Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
17. sep 2009

egy, ja som rada ze sme uz zacali prkrmovat, konecne nejaka zmena. Doteraz som si tiez pripadala ako pojazdna mliekaren...mna vam ludia to kojenie zacina unavovat....nehovoriac, ze dieta zo mna uz vyciciava s tym mliekom aj energiu a hnotnost.....

egyptanka
17. sep 2009

No ja sa mozen spolahnut len na pomoc dvoch ludi ... manzela a mojej mamy. Ale kedze od narodenia Natalky boli zvacsa v praci tak som tu pomoc nemala na zavolanie. Teraz ked je mamina a manzel bez roboty konecne budem mat plnohodnotnu babicku a plnohodnotneho ocina. 🙂

egyptanka
17. sep 2009

iron, presne zacinam mat ten isty pocit aj ja ... aj ked ten pohlad ked si mala polozi druhu ruku na prso a slastne pije je k nazaplateniu (ani Mastercard nepotrebujem) a preto velke nadeje vkladam do prikrmov.
A najhorsie obdobie nas len caka, jesen, zima a to si neviem predstavit aky program vymysliet pre malu, ke uz o stvrtej bude tma a my budeme musiet byt doma.

lubi22
17. sep 2009

No idem kukat zufale manzelky, tu 5. seriu som este nevidela a potom k mojej malej prisavke 😵

Dobru noc 🙂

nsoci
17. sep 2009

No ukazkovy.... cez den si pojaci, ale da sa lahko upokojit. Vyzduje vela pozornopsti - ale to kazde babo. A nepapa.... iba mliecko by dlavil. ale ten krmiaci cirkus uz nejako k nemu patri, bojujeme dvakrat denne ako o zavod. 😀

Egy ja nepochybujem o tom, ze by si pre Natalku urobila vsetko.

Zienky idem chrniet. Zelam (fakt uprimne) peknu dobru noc. Obzvlast maminkam nespiacich, placucich a budiacich sa babatok.

iron
17. sep 2009

jáj ozaj tma v zime....neva. Nech je sneh. No coby sme robili..budeme chodit na prechadzky ako teraz, len vo fusakoch....
a vsetci uz isli chrnat ci co? Ja som este draheho vyslala do sprchy, babo aj havuch chrnia....o chvilu sa aj tak zobudi...hm,
ja hram miny...a furt na nejaku stupim.
egy. sak co sa tyka tych prikrmov,....je to take pozvolne zavadzanie. Najradsej by som jej uz dala vsetko mozne...ja som extremne netrpezlivy clovek. Ale pri nej sa to musim naucit...ved jej nechcem pokazit travenie....
Ale je to sranda to papanie. Vedela som, ze sa zagembri ale az takto..sila.

egyptanka
17. sep 2009

iron, uvidime ... ja by som jej chcela dat prvu mrkvicku na meniny.
sak uvidime zajtra ideme do poradne co nam povie, mali sme mat aj ockovanie, ale asi nam ho kvoli soplikom prelozi. Teda dufam, ze jej nezrele telicko nebude trapit ockovanim.

egyptanka
17. sep 2009

a idem aj chrniet ... bru noc

... a nebudte za moj nazor nasrane. Proste to tak citim a s tym nic nenarobim.

iron
17. sep 2009

idem teda aj ja...bru nocku...

potulka
17. sep 2009

denka, nemas to lahke. mozno aj tanicka z teba citi ten smutok a neistotu a solidarne to preziva s tebou. co sa stalo, sa uz neodstane a aj ked je to tazke, treba sa divat dopredu a vziat si zo zivota to najlepsie, co sa v danej chvili ponuka. asi sa to takto lahko hovori... 🤐 drzim palce, aby bol zajtrajsi den krajsi.

egy, ja sa veru necitim byt supermamou, ani nemam ambicie tohto druhu. no mam pocit, ze s matejovym prichodom na svet sa pre mna toho az tak vela nezmenilo. neviem, ci je to tym, ze som proste dospela do takeho stadia, ze mi predosly zivot nechyba... alebo mozno zijem podobne ako predtym. nikdy som nebola zurkovaci typ, na diskoteke som bola mozno 4x za zivot, nerada nakupujem, na plazi sa nudim, niekedy presiel aj rok a nic som si nerobila s vlasmi... radsej mam cestovanie, citanie knih, zbieranie byliniek, dobry film - a to sa da skoro vsetko robit aj s dietatom po boku, len trochu v inom leveli. materstvo prislo tak nejako prirodzene, aj ked som po porode bola par dni v riadnom soku. su dni, kedy by som sa najradsej strcila do mysacej diery a nevedela nic o svete, o synovi, o zabordelovanej domacnosti a o tlak dvihajucom chlapskom nazerani na zivot. no ovela viacej je dni, kedy si aspon raz poviem, ze som stastna prave tak, ako to je teraz. a ked mi je nafigu a nadavam a vsetkych, vratane mateja, by som roztrhla v zuboch, kdesi vzadu v mysli viem, ze to prejde a zasa bude fajn.
podotykam, ze dnesny den bol skvely. keby som mala blbu naladu, asi by som pisala skor nieco v tvojom style. 😉 neboj sa, vobec sa ma tvoj prispevok nedotkol. tak to citis a je to v poriadku. 🙂

asandys
17. sep 2009

egy, ja som tiez matk ana figu podla mojej suprovej neurologicky-hlucn aa aktivna, a zo mn aje adam nervacisko a hyperaktivny☹(((((((((((((((( Ale ja to beriem po svojom, ja som cholerik a moj manzel-no ake ma byt dieta? Po postarovi?
Podla tristvrtiny mojich kolegov v praci (nie na mojom oddeleni, ale v ramci celeho ustavu)so krkavcia mater, co necha decko na starost mame len aby si budovala karieru☹(((( Tie pohaldy citim na kazdom rohu. Ale z mojho uhla pohladu, uz nemam co budovat, viac titulov mi netreba, 😵
ZE som v praci- len 2-3 dni v tyzdni, mam cely svoj plat, zacianm znovu rozmyslat aj kusok vedecky , ale hlavne som trochu unikla z domu, z kazdodennej reality, kde Adamko cele noci nespi, vrestiiiiiiiiiiiiiiiii od nervov, kde cely dem lozi po izbe hore dole, vsade daco schyti, abo tresne hlavu, abo zo styroch sa dava do sedu a padad hned do lahu na hlavku, kde nemam cas ist ani na wc, ci umyt zuby, a o jedle ani nehovorim. Ze mi prislo vhod, ze mamka je nezamestnana od septembra, ved aj jej terba platit seky, tak ona pomoze mne a ja zase jej s peniazmi.
Moj muzik je doma 2 dni v mesiaci, Adamka zoberie na ruky tak na polhodinu, ADamko pri nom place, vobec ho nepozna. Mna si ani nestihne vsimnut, lebo kym mu popieriem jeho cele taskum pozehlim veci, tak stravim pri tom cele hodiny on za ten cas robi vsetko co treba v nasom novom byte, kde este dodnes nema kuchynsku linku, a zese cakam, kym pride domov, ze mi ju pomontuje, a modli sa za to, nech to stihne za tie dva dni, lebo dalsi mesic bez kuchyne ma uz asi totalen porazi 😠

Denka, moj ADamko vreesti po nociach presne ako tvoja Tanicka, ved sme s tym boli aj u Dr, vysledok som uz spominala vyssie. A nejdu mu eśte zuby, na 100%, proste je nervak po mne. Snad sa to zlepsi, lebo zhorsit sa to uz enma kam, tak verim.

nsoci
18. sep 2009

Bre ranko 😉

Mna ludia cely zivot vnimaju ako sebavedomu, ukecanu, vsetko zvladajucu osobku. Ano, bezny zivot mi ide, ale za tym je ovela viac, 10 rokov chodim ku psychiatricke, aby som zvladla svoje zachvaty paniky. Takze Egy, baby, menili by ste? 😉 Vsetko ma svoje pre a proti. A ak to Matko po mne zdedi, no zbohom.

kucina1
18. sep 2009

dobre ranko

tak dalsia bezproblemova noc (nechcem hnevat maminy, ktore maju presny opak)
no vstal rano usopleny, ukychany tatko, troska soplava mama a ukychane dieta. snad sa nedostaneme medzi chore rodinky.

yamahafazer
18. sep 2009

ahojte 🙂
bola som vcera u tej doktorky ked sa mala buchla,ale povedala,ze to nic neni,ze deti do roka maju mekku hlavicku a nema ani modrinu a ze horsie by bolo keby spadla zvysky a na beton.Musim len davat pozor lebo to je len sekunda a hned je uz inde zvrtnuta.Som len tak letmo precitala,ze co ste pisali a je to naozaj kolkokrat tazke vychovat dieta,ale zvaldli to iny a zvladneme to aj my a zeny su silne a vela toho zvladnu a kazda mame urcite chvile kedy si povieme,ze uz je toho dost,ale musime vydrzat co by to bol zivot bez deti.Aj ja uz niekedy nemam sil,ale potom si odpocinem dam malu muzovi alebo mi mama pomoze a idem dalej.Dobijem baterky a frcim nanovo a ja teraz tiez stale vstavam k malej v noci kazdu hod po pol noci zacne mrncat a sa vseliako prevrati a zasekne sa a furt len popravim dam cajik a dam dudku a len co si lahnem uz jej dudka vypadne tak znova a znova a niekedy totalne zaspavam najhorsie je to nocne vstavanie.Ale maly to vicitia ked nieco s nami je preto sa snazim byt kludna ked aj silno place,ale kolkokrat to nejde.Ale mi baby sme na to stvorene a zvladneme to sme silne.Tak sa vsetky drzte 😉 🙂

iron
18. sep 2009

bre ranko...spachtos mi vstal o pol desiatej..neviem co to ma za moresy. No mangel je doma s malou a ja pojdem o chvilku k tej lekarke...potom podam info. Krpata spala vcelku dobre, len tri krat hore 😉

mgk111
18. sep 2009

egy - aj ja som bola unavena a urevana s malym ale zial u mna to nie su kecy, potom ked spal tak som bola pri pohlade do tej postielke najstastnejsia na svete - mne v tom pomohla hlavne pasoa... vtedy ked jej bolo teda riadne tazko a povedala nieco take, ze mozeme byt stastne, ze nam deticky normalne placu, jeduju sa a vsetko ostatne... a odvtedy hoci som niekedy na nervy, zurim a najradsej by som ho "umackala" som stastna a viem sa lepsie ukludnit... a ja ja si pokricim, to nikto nehovori ze nie... plakat moc nenechavam - lebo u neho to prerastie do hysterickeho revu a ten sa uz ukludnit neda... ale inak toto vsetko je podla mna uplne normalne... a jedna vesela prihoda ktora nam zostala do dnes a rehnime sa s manzelom - ked som uz nevladala a natriasala ho na rukach, tak povedal, ze daj ja ho rozhojdam - a ja ze fajn, otvorim balkon 🙂 chcel povedat pohojdam a ked povedal rozhojdam tak... 🙂 🙂 a tiez by som rada isla do prace, na dovolenku a uzit si bezne veci, ale na druhej strane by som kubka nevymenila za nic na svete - a teraz ked uz je taky zivsi, zabavnejsi je to ine...

kucina - tak drzime palce nech to nie je nic a rychlo tie sople prejdu vsetkym...

kubko spal v pohode dvakrat sme kojili a na radu od zuro, som po dvoch hodkach ked sa zobudil pichla iba dudel a bolo to ok... dnes pride tatinko domooov 🙂 a rano o siestej som ho zobrala na seba a lezkal este pol hodky kym zacal otvarat ocka... a tie chvile milujem... potom boj aby zaspal neskor, ale aj to celkom slo aj som stihla pozehlit - nechcem byt u svokrovcov nevdacna alebo ze nic nerobim... a teraz na desiatu fuknem zase jablcko a ringlotu... tak som zvedava co to spravi a nakolko ho to zasyti...

uz recni v postielke takze letim 🙂 pekny den zatial papa

kucina1
18. sep 2009

baby mna tak napadlo, ze ked som po cisaraku a nesmiem 2 roky ostat tehotna, co sa stane, ak by som teraz tehotna bola? (samozrejme len teoreticky)

mgk111
18. sep 2009

kucina- nestane sa nic, iba ta budu viac pozorovat a druhy by si musela mat planovany cisarsky... ja som sa na touz pytala ked som odmietla antiku...

mona1111
18. sep 2009

ahojte

tak to vas nestiham citat.

Tak vcera som nekupila ziadne bodynka, lebo mali len ruzove a fialove a jedno mali take chlapcenske ale mala velkost..... Mali aj puncosky ale vsetko len velke cisla......

Ved ja sa tesim uz na zimu ako maleho zahulam bude z neho maly snehuliacik, kupime sanky a budeme sa sankovat.... to bude sranda....

No ja tu ani nepisem ako maly nechce sam zaspat, ja mam taky pocit akokeby sa bal zaspat, ked uz spi tak je to ok ale to zaspavanie mame hororove uz ani fit lopta nepomaha, maly sa napina na rukach place, place a reve o dusu, ako by chcel povedat pustite ma ja nechcem neviem co to ma znamenat....

odkedy mame zubky maly ma hryzie pri kojeni, napapa sa a potom ma uhryzie, no uz mam take citlive bradavky strasne ma to boli, no a niekedy sa normalne mu bojim dat papat, lebo viem co ma moze cakat....

Zacala som mu davat cajik, lebo mi nekaka uz 9 den, len pred dvoma dnami mi tak pukal ze bola trosku plienka spinava ale inak nic.... A predstavte si maly nevie pit z flase, on ten cumel hryzie, caj mu vonkoncom nechcuti, ale pomaly nech si zvykne ved uz o tyzden budeme aj my podavat prikrmy.....

No nic uz musim ist lebo moje mrncadielko zacalo mrncat....

kucina1
18. sep 2009

mgk aha tak fajn 🙂 dakujem

kucina1
18. sep 2009

mona tak ja sa na to zimne obliekanie svojho synatora vobec netesim, ved to bude jedu a revu, ale zato sankovanie ak vobec nasnezi si bude snad uzivat xixi

fiha si neviem predstavit tomasa, ze by nekakal vobec 2 dni. u nas nebol ani jeden den bez kaki a obvykle sa kaka do kazdej plienky, tak 4x xixi

kucina1
18. sep 2009

a mam taky pocit, ze syncek bude hyperaktivny, lebo on mi od narodenia ani chvilu v klude nepolezi, neposedi, navydrzi. stale ale fakt stale nieco robi. ked si ho chcem len tak kludne popestovat tak to nikdy nie je o tom, ze kludne lezka a ja ho hladkam. on musi kopat nohami, hemzit sa a podobne somarinky

kucina1
18. sep 2009

a dnes sa mi udrel uz 3 x do hlavy. kokso ja neviem ako tomu zabranit.

on sa pretaca po celej izbe a potom sa niekde zasekne, obvykle pod stolom a tam buch do hlavy, potom ked sedi, zrazu sa prebali na chrbat a rach ho do hlavy. a ked uz nie takto tak si sustavne sikovne vrazi dakou plastovou hrackou zase len do hlavy. a zakazdym je to chvilku plac a pokracuje v tej istej cinnosti. ach jaj, ved zachvilu budem mat doma hlupacika

mona1111
18. sep 2009

kuci nas sa rad vyzlieka aj oblieka hlavna vec ze nie je sam... 😀

munu
18. sep 2009

ahojte.. teraz len v rychlosti
mam 29 novych fotiek v albume.. tam mozte kuk 😉

mona1111
18. sep 2009

ahoj munu prave ked som otvarala konika som na teba myslela, ze ako sa mate davno si sa neozvala..... O chvilku si pozriem fotky

len som este chcela pochvalit Samka, ze konecne sa vykakal, ale az tak, ze som ho vyzliekala v sprche inac, by to mal aj za usami 😀 😀 😀

iron
18. sep 2009

no uz som spat...hodim info neskor...
Fuha Munu, to si musim na tvoj album rezervovat viac casu....nejaka fotiaca mania....

nsoci
18. sep 2009

Cau Munu ako bolo na SVK?

Krasne fotecky, tam kde ste spolu si jaka kocka!!!!
Blahozelam Matkovi k polroku a krstinam.

potulka
18. sep 2009

ahojte
iron, som zvedava, ako si dopadla.
mona, blahozelam k nakladu. 😉 viem ta uplne pochopit, lebo matej mal v case od 3 do 6 mesiacov kakacie pauzy aj vyse tyzdnove a potom ten vykon stal skoro vzdy za to. 😀
moj chlapcek dnes spraskal cca 100 g cukiny so zemiakom. 🙂 ozaj, davate do prikrmu aj nejaky olej? mne sa dost casto dari zabudnut, ale ked nezabudnem, davam bio olivovy. dostala som na meniny - nasi spravne postrehli moju novu maniu. 😀

iron
18. sep 2009

takze k tomu druhemu babu. Moja lekarka povedala, ze nie je problem ani ked dojcim. Takze kludne mozeme zamiesit. Nic nam v tom nebrani. Co sa tyka potratov a takych veci, resp. ze musi prist menzes alebo ukoncit dojcenie, tak to ani jedno nie je podmienkou.
Vytesujem sa teda. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre