Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
19. nov 2009

Aj my sme v zuflastve raz prilepili normalnu odsavacku na vysavac a fungovalo to. Akurat by som to nerobila castejsie, lebo to nema filter a ten prach z vysavaca nic moc.

Dnes bolo paradne, aj zajtra ma byt krasne aj v sobotu. Btw blavacky co v sobotu? Nesli b ste niekam? Na zeleznu? Chlap sa bude vetrat na biku, ja mam vecer post-kruzkovicu a cez den nijak program. Hm?

iron
19. nov 2009

nsoci vy ste s drahym kedy spolu?...
teda neuraz sa, ty si taka hyperakcna baba stale niekde pobehujes este aj cez vikendy.....

mgk111
19. nov 2009

tri nove fotecky... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

joooj baby ked ja som makka ja to nevydrzim ked place 😒 raz sme to chceli skusit a vydrzala som prvych 7minut a potom som odisla a po 3 som sa vratila ☹ to by som sa musela ist asi kupat aby voda tiekla a ja som nic nepocula... ale vecer zaspava v pohode - kruti sa na posteli az sa ukruti do polohy spanku ktora mu vyhovuje a potom ho polozime do positelky na chrbatik a spinka... len cez den to je hruzaaaaaa... to akosi nevie sam od seba to hontrlame a nosime...

a ozaj babule kedy uz staci dat dietatku v noci caj miesto mlieka? lebo ked kubko vnoci pije tak pripravim tak 120-150 a zvacsa vypije 120 a odvrati hlavicku a spinka...

nsoci
19. nov 2009

Iron v poho 😉
No spolu sme kazd den ked maly zaspi. Aj predtym. A jeden den cez vikend... mam stastie, ze mam skveleho muza, s ktorym si dokazeme dopriat slobodu a zaroven mat pekny vztah. Proste nam to klape, aj ked mnohi sa cuduju, ako to, ze ho pustam sameho a on mna... ked mame maleho.

nsoci
19. nov 2009

Jej mgk, aj my mame taky box na harcky len zelene kolieska.
Iron co si nedobehla dnes?

iron
19. nov 2009

No preco som nedobehla....ja sa tam neviem dotrepat a dnes som mala aj nejake stretnutia.
Ale ja som take trdlo...
ale uz si idem dat zavazok ze budem chodit, lebo mi zacina z toho hrabat....cez vikend si vyskusam jazdu autom na ten horsky par...Minule tam isiel moj drahy podla nejakeho GPS a mam pocit ze sa tam tocil ako prd v gatiach,...takze si musim kuknut mapu.

elenam
19. nov 2009

Pozeráte Ordináciu? Pri pôrode zlomili dieťaťku ručičku a asi ňou nebude hýbať. Joj babenky, to je strašné. Nechcem to nikdy zažiť. Aj keď budem rodiť druhykrát cisárskym - pravda ak otehotniem.

denkolc
19. nov 2009

Xixi a moja pediatrička má zas iný názor...a že vegetariánstvo je škodlivé a zakázané...takže určite by odporučila zavádzať všetky potrebné potraviny....to máš tak, tisíc ľudí, tisíc názorov....a niekedy je treba proste trpezlivosť, detičky sú rôzne....

xixi7
19. nov 2009

Elenam, mne niekto hovoril, ze tam v Ordinacii vyrobili situaciu, ze male babatko spadlo z prebal. pultu...to sa mi nezda, lebo nase len trepalo rukami a nohami ale nedokazalo sa pregulit a niekam sa dostat. Takze netreba to brat vazne 🙂.

mgk111
19. nov 2009

elenam - ty chces rodit zase cisarskym ci ako?

no stoji tu stacionarny bike, este abrocket a ja miesto cvicenia som po zjedeni ovocneho salatu zozrala cokoladu 😠 joooj nemam motivaciu na cvicenie len je mi blbo ked sa na seba pozriem naha... esteze vynasli oblecenie 😎

xixi7
19. nov 2009

Denkolc,
my sme sa nebavili s doktorkou o vegetarianstve a ze jej nechcem davat maso, ale o tom, ze dieta nechce jest.

egyptanka
19. nov 2009

mgk, krasne fotky ...

ja som dnes spravila muzovi palacinky ked mamina isla s malou vonku a cestoviny s klobaskou a vajickom. Take jednoduche jedlo a on si ho pochvaloval ako keby to bola najvacsia dobrota. Hold, kde je maso tak to moze.

asandys
19. nov 2009

ahojte,

pridavam sa do klubu mam, ktore coskoro budu aplikovat metodu spanku, dnes som ho uspavala skoro 40 min, a to som umierala od hladu, stipali ma oci zo sosoviek, pes na mna kukal, ze sa pocura a men tiez trebalo na wc, tak som s nim triasla az az. Musim to zmenit, ale az po vianociach🙂))

dnes boll uplne sialeny den, od rana od 4 som nespala bo maly mal tolko soplikov, ze az, potom som ho odniesla ku mame,ja do prace, o 4 sme mali bytovu schodzu, adam so mnou, bo som ho nemala kde nechat, dve hodiny som ho drzala n arukach, aj si pospal, potom mi kurier doniesol vianocny darcek od mangela- piecka na chlieb a varna kanvica, no a potom uz bolo pol 7 som konecne dala prve jedlo dnesneho dna rozok s jogurtom, hned nato som spraskala horalku a kakaove rezy, s ktorymi mi pomahali aj adamko aj , potom maly jedol a samoska uspavanie, no a teraz som dala dalsie tri rozky so salamou a paprikou, a varim uz obed na zajtra- kapustu, knedlik, masko. U ma mangel bombarduje cez skype, nech urobim vyuctovanie korun, lebo cez vikend pride domov a potebuje vediet, kolko mozeme utratit na nakupoch veci do bytu, este sa mi treba osprchovat, pockam na otca, kym pride z prace , a konecne spat.

ale samoska musela som docitat dnesne ´vase prispevky, normalne mi to chyba, ked neviem, ako sa mate🙂))

egyptanka
19. nov 2009

Prave som odoslala prihlasku na plavanie s Natalkou ... vybrala som si Mobik na Junackej. Tak som zvedava.

elenam
19. nov 2009

mgk - ved pravdepodobne budem, hovorilo mi to viac ľudí, ale neviem prečo mám tušák, že budem robiť normálne a zase si tie bolesti zopakujem. Lekár mi vravel, že sa o tom rozhoduje pred koncom tehotenstva podľa hrubky jazvy. Či myslíš, že je málopravdepodobné, že to bude cisarak?
Zajtra si chcem kúpiť švihadlo, čitala som, že je to dobré na chudnutie. Tak som zvedavá. 😀

denkolc
19. nov 2009

Xixi, som zle čítala, že išlo len o maso? Veru, s jedením tu majú rôzne detičky problémy......treba na to čas...dať im pauzu....skúšať všelijaké metódy....alebo prísť na školenie k Tomáškovi či Táničke... 😀

Iron, čo vymýšľaš....sa Ti nechcelo, Ty lenivec jeden...ak by si mala problém trafiť, mohla si ísť s nami v kolóne... 😀 😀 😀

Mgk, Kubko je šuhaj riadny výmyselník...🙂 A to oblečenie sa zíde...nielen na schovanie faldíkov, ale ono je človeku aj tak nejako teplejšie... 😀 😀 😀

potulka
19. nov 2009

matejko mal teda dnes naozaj vynimocny den! vela jedol, kakal do nocnika a pol dna bol bez spanku a to vsetko vo vybornej nalade. tesim sa, ale najma to posledne vobec nechapem... inokedy je mrzuty uz po dvoch hodinach a dnes 6 vkuse hore, len taky fukot.

mapa
19. nov 2009

jooj, prave sa uz rozculujem nad TAKOU OBROVSKOU KRAVINOU, ako riesia v ordinacii...to uz naozaj nemaju co do tych scenarov davat!!! ze zlomena klucna kost a koli tomu dietatko nebude vediet hybat rukou... mam 5 synovcov a 1 neter.. styria z nich mali pri porode zlomenu klucnu kost, jeden synovec dokonca obe... pri jednom to dokonca segra vycitala iba z prepustacej spravy, nikto jej to nepovedal, co podla mna tiez nie je spravne, ale ide o to, ze tymto detickam sa to do 2 tyzdnov zrastie!!! vsetky deti hybali, hybu a aj budu hybat rukami... a oni z toho urobia ustrednu temu dvoch dielov.... aaaaaaaaaaa, teraz ma fakt vytocili... som to uz nepozeravala, ale ako slamena vdova som zasa zacala a akurat som si tlak dvihla...

nsoci
19. nov 2009

Hm, vraj novorodenmci mozu padnut z pultu. Miknu nozickami a je to.

elenam
19. nov 2009

A viete, čo ešte máme nové? Kúpili sme malej také sedátko na záchod. Posadila som ju tam včera aj dnes a ona kakala a piškala do záchodu. Myslela som, že bude plakať. No naopak. Obzerala sa naokolo v kúpeľni a tešila sa zo všetkého. A keď si pukla, tak to boli ozvy v záchode. Až sa z toho sama smiala. Také zlaté. 🙂 😀

lubi22
19. nov 2009

Iron no ja som tiez najprv bola nedoverciva voci tej metode zaspavania. Ale fakt uz sa nedalo dalej, boli sme s muzom hotovi, vycerpani, Samko stale krical, a na rukach sa neda uspavat donekonecna. Takze zabralo to po 3 dnoch tak, ze sme zaspali po 7 min, prvy den to bol skoro hodina. Som rada, ze Filipko od narodenia zaspava sam, on by na rukach ani nezaspinkal, takze nemusim to znovu prezivat. Drzim paste, nech Vam to tiez netrva dlhsie ako 3 dni.

Egy palacinky by som si dala, mnam, asi cez vikend urobim 😉

Elenka ak otehotnies do dvoch rokov po cisarskom, je velmi vysoka pravdepodobnost, ze budes rodit znovu tak. Ak pauza bude dlhsia, tak tam moze byt aj normalny porod, ale je to vsetko na zvazeni lekara.

Inak ja som tiez dnes neplanovane bola v BA v Avione 🙂 Kupila som si par peknych veci pre seba a drobcekom dake bodinka, tych nikdy nie je dost. No a znovu mozeme riesit s muzom dilemu, ako dlho sa nam este podari odolavat a zostat v BB. Dostal dalsiu vynikajucu ponuku, no neviem, stahovat sa - ani si to len predstavit nedokazem 😖

mgk111
19. nov 2009

elenam - a to si mala nejaky zly cisarsky ci co? ja som ani nevedela, jasne ze prva noc skratka boli ale pod 2dnoch pohoda klidek a ked vybrali stychy ani som nevedela ze som mala cisarsky... hmmm a ak to bude po dvoch rokoch tak je mala sanca (ak bude vsetko ok) zeby ti urobili dalsi cisarsky, to jedine ze by si teraz otehotnela alebo sa babo neotocilo, bolo velke a pod... a o hrubke jazvy som este nepocula... len to aby to bolo viac ako 2roky nech sa to pekne zahoji... ale je pravda ze ja mam ukazkovu jazvu... stopkal mi to byvaly chirurg a primar rodil... nemozem sa stazovat...

egy, denka - dikes za kubka 🙂 teda za pochvaly... no a mas pravdu na zimu sa to oblecko celkom hodi 😝

potulka - neries, len si vychutnavaj 🙂

mapa - ale to nebolo len o klucnej kosti ci? mam pocit ze spominali este cosi dalsie... ja to pozeravam bavi ma to a je to pre mna relax... ajako tehu som kukavala 🙂

no som zvedava ako bude kubko drichmusat... dufam ze nie kazdu hodku hore ako vcera 😒 ale to je asi tym zubkom...

munu
19. nov 2009

a nikto nezaklada novu temu? ci tahame dalej na 20 000? 😉

munu
19. nov 2009

no a ja zaspavanie zatial neriesim... Matko zaspava v kociariku a potom ho prekladam do postielky.. cez den spinka len v kociariku.. co ma ale mrzi je, ze ked ho prekladam z kociarika do postielky, tak sa vacsinou na to zobudi a musim ho dat ku nam do postele a zaspime tam naraz, takze spinka v noci medzi nami.. ale zatial nam to neprekaza a milujeme s muzom rana s Matkom, ako sa zobudi a lozi po nas, usmieva sa na nas, taha za vlasy a vystraja 😀 aj som kdesi citala na internete, ze babatko ma spinkat tak, aby to nebolo zle prenho, ani pre rodicov, to znamena, ze ak spinka medzi nimi v posteli a rodicom to neprekaza a su v pohode a aj babatko spinka kludne, tak potom je vsetko ako ma byt a nieje tam dovod nieco menit.. len,ak by to niekomu nevyhovovalo, tak to ma menit.. tak my spinkavame zatial spolu.. vyhovuje nam to a radi sa pozerame na Matka ako lezi medzi nami a sladko spinka alebo zaspava, predtym nez my zaspime 🙂

egyptanka
19. nov 2009

munu ... netreba zakladat, ono uz limit 10000 prispevkov bol zruseny.

munu
19. nov 2009

egy, kto ho zrusil?

xixi7
19. nov 2009

Denkolc
ty riesis vegetarianstvo a ja riesim nepapanie (to je jedno ci masa u nas alebo ako pise iron, ze jej mala slabo papa). Preto nemozeme porovnavat reakcie nasich pediatriciek, lebo su to odpovede na rozne temy.

egyptanka
19. nov 2009

lubi a kam by ste sa mali stahovat?

egyptanka
19. nov 2009

munu, admini.

elenam
19. nov 2009

My zo zaspávavním nemáme problém. Ľahnem si ku malej, zapnem pesničku z kolotoča nad postieľkou, potľapkám po riťke a je to. A v priebehu dňa je to takto isto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre