Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
25. nov 2009

Kuci v piatok, o 12.00 biela lalia na nevadzovej v ruzinove. Ukecaj Iron nech Ta zvezie z petrzky, ponukala sa...

kucina1
25. nov 2009

nsoci super dakujem 🙂 ved este si to v piatok doobeda overim a vsetko vybavim, s iron sa mozem potom pripadne aj dohodnut 🙂

iron
25. nov 2009

no ja som tu...Kuci napisala som ti IP.
Panelak dokukany, dietatko haja. A predstavte si, dnes pila z flase mlieko...Ja tomu naozaj nerozumiem, raz chce, inokedy nie...ja mam v tom taky hokej.
Baby davate pocas dna detom aj caj, stavicky...prip. mlieko kvoli tekutinam?

matja
25. nov 2009

iron, ja dávam jeden-dva razy za deň vodičku z obyčajného pohára, ináč dávam stále MM. Posledné dni si vie Paťko vypýtať občas aj sám. Šťavičky sa vraj nemajú dávať, teda aspoň nie koncentrované, keď tak, tak zriedené vodou, ale nie 1:1, ale omnoho viac vody ako šťavy. Zisťovala som si dôvod, ale aj tak som tomu moc nepochopila, prečo sa postrúhané ovocie/zelenina môže a ovocné/zeleninové šťavy nie. Pochopila som to tak, že koncentrovaná 100 % šťava prekysľuje organizmus, postrúhané ovocie je s dužinou a to už nie je koncentrát.

kucina1
25. nov 2009

iron ja davam aj caj aj vodu, vypije tak 200-300ml denne, ale ja mam nekojene dieta 😎

mgk111
25. nov 2009

iron - my sa nekojime tak davame cajicky a sem tam mrkvovu stavu zriedenu s vodou...

matja - hmm to som netusila o tych stavickach...

kuci - dufam ze sa coskoro vratis medzi nas 🙂 aj ked vlastne ty sa mozes marcovkam ukazat nazivo 🙂 opatruj sa...

asandys
25. nov 2009

iron ja davam vacsinou ked sa zobudi vodicku prevarenu aelbo cajik, ci neije smadny, elbo mame velmi teplo v byte, a potom po zeleninovej kasi mu stale ponukam cajik, ale velmi malo chce neico pit, vacsinou iba mliecko 😉
dnes na plavani adam bojkotoval vsetky polohy na chrbatiku 😒 Nabuduce bude lepsie🙂)) Zaspal az teraz o 9, a to od pol 8 som s nim uz v tme lezala na posteli a dufala, ze sam zaspi, ale ani nahodou, az ked som ho vzala o pol 9 na ruky, tak sa zacal tvarit ako ze na spanok. JA ho asi nenaucim sameho zaspavat☹(( Teraz varim obed pre nas na zajtra, detto pre adama, zehlit ani nahodou, este musim hodit rybicku do vane, zrobit poriadok s peniazkami, poslat muzovi dajae dnesne fotky, nabit mobil, prepisat prezentaciu zo slovenciny do angliny pre sefa a snad konecne zalomim do postele. Zajtra zacina dvojdnove skolenie v pracii, zase bude skolit francuz hovoriaci po anglicky, taze nic nebudem rozumiet☹(( Aaaaaaaa vali uz reve, utekam dat prvu pomoc☹(((

mgk111
25. nov 2009

inak melirik a podstrihnu vlasky zrealizovane - chlapi sa hodku nasjkor nosili a potom ked sa drobec vybuval sa stale hrali vraj mu tatino prerusil zabavku aby ho vobec okupal a ked som dosla o pol osmej, tak som stihla vecerny ritual v osuske a potom papanie a drobec zaspal az o pol deviatej - to je na kubka hodne neskoro tak som zvedava kolko bude hajat... ja idem na kute, lebo som uplne vystavena...
ä
bru nocku

iron
25. nov 2009

no teda, vam piju ale z flasky. Z poharika som skusala tak ked sa aj podari, tak urobi ze brrr a vypluje a aj tak je cela mokra z toho pitia...
asandys...moja neznasa byt na chrbatiku na plavani a to uz mame za sebou dva kurzy...

potulka
25. nov 2009

mateja kojim rano, po obede a vecer pred spanim, v noci podla potreby (1-2x). cez den mu podchvilou nukam vodu. da si zakazdym par hltov, no dokopy to nie je ani 1 dl. mam dojem, ze by toho mal vypit viac, aby sa mu lahsie kakalo. inak, dnes opat uspech do nocnika! 😵 a dokonca umelecky vytvor - polovicka oranzova od tekvice, polovicka zelena od spenatu. 😀

denkolc
25. nov 2009

Iron, možno to chce čas.....asi ako s príkrmami...postupne...aj ja začnem pomaličky učiť, lebo na fľašu naučiť - to už je neskoro (zbytočné).... 😅

Asandys, Ty si iná vrtuľa... 😀

Mgk, foto nového účesu je kdeeee??? 😉

Vaše deťúrence robia tiež niečo z tohto?: schová si tvár pod deku, podušku, paplon a čaká, kedy ju objavím - skrývačka....alebo si dáva sama dudel do úst.....alebo dáva ústami také pusinky naokolo....alebo kope nohami do jedálenskej stoličky....alebo pri kojení mi hladká hruď....či hľadá smietky v koberci a inde???Hm??? 😅 😅

iron
25. nov 2009

deniska...hej to robi aj moja....minule pusinkovala svoj obraz v zrkadle

joj uz som nasla izbicku pre krpatu, uplne ze uzasna....no len ceny tam nie su, uz teraz sa bojim co to bude stat
http://www.mebliknabytok.sk/kolekcje/5/carmel/

matja
25. nov 2009

denka, môj z vymenovaných aktivít robí tieto:
dáva si dudel do úst.....dáva ústami také pusinky naokolo.... kope nohami do jedálenskej stoličky....
... pri kojení robí kadečo, najčastejšie sa však hrá s mojou retiazkou...
a včera sa veľmi bavil na tom, keď mi sedel v lone a zaklonil hlavičku, aby sa na mňa pozrel. Neotočil ju doprava-doľava, ale zaklonil dozadu a smial sa 🙂 To je také rozkošné, čo všetko dokáže detičky zaujať, zabaviť, rozveseliť. Dnes to ale bolo naopak. Manžel robil malému opičky, aby sa zasmial a otvoril ústa, nech mu dám do úst aspoň jednu lyžičku večere a smiali sme sa my dvaja, pučili od smiechu, ale malý ani za svet, pozeral po nás z jednej strany na druhú, zadumaný a myslel si svoje. Mi to pripomínalo tú komédiu "Pozri, kto to hovorí", ktovie, čo si o nás myslel 😀 😀

potulka
25. nov 2009

a este som sa chcela opytat, ci sa tu podarilo niekomu odobrat moc babatka rovno do skumavky. doktorka nam tvrdila, ze mame matejkovi strcit pipika do skumavky a cakat, kym sa tak stane. no to urcite, matejko sa na nas zvesela vybodol. 😝 zajtra ideme kupit tie sacky. alebo myslite, ze by sa dal pouzit moc z nocnika? 😅

denka, u nas niektore veci zo zoznamu frcia. ten dudel napriklad - dava si ho do pusiny a zasa vybera (je to jediny pripad, kedy ho vezme do ust. na tradicny ucel u nas dudle nefunguju.). alebo na hracej deke zbiera moje vlasy. 😀 a dava nam pusu - dnes som od samej lasky mala flaky na tvari, co ma tak srdecne zdrapol a pritiahol k sebe. 🙂 a ma novu zabavku - drzi oboma rucickami cerveny priesvitny vrchnak z plastovej krabicky, dava si ho pred tvar a tesi sa, aky je svet cerveny. 🙂

iron
25. nov 2009

potullka mne sa to podarilo....s tym mocom.
Ked vstala, tak som nakojila a rozbalila a cihala so skumavkou...hned sa pocikala a ja som mala vyhrate...Tebe to bude jednoduchsie, lebo vies kadial pojde prud... 😀

Nema sa pouzivat moc z nocnika ani zo sacku...teda moze sa, ale my sme mali kontaminovany.

To ze musi byt umyty nemusim pisat.

potulka
25. nov 2009

iron, dik. takze to ide, len potulkovci (vsetci traja) nie su trpezlivi. hmmmm. my sme to skusali vecer pred kupanim (dr. povedala, ze moze byt aj vecerny moc). matejko vyumyvany, skumavka nastoknuta, vysledok ziadny. 😝

asandys
25. nov 2009

adam si dava dudel do pusy, ale este s vacsou radostou ho dava mnedo ust , sem tam sa trafi aj do nosa🙂) fascinuje ho moja bizuteria na krku aj usiach, omrvky pekne pozbiera, pusinky ale nedava, sem tam urobi papa, ale neskutocne reaguje na psa, len mu poviem, adamko , kde je havo a on hned hlada psa, najprv ocami a ked ho nevidi, davaj na nohy a uz stvornozkuje po byte🙂)
najviac co ho bavi, je tahat zavesy a vesat sa po nich, uz len ked ide k oknu, na neho kricim, ze adamko nono, a on betara jeden, sadne na zadok , kukne na mna, strasne nahlas sa zacne smiat,a potom este rycheljsie vystartuje ku zavesu, a ked ho uz taha, tak cely cas sa rehoce rovno mi do tvare a kuka na mna, ci ho vidim.

diocka
25. nov 2009

potulka, ja som mareka dala naheho do vane, pustila vodu ako motivator a za chvilku bola plna skumavka 🙂

iron
25. nov 2009

no moja tiez sa vyskiera ako opica ak ide robit nieco co nesmie...behat s kablami v ustach alebo presadzat kvet...to sa uz len blizi a uz sa vyskiera
a ked pride ocino doma..tak sa chce strasne rozutekat za nim, no nevie...tak potom zacne jacat...

no idem spat devy svarne..bo babo ked bude zajtra zase to nic spat a susedia zase vrtat, tak budem na stretku ako vygrcany rezanec.

nsoci
25. nov 2009

Matko mi nuka dudel a hryzatko, do ust si dava vsetko, aj dudel, najradsej sa s nami vala v posteli, inak stvornozkuje, stavia sa, otvara sufliky, priviera si do noch prsty, vybera a objeda zemiaky, snazi sa zvesit sacok so smetami, zhadzuje veci z jedalenskej stolicky a kuka kam padnu, sibrinkuje s drevenym metrom, kuka spoza roho alebo noh ked ho hladam - kde je matko, kde je, kde je... hybe kocikom, objeda topanky, vybera umele kvetin z vazy, kazi notebook, oblizuje mobil a pisti na havov.

ajka82
25. nov 2009

ideta spi na druhy pokus, veci ozehlene, dalsia varka sa susi, tatinko si dava veceru, ja uz najedena, uz len umyt sa a zaliest do postele 😵

potulka, ja som chytala do sacku, u nas to bolo jednoduchsie ked uz vtedy mala nevedela lezat chvilu v klude na mieste a chytala som rano, lebo vtedy cika najviac po celej noci... a bolo to v pohode aj zo sacku ked som preliala do skumavky...z nocnika sa nema davat moc

denka aj moja robi vsetko, ale dudel si dava do pusy ako hryzatko, nikdy sme ho nedudlali na "upokojenie"

ajka82
25. nov 2009

ja radsej ani nejdem pisat co vsetko krpec robi, aj ked ste sa uz rozpisali, to by bolo na dlho...ale najnovsie uz chce behat aj za ruky, nie len okolo steny a nabytku a dnes stala sama bez drzania chvilu, len som to nestihla zdokumentovat, lebo kym som dobehla pre foto a ked to mala zbadala tak uz bolo po stati...

ajka82
25. nov 2009

mne vypije krpec okolo 100ml caju denne, kojim rano a po veceri, a pocas dna mozno este nieco do seba dostane z MM ked zaspava a dudle pri tom, lebo inac nezaspi

na plavani uz som pisala, ze snou mozem urobit hocico a ona je v pohode, ale ak nechce nahodou byt na chrbatiku, staci jej do ruky strcit nejake to penove zvieratko, co si lepime na ssteny v bazene a je kludna a vozi sa na chrbte ako dlho chcem 😀
a este nieco som chcela ale uz nevim, to je tak ked len preletim co sa deje 😅

potulka
25. nov 2009

dakujem za cikacie rady. nieco este poskusame. 🙂

baskaj
25. nov 2009

no, tak ja som doma sama s piatimi deťmi - dobre to znie, čo? 😀 ale všetky pekne chrapocú... bola som práve skontrolovať tie sestrine - všetci odkopaní, holé kríže, zadky vytrčené hore... tak som ich upravovala a oni začali tak spokojne mľaskať 😝 😀

asa - ty si voláka bizy počúvaj... a zase sme pri tom, po kom je adamko 😀 😀 😀

potulka - ja som mala problém nachytať moč aj do sáčku 😝

v najbližšej dobe zmením svoju profi foto (včera sme sa trošku cvakali), tak sa nezľaknite 😎

katja78
25. nov 2009

Ahojte mamky,

ĎAKUJEM za želaníčka, veeeeeľmi ma potešili 😀
a za to, že bol dnes taký nádherný deň, som vymyslela novú pranostiku:
"keď na Katku slnko svieti, na Vianoce chichot detí zdobí zasnežené ulice, lúky, stráne, i tržnice"

cesta bola stresfull, teda hlavne späť, Hanka nie a nie zaspať, celá spotená, oči uplakané, ....no nejako sme došli. A D1 sa mi páči, len trošinku úzka sa mi vidí.

vy tu už darčeky riešite, k nám Ježiško prinesie truhlicovú mrazničku, len ešte nevie, z ktorého obchodu 😖 a nejaké knihy asi. včera ráno bol v teleráne Banáš, a predstavoval svoju novú knižku "Zastavte Dubčeka", a ešte jedna nová encyklopédia od Ikaru sa mi páči a "Chatrč" od WM Paula Younga.

Sasi - som rada, že Ti je lepšie 🙂

Idem spať, dobrú nocku.

baskaj
25. nov 2009

katja a spol. katiek! - všetko najlepšie! ...fu! ešte som to stihla! 😅

nsoci
26. nov 2009

Sa nalogujem a nemam nijake IP? A to ako naco som dosla? 😀 😀 😀

mgk111
26. nov 2009

denka - ja mam uces rovnaky - len melir som si davala dorobit - to vies, uces mi je zbytocny ked to vdzy supnem do gumicky lebo kubko vie vytrhat aj tie vlasky ktore nemam 😀

schová si tvár pod deku, podušku, paplon a čaká, kedy ju objavím - nooo musim hovorit kde je kubko, cuci tam pod tym a potom to zo seba strhne a sula sa 🙂
alebo si dáva sama dudel do úst - jasne.....alebo dáva ústami také pusinky naokolo- tak toto nevie ani ked ho ucime ze posli pusinku.....alebo kope nohami do jedálenskej stoličky.- on kope do vsetkeho do coho sa da 🙂...alebo pri kojení mi hladká hruď - aj pri jedle z flase to ide a hladka cokolvek alebo sa hra s vlasmi....či hľadá smietky v koberci a inde - jasne da prstiky ako do pinzetky a vybera - aj znamienka nam tak chce "zobrat" 🙂
a najnovsie hadze vsetko na zem, otvara sufliky - vzdy si nastastie vyberie iba jednu "hracku" a st ym "beha" po byte... no a ked je nervozny musime s nim chodit tak zeuz drzime rucky a on cupita...

potulka - my sme vzdy dali umely poharik a cakali - potom preliali a bolo to ok... takze ak je nocnik vydrhnuty a pripadne "vyvareny" vyoblievany vriacou vodou, tak by to hadam slo...

my sme dnes vstavali o pol siestej - tatino ma poslal si este zdriemnut, taksom hodku este spala, potom som kubka zobrakla a spal tata, o pol osmej kubik ulozeny a teraz este drichme, uvidime dokedy... a dnes sa nam nic nechce takze budu spagety na obed 🙂

nsoci
26. nov 2009

Aj my sme vstavali o pol siestej... tak uz som poludstena, namalovana, urobila som palacinky bo pride mama na ranajky a ulozila maleho. Cakam robosov a oni nikde. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre