Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
29. jan 2010

hej egy - plati sa zan, ak chces dat dietatko zaockovat a je to okolo 50 vojro cca.

mona1111
29. jan 2010

zabudla som mojho drobca pochvalit ze uz stvornozkuje jedna radost, pogula lopticku a hned za nou vystartuje....je to velmi mmile velmi rada nanho pozeram ako sa snazi a uz sa mu tak ani nesmyka po podlahe.....

egyptanka
29. jan 2010

Maci, tak to nevaham ... ockovanie na rota mi pripadalo zbytocne, ale kiahne nie ... kedy sa maju ockovat?? v 15 mesiacoch?

diocka
29. jan 2010

baby, ked rozmyslate nad ockovanim, uvedomte si ze to ma aj rizika, skor ako sa rozhodnete si najdite nejake informacie, nespoliehajte sa iba na pediatrov a informacie od nich (tak ako nedate 100% na svojich pediatrov co sa tyka napr. stravy alebo topanok, najdite si rozne info aj ohladne ockovania).

v drvivej vacsine ockovani plati ze sa nimi neziskava dozivotna imunita, kdezto prekonanim ochorenia ano. a v ockovacich latkach sa nachadzaju take "pomocne latky" ze by ste žasli...

aj tu na konikovi je dost info. kto chce, informacie si najde. aj ked treba ist viac do hlbky a pozriet sa na to z viacerych stran.
viac uz k tomu nebudem pisat, len som citila potrebu ked ste tu zacali o ockovani 😉

mgk111
29. jan 2010

diocka - ja som videla co to sposobilo a radsej ho dam zaockovat ako by simal vytrpiet nieco podobne, bez ohladu na to, co to obsahuje... a ma imunity keby to dostal kedykolvek podla mojich info - teda nie imunitu ale na to aby to zvladol lahko bez komplikacii... tak to nejako myslim ak ma vies pochopit 😉 myslim ze mas pravdu, ale kazdeho osobna vec...

mgk111
29. jan 2010

egy - myslim ze je to v 15mesiacoch ale teraz ti poviem v utorok ideme na ockovanie a do poradne...

pasoa
29. jan 2010

to očkovanie proti kiahňam je živá vakcína a to prináša so sebou isté riziká (ako píše diočka), mňa napr. od toho naša pediatrička nepriamo odhovárala, keďže má matúško neurologickú diagnózu....

kukám, že viaceré detičky sa rozlozili, dnes aj matúško spravil za sebou pár rýchlych prískokov dopredu, takže dokopy to vyzeralo ako také tackavé opité lezenie 🙂

a tie depky a podobné stavy zvaľte kľudne na spln. Je vás tu dnes ako maku a pokiaľ viem, niektoré tu dnes nie ste práve preto, že doma stresujete/nerváčite/depkujete a pod.

Den, krásne a múdro píšeš. Až mi je to divnô 😀
Ja som v zime vlani, keď som bola tehu a sotva som mohla chodiť, iba slintala pri pohľade na zasnežené polia a s ľútosťou som myslela na svoje bežky, ktoré zapadali prachom.
Ale som si povedala, však aj o rok bude zima...
A v lete, aké nádherné horúce bolo leto a ja som nebola ani pri jazere ani na kupku, proste s tými všetkými diagózami matúškovými som nemala odvahu, ale som si povedala, noačo, však aj na rok bude leto...
nič mi neutečie..

egy, aj o rok budú plesy 😉

lubi22
29. jan 2010

Ja urcite Filipka zaockovat dam proti kiahnam. Dala som aj Samka, ockuje sa to v 15 mesiacoch, no a namiesto klasickej trojvakciny, co sa vtedy ockuje sa da stvorvakcina. Cize ziadne pichanie a reakcie navyse. My sme doplacali vtedy asi okolo 1500 Sk. A som spokojna, lebo sme sa vyhli kiahnam, kym deti vsetkych kamosiek trpeli, mali vysoke horucky, vyhadzali sa, zoskrabovali si to, zostali im jazvicky, nehovoriac o karantene 3 tyzdne doma - my sme boli v pohode a nemuseli sme sa nikoho stranit. Ale urcite su na ockovanie rozne nazory 😉

Matja ja mam paypal, pisala som tomu predavajucemu, ci posiela aj na Slovensko a za kolko, ked mi odpovie, dam ti vediet. 😉

My sme sa boli dnes sankovat, Filipka sniezik nejako netankuje, skor bol taky, ze no dobre, ked to uz musi byt, ale potesila som ho roztekom do rucky, tak to na sankach zniesol 😅

Lenka, dakujem, no hlavne ze sa nikomu nic pri mojom naburani nestalo, ale aj tak ma to stve. A dnes muzovi v autoservise povedali, ze som mala smolu, lebo som buchla naraznik na jedinom mieste, kde kvoli senzorom nie je vystuzeny, ze to su asi 2 cm, ze kebyze je to vedla, tak je maximalne lak oskrety. No co uz, stavaju sa aj horsie veci.

Monika vsetko naj k narodeninam 😵

egyptanka
29. jan 2010

Ale no ved ma chapete, na mna to vsetko dolahlo ... ale kedze sa blizia moje narodky tak som si spomenula, ako sme sa pred dvoma rokmi snazili o babo, ja som chodila na folikulometriu a zrovna v den mojich narodiek som bola a dokyna mi hovori, ze je tam vajicko a ze dnes je ten den D ... kedze gyndu som mala hned vedla roboty (minutu pesi od dveri kancla k dveram ambulanicie) tak som tam bola pocas obednej prestavky (muz mal volno) a ked mi to povedala, prisla som do prace, vypisala si pol dna dovolenky a isla som domov znasilnit muza. Ten na mna nahucal, ze som ťapša a na take hluposti si beriem dovolenky (neee aby bol rad, ze sa ide zavarat 😀 ) ... no vecer sme s udobrili, zavarili a prd z toho ... jeho plavci boli lenivi, ani jeden sa nechytak. ☹

dievcatko84
29. jan 2010

egy vy ste to mali take narocne? Ja som len brala lieky..ale uz to bolo dost narocne..presne na den sme museli tiez "zavarat" 😉 a to sme sa tiez pohadali...tak na druhy den rano..a podarilo sa 😉 tak sme mali stastie poriadne..casto na to myslim ked pozrem na misku, nebyt udobrenia tak kocka tu nie si.. 😉

labutka
29. jan 2010

denka, aj ja ta musim pochvalit, krasny prispevok... a pasoa sa k tebe krasne pridala...
a ja pridavam: ano, o rok aj my budeme spavat celu noc. 🙂 😵

pasoa, pockaj, este bude (aj tebe) luto za tymi casmi, ked si matuska niekam polozila, a ked si sa o chvilu vratila, lezal presne na tom istom mieste, a nemusela si ho hladat po celom byte. 😉 🙂
adam sa teraz velmi rad špára v smetiaku... 😀 😖

labutka
29. jan 2010

..my sme neplanovali, ze dnes treba, dnes netreba, proste sme sa dohodli ze uz nebudem jest lieky a nebudeme davat pozor a ze to nechame nech sa to samo vyvinie. a vyslo to presne jak sme planovali - adam sa narodil na jar a v lete sme s nim isli k moru. 🙂
teraz ked nad tym tak spetne rozmyslam, a citam jake vselijake problemy mozu byt, tak nechapem, ze nam to tak krasne vyslo. dakujem za to. 🙂

ajka82
29. jan 2010

labutka ...noooo jasom dnes malu zhucala za to asi tri krat, doteraz jej stacilo slusne povedat nesmies a odtiahla od kosa, teraz bohuzial...zacalaodtial vyberat papieriky aplienky 😖 ...a druhy a treti krat sa mi o zem hodila, ze preco jej to nedovolim, lebo aj ja otvaram kos aona nemoze...

inac sa mame fajn, dnes som toho stihla az nadmieru tak som spokojna...uz len jednu malu dierku napancuskach zasit a budem sa ospevovat tyzden 😀 (to su jedine ABS pancuchy co mame)
dieta uz je coraz samostatnejsie aj pri chodeni tak sa mozem pomaly ale isto tesit 😎

egyptanka
29. jan 2010

dievcatko, no zo zaciatku zo boli len folikolometria, kvoli tom ze som mala nepravidelny cyklus, potm uz sme zacali chodit do CAR, kde sa teda zistil aj problem na muzovej strane, no a boli sme v polovici vysetreni na IVF kedy sme si povedali, ze kasleme na to, ze to nebudeme silit, isli sme na dovcu, prisli po dovci oddychnuti a na moje meniny sme pocali ... co bolo necele dva tyzdne po dovolenke a prirodzene ... takze dva roky snazenia sa nedarilo, lebo sme boli furt v strese ...

egyptanka
29. jan 2010

Baby neviem ci poznate Uchylnu poradnu Dr. Zviera na webe ... vzdy vtipne odpoveda na sexualne problemy ... tak neda mi skopirovat tuto otazku a odpoved ... fakt som sa dobre zasmiala:

4. Mačka: Má frajerka Harryho Pottera menzes, keď je čarodejnica? A keď má, tak odkiaľ má vložky? To tam predávajú?
Dr. Zviera: Keď je Hermiona žena, tak menštruáciu pochopiteľne má. Scenár - nescenár, príroda je príroda. Zadováži si ich asi nasledovne. Vezme svoju čarodejnícku paličku a povie v latinčine nasledovné zaklínadlo (v preklade): „Vlhké oko, stračia nôžka – nech je tu menštruačná vložka“. Takže Mačička, o jej intímnu hygienu sa v tomto smere báť nemusíš. Tá baba si vyčaruje čo len chce ... vrátane orgazmu. Horšie to s dostupnosťou dámskych intímiek vidím napríklad u takej Šmoulinky (Taťka Šmoula vždy niečo vymyslí), princeznej Xeny (kožušinka z veveričky?), pani Shrekovej (lopúchový list?) alebo takej Snehulienky (čo aj nejaké mala, tým sa jej začali trpaslíci v noci prikrývať)... Ale iné ma trápi. Nemala by si pri sledovaní filmu myslieť skôr na pútavý dej ako na hovädinky? : )

a kto by chcel viac nech sa paci:
http://adam.cas.sk/rubrika/1238/uchylna-poradna

labutka
29. jan 2010

mozno snehulienka pouziva tampony... no spytame sa jej na najblizsej stretavke. 😀 😀
idem spat, dobru noc.
vidis ajka, my latkarky nemame problemy, ze by nam nejake plienky deti vytahovali zo smeti... 😀 😀 😀 😀

egyptanka
29. jan 2010

😀 😀 😀 😀

denkolc
29. jan 2010

Labuťka, ak nie plienky, tak hádam ani vložky.... 😀 😀 😀

Egy, super poradňaaaaa....zajtra mrknem viac.. 🙂 😉

ajka82
29. jan 2010

labutka je jedno ci plienky alebo papieriky...aj tak tam nema co ruky strkat 😠 😀 😀 😀 aj ked dnes vytiahla aj obal z cokolady co som zozrala...

egyptanka
29. jan 2010

Hmmm ja som minule takto sfukla Naty ked uz xkrat sahala na zaluzie, uz som jej zobrala ruku do svojej, tvrdsie stlacila, povedala nesmies, tak hodila taky lutostivy kukuč, ze ved ja nic a s fnukotom odstvornozkovala do izby za muzom, kde sa na naho pozrela, natahovala ruky, nech si ku zoberie a od muza si tiez vypocula svoje ... chuda ma to ona s nami tazky zivot.

zuzic1
30. jan 2010

Ahojte...Tak my zasa ďalšia prebdená noc 🙄 , už ani neviem koľká v poradí a to ma dnes čaká kopa upratovania, ale som taká unavená, že to asi nebudem prehánať.

Včera zasa krpec za celý deň skoro nič nespapal, v utorok uvidím čo povie doktorka, musím sa s ňou poriadne porozprávať.

Vy už sa tu všetci točíte okolo tých 10 kg a my sa tiež asi len slabo šplháme k 9 kg, uvidíme v utorok.

Dnes máme 10 mesiacov..Už sa tu začínajú aj zbierať ročné detičky, ale to letí...už mi chýba to maličké bábo, čo len ležkalo...AJ závidím tým, ktorý ešte nelozia respektíve začínajú, lebo ja už si ani nepamätám, kedy tie ležiace časy boli 😢 , Už skoro 5 mesiacov lozíme a je to o nervy...všetko schovávam a reorganizujem 😖
Dnes idem skúsiť malému uvariť cestovinky s troškou syra, vajíčkom a nejakou zeleninkou, uvidíme, či aspoň dnes čosi popapká 😒

Ja určite nejdem Kamilka dávať očkovať na nič čo nieje povinné. Dôvod?? Neviem, prosto preto, že to tak cítim a hotovo! Je to na každom. Ja som nečítala nijaké články pro a proti očkovaniu, proste nechcem a hotovo.

Už druhý deň sedíme doma zavretý, brutálne fujavice, by som sa ani z miesta nepohla s kočíkom..už mi chýba vzduch a prechádzka, dúfam, že aspoň v pondelok pôjdeme konečne von.

Matja myslím, že Paťkovi sa nič nestane, ak to s tou paprikou skúsiš 😉

asandys
30. jan 2010

zuzic, vsetko naj k 10 mesiacikom. A s vahou si nerob starosti, Adam ma 8200g a vobec ma to netrapi, je taky malicky spuntik🙂))

A dnes manzel prisiel domovvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv, sice len na jednu noc, ale aj to ra ta, nie? Tak poobede pojdeme do nakupneho centra na zakusok a kavicku este s jednym parom, a potom trosku na sanky, sa tesimmmmmmmmmmmmm🙂))))))))))))))))))

No a Adamko mi hnackuje ale si myslim, ze z kupenych prikrmov, lebo ich papal 4 dni po sebe, kazdy den niejaky iny. Nestihala som mu varit, po nociach som robila veci do prace, cez den v praci a tak. Fnuk. Dnes u dam iba ryzu s mrkvickou, snad sa trosku upcha. Ale brusko ho neboli, aspon to. teraz spinka od 10. Ale tak buchaju, ze to envidim n adlho 😒

Tak vam zelam pekny vikenddddddddddd

matja
30. jan 2010

papriku som skúsila, nič sa nestalo 🙂

zuzic, ale neporovnávaj sa váhovo s nami, Paťko je o 1,5 mesiaca starší. A niečo mi tu nesedí - 11. 1. vážil Paťko 8980 a 29. 1. že by vážil o kilo viac - 9980 g? A ešte keď medzi tým bol chorý a grckal? Musela som si to včerajšie váženie zle zapamätať. Asi to malo byť 8980 g, to by sedelo, váži rovnako ako predtým, keď bol chorý, málo jedol a od posledného váženia to je len 18 dní.

egyptanka
30. jan 2010

Fuuuu hodina uspavania ... uz musel ist manzel, lebo som zasa zacala penit ... ked sa vam rehoce do ksichtu, hrozneeeee. V noci raz hore o pol piatej.

Ked uz o tom ockovani na kiahne tak sa plati tych 50 € raz alebo viac krat???

zuzic, vsetko naj k vymesaciu ... a ze 9 kg .... xixi my siahame na 7 kg. 🙂

egyptanka
30. jan 2010

baby a uz som sa pytala ale mozem pouzit sladku mletu papriku?

matja
30. jan 2010

egy, ja som ti aj odpisovala 🙂 Nikde sa o nej nepíše, Natálka má 9,5 mes., ja by som ešte počkala. Keď už moc chcem obvzvláštniť jedlo, dám nejaké iné koreniny/bylinky - kôpor, petrž. vňaťku, bobkový list. Ale podľa mňa ani neublížiš, ak červ. papriku do varenia dáš, záleží na tebe, ako sa rozhodneš.

Paťko bol po očkovaní iste uboľavený, bol akosi viac uplačkaný, teplotu mal iba trošku zvýšenú - 37,2, ale keď som videla, ako nie je vo svojej koži, tak som mu dala v noci paralen.

egyptanka
30. jan 2010

to co je dnes za den ... malej obed som pripalila ... som nervozna ako fras, cokolvek ma dokaze vytocitl, vrrr ... potom revem, sakra fix ... co dostanem kramy a toto je PMS??? 😠

labutka
30. jan 2010

egy.... kliiiiiiiiidek... neboj v stredu sa kazda postazujeme. 😀 😀 my sme boli dnes 4 krat hore, raz som utriasla, 3 krat som kojila... u nasich som pod tlakom, mame sa zda, ze vzdy ked sa adam zobudi tak je hladny..... ale o 11 zaspal za chvilocku, spravila som s nim v kociku asi 10 krokov a bol mrtvolka. 🙂 zeby dedinsky vzduch? 😀

nsoci
30. jan 2010

Halo, hlasim z Bystrice, kalamita s nekonala, len okolo Zvolena zacal sneh na dialnici, ale ten kusok me uz dali.
Aj dnes krasne snezi, Lubka bude mat radost ked sa dovalim s mojim ladoborcom.
Niekto sa pytal co tu, tak som u mojej starkej, aj s mamou a chlapa mam v tej chumelici na zimnej slapacke vo fatre... mama ma posielala s nim, ale j a nechat mojho drobceka? muzovi ano, ale inak an dlhsie nieeee...

V stredu doobeda pojdem k tej dokine, tak verim, ze poobede urobime u mna doma curbes blavacky 😉

Mna Matko malokedy vytoci, vlastne si nespominam ani kedy, ale ja som tazko vytocitelny typ, to len par ludi dokaze to musi riadne rypat do mna 😉 obcas by som rada vybuchla, ale ked ja mm nejaku velku kontrolu

vcera som ho uspavala hodku a pol a zaspal som ja (povedala som v rozpravke o cervenej ciapocke uz z polospanku, ze horar rozparal starej mame brusko a vytiahol vlka potom som zaspala a maly mnaucal, ze kde je koniec)... spali sme na uzkej posteli spolu sa roztahoval jak pan velkomozny tak sa citim ako po kickboxovom zapase 😀

nsoci
30. jan 2010

Baby ja tak zerem a same sladke... pri matkovi som do 4. mesciaca sladke nemohla ani vidiet... tu nikto netusi, ze som asi tehu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre