Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
15. jan 2010

egy, dik, su tam zaujimave veci.
ono aby to nevyzeralo, ze si nad nasim spanim trham vlasy... to zasa nie. viem, ze mnohe z vas to mate/mali ste ovela ovela tazsie. matejko po pocuckani skoro vzdy hned zaspi a ak nie, je hore max. hodinu. len mam pocit, ze aj 3 nocne kojenia (neratam vecerne na dobru noc), su uz na 10mesacne babo viac nez dost.
prichadza muz, idem vyzvedat.

potulka
15. jan 2010

egy, my zaciname den jogurtom o 9. varit rano kasu by sa mi tiez nechcelo. ale vcera som skusila kukuricnu krupicu vo vode + cerstve postruhane jablko na olovranto-veceru.

matej spi, ja ho strazim, muz vyhlasil iba, ze podla neho je hladny a odtiahol do sprchy. 🤐

egyptanka
15. jan 2010

potulka, prd je hladny ...
my mliecne vyrobky este nedavame ... este nie som nejako vnutorne naladena jej ich davat. Podla mna casu dost.

egyptanka
15. jan 2010

no idem sa ulozit aj ja na spanok ... dobru noc prajem

katka0602
15. jan 2010

egy, vraj "prd je hladny" 🙂

katka0602
15. jan 2010

tak dobru...

mgk111
16. jan 2010

vlalu - jasne len sa musime nejako dohodnut lebo sme odlozili choditko, kubko nelozi, nechodi nist tak teraz mame "ohubu obdobie" a tatinko ma ist zase na cely tyzden prec na sluzobku... a co radsej cez tyzden cez vikend alebo ako?? keby som bola vedela - sme boliv juzanke reklamovat kocik ... a ako ajka pise, v tn myslim ze na sihoti pri bille blizko byva aj kajuska - tu mame ist pozriet ale mame "karantenu" aby sme od nich nechytili nahodou kiahne takze este musime dva tyzdne pockat 😠 a preco tam idete v aprili? to idete naspat ci len na navstevu??

asandys - gratulujeme k prespatej noci a aj zavidime 😉

nsoci - aj my sa hrame na indianov a kubka to bavi 🙂 a ked to robime my tak sa rehni 🙂

my uspavame ako sa da, ziadne nechat vyplakat, nemam na to gule ani nic ine 😀 teraz sa capkame po ritke aby sme zaspali - beriem to tak, ze raz sa nauci - chceli by sme ale neda sa to podla navodu co hodila egy - nie kazde dieta je rovnake a neda sa to napasovat na vsetky deti - u nas je priorita teraz naucit ho obuvat a chodit v papuckach, spanok je "vedlajsi"... s tym dokazem bojovat aj s nevyspatostou ale s krivenim nozicky nie...

v noci sa stale prehadzoval na bruskuk, hnev a zase otocit na chrbatik a stale dokola ale uplne sa zobudil akurat o pol tretej na mliecko a potom o pol siedmej, medzitym o piatej som ho suchla ku nam, aby spinkal - musi mat nohy na mne vylozene a byt na boku, potom vydrzi buvat...
jeden bod som si vzala k srdcu ukladat v rovnaky cas - tak o pol deviatej sme si lahli a hrali sa trosku az kym sa nepregulkat do spanku a ja som musela capkat po ritke, ale stale lepsie ako nejake revy... my sme sa najedli, tatino isiel vyzdvihnut papucky a vecicky objednane cez bazarik a teraz vari obed - gulasik... ja som za kompom a cakam kedy sa mrne zobudi...
povedala som si, ze upratovat budem cez tyzdena vikend si budeme uzivat ako rodinka pekne pokope...
dnes nas caka navsteva kamosky a prevzatie kocika na zapozicanie... vecer asi zehlenie ak sa bude dat a bude politicka vola 😝

inak co je vlastne ta vztahova vychova ci co? to tu spominate a ja som ako vymleta... brrrr

egyptanka
16. jan 2010

mgk, v skratke hlavne znaky vztahovej vychovy su spanie v blizkosti matky, nosenie dietata od narodenia v setke/nosici/babyvaku na svojom tele, dojcit dieta co najdlhsie, hlavne nenechavat dieta vyplakat a odpovedat vzdy na jeho potreby.

Inac s upratovanim a domacnostou sme sa minule bavili s nsoci, ze radsej si zamakam cez den, ale vecer chcem mat klud, pohodu a vylozene nohy. Maximalne nejake to zehlenie pri telke - potulka ma nastartovala zehlenim vzdy vyprateho pradla. Takze teraz mam kos na pradlo prazdny, vsetko vyprate vyzehlene a mam lazo-plazo 🙂

taella
16. jan 2010

deti strúhajú dobrotu , asi cítia , že sa blížia narodky 😀 😀 😀 ďalšia prespatá noc do 6,30 už sme stihli nakúpiť v Kaufe , Oliver sedel vo vozíku ako veľkáč , mal premiéru , pekne všetko obzeral a pri regáloch chcel všetko brať 😀 to budú nákupy keď budú väčší , deti nahádžu do košíka a my budeme vyberať vonku 😀 😀 😀

egyptanka
16. jan 2010

Taella, vidis ja som to tiez chcela zobrat Naty na nakupy a hodit ju do voziku ale akosi tam chybaju popruhy 😀 ... ona sa aj v stolicke na jedenie hmyri, kope nohami, chce odtial vyliezt. ... tak my si este na taketo nakupovanie pockame.

asandys
16. jan 2010

mgk , dnesna noc hotova katastrofa, ani neopisujem, skoda reci. No aspon , na jednu prespatu noc nikdy nezabudnem🙂)

taella
16. jan 2010

aj Oliver sa hemží v stoličke na kŕmenie , ale v košíku pekne sedel , stále sa držal a všetko okukoval . 😉

mgk111
16. jan 2010

egy - aj ja by som chcela nemakat vecer, ale ked budem cely den s malym sama chodit za rucicky tak to bude nerealne ak teda nebude davat nejake dobre dlzky spanku...

kubko spinkal vyse hodky a potom som ho vyzliekla a dala na nocnik a vycikal sa 😀 slniecko naseeeeee 🙂 ja viem ze to nie je vedome ale aj tak sa strasne tesime 😀 a teraz ma na nozickach papucky tak sa ideme prechadzat a modlit sa aby si ich nejako nevyzul hned 🙂

taella - daj mu precitat zoznam co treba a on to tam nahadze 😉

asandys - lepsie nieco ako nic ze? ja sa tak tesim ked ma kubko papucky dlhsie ako 5minut 🙂

egyptanka
16. jan 2010

My by sme mali aj vcelku dobru noc, ale ked sme isli spat tak sme malu suchotanim zobudili a zaspala az po kojeni po pol druhej, zobudila sa o piatej ... tak som ju tam uspavala, ze kamoska moja tu sa bude este spat ... no zaspala nieco po siestej a spala do siedmej, potom som ju nakojila, sme este zaspali a vstavala o 7,45 ... ale i napriek tomu ze spala dlhsie som ju pekne krasne o 9,30 ulozila spat ...
uz musim poriesit ten koberec do izby a prestahovat ju, ved takto sa rusime navzajom co nie je dobre.

egyptanka
16. jan 2010

taella, asi preto ze videl nieco nove 🙂
mgk, no aspon vyhoda, ze mala ked ma dobru naladu tak sa dokaze pohrat aj sama, pripadne ak si potrebujem odbehnut tak zapnem TV Bebe a viem,ze ju to zaujme natolk, ze zabude, ze nie som s nou v izbe.

Anketa:
ktora z vas mate este vianocny stromcek??

my ho este mame 😎

diocka
16. jan 2010

egy, stromcek mame aj my a vecer ked je zasvieteny sa marek vytesuje🙂 mozno ho necham cely rok ked ho vie tak zaujat🙂 u nas sa rata kazda vec ktora vie zaujat aj na dlshie ako na 3 minuty.
a na vianoceaby mal marek zmenu kupime velky stromcek (teraz mame taky pidimaly).

k vztahovej vychove co si nacrtla v skratke - mne je velmi luto ze nespime s marekom v jednej izbe v noci. ale ked sme s nim spali tak to bolo fakt ohubu. budenie kazdu tristvrte hodinu a nepomahalo nic ine iba dudlanie... no a radikalne zlepsenie u nas prislo ked sme sa my odstahovali z nasej spalne a marek tam spaval sam a my sme sa tlacili v jeho detskej izbe🙂)))))
ale napr. nosime sa v satke a nosici, a nenechavam vyrevat. este aby som uviedla na spravnu mieru nase "drzanie nasilu" vecer v postielke - marek pri tom neplace, niekedy krici a jaci ale to je take aaaaaa, nie plac, niekedy sa rehoce uplne hlasno a niekedy si dudre. a niekdey je ticho ako myska, nehybe sa a ja si myslim ze uz spi tak dam ruku prec z jeho chbrta. a on sa v sekunde vysvihne k tyckam postielky a drzi sa jak prirasteny k nim.

toto som napisala asi hlavne tak pre seba aby som si zdovodnila ze nie som az taka zla mama...

inak to nase sedenie/ statie v postielke - dnes som pristihla mareka ze on v noci sedi alebo klaci v postielke so zavretymi ocami a drzi sa tych tyciek na postielke. a je ticho. nie je to cudne????

egyptanka
16. jan 2010

diocka, pokial je ticho tak by som to neriesila ... asi mu vyhovoje tak spat. ...

lenk30
16. jan 2010

baby pomoooooooooooooc.
čo mám robiť? včera sme boli u doktorky a všetko bolo OK, ani hnačka! Dnes v noci mal teplotu, plakal, keď som ho zobrala na ruky, hodil grcku, asi pol noci sme sa prechádzali. do rána teplota ustúpila úplne, ale ráno mal na celom telíčku výsyp. už 3.krát kakal - ale také normálne, ale pri kakaní plače, akoby ho bolelo bruško. ráno som mu dala ako každý deň biogaiu. Včera bol už fit. a včera papal kura na vode a ryžu, banán, kašu. nič také........
moja doktorka mi nedvíha a na pohotovosť sa mi moc nechce, zasa si tam naberieme ďalšiu chorobu.

Ten výsyp - tak končí tá 6.choroba, tú sme mali v novembri. Ale to sú vysoké teploty a viacej dní.....a po 3 až 6dňoch to končí výsypom.

Ale toto? začneme angínou, skončíme sračkou a keď je dobre, tak noc teploty - nie vysoké 38 a ráno výsyp? čo to môže byť?

egy, aj my máme ešte stromček, aspoň z kuchyne som odpratala vianoce......

egyptanka
16. jan 2010

lenk, a piata choroba to nemoze byt?
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

moncicii2000
16. jan 2010

ahojte 🙂

dnes sme o 8 hod hore ( hrali sme sa , behali za ruku, i v choditku, boli sme vonku .. potom vonku zaspal tak sme sli dnu a spi uz ) vyse 45 min tak som rada ...
mame krasne slnecno .. ale i tak je vonku pekna zima .. som si nedala ciapku a skoro mi usi a ruky zamrzli blee ..

k tym tabletkam na zuby .. davaju ich na predpis .. dal mi ich moj zubar pre maleho .. volaju sa NATRIUM FLUORATUM - SLOVAKOFARMA (je tam 250 tabliet) musia sa zapijat len cajom alebo vodou NIE sunarom ani mliekom .. je to na to aby zubky boli pevnejsie a bielsie ... a zdravsie ... o tychto tabletkach som hovorila i jednej od nas z dediny tak sa pytala svojho zubara a on ze je to velmi dobry napad .. tak to dava i ona ... mne a segram to davala mamina a mame krasne biele zuby nie zlte a hlavne zdrave zuby .. mozem zaklopkat ... 🙂

my mame dnes na obed sosovicovu polievku a langose ... maly bude mat sosovicovu polievku (bez octu) , a bravcove mäsko zo zeleninou a cestovinou ...

kravske mlieko davam uz niekolko mesiacov v podobe jogurtov ... chutia mu vsetky druhy .. povedane on zje vsetko co nezie jeho :D :D ....

lenk30
16. jan 2010

egy, neviem. to sme už prekonali, píšu, že by sa to nemalo opakovať. a vo všetkých info článkoch je, že teplota pretrváva 3-4dní. a toto výsyp po noci. keď sa sere, tak sa sere

moncicii2000
16. jan 2010

egy: stromcek mame este aj my .. sak do hromnic moze byt postaveny :D este i vyzdobu mame na dverach a na oknach :D :D

lenk30
16. jan 2010

v egynom článko mamaaja o 5.6.chorobe dokonca píšu, že ak ju dieťa raz má, že už je voči nej imunné.
ja sa zbláznim. malý zaspal a ja dookola vyzváňam doktorke

egyptanka
16. jan 2010

lenk, skus zavolat na pohotovost v Martine ... vygooglila som tel. cislo ... 043/ 4238 401

denkolc
16. jan 2010

Toto mi nedá sa nezapojiť! Veď my sme boli najčastejší sa budiči!!! 😀 To ste už zabudli? Že Tánička sa mi od 4. mesiaca budila každé dve hodiny a cucala? Potom každú hodinu a pol a niekedy aj častejšie?
Viem, že pokiaľ spala so mnou v posteli, nemohla som jej nedať cucať..to by nebolo správne pre nikoho.....preto začínam s tým, že bude spávať vo svojej postieľke....spí v nej aj teraz....a viete, na čo som prišla?
Že mám v posteli jedno voľné miesto!!! A zanedlho mi bude smutno takto samej v takej veľkej posteli... ☹ Musím niečo vymyslieť....

Egy, ďakujem...aj za moje pomenovanie DEN, aj za želanie... 🙂 A teším sa tiež, za Tvoj nový prístup....

bosorka33
16. jan 2010

ahojte maminky chcem sa opytat vam chodia s rodicovskym prispevkom aj rodine pridavky ci to mame uz v tom lebo som pocula ze to ma posielat socialka samostatne a ja som od narodenia ninky nic nedostala jedine ten rodicovsky prispevok co je 186euro vie mi niekto poradit treba na to niaku žiadost alebo co dakujem pekny den

denkolc
16. jan 2010

Bosorka, neviem, ako sa to volá, ale dostávam aj nejaký príplatok....avšak spolu obe veci by vychádzali asi tých 186 euro....takže to máš asi spolu......si myslím......moc si tieto veci nekontrolujem, ale tak nejako by to malo byť dokopy....

A Egy - stromček sme toho roku ani nemali doma......len taký maličký ozdobný som zavesila na vchodové dvere a už tam neni... 😉

ajka82
16. jan 2010

bosorka ak ti chodi 186 eur tak to uz mas spolu...rodicovsky aj prispevok

clea333
16. jan 2010

Ahojte, my sme dnes v noci asi mali zle snicky.Zobudili sme sa o druhej, napapali a dalej akosi nechcel spinkat v svojej posteli, tak bol pri mne nacapeny az do rana a ja som cela dolamana a nevyspata.Budicek pred siedmej, esteze tak.

Egy, na ranajky moze byt aj chlebik/roztek. Citala som niekde, ze sa moze natriet syrom, ale to ja este mliecne veci nedavam.Takze ja ten roztek dam obcas, ale len suchy a nie na ranajky, ale na olovrant-pripadne ked spapa kasu a este by si cosi dobre dal 😉 A stromcek uz nemame, na 3 kralov som ho dala dole, ale kvoli tomu, ze z neho opadavali take trblietave ozdoby a Filipko to nosil po celom byte.
Ja rozmyslam, ci cosi tiez nezaradit ako 4.prikrm, ale zatial mame len 3 stale. Podla mna to zatim staci.

Bosorka, mne to chodi vsetko naraz, necelych 186euro-tam su uz aj pridavky zaratane, lebo ten rodicak je okolo 160 euro.

Lenka,ja by som zavolala aspon do toho MT ako pise Egy. nepapal nieco co inokedy mu nedavas?Lebo byu to mohla byt alergicka reakcia, kedze nema vysoku teplotu. Nemusel to papat vcera, ale aj 48 hod dozadu.

moncicii2000
16. jan 2010

bosorka aj ja dostavam okolo 186 eur .. to uz je v tom zahrnute ( tych 21 eur alebo kolkto to je ) a inak ak mate muzov co pracuju mate narok i na danovy bonus ...

som bola vcera v robote kvoli tomu nech mi spravia dane za rok 2009 tak som to vse vypisovala a mam narok len na 30 eur .. ale co uz skoda ze nemam narok na danovy bonus bolo by toho urcite viac ...

ja som dnes malemu dala na ranajky rozok s parkom ... a na obed som pisala ze bude mat bravcovinu som sa pochybila mal tuniaka :D so zeleninou ...

chcem sa vas opytat ake mate sportove kociare ? a este co si myslite o kociari chicco golfac? je to dobry kociar lebo kamoska mi ho ponukla za 2000sk neviem rychlo kolko to je eur ci sa mi to vyplati ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre