Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
13. jan 2010

Lenk, dakujem ... muz povedal, ze vyzeram tak mamickovsky ... ze diky 😖 🙂

denkolc
13. jan 2010

Leni, to som rada, že aj napriek všetkému je prcek aktívnejší, to je dobrá správa....dúfam, že sa to bude len lepšiť....
No a učka - nehovorím, že je kvalifikovaná...povedala to, lebo videla, aké roznožky krpatá robí....možno ju to len-tak napadlo...ja neviem...ale ak som si o tom prečítala od ľudí, ktorí to majú - tie znaky...predsa len...byť gumený, ohybný a predsa nemá pevné kĺbiky na to, aby sa naučila plaziť, loziť, postaviť sa na štyri...Vysvetľovalo by to dosť vecí z jej stavu...

Egy, však neni to taká choroba...je to len dáky syndróm....hm...mám hlavu hore..... 😅

diocka
13. jan 2010

ahojte. aj mne sa stretko velmi pacilo. do albumu k Matuskovej stretavke som hodila nejake fotky, ale fotila som mobilom, takze kvalita je ta tam... (zacina sa od fotky c. 18)
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vRefe...

moj muz po zhliadnuti fotiek sa ma spytal ze ci na tie nase stretka chodia aj mamy bez deti...
hadajte koho tym myslel ... 🙂 🙂

baskaj
13. jan 2010

baby, ja čítam recenzie/úryvky z kníh o prirodzených pôrodoch a o tých nemocničných a pod. a je mi z toho zle 😢

denkolc
13. jan 2010

Macka, Tvoj Kubko nebude loziť, to si už povedala hooooodne dávno.... 😉 ...a myslím, že si sa s tým aj zmierila....však chodí pekne, nie? Šikovný je.....aj tak....

Tánička je tiež šikovná, ale gumená...no kým nič horšie nás v živote nestretne, tak s týmto sa vysporiadame ľahky....neni to telesná vada.... 😉 ...mohla by ísť aj do cirkusu prípadne robiť placky abo čo.. 😅 Dokina podľa mňa nemá šancu ešte niečo také zistiť...a na poradni sme neboli vyše 3 mesiacov, takže ona ani netuší, že Tanka stáááááále nič...ani plaziť, ani nič....nevadí....však sa to raz naučí.... 😉

denkolc
13. jan 2010

Diocka, supeeer fotky..... 😉 Aj keď mobilom....atmosféra vychytená....a Nsoci sa tam na každej fotke pretŕča, jak keby nemala čo na robote... 😀 😀 😀

iron
13. jan 2010

denka a sadne si sama?

baskaj
13. jan 2010

denka - vy s tánkou jaké kočky, no ts ts!
nsoci - maťko sa už venčí sám, či jako?
labuť - aj my máme "made of love"...
blaváčky - a ako žije atemi?

matja - držím palce, nech to rýchlo prejde
lenk - super, že už to pôjde zkopca, keď filipko už vymýšľa. ináč, zlatý je, len si na blonďáčika neviem zvyknúť, keď bol ako malinký tmavý 🙂
munu - ani my nemáme zuby. sa mi minue snívalo, že sme k vám prišli na návštevu...

denkolc
13. jan 2010

Iron, ako myslíš, či si sadne? Ako z ľahu? Nie, nesadne.....ale vie sedieť, keď ju tak položím....a vie si zo sedu dať hlavu na zem, medzi nohy....a potom sa vie posunúť dopredu tak, že jak keby ani tie nohy nemala....guma....

iron
13. jan 2010

Den...to je normalne...teda moja tiez robi roznozky, tiez da hlavu na zem medzi nohy....podla mna to take zle s Tanickou nebude...proste od malicka buduje karieru gymnastky... 🙂

katja78
13. jan 2010

Ahojte 🙂

včera do 19-tej bol super dník, chcela som podať správu, ale potom, potom sme zažili zatiaľ najťažšiu noc 🙄
Hanka je nejak plus-mínus chorá ešte od Vianoc - najprv laryngitída (týždeň brala ATB), ktorá prešla do kašlu, ten už odoznieva, ale asi týždeň soplíkuje. najprv priesvitno, teraz už žlto-zelenkavé soplíky vykychuje, odsávanie horor 😲 Ale včera večer bola strašne unavená, pricucla sa na mňa iba v plienke, Maruška okolo robila hurhaj, ale ona zalomila. Nejako som ju nasúkala do pyžama a ľahla si k nej. O 20-tej sa zobudila s plačom, nechcela prso, plakala až sa zadúšala. Začali sme ju s mužom nosiť a zisťovať, v čom je problém. Nosili a uspávali sme ju do 2-hej v noci, prso odmietala, len revala, revala a revala. Akonáhle zaspala tak na pol hodku a dali sme ju ležkať, prebrala sa s plačom a veľkým vzlykaním. Okolo tej druhej si poriadne poprdkala a chcela už aj papať, tak do rána bol kľud.
ALE, Maruška sa zobudila a ani za ten svet znova spať, že chce ísť pouerať alosaura. Muž ju aj vycápal po plienke, nakričal na ňu od zúfalstva, zaspali až o 4-tej.
Netuším, čo sa to s Haničkou deje, tak zajtra ju omrkne dokina. Dnes už bola síce v pohode, ale menej papá.

Mám na druhej strane kopec odkazov, tak keď dožehlím, napíšem ešte 🙂

len jedna rada pre choručkých Paťka a Filipka - ak by stále odmietali tekutiny po lyžičkách, skúste klasickú injekčnú striekačku. U nás sa to osvedčilo, keď mala Maruška afty v puse.

lenk30
13. jan 2010

baskaj, prípravy 😀 ?

egy, mne takto muž po pôrode povedal: že ako som zostarla.........to že chcel povedať, že už na mne vidí zodpovednosť a bla a bla.......snažil sa zachraňovať situáciu. ale zasa pravda to je, lebo ja som bola strašný exot 😀

denka, tak sa nenechaj vytáčať nejakou potvorou. ona vás má učiť plávať a baviť sa tam, nie aby si od tiaľ išla s myšlienkami, že Táničke je gumená. každé je iné. ja vôbec nič neriešim, no zatiaľ KLOP KLOP ani nemusím, ale ani neviem podľa tabuliek čo kedy by sa malo, lebo na u nás to na veľké šťastie ide automaticky.

že do cirkusu, ja si cvrknem 🙂

nerieš somariny dopredu, ak bude problém, zistíš to ty a tvoja doktorka........a potom čítaj. moja kamoška mala obavy o malého. má presne 1 rok a 6 mesiacov a do včera nechodil. chápete? keď sa hral s filipkom, tak mi pripadali ako rovesníci. lozili si spolu po byte..............ona sa znepokojovala, ale mne sa malý zdal úplne v pohode. aj keď som ho chytila za ruky, tak ako sa filip pýta sám, tak on sa zložil na zem, čo vôbec nechcel. videla som, že aj nožičky by vládali, ale sa mu nechce.

minulý týždeň sa objednali u nejakej súkromnej doktorky, rehabilitácie a pod. včera mali prvý termín a malý sa ráno doma rozbehol.

lenk30
13. jan 2010

katja, skúsila som aj to. ale aj ako pri tej striekačke z ATB mi to hneď vygrckal, alebo mu to zabehlo tak, že ešte 30min.kašľal a ja som bola vytrasená, že som si pridusila dieťa.

Idem hááááááááááááá. Dúfam, že noc bez kakania a grckania........

Matja, držte sa. ozvem

katja78
13. jan 2010

Leni - aj takú klasickú striekačku, so špicom? napr. 20 ml, to dávakuje tekutiny fakt po kúštičkoch. Ak dáš do tej striekačky od ATB, ktorá je určená na sirup, vodičku, tak to nejde tak dobre 😉

denkolc
13. jan 2010

Baskaj - kde vidíš kočky? Ja som žezlo parádnice už posunula Táničke...tá dnes ukázala svoj imidž leopardice.. 😀 Ale to hlavne preto, aby ukázala ostatným maminkám, že nechodí furt len v ružovom... 😉 😉 😉 Ďakujeme za povšimnutie... 😉 🙂

Iron, ako pekne si ma nazvala....presne tak mi hovoria moji priatelia (práve dnes sme to s Egy a Diockou rozoberali).....len DEN.... 😉 😉 🙂 🙂

Kati, no aj vy takéto veci!!!! Je to neuveriteľné, ale ak ste si všimli, za posledné noci sa situácie u mnohých dosť výrazne zmenili.....dosť takých, čo hajávalo, je teraz choručkých, nepokojných a tí, ktorí sú absolútni nespáči, zrazu spali pár hodín vkuse...obdivuhodnééé...čím to je...hm... 😒

Lenulka, však ja to neberiem od tej učky v zlom....práveže je to také oslobodzujúce...že áno, je iná..a má na to dôvod....a už len tomu prispôsobiť život....však nič hrozivé sa nedeje.....čo sa má stať, to sa stane... 😅

lubi22
13. jan 2010

Pozrela som fotky, Nsoci kde bol Matko 😀 Nsoci je tam tentokrat na ozdobu 😀 Egy Tebe tie dve deturence ako pristanu 😉 Tanicka ake tigrica podarene 😵

Katja snad Hanka nebude zase chorucka 😔 A to s nocnym vsatavnim poznam od Samka, minuly tyzden mi po 4 rano oznamil, ze uz nebude spinkat, ze mam zazat a ideme si sulgat auta 😅

Maci ked mi napise cenu, dam ti vediet. 😉

asandys
13. jan 2010

Ahojte.

Matja, verim, ze Pariovi sa coskoro ulavi🙂))

Fotky zo stretka ako vzdy super a putulkine zhrnutie dokonale🙂))

Uz sa fakt velmi tesim, kedy sa vsetky naraz stretneme. Akurat hladam na nete niejaky lahky sportovy kocik, lebo zrejme muzovi sa nepodari prist na stretavku domov a tak pojdem z KE do Ziliny vlakom a tam prestupim na bus. Tak potrebujem len batoh na chrbat a adama do lahkeho sportoveho kocika, aby sme sa uniesli🙂)))

Mate niejaky tip na lahky sportak? Mam iba tieto poziadavky- moznost lezacej polohy, 4 kolesa a odberatelne madlo.

Inac idem konecne pokukat jak ten moj mangel zije v Nemecku. Pojdeme tam s Adamkom od 20. 3. do 2.4., takze tam oslavime aj jeho prvy rocik a druha oslava, az ked sa vratime.

Dnes sme boli po mesiaci na plavani, a hned sa deti aj prvykrat ponarali. Adam sa tvaril, ako keby som ho davala na adopciiu 😀

egyptanka
13. jan 2010

My sme uz treti krat hore ... to co je??

egyptanka
13. jan 2010

asandys, coby si sa so Ziliny trepala busom ... bude dost motorizovanych tak sa pre vas vybehne ... 😉

egyptanka
13. jan 2010

Lubi, myslis???

diocka
13. jan 2010

egy, teraz som si kukla tu skupinu na facebooku co si dala linku a to zo uz je za haluz? ze kojenie na verejnosti je hnus a podobne...

a co sa cudujem, ze tam pisu baby a zeny, tym to vadi este viac ako chlapom..
no des.

egyptanka
13. jan 2010

diocka, ved prave to ma poburilo ... ta zena o kojeni nema ani chyru ani slychu ... to dokaze napisat len hnup. 😠

matja
13. jan 2010

ďakujem, že na nás myslíte 🙂 Paťko spinká a popri tom stále kašle. Toto by nebola ináč žiadna vážna choroba, je to obyčajná nádcha, aspoň ráno to tak bolo, bez teploty, priedušky má čisté, hrdielko nie je zapálené, kašle len zo soplíkov a z toho ho naťahuje a grcká. Aj to, ako kakal, bolo len znamenie toho, že dnes pil takmer iba MM a "jedol" soplíky. Preto to bolo také hlienovité. Takže v podstate nič vážne, len keby z toho negrckal a viac pil. Takže aj obyčajná nádcha nás môže dostať do nemocnice.

katja, skúšala som aj malou striekačkou (10 ml), výsledok ako pri ostatnom - zovreté pery.

lubi, ten prípravok na rehydratáciu máme doma, dali sme mu ho, ale nevypil ani len jeden rozrobený sáčok. Bojovala som s ním, nešlo to, ale aspoň si dal potom trošku mliečka.

hurááá, zobudil sa, idem doňho natlačiť trošku mliečka a toho roztoku

dobrú noc

ajka82
13. jan 2010

vsetky babatka, ktore ste chorucke, rychlo sa vyliecte aby sa vase maminky netrapili a aby ste mohli ist co najskor pekne von na prechadzku a hrat sa 😵

ajka82
13. jan 2010

ja som vam vravela ze na fb neni dobre, ked uz taketo temy tam najdete 😝

mgk111
14. jan 2010

denka - postavit sa vie ked je v postielke a chyti sa inak nie a chodi po spickach 😠 vsetko vzdy vyzuva takze teraz som objednala papucky take ze uplne akurat hoci nam posluzia asi len tyzden ale musi si zvyknut!!!

katka - drzim palceky nech to nie je nic len nechut trosku...

ostatne nestiham citat ideme na navstevu... ztatial papa

pasoa
14. jan 2010

lenk30, presne ako píšeš. Vaše stavy s Matjou mi neblaho pripomínajú to, čo som prežívala s Matúkom od jeho narodenia do cca. 2 mesiacov, keď nechcel papať a ak čosi vycucal, išlo to z neho von ako lavína zo sopky, vari aj viac, než naozaj vypil, potom 10 dní v nemocke... potom doma stále grcal a grcal, nijakým spôsobom som nemohla dosiahnuť, aby to čo vypil, v ňom aj ostalo...

taktrochu viem, ako sa cítite, len s tým rozdielom, že reflux nie je vírus ani bacil...

čo sa týka injekčnej striekačky, tak tekutinky takým spôsobom, že do líčka, nie do hrdla, lebo to im môže zabehnúť.
Matja, ak má zovreté ústočká, tak mu do nich ten tenký sosáčik obyčajnej striekačky aj tak dostaneš - do kútika a nasmerovať do líčka, pod jazyk a tak... každý mililiter sa ráta...
by som mohla o tom písať už romány... 🙄

držím vám palce dievčatá a všetkým chrôbkam prajem skoré uzdravenie., Vyzerá to tu na riadny lazaret!

Lubi, tú osobnú trénerku ti závidím, fakt. Ťa bude motivovať a venovať sa ti a povzbudzovať ťa, to bude iné kafe, ako doma očumovať stacioárny bicykel a hovoritť si "mala by som..." 😀

pasoa
14. jan 2010

blavácke stretko vyzeralo byť super. a čo máte furt s nšoči, však tam náhodou má fotku s matejkom... jednu.... 😀 😀 😀

pasoa
14. jan 2010

jaj a denka... ok, ak ti povedala trénerka plávania to-a-to. Ty choď za svojou dr. - NEČAKAJ NA PORADŃU... a povedz jej, o čo ide a pýtaj si výmenný lístok na neurológiu.
v tomto veku sa dieťatko vyvíja najrýchlejšie a jeden mesiac zanedbania niečoho môže mať fatálne následky na celý jej život.
Za návštevu tých dr. nič nedáš a nebudeš si potom musieť nič vyčítať.
Je jasné, že si surfovala po webe a hľadala čo najviac info, to robíme asi každá, aj ja to robím, ale iba ako prídavné informácie k tomu, čo mi povie odborník.
"Jednapanipovedala" nie je diagnóza ani popud na riadnu liečbu, ak nejaká existuje.

takže hor sa do toho a som zvedavá, čo vám povie doktora (neurologička)

katja78
14. jan 2010

Ahojte ženušky 😉

musím povedať, PASOA - si veľmi múdra žena 🙂 a to hovorím smrteľne vážne. Presne toto som chcela napísať DENISKE, len ešte doplním, že aj ortopéda by som navštívila, ak sa Ti Den zdá, že má Tanka hypermobilné kĺbiky.
A Pavli, klobúk dolu, čo všetko si bola ochotná vydržať kvôli Matúškovi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak a idem vám poodpisovať, som si urobila poznámky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre