Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
12. nov 2009

no neviem, ja take nejem, preto mi je divne davat to aj jej. No ale strukoviny, kel, kapustu asi budem musiet vyskusat...to tiez ja nejem.....No uvidime casom.

lubi22
12. nov 2009

Xixi dakujem, pozriem 😉

bianka...
12. nov 2009

ajojte maminky 😵 😵

poradite mi ??

malicky ma 8.mes. co si myslite moze papat rybu? alebo je to skoro,
chcem robit lososa tak by som mu chcela dat...
len neviem ci to nieje skoro 🤐 🤐

kucina1
12. nov 2009

tak sme boli na takej prijemenej hodinkovej aj nieco prechadzke. tomasko si na vzduchu aj troska pospinkal.

no denka, moj chlap chodi do prace medzi 4.30 az 5.30 a chodi domov okolo 20.00 bo ma teraz strasne vela prace. tomaska ani nevidi a ani mna, bo chodim spat o pol osmej. z toho je smutno aj mne. ale snad je to len kratkodobe

bianka ja chcem dat rybu tomasovi na vianoce, ale este sa musim na to radsej opytat doktorky, bo ani neviem aku rybu mu vobec dat

iron
12. nov 2009

myslim ze morske ryby by sa nemali davat...mozno riecne ako pstruh atd...ale aj tak sa mi zda ze az po nejakom roku .....lubka bude vediet

kucina1
12. nov 2009

juj ninka je fantasticka s tymi dvoma copkami 🙂

atemi
12. nov 2009

Ahojte, nestiham viac precitat, ale aspon k tym tukom... ak chcete byt veeeeeeeeeeeelmi zdrave a mat zdrave deticky 🙂 My nepouzivame stuzene tuky (je to fakt umelina, ale marketing nam preda vsetko, vsak keby sme ich nejedli, tak zakape par svetovych korporacii ako Unilever), maslo pouzivame tiez len zriedkavo (cerstvy rozok s maslom a medom - tam sa maslo neda nahradit nicim inym, to uznate), ale 99% papame chlebik s olejom (olivovym, sezamovym, orechovym, hrozno-semiackovym,...). Na tanierik si roztlacime cesnak, posolime, nalejeme olej a do toho namacame chlieb. A je to mnaaaam, uz si to inak ani neviem predstavit. A chlebik samozrejme domaci celozrnny zo spaldovej muky 🙂
Inak ak maslo, tak Liptov (robila som chvilu pre tuto znacku a fakt objektivne je to najkvalitnejsie maslo na trhu. Dobre je aj Rajo, ale ma dlhsiu dobu spotreby, co znamena, ze je viac upravovane a navyse vozi sa zo zahranicia, nevyraba sa na SK a to zase znamena kamiony a viac emisii, vsak ekologicky? 😀 a tiez podporujeme HDP, vsak ekonomky? 😀 )

A vsetko naj oslavencom...

My papame 6x odkedy som zaviedla prisny rezim (necely tyzden). Predtym sme aj kazdu hodku a pol 😝

Denka, veru smutne... Ale ak ho lubis a mas nejaku nadej, ze by to mohlo fungovat a citis, ze ste pre neho napriek jeho zaslepenosti pracovnej najdolezitejsie osoby v zivote, treba o to bojovat, kvoli Tanicke. Zda sa mi neuveritelne, ze take krasne babo ako Tanicka by nezlomilo srdce jednemu chlapovi nepodarenemu. Drzte sa!

Baby, kedy ste presli na 3 resp.4 prikrmy denne? Su nejake casove odporucania ako postupne nahradzat MM prikrmami? Ja registrujem len to, ze po cca 2-4 tyzdnoch od zaciatku prikrmovania zeleninkou treba pridat ovocie na desiatu alebo olovrant. A potom este kasu na veceru. Ale kedy nahradim to druhe desiatu/resp olovrant
a kedy ranajky?

iron
12. nov 2009

no ja nahradzam jedno jedlo za mesiac...mame nahradeny obed a olovrant, teraz davam desiatu...No ale mne sa niekedy zleje olovrant s vecerou, takze tak...

kucina1
12. nov 2009

tomaskovi chuti mandarinka 🙂 aj s tou supkou priesvitnou to spapkal

bianka...
12. nov 2009

tak nejdem este riskovat s rybou...ak tak sa opytam v decembri v poradni doktorky...

aj ja mam najradsej Liptov...a sem tam dam aj ten detsky syr...pre zmenu,ale malicko...
a smotanovy zvolensky jogurt...actimel je len reklamny tah...je to obycajny jogurt...neviem ci nahodou v dansku,proste v niektorom state zakazali aj reklamy nan-pretoze nieje nikde overene ze splna to co propaguju...
ale to je uz na kazdom...co si zvoli

u nas je krasne slnecno-tak pekne kocikovanie 😀

iron
12. nov 2009

kuci, ty uz ine potraviny davas krpcovi, ze mandarinka, cokolada..fuha....Ako neber to osobne, ale nebojis sa ze je to este skoro?

kucina1
12. nov 2009

iron nebojim sa 🙂 ale ja som este nedala nic s lepkom, ale uz by som mu chcela dat aj roztek no doktorka mi povedala ze este mam pockat tak este chvilu pockame

iron
12. nov 2009

ok...to ja uz lepkujem jedna radost... 😀

lubi22
12. nov 2009

Atemi vidis, Liptov sme tiez kupovavali, manzel ma radsej tak velke 250 g balenie a to Rajo nema. Ale nerozotiera sa tak lahko. No je pravda, ze rajo ma dlhsiu dobu spotreby. Viem, ze najlepsie je co najkratsia doba spotreby, ale mne je pohodlnejsie kupit 5 masiel a nerozmyslat, ci mam alebo nemam kupene 😅 Ja teraz vsetko tak nakupujem, ked uz sa dostanem do obchodu, tak kupim vsetkeho co vydrzi viac, a potom normalne cez tyzden, kupujem iba pecivo, lebo s malymi do velkych obchodov chodit nechcem. Musim sa asi polepsit.

Rybu morsku urcite nie, sladkovodne sa mozu po roku 😉

Kuci no Tomasko ma pestry jedalnicek. Ja by som sa mandarinky aj cokolady este obavala, ale samozrejme, ze to je iba moj pohlad.

atemi
12. nov 2009

Kuci, dobreeeee, ja inak stresujem, co sa tyka alergenov.
Inak som pocula od znamej, co ma super spickovu alergologicku, ze je novy svetovy trend, ze cim skor sa dieta stretne s alrgenom (iba potravinove alergie), tym lepsie. Ze do 1 roka by malo dieta skusit uplne vsetko okrem arasidov. Vraj je podozrenie, ze vyskyt alergii v poslednych rokoch stupa aj pre to, ze vyrasta generacia, ktora bola chranena od alergenov prilis dlho... Hm? Verit, ci neverit? Z jednej strany hucia to z druhej opak... Vyber si clovek obycaj 😒

lubi22
12. nov 2009

Iron Ninka je krasnucka, riadna okana 😵 Ma najsamsuper kombinaciu - teda aspon co sa mne najviac paci - modre ocka a tmave vlasky 😵

matja
12. nov 2009

atemi, ťažko povedať, či veriť alebo neveriť. O 10 rokov budú zase nové výskumy a teórie. Ak má byť dieťa alergické, tak bude, jedno, či sa pridržiavame prísne nejakej stravy alebo nie (môj názor). Čo všetko sme my jedli ako maličké deti a niektorí z nás sú alergickí, iní nie. Ja sa držím toho, čo sa písalo doteraz a nielen kvôli alergii. Podľa mňa bábo nemusí vyskúšať všetky potraviny naraz. Pekne pomaličky a postupne, na všetko raz príde, tak kam sa ponáhľať. A hlavne som zástanca zdravej výživy.

mgk111
12. nov 2009

asandys -maly bude asi potapac 🙂

denka - ja neviem ci by som mala silu stale bojovat,ked zaujem nevidiet...

kuci - mnam mandarinka 🙂 ale malemu este nedam - pockame asi do rocka... ak muto niekto neda na vianoce 🙂

kubko mal celkom dobru noc - sice plakal ale ked sme ho nosili alebo mali na sebe tak sa utisil a spinkal... rano u dokiny zistila, zema anginu a pluzgieriky v hrdle a preto nam nechce papat ani nic pit... antibiotika nedala - vraj su zbytocne, ze telicko musi zabojovat a prejde to do tyzdna 😒 treba vela tekutin... nuz stnazime sa... vcera ma islo porazit ked nechcela ni mlieko - teraz vieme preco... no a robim akurat varene jablcko a hrusky to uplne rozmixujem a skusim ci bude, ak nie zostaneme len pri tekutinach zo dva dni... esteze ma kubko zasoby... obed bude zase krizovy - cestoviny zo sacku, ja konikujem miesto skladania pradla - ale co uz, aj ja potrebujem vypnut trosku...

egyptanka
12. nov 2009

uz nie som v pyzame ... manzel vyuzil spiace dieta a vyzliekol ma z neho 😀 😀

egyptanka
12. nov 2009

A my mame dnes 7 mesiacov. 😵

matja
12. nov 2009

a podľa mňa podstatnejšie ako to, či dať nejakú zeleninu o mesiac skôr alebo neskôr je žiadna soľ a cukor u detí minimálne do roka. Soľ nie je zdravá na nevyvinuté detské obličky (obličky sa vyvíjajú u deti dva roky) a cukor dáva nezdravý návyk na sladké, už v útlom veku sa aj u chudučkých detí robia predpoklady na obezitu a v neposlednom rade nie je dobrý na zúbky.

atemi
12. nov 2009

Matja, tak tak, tvoj pristup mi je sympaticky 😉 Za hlavny alergen treba vyhlasit McDonald 😀

katja78
12. nov 2009

Ahojte,

Atemi - normálne mám chuť to vyskúšať - chlebík s olejom, o tomto písal Bukovský na tej stránke od Nsoci.
Ale najdôležitejšie pravidlo sa mi zdalo byť to (týka sa HLAVNE dospelých, nie našich prckov), znížiť celkovú spotrebu tukov, hlavne živočíšnych a stužovaných rastlinných, ktoré sú ukryté v kadejakých keksíkoch, plnkách a pod. A napriek tomu som na raňajky zmlsla "ginger cakes", hanbím sa 😔

Po veľkých vnútorných bojoch som sa odhodlala hodiť sem pár našich foto 😎
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kucina1
12. nov 2009

tomaskovi uz presvita druhy horny zub aj ho citim, tak uz coskoro vylezie 🙂

matja
12. nov 2009

mgk, práve som na vás myslela, akú ste mali noc. Takže Kubko je chorý... Chúďatko. Prajem skoré uzdravenie.

atemi
12. nov 2009

Egy, vsetko naj Natalke!
S tym vyzliekanim neprovokuj... 😉

taella
12. nov 2009

kucina nejde do palaciniek žiadne mlieko , pozri recept v našej receptovej téme 😉

matja
12. nov 2009

egy, všetko najlepšie nášmu najmladšiemu marcovčiatku 🙂

katja a čo si sa tak stiahla a dlho si sa neukázala?

baby, neviete, čo je s pierkom?

kucina1
12. nov 2009

taella aha uz som si to precitala, ked tomasko bude moct uz muku tak to urobim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre