Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
17. mar 2010

my citrusy v pohode, ale nedavam kazdy den
kravske mlieko v pohode(puding, kasa, vlocky v mliku...),pribinakhej, ked som nemala jogurt doma, cisty tvaroh nie

kucina1
17. mar 2010

no vizera to tak, ze pribinaciky detom nechutia, sak to este asi pride 🙂

matja
17. mar 2010

ajka, daj recept na tvoju paradajkovú polievku. Nie je kyslá?

pasoa
17. mar 2010

egy, nič z toho. Poctivo poslúcham doktorku, čo sa stravy týka, takže ako prvý v poradí je stále jogurt, na ktorý sa mi ale matúško vyprdol.
Sladené nič a ani nič nesladím. (KLAMEM !!!- kaša Sunarka obsahuje cukor 😖 )

ajka82
17. mar 2010

karinka papa pribinaka v pohode, len ja jej nedavam tieto veci rovno z chladnicky, vzdy to necham vonku chvilu pred tym, nech to neni take studene, popr. na chvilku do vlaznej vody ponorim
a zvolenske jogurty uz ochutnala asi vsetky druhy, okrem tych kde je cokolada...
renia ak chces davat oochutene jogurty,tak najlepsie je si kupit biely a primiesat do nich domaci lekvar 😉

taella
17. mar 2010

budúci týždeň v piatok začíname konečne plávať , tak sa tešíme 😉

pribináčika papáme , aj všetky ostatné veci ako lipánek , miláčik , bobáčik , mlsánek a iné im podobné . Začali sme tesne pred rokom . Jogurty najradšej sabinovský biely .

citrusy sme mali pomaranče a mandarinky a celkom im šmakovalo , žiadne reakcie neboli .

minulý týždeň mal premiéru aj puding z KM , taký fajný banánovo smotanový ( dr. Oetker ) s piškótami a banánmi a veľmi chutil .

den , s kočiarom možno neporadím , ale keby som mala iba jedno baby , tak určite by to vyhral bumbleride 🙂

dedde
17. mar 2010

Den, tak prečo si sa nezastavila? 😉 tešila by som sa, a rada by som šla na nejaké stretko, no navrhnite nieco

Mame sa dobre, len ma trápi jedna vec, vlastne dva, Tamarka uz pekne chodila, prešla sama cez celu izbu aj dvakrát a zrazu prestala, nechce sa ma pustiť ani za svet, ani sa nestavia pri nábytku len štvornožkuje, hadam nezabudla chodit
a druhá vec, síce mi vsetko rozumie ked sa s nou rozpravam, ked sa jej na nieco spytam, ukaze mi to aebo aj prinesie, teda mi rozumie, ale vobec nerozprava, nehovorí ani mama, proste ani jedno slovo

ajka82
17. mar 2010

matja nie je...jasom zatial vzdy robile z cerstvych rajcin (teraz dlho nic)... paradajky rozvarit osupane bez zrniecok, zahustit ryzou (to bolo uplne prve), potom uz som skusila aj so zaprazkou, tak isto paradajky osupane rozvarit dochutit bazalkou (mozes pridat cestovinu, ked nechces zaprazku, ...ak davas syr, mozes skusit aj so syrom trosku nastruhat)

atemi
17. mar 2010

Matja, fuuuuha, to je iny rozdiel v cene, niekto sa pekne nabaluje 😒
Tie co su s postovnym sa neoplatia, ale tie co su free skusim vydrazit, tak aby nas to vyslo lacnejsie, oki baby?

Denka, jooooj, to by si mohla veru, to by som ti bola moooooc vdacna. Vsak na stretko dalsie, dovtedy to vydrzi.

Ja nedavam ziadne pribinaky ani nic podobne, z mliecneho len biely jogurt a acidko, ani kravske mlieko nedavam do nicoho ani do varenia zatial (ale to preto, ze ja mam slabu laktozovu intoleranciu, tak som radsej opatrna). Ani nic nesladim ani nic nesolim. Myslim si, ze Kubko o nic nepride, ak tieto pozitky ochutna neskor, nie su o nic hodnotnejsie nutricne.

dedde
17. mar 2010

pribinacik som davala cez vikend, chutila, zjedla celé, tvaroh som ešte nedávala a puding sme mali dnes, tiez chutila, vlastne u Tamarky som ešte nenatrafila na nič, čo by nezjedla

egyptanka
17. mar 2010

atemi, oki 🙂

denkolc
17. mar 2010

Dedde, išli sme na návštevu a ledva sme to otočili....aj to sme došli za tmy... 😅 Stretko dáke musíme dať, lebo jar je už tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... 😉 🙂 🙂

K Tvojim trápeniam - z toho chodenia si nič nerob...však si čítala, že štvornožkovanie robí deti inteligentnejšími..hehehe...Tami má ešte času a času.... 😉
A s tým rozprávaním....niektoré deti začnú kecať neskôr...nie je jediná, čo tu nerozpráva, to sa neboj...a potom to tak býva, že to bude chcieť dobehnúť a nepustí Ťa k slovu... 😉 Tánička napríklad neukazuje na nič......asi s ňou málo komunikujem....a to teraz začína doba, kedy bude vsakovať hrozne veľa, tak musím začať....
Ona tiež nepovie mama, tata - uvedomele....skôr si len pre seba brble...nič súvislé...ale vie sa naučiť rôzne posunky, ako robí ryba, ako indián a také veci ju teraz učím...
Tie deti všetko vnímajú a aj keď to neurobia hneď, všetko sa im v mozgu ukladá....všetko...

dedde
17. mar 2010

Tami tiez blaboce mama, tata, no nehovori uvedomele, inac v pohode, tiez ukazuje ako robí ryba, ked sa jej opýtam ako fuka vietok tak fuka o dušu, alebo ked sa jej spýtam čím išiel tato preč tak robí brrrrr, že autom atd. len nerozprava

a to chodenie ma trápi len preto ze uz vedela a prestala

stretko by uz bodlo, tešim sa aj na velk stretko a Den, kebyze Vasa oslava sa vydari ako si si to predstavila a niektorá by prijala tvoje pozvanie na nedelu, urcite by som bola vtedy pridala ☹

potulka
17. mar 2010

jaaaj, tak to s tym hrncom v mraznicke robim samozrejme aj ja. 🙂

atemi
17. mar 2010

Dedde, nas Kubino detto. Tiez uz paradne chodil a pred cca 2 tyzdnami sa sekol, mal par dni len stvornozky a teraz uz pomaly zase zacina s chodenim. Len ju nijak nenut, ani nemotivuj k chodeniu, to musi prist samo.

dedde
17. mar 2010

nenutim, s tým by som to len pokazila

ajka82
17. mar 2010

myideme zajtra 9:15 plavat,dali nam nahradnu hodinu 😵 a v aprili dalsi cely kurz 😵 sa normalne tesim, teraz mozno viac ako karinka 😝

denkolc
17. mar 2010

Dedde, ani nehovor s tou oslavou......ja som mala iné plány a vidíš.... 🙄 Musím vymyslieť dačo jarné veru....chcem, aby manželík kúpil do Bielu detské ihrisko - šmykľavku, domček, preliezky a tak....to bude super, keď dojdú aj marcovčiatka... 🙂 🙂 🙂

A Ty si myslíš, že tu deti rozprávajú akože všetky k veci? To len teraz začne....hehehe

Atemi, ja Ti tu krabicu priveziem hoc aj zajtra....naložím do auta a dakde vyložím, len pošli IP, kde....Idem ráno s malou ku svokre a budem mať čas.. 😉

dedde
17. mar 2010

Manzel ti tu oslavu urcite vynahradí, my budeme mat oslavu v sobotu, som zvedava ako to dopadne

a ozaj Den, uz som sa ta chcela davnejsie spytat, co je to za hrad v Biely?

katja78
17. mar 2010

Dievčatá z hlavného mesta 🙂

Keďže to ozaj vyzerá na jarné teploty a Denka to naťukla...
tento pondelok (22.3.) sa budem vyskytovať vo vašich končinách a doobeda medzi tou 9-tou a 10,30 mám čas.
Potešila by som sa, ak by sa vám chcelo kvôli mne vstávať 😅 a mohli by sme sa stretnúť niekde v centre (napr. Grand caffe, alebo iné baby friendly 🙂 )

Idem si umyť hlavu a uvariť zelený čaj 🙂

egyptanka
17. mar 2010

Raňajky v Mecku? 🙂

ajka82
17. mar 2010

katja ak niekde v centre budes, kafe nerobi problema 😉

denkolc
17. mar 2010

Dedde, isto bude dobrá oslava...potom budeme očakávať fotečky....a držíme palčokyyyy.... 🙂 Nech si to Tami užije a rodinka tieeeeeeeeeeež...

Hrad? Asi nemyslíš manželov dom... 😀 😀 No, je tam taký kaštiel, je to dáky starobinec pre ženy..ale či ešte funguje, nevím....

Katja, no výýýýýborne...v tom čase ešte nespíme, takže kávička v Grandke abo dačo podobné moooože byť.. 😎

labutka
17. mar 2010

katja ja dojdem. 🙂

atemi ja chcem tiez take pancuchy. C a F velkost 12-18 mesiacof. dik.
idem uspavat...

pasoa
17. mar 2010

atemi, múdro píšeš. ono je to presne tak aj s inými činnosťami od samého začiatku. S dvíhaním hlavičky, prevracaním sa, opieraním sa o ruky, lezením, sedením...

Dieťa čosi objaví - napr. Tamarka samostatné chodenie.
Potom to musí mozog spracovať.
Niekedy sa to prejaví veľkým nekľudom u dieťatka večer, niektoré deti reagujú až tak nervózne, že nie je možné ich uspať. Len na rukách, mojkať a tuľkať, prihovárať sa... nasleduje veľmi zlá noc... (nie je to pravidlom, ale aby ste vedeli, že aj také sa môže stať.

u nás to bolo, keď sa matúškovi prvýkrát podarilo štvornožkovať vpred. To bolo uspávanie večer..uch-uch... som ho mala 1,5 hod na rukách, každé položenie do postieľky znamenalo okamžitý rev, ale až úzkostlivý až hysterický, hoci mi na rukách tvrdo spal.
A na druhý deň všeto OK, akoby sa nechumelilo. 🙂

Nie každé dieťa tak musí reagovať a nemusí to byť ani po každom novom pokroku.

diocka
17. mar 2010

ahojte

no labutkinu kolaudaciu sme premeskali:( snad nabuduce. ja niekedy pri tom krpcovi nestiham kona.

dede, nebud smutna ze Tamarka este nehovori. my ani nehovorime, iba kricime odusu, obcas blaboce mamamama ale tak bez zmyslu, ukazovat tiez velmi nechce a stale je odolny voci veciam co sa ho snazim naucit. ale nejako som si povedala ze vsak mu to raz v hlavicke prepne a bude vediet aj hovorit aj ukazovat aj vsetko co vedia ostatne deti.

katja, prideme aj my 🙂

inak, my sme v jedle este opatrni, ale uz sme raz skusali jogurt, zjedol iba par lyziciek a vcera som mu nastrela roztek lucinou a spapal. este mi jej ale kus ostalo a co sa s nou da robit ine ako natriet na roztek? potulka ty si pisala ze si robila nejake cestoviny pre matejka? a ake cestovinky robite? akoze kolienka, rezance alebo ake? ja davam pismenka do prikrmu ale ak mu ich nepopucim vidlickou tak ich moc nevie zjest. mozno preto ze mame iba 2 zuby. 😉

inak, marek zase malo papa, kazdu lyzicku mu musim na 4krat ponuknut aby otvoril take pidi ustocka - aj to si tak da polovicku lyzicky.

A dnes som nasla grif na prebalovanie - dam mu taku dlhu chrumku a mam cas prebalit🙂 doteraz to boli boje a nahanacky neskutocne, aj dvaja sme ho drzali a aj tak sa krutil. teraz ked je chrumku tam vidim kolko casu mi este ostava 🙂 🙂 🙂

dedde
17. mar 2010

pasoa u nas so zaspavanim nikdy neboli problmy, žiadny neklud pri novom objave, ale moze byt ze to musi spracovat

Den oslavu budeme mat u svokry, bo máme velku rodinu a bude nás 20, no a v nasom domceku by sme sa zmestili len tak ze polka na prizemi a polka na poschodi, to je blbost, tak budeme u svokry, a samozrejme fotecky buduuuuuuu

katja78
17. mar 2010

Nakoniec som zaliala echinaceový 😀

tak superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, že sa vám chce.
Egy - v Mekáči sa dá s našimi batoľatami? Naživo som ten Grand nevidela, len z vašich fotiek, a sa mi pozdáva. Prinajhoršom Ti skočím po nejaký hambáč cez cestu 😉
Ak teda nemáte iné nápady, a táto kaviareň sa vám ešte nezunovala, ja by som ostala pri nej.

dedde
17. mar 2010

diocka ja som davala zatial bezvajecné cestoviny a to je jedno akho tvaru, ci kolienky alebo rezance, no nemohli by sme uz davat aj vajecné, ktoré uz mame rocné deticky?

katja78
17. mar 2010

Diocka - chrumka alias presýpacie hodiny 😀

Dedde - určite Tamarka nezabudla chodiť. Je také príslovie "každé teliatko, ktoré sa raz postaví, určite raz bude behať" 😀 tiež si myslím, že jej rozumček to spracováva, alebo sa ešte potrebuje zdokonaliť v lození. Je skôr menej časté, že deti okolo roka niečo vedome hovoria. Ja som mala prvú "nemú", druhá je ukecaná. Ale Maruška sa tak rozbehla s rozprávaním, keď mala po druhom roku, kecá jak Palacký 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre