Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
8. jan 2010

katja, jaaaaaaaj hej,

labuťka, ani mi ten včerajší hokej NEPRIPOMÍNAJ

pasoa
8. jan 2010

ZUbky, no vraj sa majú čistiť, ale bez pasty.
my nečistíme, hoci som kúpila tie 3 kefôčky z DM, matúška pri tom hrozne striasa... že brrrr... 😀

baskaj
8. jan 2010

čo čo čo? niečo mne? tu som! 😀 😉 damián sa mi tu šplhá a húpe po šnúre od notebooku ako taký tarzan... jaaj, všetko mi tu rúca!

katja - super, teraz máš na fotke obe holky 😉 počuj, na teba mám otázku - keď sa dami nevie pár dní normálne vykakať, ale len s vreskotom a celý červený od tlačenia, môžem mu len tak dať probiotiká? a kúpili ste nakonic nejaké chodítko?

egy - ja by som na tvojom mieste úplne kľudne dala dudel. teda aspoň ja osobne som ich zástankyňou. sanie je pre deti úple prirodzené a spúšťa utišujúci reflex. ukľudňuje ich a uspokojuje. ako keď sa túlia k vankúšiku napr. a z odúčania nemaj stres. určite to pôjde ľhšie, ako si ty teraz myslíš. a aj tak - ten ukľudňujúci efekt podľa mňa aj za to odúčanie stojí.mkkkktxv hjbv vbz u r

kajuska111
8. jan 2010

my umyvame zubky vecer pred spanim, sem-tam aj rano, resp. po ranajkach, Lucke sa to paci, sama si chyti kefku a si tam bastrnguje s nou, potom necha nech jej ich aj ja trosku pokefujem

pasoa
8. jan 2010

baskaj, skús ovsené vločky. riadne ich premy, uvar vo vode na kašu a to mu daj napr. s jabĺčkom spapať. uvidíš tú sranicu potom 😀

katja78
8. jan 2010

Baška - jasné že môžeš, v dospeláckom čreve sa vraj nachádza až 5000 miliárd bacilov, tak ten milión-dva tomu neublíži. Práve naopak, predpokladá sa, že probiotiká majú efekt pri dlhodobom užívaní 🙂 chodítko sme nekúpili, jelikož som vianočné nákupy zredukovala na 2 hodiny 23.12. 😖 ale neviem, ako by na chodítko Hanka reagovala, ona je strašne opatrná a najradšej chodí s niekým, aby mala istotu. Som si všimla, že nevie ešte bedrový kĺb ohnúť, keď padá. Asi je to tým, že neštvornožkuje, ale sa plazí, hoci na posteli občas aj štvornožkuje.

taella
8. jan 2010

k tomu spánku sa tiež nebudem vyjadrovať , lebo čo stvára Oliver , to je des 😠 Karolínka v pohode prespí celú noc od siedmej do siedmej rána a Oliver ani bohovi nebude spať . A cez deň mu včera stačilo 40 min. 😠

počuli ste , že deti po 1. roku musia tiež absolvovať zubnú preventívnu prehliadku , aby na ďalší rok mali hradené ošetrenie zubného kazu ? tak teraz ešte aby sme aj nejakého zubára zháňali pre deti 😒

uložila som deti spať , dnes výnimočne som ich naobliekala , otvorila okno v izbe a popod okná idú protestujúce náklaďáky , ktoré vytrubujú , už hodinu vkuse trúbia 😠 😠 😠 kolóna áut neskutočná , trikrát boli deti hore 😠 😠 😠 ma ide poraziť . Nech si trúbia pod oknami tých , čo vymysleli to mýto 😖

nsoci
8. jan 2010

Tak sme doma z kardiologie, Matko je vraj uplne zdravucky, dierka zrastla, ma tam este nejake vazivo, ktore vyraba zvuk ako selest, ale to ma vraj 5 percent ludi... tak sa tesim.

Uz sme chori vsetci traja, muz sopli najviac, matko menj, mna boli hrdlo. Von ted nejdeme.

Dnes som po dlhej dobe vytiahla krem na ritku, bo som si nevimla, ze sa junior vykadil 😉 normalne som zabudla, ze taku vec dom mame 😀 Doobeda n eba vykotil dva obrovske sufliky, do pol pasa bol pod nimi, az ma striaslo, o minutku sa uz usmieval...esteze tak. A este sa nam podarilo 1x samostatne navliect drevene kruzky na taku tu palicku
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6006...
tak sa tesime.

baskaj
8. jan 2010

pasoi - dík, skúsim

katja - dík! v tom infants dophiluse je 6 miliárd baktérií v 1 grame. to sme si tak robili srandu, keď sme mu to v čaji dávali lyžičkami - že jedna miliarda, pekne, ešte druhú miliardu, áno áno, tretiu... 😀 😀 😀
my máme to akt. chodítko zatiaľ len na hranie, lebo dami ešte ani sám nestojí, tak by mu utieklo. keby to chceš niekedy s hankou vyskúšať, ako by na to reagovala, tak kľudne žičneme. mňa zase trápi, že damián pri chôdzi vytáča pravú šlapu dosť do boku. robí to stále. nesmiem zabudnúť povedať na ďalšej poradni...

no, idem dospratávať po obede a dúfam, že stihnem ešte aj malého šlofíka pri malom hodiť, baj baj

boldy
8. jan 2010

taella tak to mas teda rusno, hoci aj nam tu chodia elektricky pod oknom ,ale jasmin si zvykla odmalicka na ruch..a o tych zubkoch som tiez niekde citala, ze treba ist na kontrolu
nsoci: super ze matko je v poriadku, a skore uzdravenie prajem
baskaj: aj u nas lava nozka pri chodzi ide skor do vnutra, ale snad sa to upravi.. v choditku som ju skusila dat parkrat, sme len mali pozicane, a tam jej to islo fajn..

nsoci
8. jan 2010

Baby fakt dolezite, citajte... najma Lubka a Asandys, ale co sa tyka dochodku tak vsetky
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/01/07/cesi...

lenk30
8. jan 2010

hurá, teploty preč. ale zasa riadne sračky, zelené....brrrrr. chúďatko, len ho okupkám, oblečiem a už mu vyteká z teplákov. dúfam, že je to len z ATB, ale netvári sa, že by ho bolelo bruško. Pred praním som to všetko preprala v rukách, tak som si zas pomohla tým rukám. Mám ich ako Depejrak. a bolíííí.

že postielka s popruhami? fúha, asi by som už aj ja mala zaviezť.

talea, tak to si užívaš s kamionmi. by ma drblo, keby spal. ...........keď píšeš, že naobliekala........teda zlato, klobúk dolu oblikať dve potvorky naraz. ja kým oblečiem filpa som spotená. máš môj obdiv!

aj my máme zubnú kefku, ale on by ju len mne pchal do úst. no a ja som tento rok nezvládla tú preventívku, tak som zvedavá, koľko idem cvakať tento rok. naposledy som bola u zubára v 5.mesiaci, tak len dúfam, že ma nič nepostihne.

inak je sranda sledovať ako majú tie dietky všetko odsledované. špirálou mi ťuká po oku, hrebeňom búcha po hlave.......

nsoci
8. jan 2010

Ked citam o tych postielkach som rada, ze uspavam na manzelskej. Presuvam do jeho postielky, ak vobec, tak az hlboko v noci... a kedze je ricapena na nasu, tak vlastne len o pol metra nabok a 10 cm nizsie. To vacsinou prezije bez zobudenia.

Chlapi mi zalomili idem kuk nejaky film abo co.

munu
8. jan 2010

Nsoci ja som tiez donedavna uspavala na manzelskej posteli na nocny spanok, no Matko podrastol a zadal si nove pravidla... uz viac taketo uspavanie ani naaaaahodou.. on zaspi len v kociari..

ja by som bez srandy brala postielku s popruhami a keby k tomu este ta postielka fungovala ako automaticka koliska, to by bolo strasne super 😀

denkolc
8. jan 2010

Ajka - tak mňa dnes asi dakto počaroval!!! Okrem konfliktu s bábikou som sa dostala do ešte jednej príjemnej situácie, keď som odchádzala z Polusu a rampa sa mi nechcela otvoriť a chceli odo mňa vraj 9,90 Eur za parkovanie! Ma skoro drblo!!!!!! A ja v peňaženke len tých 5 a dáke drobné, za mnou rada áut, parkovací týpek tam stál a čakal... 😀 😀 😀 😀 ...že jaký výlet sme dnes mali!!!! 😀

ajka82
8. jan 2010

auuuu...deni, inac mna napadlo az doma ze asi budu chciet nieco za parkovanie, neviem ako dlho sa da bez platenia parkovat...ale az tolko? 😠
hlavne ze si deti spolu pokecali 😝

ajka82
8. jan 2010

nabuduce ta pozyvame na kavicku, ked uz si mala taky den
a karinka uz lieta ako drak doma v tych topankach novych 😵

egyptanka
8. jan 2010

Jaaaaj baby dnes mi Naty sposobila uraz ... lezala som na zemi, ona sa hrala vedla mna, zacala sa vedla mna stavat, zacala mi natahovat peru, nos a strcila mi svoj maly prstik do nosnej dierky a potom ho zohla a vybrala strasnou silou az tak ze sa mi spustila krv z nosa ... ono to vyzeralo ako keby jej prst spravil hacik. Fuuuj nechutna bolest.

A dnes som bola u tej kadernicky ... som uplne nakratko ostrihana s ofinkou a mam aj melir. Este sa buduci tyzden objednam ku kozmeticke, nech nemam obocie ako Breznev.

A to co je v BA za pocasie ... to je hnus velebnosti ... najprv sneh, potom sneh s dazdom, teraz uz len husto prsi, vsade je clapkanica ... to ked zamrzne tak to bude ine rosambo.

Kamoska mi pisala ze ma nejaky kupon na zlavu 4€ na Nutrilon 3 ... tak ak niekto pouziva dajte mi vediet.

Mam obavy z uspavania vecer ... zvladnem to??? Bojim sa, ze bude zasa hodinu revat moje male slniecko.

egyptanka
8. jan 2010

Denka, aky konflikt s babikou?
V Poluse su prve tri hodiny parkovania bezplatne ... po uplynutí bezplatného parkovania každá ďalšia začatá hodina 3,30€, víkendy parkovanie zadarmo

mona1111
8. jan 2010

ahojte

dnes celkom pohoda den ked neratam ze bol samko doobeda mrzuty ale poobede sme absolvovali dve navstevy a bol ukazkovo dobrucky ani nam nikto neveri ze vie aj plakat 🙂 🙂 🙂

Zaspavanie ach jo stale vecer mam strach ze ako to bude, ale zaspavame na manzelskej pockam kym tvrdsie zaspi a prelozime ho do postielky..... vacsinou sa nezobudi a ak nahodou sa zobudi dame mu cumlik alebo ho pohladkame a je dobre.... vcera sme ho nechali v postielke aby sam zaspinkal tak to len vo sne..... mozeme snivat dalej, neplakal ale sa len rozpraval ,vystrajal, niekedy uz mrncal od jedu a ked uz bolo pol dvanastej vzdala som to zobrala na postel a do desiatich minut spal......

matja
8. jan 2010

egy, krátky účes?? Hoď foto!!!!! 🙂 🙂
brrrr, taký úraz...

Ja som Paťka uspávala dnes večer presne 45 minút. 😒 Malo by ma to tešiť, lebo včera to trvalo o dosť dlhšie...

egyptanka
8. jan 2010

No uspavanie ... o 19.05 zacatie kojenia ... o 19.20 koniec kojenia, este som ju nechala par minut dudkat ... prelozenie do postielky ... trocha poplakala, pomrncala (ale nie tak ako vcera), dala som cumlik, hladkala som, uz jemnejsie drzala za zadocek (neboli az take naznaky zdvihania), vklude lezala a o 19.38 uz spinkala.
Ale este nie je nic vyhrate.

nsoci
8. jan 2010

Egy dobreeeeee

matja
8. jan 2010

egy, super, všimla si Natálka zmenu?

mgk111
8. jan 2010

ahojte, tak my sme dnes s kukbom viackrat vonku - navecer sme sli este porozvazat avon a k nasim... teraz uz hadam spinka pri tatinovi, sme mu umyli len ritulku a supli do pyzama... dnes sa so mnou kubko "hadal" stal vo dverach v choditku prst vystreny na mna a len krical ze aaaauuuu baaaaa - tak som to urobila ako on a on pokracoval takto asi zo tri minutky - no zlaty bol 😀 tatino nechapal ked to videl a este sme pozorovali havinov z okna a on ze haooooooo 🙂 tak netusim ci to je len zhoda nahod alebo aj niecomu rozumie 🙂 v novej autosedacke sa vzpieral ale neplakal, len mrncal a jedoval sa... uspavanie v pohodicke, aj ked daval len po pol hodkach...

kubko ma akusi malicku nozicku - 20tky papucky mu boli velke!!! takze musim zhanat mensie, lebo vsade na mna kukaju ako na vola, ze take male nemaju... 😠 a inak ho neviem donutit, lebo vacsie vzdy vyzuje hned... snazim sa ho ucit, stat celou nozickou a nielen stale na spickach...

nsoci - super ze je matko zdravy 🙂 a nech sa uzdravite z tych soplikov... ja to riesim terapiou sokom - dnes trikrat vonku 🙂 uvidime co bude rano 🙂

egy - no kde je foto??? sme zvedave 😉

zubky cistime rano zvacsa a niekedy ked ho chcem zabavit... ale uz odkukal ze mne to peni a jemu nie, tak vystiera rucicku aby aj on mal take 🙂 a ist k zubarke s takym drobcom??? to som este nepocula...

pri kubkovi sa moc na kompe neda, lebo bud mi berie mysku (to sa este da) ale "vybera" pismenka z klavewsnice... vrrrr

no idem sa venovat manzelikovi 🙂 a dat si ovocnu veceru nech mi to bandero trosku zmizne 🙂

egyptanka
8. jan 2010

matja, hej najprv kukala ako puk a po par sekundach jej doslo, ze som jej mama 😀
mgk, pozri link v prispevku Dnes o 19:54

babulka123
8. jan 2010

egy paaraaadnica.. super ti to sekne..

egyptanka
8. jan 2010

diky ... mozem ist balit chlapov 😀
prave som dotlacila pecene masko s kapustou a knedlou ... taka detska porcia a naliala si maly poharik sampusu otvoreneho este od Silvestra.

egyptanka
8. jan 2010

Inac az teraz vecer som si uvedomila, ze som dnes zabudla dat Naty do obeda masko ... ze hlava moja derava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre