Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
15. feb 2010

Jurko už spinká, tak ja sa idem vyvaliť pred telku, tak pekný večer

matja
15. feb 2010

renia, odpovede na tvoje otázky -
dojčiť plánujem dovtedy, kým bude Paťko chcieť. O skoršom odstavovaní nerozmýšľam.
Detičky plánujeme dve, tetuša už došla, tak by sa mohlo pritrafiť 🙂 Napriek viacerým problémom pri a hlavne po pôrode sa druhého pôrodu vôbec nebojím. Aspoň zatiaľ, možno sa to zmení s blížiacim sa termínom, neviem, ale to je jedno, teším sa na druhé bábo. Ja som si hneď po pôrode povedala, že za takýto malý zázrak to všetko trápenie skutočne stálo.
Piškotky ani sušienky nedávam žiadne.

nsoci
15. feb 2010

Juj umrncane popoludnie za nami, teplotky z ockovania neboli, klop klop, ale dali sme viburcol a uz buva.

Dnes som doma makla, siu vyslovujem pochvalu. Muz mi oniesol palacinky z palacinkarne, mnam, uz sedia na mieste urcenia a je mi zle. 😉

Potulka aj Matko ma take suche pod prstekmi n nohach. Uz aby bolo teplo a mozme viac luftovat ritule aj congale.

Deticky planujeme tri. Vsak sme mladi a cim viac tym veselsie. Styri mi uz pride vela, ale buhviiii 😀

Dnes tu bol otec akoze malemu na narodky, tak uz vie. Tesil sa tak decentne, na stastne vzlyky a prekvapene tvre musim pockat na maminu a svokrusu.

iron
15. feb 2010

ja dojčím len v noci, ked sa mala zobudi...niekedy sa nebudi. Planujem kym sa bude budit...ale asi tak do roka a pol...dlhsie nie-
Deti planujem dve.
Nausnicky mame od stvrteho dna zivota.
Davam normalne piskoty co pridu, ale to len ozuzle a krmi tym hava. Susienky jej nedavam, tymi sa drhne lebo je to suche.

Egy...teda to je dobre. Moja ma jeden spanok a frci do pol desiatej ako raketa....no co uz akcne stvorenie. Sak ked zacne chodit hadam sa skor unavi. Ale ja mam pocit, ze ona sa dobija pohybom, takze to bude len horsie.

Jaj som vam chcela napisat. Sme mali navstevu a mala bola s nami v izbe. Vysledok, bola 5x hore... 😠 Isli sme spat, zobudila sa. Potom sa zobudila, postavila sa kukala a zacala revat. Manzel ju musel hodinu nosit aby sa ukludnila, dal ju do postielky a rev. Tak spala medzi nami. To sa vrtela no hroza. Ja som sa nic nevyspala, ona doruzova....
Takze mne to jednoznacne vychadza ze to najlepsie co sme mohli pre pokojny nas aj jej spanok urobit je dat ju do inej izby.... 😉

potulka
15. feb 2010

aj u nas uz kral matej spinka. 🙂

renia, povodne som chcela zacat s UM od 8. mesiaca a odvtedy to kazdy mesiac posuvam. 😉 podarilo sa nam postupne nahradit denne kojenie normalnou stravou a teraz davam matejovi mlieko na dobru noc, v noci raz-dvakrat a potom nad ranom. tie nocne krmenia sa prave teraz snazime odburat. razne by som s tym asi sekla len vtedy, ak by ma prikvacili zdravotne tazkosti, alebo keby sa matejko odstavil sam.
druhe babo urcite chceme, idealne vtedy, ked bude mat matejko 3 roky. prvy porod som mala cisarskym a druhy bude tiez tak. nastastie mam len dobre spomienky, bol to uzasny zazitok.

egy, prepac, ale ty si fakt trapidlo z povolania. 😝 ak ti robi radost udrziavat domacnost vo vzornom poriadku, len do toho. ak ta to otravuje, skus sa na to vykaslat. a kludne to moze byt jeden den tak, druhy naopak, nikto ta za to nebude odsudzovat. co sa tyka nervacenia pri natalkinom jedeni, chapem, ze tym, ze je malicka, ta to znepokojuje a chces v tom mat poriadok. podla mna ale cirkusy s jedenim v tomto veku nie su nicim neobvyklym, deti proste nudi sediet a len jednotvarne otvarat usta. skus sa inspirovat podla posledneho Dietata - receptiky pre prstiky, mozno to bude zabava.

ajka82
15. feb 2010

a u nas sa este nespinka... karinka dnes vcertovke urobila troska poriadok v katalogoch a ideme v lete do talianska na dovolenku 😵

ja deti dve...sem tam ma chyta, ze by aj tri mohli byt, ale to mi mato asi na na rit 😀

ajka82
15. feb 2010

nem v certovke ale cestovke 😅

baskaj
15. feb 2010

hlásenie zo 4. samouspávacieho večera:
trvalo len 30 min, ukladal sa už sám, plač minimálny, tochu som šúchala postieľkou, potom už ani nie. super! viem, že to ešte neni pravidlo, že už bude iba lepšie, ale aj tak som rada 😵 a druhé pozitívum z tejto zmeny je také, že odkedy to robíme, tak nám denné uspávanie na rukách trvá 5-10 min (namiesto 30 min a viac) a pri položení do postieľky sa hneď nezobudí a nezačne vrešťať, aby išiel opäť na ruky, ale otočí sa nabok a spí ďalej! waw waw waw 🙂

lubi22
15. feb 2010

K ankete - deticky planovane asi dve, ale ak by sa podarilo, tak v pohode aj tri. Boze no 4 chlapi okolo mna, to uz by bol iny brutal 😀 Varit budem asi tak ci tak v kotloch 😀

Ajka ak mozes hod link, co ste vybrali 🙂

Nsoci palacinky, mnam 😝 No akosi sa nezhoduju s mojou stravou bez cukru a tuku 😒

xixi7
15. feb 2010

Renia,
u nas je to s dojcenim ako u Potulky, upravujem si svoje predstavy a dalej dojcim, obavam sa zahlienovania z kravskeho mlieka. Dojcime sa rano, po poobednajsom spani a po vecernej kasi, teda pred spanim. Noc prespi celu.
Deti planujem dve,muz tri 🙂, ale neviem si predstavit ako ich zvladnem, uz teraz mam obcas dost.Takze 3 rocny rozdiel medzi nimi.
Nausnicky dame teraz, lebo uz neplavame a zevraj treba tyzden na zahojenie.

asandys
15. feb 2010

Iron, srdecne blahozelam k malej bublinke, lebo viem, ze si si to velmiiiiiiiiiiii zelala. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anketa: deticky by mali byt dve, teda este k nam pribudne Jurko alebo Saška. Ale to az v 2012, ked sa zadari 😀

mgk111
15. feb 2010

egy - nemyslim ze tym natalka trpi, ved sama si povedala, ze ked nemala rezim, tak bola "zla"... ak to vyhovuje vam, tak kasli na to, ci si alebo nie si nejaka detailistka... len sa trosku zbytocne trapis vecami, ktore pre nas ostatne su nepodstatne... ja napriklad neriesim, ci kubko zaspi v kociku, na navsteve v cudzej posteli alebo mne na rukach a podobne a zda sa ze jemu to nevadi... ked hovoris, ze sa nikam nemozes vybrat a tak, ja ho vlacim kade tade a je lepsi ako keby sme boli doma... ale kazde babo je ine...

renia - UM dostava vecer, rano a niekedy ako druhu veceru ked nechce zabuvat a papa tak cca 180ml davky...
piskoty mame nestle alebo klasicke, nestle davam do ovocia a obyckove chrume tie su tvrdsie...
k tvojej ankete
1. planujeme aspon dve deticky, jedno je malo nechceme jedinacika... si mala zly porod ci co ked sa bojis? a tri su asi vela aby sme vsetkym dopriali... ale uvidime podla zdravotneho stavu ako to bude mozne lebo uz mam 30...
2. mame chlapceka, ale keby sme mali dievcatko tak by som dala nausnicky este v porodnici ...

taaak a idem sa pochvalit, pradlo zvesene, druhe vyvesane, obed na zajtra urobeny, avon rozdeleny do balickov, cajik s manzelikom vypity a este zehlenie... ale musela som najskor docitat 😝 kubko zaspal okolo osmej uz bol unaveny chudiatko - dnes trosku viac plakal a vsimla som si, ze sa nam nalievaju ocne zubky.. teda dasienka tak uvidime co bude...

pekny vecer musim este makat 😀 napriek unave a nevyspatiu sme mali dnes s drobcekom nadherny den - ani neviem preco bol taky pozitivny 😉

matja
15. feb 2010

egy, ty si si kupovala túto knižku? http://www.martinus.sk/?uItem=6883 Čosi sa mi marí 🙂 Dostala som na ňu tip, ako sa ti pozdáva? Je tam dosť popísané o stravovaní detí po roku?

katja78
15. feb 2010

Ahojte,

Magdalenka - blahoželám k vytúženému miminkku v brušku, nádherné, že sa Ti to splnilo 🙂 🙂 🙂

Potulka - ja som to nemyslela tak, že Matejkovi niečo je, Bože chráň. Len som napísala našu skúsenosť. Lebo som si to dávala za vinu. Nielen to, že som ju naučila na fľašu. Hlavne to, že som si neuvedomila. že keď som ju v roku odstavila, tak mi nedoplo, že má málo tekutín, a chcela som z večera do rána, aby vedela piť zo sosáka tak, ako z fľaše 😔

Anketa - neviem, aká bola presne otázka, ale deti by som chcela aspo§ 3. Horšie je, že sa na to už necítim. Dnes som sa dozvedela, že jedna lekárka od nás (42), čaká mimi 🙂

Idem vás priebežne čítať.

mgk111
15. feb 2010

tak kubkove vecicky ozehlene a zvysok zehli manzelik 🙂

stravovanie - ja som uvarila na zajtra kubkovi co nam (v zalohe mam karfiol s maskom) normal tarhonu, kuracie masko so sampionmi a bazalkou a kyslou smotanou... nejdem gúgliť, či sa nieco moze alebo nie... instinktivne si myslim, ze to bude ok 😀 🤐

katka - mozno sa necitis teraz lebo hanicka je este malicka, ale pockaj za rok 😉

egyptanka
15. feb 2010

Potulka, dnes vecer som sa na to vykaslala... mala som zvesit suchce pradlo a ozehlit, ale necham to na zajtra. 🙂 ... a po vikende mam poriadok ... takze zajtra len navarit a umyt umyvadlo.
A s tym jedenim, ... kaslem na to, nech si je ako je ... hladom neumrie. Ako som pisala tak len obedujeme v stolicke ... ranajky, vecera pri telke ... olovrant davam take nieco co moze popri hre ...banan, chlebik s lucinou, alebo jej dam do ustociek par lyziciek vyzivy.

Nsoci, tebe sa uz davnejsie chcem podakovat ze ten tip na musli v DM ... super tip. Nasypem rano do vyzivy alebo zmiesam vyzivu s jogurtom a musli a ranajky ako vysite 🙂 ... ale najradsej ma ryzove vlocky s bananom 🙂

Kojenie, chcem co najdlhsie ... i ked v poslednej dobe sa efektivne nadojci rano, ostatne kojenia len tak par hltov, vecer je po kasi syta, tak to je skor o zahasenie smadu a na ukludnenie. Skor mam vycitky, ze ja ako dojciaca matka davam malej kase s UM 😖 ... budem musiet toto napravit .

Ajka, do ktorej lokality? Autom alebo lietadlom?

Maci, no tym, ze som ju naucila spat v postielke samu tak ona nijak inak nevie zaspat, u mamy mala problemy zaspat a ona zaspavala len na prse. Ruky nepozanala. A kedze prso nefunguje, tak jedine kocik a to je niekde na navsteve nemozne. Ja mam niekedy zo seba pocit, ze som strasne zakomplexovana tym, ze chcem byt dokonala manzelka, matka, dcera a ked niekde zlyham, beriem to ako vlastne zlyhanie, co ma boli.

egyptanka
15. feb 2010

matja, nie nakoniec som ju nekupila ...

katja78
15. feb 2010

Maci - v tom to nebude 🤐

A etše som našla nejakú inú anketu:
- natierame, natierame, väčšinou Excipial U Lipolotio, je z časti hradený na predpis, obe majú suchú kožu
- prebaľujem najmä poležiačky, ale už uteká, tak v polosede, polostoji sa to ešte dá
- jeden chod

Dojčiť, koľko bude Hanka chcieť. Zatiaľ nás to baví obe 😵

xixi7
15. feb 2010

Egy,
skus kasu Nestle Osemzrnnu, ta je nemliecna a chuti vanilkovo.

egyptanka
15. feb 2010

Baby dnes bol muz na druhom pohovore a vyzera to tak, ze by ho zobrali ... len ten plat je o cosi nizsi ako mu ponukali v inej firme co bol na pohovore vo stvrtok, ale na druhej strane tam kde mu ponukaju nizsi plat tak to ma hned vedla nas (3 minuty peso) a tak by sme v konecnom dosledku usetrili na benzine cca 50€ a ma tam perspektivu zvysenia platu do roka o cca 200 €. Hmmm ... som este zvedava s akym socialnym programom na neho vyrukuju na druhom kole.

egyptanka
15. feb 2010

Katja, a ako casto dojcis cez den? Ja mam niekedy pocit, ze dojcim strasne malo, zeby som mala castejsie ponukat prso.

egyptanka
15. feb 2010

xixi, ale ja moc nemam mlieka na robenie kasi ... da sa robit aj s vodou?

mgk111
15. feb 2010

egy - pre manzela si urcite dokonala manzelka, pre natalku zase dokonala mamina tak jedine sa trapis ty sama seba, ze zlyhas... a cim akoze? neozehlenim, neupratanim resp. neuspanim malej??!!! ty trdlo, to sme potom vsetky zlyhali 😉 ja mam zase osvedcene, ze ked je doma, sice sa zaspava kludnejsie lebo sa nejako ulozi a na navsteve ho vsetko zaujima, ale ked je skutocne unaveny, tak mu je fuk kde zaspi... bojuje sice do poslednej chvile ale nakoniec zaspi... myslim, ze dietatko si aj same unavene "zalahne" hocikde ale lahko sa mi hovori, ked nemam doma tvoju natalku 🤐
a k poriadku - nooo mala by som ale bola som s kubkom a hotovo 😀 v sobotu zase oslavy, tak co budem upratovat dvakrat za tyzden ci co? sak nie som padnuta na hlavu, ten prach sa dovtedy zase urobi a coooo sa budem trapit v pondelok - to az v stredu 😀 lebo stvrtok ockovanie, piatok nakupy a stk a sobota oslavy...

ajka - super, nas by ste mohli zbalit do nejakeho kufra 😀

este idem zjest nejake kiwi a sup do postele...

mgk111
15. feb 2010

egy - drzim palce... podla mna je dolezite, aby ho to bavilo, aby to vyhovovalo co najviac aj vam dvom doma a pokial ma moznost profesionalne porast tak je to super 😉 nasmu tatinkovi povedal sefino, ze chce mat raz z neho svojho zastupcu lebo on je konatel a bude treba potom riaditela 😵 😵 a hlavne ho to bavi a to ma tesi najviac...

katja78
15. feb 2010

Egy - ak nepočítam ranné kojenie o tej 7-mej a na spanie o 20-20,30, tak 2-3 x. Ja ponúknem bežne prso, aj keď plače, alebo sa jej nedá zaspať.

Juj žienky, ideme s mužom po 100 rokoch kuki romantikuš film - Dom pri jazere (pre fanynky Keanu Reevesa 😵 ), ráno podám hlásenie 😉 Dobrúú nockuu 🙂

mapa
15. feb 2010

matja, ja tu knihu mam zdedenu vydanie z roku 1998 a zhruba 1/3 knihy je venovana vyzive po 1.roku.

mapa
15. feb 2010

jo a tuzim po 3 detickach, uvidime 🙂 ja som piata v poradi a keby moja mamka davala na plany a tuzby, tak tu asi nie som 😅 🤐

baskaj
15. feb 2010

ankety:
- dojčiť chcem určite min do roka a potom uvidíme. aj dlhšie by som rada dojčila, ak to bude tak 1x denne/nočne
- piškóty ešte nejeme kvôli vaječ. bielku
- deti? my chceme veľkú rodinu. teraz tu asi trhnem rekord - 4 deti (a možno aj viac 😝) ale nie hneď po sebe

egy - ty si tu kedysi písala, že by sme v tomto veku mali dojčiť ešte aj 5-6x denne tuším? to prečo? kde písali?

egyptanka
15. feb 2010

cely den poriadne nic nejem .. a vecer zbastim tri rozky s natierkovym maslom a polku Tofifee

egyptanka
15. feb 2010

baska, no citala som, ze pokial je dieta efektivne dojcene cez den a dostane svoju davku mlieka cez den tak ju nebude vyzdavat v noci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre