Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mapa
16. nov 2009

cafte, dakujeme za blahozelania...

karla svoje vymesacie oslavila krikom, rozpravanim a nespanim do 00:30... ocinko 3:30 vstaval a odchadzal na sluzobku, tak kajka este niekolko krat bola hore a o 7:00 definitivne!!! vyzeram asi takto 🙄 ... dufam, ze aspon manzelik sa za tych 10 dni poriadne vyspi... 😔

zato dnes na cviceni v materskom centre (ked uz je o nom rec 😉 ) hviezdila, tlieskala, spievala, mavala... ja mat jej optimizmus... 😀 deticiek bolo malinko, ja sa tiez bojim chripky, ale som si povedala, ze nejak sa ta imunita vybudovat musi, tak velmi verim, ze ju to obide...

katja ako malinka, este teplotuje?

egy, tak tvoj ocko ohrievacku postrazil 😉 ja niekedy az obsedantne chodim kontrolovat zehlicku, konvicu a taak... ja sa velmi bojim poziaru, furt sa mi zda, ze citim dym, no jak vadna... ale vravim, ze u mna sa to vyvinulo po tom, co pod nami v byte horelo 😖

a dnes vecer skusim dat kasu... ze ci nahodou to nie je od hladu, to vymyslanie v noci... ale velmi tomu neverim... 🤐

mapa
16. nov 2009

asandys... hm, mozno podvedome tuzby sa ti prisnili 😀 ale nie, srandujem... u mna je teraz tiez prioritou sa vyspat 😔 tiez zijem pre ten den, ked sa tak konecne stane... 😅

mapa
16. nov 2009

a jaky je sikovny adam, sak to ake zlozite operacie v tej hlavicke musia prebiehat, ked sa vie tak premyslene dostat k tomu, co chce!!!

baskaj
16. nov 2009

halooo, kde ste?
ja dnes konečne prvýkrát sedím. damiánko stále chrčí, pri každom nadýchnutí. doktorka vavela, že to na prieduškách nie je, tak to potrebuje len čas. lenže nám už z toho, že sme týždeň len doma zavretí, asi preskočí! 😠 keby sa mu tak tie sople dali z hrdielka povysávať, tak ako tie z nošteka! hneď by som mu to tam poupratovala! 😀 a ja už tlaky necítim, prevailo sa mi to konečne do soplov, tak sme teraz takí dvaja sopliaci...

dami sa už na zemi moc nechce hrať, a keď ho mám na rukách, tak sa mi hádže do hrncov, do pračky a pod. ho musím normálne že dvoma rukami držať! hračky ho nebavia, vreští za káblami, notbúkom, mobilmi, ovládačmi... do kelu jak to tie deti vedia, že čo z vecí je elektronika?!?!?!
nechce mi sedieť na lone, furt len stojí. nohy dá tak, že ho ani neviem posadiť, jakonáhle ho položím na chrbátik - že prebaliť napr. - vreskot. no totálna vodováha je on! ale na brušku riť zdvihnúť - to nie! iba keď tlačí do plienky. to vtedy ju vypúli hádam až po plafón 😀

asandys - teeeeda, to adamko je teda dobre "clever"! šak už chápem - mama vedkyňa, no jablko asi nepadlo ďaleko od stromu, čo? .... 😎
ale baby, ja si pri vás a tom, čo vaše deti už dokážu, pripadám ako keby som mala nejaké augustové dieťa a nie marcovča! 😠

asandys
16. nov 2009

ahojteeeeeeee

baskaj, ádam je predovsetkym vybity jak poistky 😀 tiez u neho frci smaa ovladack,a myska od pc, moj mobil je hracka cislo 1, ale bavi ho aj odsavacka do nosa ci krajcirsky meter. U nas je prebalovanie to najhorsie z celeho dna, ked je okakany tak surovo ho prebaluejm na zemi, lebo sa furt tak trepoce, ze sa mi nechce vkuse prezliekat postelne. Obliekanie tiez neznasa, o kupani ani nehovorim. Najviac sa mu rata statie na nohach, tahanie avesov a zaclon, umyvanie ruk v psikovych miskach, a ien neplechy, Sufliky zatial neobjavil, ale zato rozpozna , kd eje tepla dlazba a kde je studena. A rucky furt dava samoska na tu teplu 😀 😀

Mna strasne boli hrdlo, cervene je jak konunisticka zastava 😠 Adam mal v sobotu 37,8°C ale v nedelu uz nic ani dne, tak neviem, ci zubky, ci co ☹

mgk, druhe dietatko teraz ani nahodou, scvokla by som sa uplne. Ale v 2012, ked mikonci zmluva v praci a aadamko uz bude moct byt v skolke doobedu, tak potom poriesime druheho lezunika- dufam, ze dievcatkoooooooooo Nelku, Hanku alebo Evicku.

Mapa, stavime sa o prvu prespatu noc 😀 😀

asandys
16. nov 2009

egy adam sa v kuse budi s obrovskym revom,

nsoci, tak matko je teda riadny kus chlapa, adam svojim tempom bude mat 10 kg v dvoch rokoch 😀 😀

pasoa a na vychod nemas cestu? 😉

egyptanka
16. nov 2009

Ajka, nakoniec sme v hors.parku neboli, isla som do firmy a cakala som vyse hodiny na sefa, aby som mu oznamila, ze teda k 1.2.2010 ako som mala nastupit spat do prace tak, ze nenastupujem a ze novy datum mu neviem v tejto dobe povedat. Ze ked sa rozhodnem tak 2-3 mesiace pred tym sa ozvem. Mala uz bola nervozna, lebo mala spat a ked sme odchadzali z firmy, ze ideme do hors. parku tak som na nej videla, ze uz zatvara oci tak sme to rychlo kym nespala stocili do Sadu JK a tam sme sa poprechadzali. Kym by sme prisli do hors. parku tak by mi bolo luto ju zobudit prekladanim s autosedacky do kocika.

Idem kojit a uspavat a potom sa konecne najest. Dnes som mala len jeden kusok chlebika so sunkou.

baskaj
16. nov 2009

asandys - 😀 😀 😀
a super s tým druhým bábom. pamätám si časy, keď si už druhé nechcela 😉

nič by nebolo taký problém, keby damián nepchal všeeetko do pusy. ozaj, veď psíčkarky - nežičli by ste mi tú mriežku, čo sa dáva havom na papuľku??? o rok vrátim 😀

nsoci - že maťko piští? tak to my sme úplny opak! - damián zase stále bručí. a to sú zvuky akoby daboval dinosaurov. vyzerá to, akoby sa jedoval a to on robí tak práve len vtedy, keď je pohodička. a ešte robí také zvuky, ako keď sa tlačí na wc. najlepšie je, keď mi to začne robiť napr. v kostole počas toho, ako sú všetci ticho 😝 😀

baby, môže sa niečo stať, keď decko oslintáva transformátor od notbúku? 😅

mapa
16. nov 2009

baskaj 😀 😀 😀 dabuje dinosaurov

egyptanka
16. nov 2009

Dokojene a uz sa mi robia hranolky ...

mgk111
16. nov 2009

baskaj - ty si cislo ze mriezka na papulku 🙂 aj kubko oslintava co sa da...

dnes bol super den - boli sme s malym na prechadzke normalne ze ja aj s tatinom 🙂 - na kontrolu sme nemuseli ist - podla opisu stavu ako sa ma mi povedala doki, ze je zdravy a nech ho zbytocne netrepeme medzi chripkove deticky a podobne...
po prechadzke prisiel kamarat byvaly spoluziak - je doma z irska - tak som dostala krasnu kyticku a maskrty 🙂 drobceka som okupala, dala papat - pustila tatina na poker - a mala by som zehlit a uvarit kubkovi na zajtra cosi lebo ideme na navstevu ku znamym tak aby som sa so vsetkym neserinkala rano - este chcem na obed urobit bryndzove halusky...

egy - co si sa tak rozhodla, ze nenastupis?

asandys - v tomto obdivujem kucinu, ja keby som mala mat teraz druhe, tak by ma slahalo o vsetky steny doma 😝 a tiez som vykrikovala ze dalsie nie, ale ako rastie, tak sa nazory menia trosku 🙂 a chyba mi to dievcatko - len keby mi niekto povedal, ze to skutocne bude dievka - tatino sa smeje, ze aku dam poziadavku, take usula 🙂

no idem cosi uvarit, ozehlit a kuknut vyhodnotenie superstar... ja by som chcela aby vypadla ta mlada holka monika alebo potom z chalanov hmmm asi ben...

egyptanka
16. nov 2009

No moja asi okukala pistanie po Matkovi ... rano ked sa zobudi neblaboce, ale zacne hned pistat. Tak to je ine prebudenie.

A zasa v soku ... boli sme u maminy a moja mamina postavila sama moju detsku postielku (podotykam, ze ona je anti technicky tip, ale zvladla ju postavit na jednotku) a dali sme ju tam a Natalka sa v nej normalne postavila a dokazala sa tam udrzat. Takze uz ziadne klacanie, ale ona sa normalne stavia na nohy.

egyptanka
16. nov 2009

mgk, Natalka rozhodla ... ved ona je taka mala prisavnicka. Este ju plne dojcim a chcem si uzit kazdu chvilu s nou a po druhe, mamina bude potrebovat nasledujuce mesiace moralnu podporu.

denkolc
16. nov 2009

Egy, no, že uff....neviem síce, čo TI skoro vyhorelo, ale tesnotkaaaa...

Pasojka, to som zvedavá, či to vyjde....hlavne, aby ste mali trošku času aj na nás, my by sme sa tešili.....hlavne sa musíme udržiavať v zdraví, lebo ako čítam - toooľko je vás choručkých...opatrujte sa, liečte sa!!!

egyptanka
16. nov 2009

Denka, este najst miesto podla pasojkinych poziadaviek ... 😉

egyptanka
16. nov 2009

Denka a vyhorela ohrievacka flias ... ja ju pouzivam na ohrev prikrmov a vody pre malu.

lubi22
16. nov 2009

Asandys tiez si pamatam ako Baska, ze si druhe velmi nechcela, super, ze si zmenila nazor, takze za chvilocku sa to tu bude hemzit druhymi detickami. No pod tou chvilockou myslim tak rok 😀

Fakt mat jedno dietatko je nadherne, ale dve deticky uplne uzasne. Je to sice viac prace, ale zase ked vidite, ako sa tie deticky k sebe maju, ako mladsi uplne "zerie" toho starsieho, a zase starsi ako ho nezne pohladka, da pusinku, poda hracku, to je uplne najsamsuper pocit. Som stastna, ze ich mam dvoch, mojich malych bracekov a aj s takym malym vekovym rozdielom 😵 Ked ich vidim, prijala by som aj tretie dietatko - no to uz by musel byt daky jemnejsi element, aby tych aut nebolo na mna vela 😀 Ale aj ked nebude, nevadi, vytesujeme sa z nasich dvoch milacikov a tesim sa, ze tych super chvil bude stale viac a viac 😉

Egy s pracou si sa urcite rozhodla dobre, ved Ti nic neutecie, ked pojdes neskor, a teraz je asi viac ludi, ktori Ta potrebuju 😉

Asandys Adamko je riadny maly vymyselnik - sikovnucky je 🙂

Baskaj som sa zasmiala nad tym nahubkom 😀

Aj ja sa chystam kukat superstar, deticky buvkaju 🙂

denkolc
16. nov 2009

Ozik, tie, čo máte dievčatká...fakt sa im môže šuštik zrásť, sa mi to nechcelo veriť... 😲 Už som volala aj dokine,nech nás pošle na gyndu...ale už som problém vyriešila, len chcem podotknúť, že aby ste nezabúdali po kúpaní aj tieto veci oddeľovať...
Nechápem, prečo napr. v pôrodnici nemôžu na to špeciálne upozorniť, ale zavádzajú nás teóriami typu "nechytať"..

Egy, však pôjdeme všetky k Nsoci....tá má všetko... 😉 🙂
A poslali Ti vlastne tú knihu, že každé dieťa sa vie naučiť spať? Chcela by som vedieť, či je to drasťák alebo sa to fakt bude dať raz... 😒

egyptanka
16. nov 2009

lubi, tak tak ... menim hodnoty a ciele vo svojom zivote.

nsoci
16. nov 2009

ahojte

my sme boli dnes cely den vonku, pobehat prehlasenia trvaleho pobytu, potom s adelkou na rande.... a chrneli sme dve hodky v kociku

mgk no matko by dal aj viac... on da kolko dam... tak asi... mliekoholik
egy dobre rozhodnutie... este sa narobime

pasojka no neviem ci stihneme postavit novu restiku kym dojdes...
ja by som nvrhovala cajovnu Biela lalia, blavacky sme tam mali stretko ako tehosky, nefajci sa tam, parkuje sa hned vedla, su tam koberce, sedi sa na zemi,,, stranku maju nejaku v uprave ale tu mozte kuk

tato je v centre som tam nebola, ale podla obrazkov fajne
http://www.dobracajka.sk/cajovna/cajovna.htm#up
dalsia (prestahovala sa z istropolisu?)
http://www.myamama.sk/index.php?menu=127

http://www.uveselehoslona.szm.com/fotogaleria.html
ale u tychto sa horsie parkuje, kedze su v centre.... ☹

nsoci
16. nov 2009

A Blavacky zajtra hodlame vystupit na Kacin... cca o 11 tej zo zeleznej...

diocka
16. nov 2009

baska, my mame asi rovnake dietky 🙂 plazenie a lezenie nehrozi, ale stat a byt napriameny ako lata to hej. ale ho kyve zo strany na stranu na tych jeho tenkych nozickach.. vyzera ako hajzlovy pavucik - velky zadok v plienke a tenke ruky nohy🙂))

a dnes som ho vyslobodzovala zamotaneho do kablov a v rukach mal trafo od notebooku... podla mna to je nebezpecne, ved marek tak slini ako maly bernardin a nejaka ta iskra tam moze byt, nie?

s jedenim KONECNE napredujeme, kazdy den zje asi tak o 10 g viac ako predosly den. dnes spapal 80 g jablcka🙂))))) ale chce jest iba take jedlo, ktore stoji na lyzicke, riedke polievocky a kasicky nemaju sancu. nechaaaapem....

a este sa nam totalne pokazilo zaspavanie :((( predtym zaspinkal sam v postielke, teraz ho aj pol hodinky na rukach hojdam a vysledok biedny:(((((

egyptanka
16. nov 2009

Denka, hej moze to zrast a ja to oddelujem ... malej sa to naramne paci a je z toho vykulena 😉

nsoci
16. nov 2009

Denka a co tak objednat autobus a odviest nas do Biela? 😉

denkolc
16. nov 2009

Diocka, oooohromne sa tešíme, že sa papanie zlepšuje!!! Supeeer....uvidíš, jak sa karta obráti a pak zje aj Teba...🙂

Egy, to čo jej tam dolu robíš? 😲 😲 😲 ....to sa jej bude páčiť až od vyvoleného, nie? 😀 😀 😀

Nsoci, to už aký autobus by musel byť, aby sa aj kočiare pomestili.... 😀 Ale ja by som nedbala...aj by som vám napiekla, čajíky, kávičky pripravila....ach, to by bolo fajnééé....

egyptanka
16. nov 2009

Denka, umyvam jej to tam a nic viac.

denkolc
16. nov 2009

Egy, však ja som jej to tiež umývala...ale nadšenie nikdy žiadne.... 😉

Nsoci a tá čajovňa - do tej ohrádky dáme deti a budeme sa na ne kukať, nie? 😀 Len nefim, kam s kočárikmi...hm...

egyptanka
16. nov 2009

nsoci, nooo ta cajovna Biela lalia nie je zla. Mne napadla aj restika v Kike.

egyptanka
16. nov 2009

nsoci, inac ja som namiesto Dobrá čajka citala Dobrá fajka 😀

egyptanka
16. nov 2009

a Kacin zajtra nehrozi ideme do aquaparku do Senca. Myslite si, ze by to bolo vhodne pre Natalku?

a Panelak z Horskeho parku teraz davaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre