Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
20. nov 2009

elenam - u nás nie je žiadne chodítko, Paťko neje žiadny pribináčik, kyslé uhorky, sladký jogurt, piškóty... Napriek tomu si myslím, že Paťko má pestrý jedálniček a koľkokrát sa neviem rozhodnúť, čo mu mám z toľkých možností navariť 😀

egy, dnes mal Paťko na večeru hustú zeleninovú polievočku - na pare som pripravila karfiol, mrkvu, petržlen, kaleráb, zemiak a trošku hrášku, posekala na kúsočky, zaliala vývarom, čo vznikol parením a dovarila som cestovinu. U vás ešte cestovina a hrášok asi nie, ale je to veľmi jednoduché 🙂 Keď bol však Paťko vo veku Natálky, tak polievočky nevedel dobre jesť (alebo ja som ho nevedela kŕmiť? 😀) Celý podbradník bol mokrý. Dnes bol zlatý, ako otváral pusku, keď som mu dávala túto polievku a nevylial takmer nič (ak nerátam to, ako mi capol po plnej lyžičke 😀).
Paťkovi dávam varenú večeru už tretí deň a zistila som, že na večeru zje o dosť viac ako na obed. Po správnosti by to však malo byť naopak.

denkolc
20. nov 2009

Iron, moja mama je taká, že keď na ňu pes kuká pri jedení, má pocit, že mu musí dačo dať.... 😀 Čo sa týka stravy pre neho, nie som zástanca LEN varené alebo LEN granule...aj keď kvalitné granule by mali obsahovať absolútne všetko, čo pes potrebuje....náš papáva Eukanubu, ale občas dostáva kuracinu len vo vode, prípadne trošku mrkvy a ryže....Toto je z tej zdravej stravy...a z tej nezdravej dostáva ako odmenu kúúúštik takého ako liptovského salámiku....to je jeho radosť zo života....Ale to som načrela tému do iného fóra...hehehe 😅

ajka82
20. nov 2009

nam ortoped vravej, ze ako zacne mala robit prve kroky treba jej kupit vhodnu obuv, domov aj von...ortopedicka, kozena, ak to budu sandalky tak musia mat plnu patu a musia byt nad clenky...
takze tak

elenam
20. nov 2009

Tak fajn babenky, idem spať, lebo ráno vstávať je pre mňa naozaj problém aj keď malá mi spinká celú noc. Zamrnčí iba keď jej vypadne cumeľ. Tak vďaka za rady o stravovaní a dobrú nôcku všetkým. 🙂

matja
20. nov 2009

baby, máme parkety a Paťko nosí zatiaľ iba ponožky. Už sa všade stavia, a to hlavne na špičky. Ak nájdete nejaký odborný článok, čo obúvať dieťaťu doma, môžete sem hodiť link? Bola som v tom, že bez topánočiek, sandálok, iba ponožky, no rada by som poznala odborný názor.

matja
20. nov 2009

ajka, už ste kúpili také sandálky? Hodíš na ne link, ak sú na webe?

egyptanka
20. nov 2009

matja, ja som si aj objednala knihu varime polievky pre deti ... tak sa musim naucit. 🙂

egyptanka
20. nov 2009

matja, aj ja by som chcela citat nejaky odborny clanok.

iron
20. nov 2009

egy jak polieky...sak menej husta zeleninka....Moja zatial polievky nevie jest

dnes som malej kupila sosacik na flasku, ten co ma avent kuzelny hrncek, som zvedava ci aspon tak bude chciet

xixi7
20. nov 2009

Ajka,
aj nam to takto povedal ortoped, ze ked budu prve kroky, treba ortopedicku zdravotnu pevnu obuv. Lenze co su prve kroky? Nenapadlo mi spytat sa. Vsak ona ich robi uz viac nez dva mesiace, skace atd. Mysli sa asi kym ich neurobi sama, ci nie? Nechcela by som ju uz tlacit do pevnych topanok, sa mi to zda skoro.

xixi7
20. nov 2009

Tu na konovi je tema prve topanocky, tak mozno sa nieco docitam ak nezaspim.

atemi
20. nov 2009

Ahojte, dnes zase moja "konikovska rychlovka" 🙂

Iron, my mame 6 zubkov vonku, ale dnes Kubino zase prskal na 3 metre okolo, kukla som mu do pusy a dalsie 2 su na ceste, je to zubac zubaty. Ked aj Ninka je taka zubata, ma napada, ze to mozno suvisi aj s mnozstvom vlasov 😀 Lebo aj nas Kubco ma tiez poriadny porast.

Gastany som minule davala a v poho... mne sa zda, ze som niekde citala ze to ma podobne zlozenie ako zemiaky.

Potulka, veru veru, tie kupenske prikrmy aj mna vytacaju. Kupila som Hipp spenat, aby bol BIO a nakoniec zistis ze je tam mlieko aj smotana a ze od 4. ukonceneho mesiaca!!! V marhulovej zase maju cukor... No comment.
Inak vcera som bola po zeleninku v Bio pre vas. Mili ludia, budem tam nakupovat aj nadalej, dik za tip 😉

Dnes sme boli u Dr - (nsoci si ma nakopla s tymi Kubkovymi kruhami pod ocami, dik 😉)... Tak ze mu vezmu krv na vysetrenie. Ani kvapku sa nepodarilo!!! Trapili ho asi pol hodky. 15 minut jedna rucka, 15 druha, hrabala sa mu tam ihlou, akoby to ani nebol malicky zivy tvor. Plakal strasne chudatenko moje ☹ , cely bol spoteny, uplne mokre vlasy akoby zo sprchy isiel. A suchota... ze vraj ma mozno taku hustu krv, ze im to nekvapkalo... to je mozne???? Mam ho nadajat vodou tyzden a mame prist zase. Ja uz tam nejdeeeeeem ☹ Inak to pravidlo, ze pokial je dieta kojene nepotrebuje ziadne ine tekutiny do cca 10mesiaca je blbost.

No a topanocky... Ja som nastudovala toto:
Pokial sa dietatko stavia na nohy a pridrza nabytku, stacia ponozky. Pokial uz chodi samostatne, potrebuje topanocky (na vonku podla rocneho obdobia a na doma sandalky - musi mat pevny clenok, co v papuckach nikdy nie je 100%). Samozrejme po terene (trava, piesok, skalky) je vzdy najlepsie na boso. Este je rozdiel ci mate doma koberec alebo parkety. Ak koberec, moze chodit dlhsie naboso, ak parkety, treba zacat s topanockami skor a davat ich castejsie.
Spravne topanocky musia pevne obopnut clenok (az do 3.rokov, takze ziadne Nike, Adidasky a pod...), pevnost podrazky sa postupne stupnuje (zaciname s makkou ohybnou a postupne moze byt tvrdsia. Ohybna musi byt hlavne cast medzi prstami a chodidlom). No a ortopedicka vlozka - zo zaciatku netreba, deticky maju tzv. tukovy vankusik, ktory sa postupne vytraca (uz neviem ako rychlo) a meni sa na klenbu, tomu treba prisposobit aj vlozku v topanockach (najprv rovna a postupne s vacsou a vacsou klenbou).

Zmeskali sme stretko ☹ Tak snad buduci tyzden sa pridame.

ajka82
20. nov 2009

xixi ked sa postavi nikde pri nabytku alebo v postielke este netreba...ale uz ked sa zacne pohybovat pri nich, teda chodit popri nabytku, stene a pod uz by mala mat obute...

egy, matja ja som citala ale len na takych letakoch co boli k topankam pribalene...ale mala mi ich zhuzvala a skoncili v kosi...

matja tu si pozri na zaciatku tie prve sandalky, ku koncu uz su pre vacsie deti
http://topanocky.sk/?action=browse&catid=8&PHPS...
ale v tom obchode som len bola kuknut, zdalo sa mi moc draho tam...

egyptanka
20. nov 2009

atemi, to s tymi tekutinami, ze co?? lebo ja som sa pytala Dr. a povedala, ze pokial jej dam cucnut po kazdom prikrme tak nic ine nepotrebuje. Lebo ja davam len vodu ked sme vonku a nemam moznost dojcit.

lubi22
20. nov 2009

K teme chodenia - najzdravsie chodenie je naboso - doma v protismykovych ponozkach a ak sa da vonku v lete po travicke, v piesku, po drobnych kamienkoch - naboso - je to najlepsie pre formovanie nozky a spravne drzanie tela. Ja to mam tiez od lekara - ortopeda - povedal, ze chodenie v pevnych topanockach, ako sa to robilo dakedy este za nasich casov je nezdrave. Ze to je zastaraly nazor, asi tak ako ked sa preferoval Sunar pred kojenim.

Pribinacika sa nechystam davat tak skoro, mozno ani nikdy, moj starsi syn jedava jogurty, ale pribinacika skusil raz asi v roku a pol a nechce.

Tiez suhlasim s Iron, ze nie je sunka ako sunka. No to tak najskor v uk. 10 mes.

Iron a to Ti zdvihla lekarka davky liekov na zaklade toho, ze si unavena a bez energie? Lebo ja som sla tiez s rovnakym problemom, len ja chodim do Narodneho endokrinologickeho ustavu v Lubochni, urobili mi komplet rozbor a zistili, ze hormony mam v stanovenych intervaloch, takze davky mi nezvysili. Jednoducho som viac unavena.

xixi7
20. nov 2009

Atemi,
to o tekutinach je dobra info.Tiez mam pocit, ze to kojenie uz nestaci. Caj som pocas choroby do nej skusala davat, ale neuspesne, ani z flase ani z poharika s nadstavcom, len trosku vody.Tak som aspon do prikrmu doliala viac vody.No budeme skusat.

atemi
20. nov 2009

Ajka,ty kokos, ze 2000,-SK za topanocky!!!! 😲
Inak radsej si precitajte nejake odborne clanky, lebo na letacikoch od topanok napisu to co vyrobcom vyhovuje aby predali viac 😠 Poznam to, kedysik davno som robila pre firmu co robi Pampersky 😝 A teraz pouzivam latkovky 😀 Marketing preda vsetko!

egyptanka
20. nov 2009

kde je ta tema o topanockach na MK?
som myslela ze mam este cas, ale ta moja sa zacina staviat a pohybovat sa pri nabytku.

matja
20. nov 2009

atemi, keď som bola s malým na krvičke, tak pred nami bol chlapček, ktorého tiež dlho trápili a nešla mu krvička. Sestrička, ktorá mu brala krv, povedala, že to bolo kvôli tomu plaču a strachu... No pokročilá hodina, už to neviem tak vysvetliť, ale je to podobné tomu, ak sa niekto niečoho zľakne, tak sa povie: "krvi by sa mu nedorezal"... takže asi tak nejak 😀 Katja by ma vedela doplniť/opraviť 😉

utekám spať, čakala som, že sa malý zobudí ako po minulé noci, ale zatiaľ nič. Tak teda dobrú noc 🙂

matja
20. nov 2009

ajka, dík za link 🙂 Kokso, ale tá suma ma dostala 😕

atemi
20. nov 2009

No s tymi tekutinami... tiez som sa spoliehala, ze ked dam cucnut, tak staci... Ale ked si to tak vezmes kolko vypil kym bol len kojeny a kolko vypije teraz ked mu davam obed, olovrant prikrmy a vecer kasu, tak tie tekutiny musia chybat. No aj tak som sa spoliehala na odborne rady z netu a teraz ma dr vyviedla z omylu. Vsak si to skus priblizne zratat, deticky v nasom veku by mali za den vypit cca 100-150ml na kazde kg.

Xixi, ani Kubino nechce pit, vlastne nevie. Nemal nikdy cumel a bol kojeny, takze nevie cucat z flasky (kazu vyhybat sa flaskam kvoli udrzaniu kojenia a nakoniec to dopadne tak, ze nevie pit 😝 ) Flasku namiesto cucania hryzie, poharik s nadstavcom detto. Takze mu davam doma pit normalne "na dospelaka" (to je viac na obleceni ako v brusku) a vonku som dnes zobrala striekacku 😝

egyptanka
20. nov 2009

no malej ked brali krv tak isla hned, to ma po mne ... ja ked som chodila darovat krv tak za 7-10 minut bolo po odbere a o pol litra krvi som mala menej. Chyba mi darovanie krvi ☹

fuuuu suma za tie topanky... fujha to je hnus velebnosti

xixi7
20. nov 2009

Striekacka, vyskusame, dik Atemi.
Egy, ak nieco vycitas z tych stranok o topankach, tak porad.

egyptanka
20. nov 2009

atemi nooo to mi vychadza ze ma vypit moja cca 900 ml, ale ked ja neviem kolko MM vypije. Mne zasa Dr. povedala, ze MM uz je skor od smadu ako od hladu a ze uz nezasyti hlad a nema uz take hodnoty ako na zaciatku. Ale ja verim, ze v MM dostava to najlepsie co mozem dat.

xixi7
20. nov 2009

Egy urcite MM je velmi dobre, najma ak dietko este nemoze jest vsetky potraviny.

atemi
20. nov 2009

o tych topanockach som citala nejaku diskusiu s touto pani:
(diskusiu uz neviem najst, ale na tejto stranke bude urcite kopec info)
http://www.roithova.cz/detska_obuv/

atemi
20. nov 2009

Egy urcite je MM dobre. Ono od pol roka uz nema taku energeticku hodnotu a tolko zivin, aby samotne stacilo na vyvoj a rast takeho velkeho telicka, ale protilatky su v nom stale... Takze babo rastie uz skor z prikrmov, ale mlieckom ho chranis proti chorobam a alergiam.

atemi
20. nov 2009

Tak sup spat, aby sme mali dobre mliecko 😉
Bru noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre