame 0.5 stupna a musim ju celu rozbalovat. Svagrinka ma nejaky dobry elektronicky, meria to z cela. My sme uz nechceli zas dalsi kupovat, ale ked tak by som si kupila to co ma ona.

egyptanka
18. nov 2009

nsoci, netrap sa ... ono ja som sa v poslednych dnoch naucila, ze slovne spoejenie Co ak ..., Keby sa stalo ono/hento ... cloveka depkuju a preto ich vyhadzujem zo svojho slovnika.
Matko je zdravy, chutny chlapcek ... pozri na nasu pasojku a Matuska, ... jemu chyba alebo sa prestahoval jeden chromozom a je sikovny maly papkacik. 😉

ajka82
18. nov 2009

egy ja pouzivam klasicky ortutovy
a karinka digitalny (mali sme s ohybnou spickou, ale tam sa nam ta kovova cast na konci uvolnila, tak ma utento krat s pevnou)

xixi7
18. nov 2009

Nsoci, treba mysliet pozitivne. My zas verime, ze sa malej zrastu diery v oblickovych panvickach (katja sa asi pousmeje nad tymito mojimi odbornymi terminmi). Uz sa to zhorsovalo, teraz mierne zlepsenie.

egyptanka
18. nov 2009

xixi ja tiez uvazujem o tom celovom zeby som ho kupila ... lebo moja nerada meria teplotu s ritky a ja nepocujem, ked zapipa, ze domeral.

ajka82
18. nov 2009

xixi, my mame aj ten co sa meria z cela teplota alebo z uska...ale nepouzivame ho, lebo tym, ze sa mala vrti tak to meria zle... tak radsej pichnem na par sekund do zadku, ked sa prebaluje...

matja
18. nov 2009

my máme tento teplomer:
http://www.mojalekaren.sk/teplomer-digitalny-th...
vraj tie čelné a ušné nemerajú presne...

nsoci, musíš veriť... Neviem, o čo ide, nevyznám sa, ale väčšinou sa srdcové vady dajú do poriadku, keď deti vyrastú. Aspoň také mám skúsenosti z okolia. Držím palce. Kedy idete na kontrolu?

ajka82
18. nov 2009

nsoci, urcite to bude dobre...aj moj brat chodil stale na kardio, lebo mu nieco nasli na srdiecku, uz neviem co...ale vsetko sa dalo do poriadku a uz ako keby nic nemal 😉

mapa
18. nov 2009

nsoci, netrap sa... presne pred rokom som sa takto trapila nad karlinou dierkou v srdiecku, ktoru jej zistili na ultrazvuku... vela som o tom citala a naozaj vacsine detickam sa to zrastie, niekomu do roka, niekomu do 3, niekomu az v siestich... karle sa dokonca zrastla uz pred narodenim.. tiez som si predstavovala katasroficke scenare (moj velmi dobry bratranec umrel na vadu srdca ako 27 rocny, ale u nho bola pricina uplne ina a pomohla by u transplantacia ..) po porode so sa pytala viacerych lekarov na to, ze pred narodenim tam bol selest na srdiecku, ci nemoze byt nieco zle neskor... vysvetlili mi, ze "srdieckove" deti vyzeraju uplne inac, neprospievaju, nevlazdu... no uznaj, tvoj akcny predseda rambo klubu taky urcite nie je 😉

taella
18. nov 2009

no mapa , jeden deň za nimi prišli , že šup ideme sa fotiť a on bol v tej chvíli poriadne nachcípaný . To aj tak vyzerá na tej fotke 😀 😀

mapa
18. nov 2009

taela, tak to potom vsetko vysvetluje.. som myslela, ze chcu ubezpecit zakaznikov, ze ich ludia vedia, co predavaju 😀 😀 😀

ajka82
18. nov 2009

xixi...nieco podobne http://www.babytrend.sk/miniland-digitalny-tepl... ale ina znacka,len to teraz rychlo nenajdem...ale dost sapodobaju

taella
18. nov 2009

mapa , no tak to mu dám prečítať 😀 😀 😀 trefné 😉

lubi22
18. nov 2009

Nsoci netrap sa, urcite to Matkovi zrastie. A presne ako pise Mapa, Matko prospieva veeelmi dobre 😉 Urcite nad tym budes rozmyslat aj nadalej, inak to nejde. Ani ja nebudem spokojna, kym nebude Filipkovo vajko tam kde ma byt a on v poriadku, pritom to nie je nic, co by ho mohlo ohrozit.

taella
18. nov 2009

tak manžel je už doma , ide sa spať. Dobrú noc 😵

asandys
18. nov 2009

nsoci, presne tak ako napisala mapa, predseda rambo klubu je predsa jeden ukazkovy zdravy a vesely chlapcek 😵
Taella, 8 fusakov, tak to uz je vykon 😀 JA mam jeden od kociara, myslim si, ze mi staci. My aj tak vonku vela nechodime, mozno sa to so snehom trosku zlepsi, ked pojde adam z kociara na sanky 😉

Adam spapa zeleninu tak 150 ml a ovocie okolo 100 ml, ale kde ma v ovoci broskynu abo marhulu tak spapa 0ml, vtedy zachranujem bananom. 😀 ALe zato, vypije este 4x do dna po 23O ml mlieka. ALe uz sa snazim jednu mliecnu davku nahradzat jogurtom. Kedy by som uz mohla davat seriozne chlebik s masielkom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre