Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
16. mar 2010

ja chcem recept na grilazky 🙂

mgk111
16. mar 2010

egy - dikes tak budem len dufat, ze je to rovnake ako u vas a tiez to prejde... boze ved za chvilu jar, leto voda slnko.. to by nebolo dobre keby sa kubko boji vodicky....

kukame panelak a pojdeme potom buvkat.. drobec je uz vo svojej izbicke a buva... dufam, ze az do rana 😎

egyptanka
16. mar 2010

no ja sa musim priznat, ze labutkine grilazky boli moje prve jedlo dnes ... ale nechcela som vyzerat chalibačne, keby som sa do nich pustila. 🙂

egyptanka
16. mar 2010

Maci, aj u nas to boli revy az na socialku, fakt som ju tak dlho v takom reve nevidela, normalne som sa o nu bala a plakala som s nou, kupanie sa scvrklo len na umytie tvare, susky a ritky, ani kremovat sa nenechala.

mgk111
16. mar 2010

egy - my kremikujeme az v izbe takze to uz nevadi, aj v kupelni moze byt, len ked ho chcem dat do vane tak krik - aj malu vanicku sme skusali a nic, na rukach ked tatino stoji je to ok, ale ked ho chcel dat stat - ojojooooooj... aj hracky sme skusali, podlozku protismykovu do nej daval prstiky do tych dierok, sprchace ozuval a teraz to proste nechce, bruskom k tatinovi a je fajn, ale ked ho otoci tak zacne plac... tiez to vidim na umyvanie najdolezitejsich partii a koniec... potom vizbe uz lozi po posteli holaty a je pohoda, kremikovanie, obliekanie, to nevadi...

egyptanka
16. mar 2010

Maci , to prejde ... neboj sa 😉

baskaj
16. mar 2010

katja - avokádo kupujeme v tescu alebo v kauflande. je to ako taká väčšia sýto zelená hruška, ktorá má tu šupu takú akože rapavú. šupa sa stiahne a v strede je kôstka. ale neviem ako odhadnúť, či je už zrelé. nám sa niekedy podrí kúpiť suprové a niekedy blé.

mgk - hm... zvláštne s tými deťmi...

my máme teraz zase problémy so spánkom a so zaspávaním... ale ani sa mi to nechce rozpisovať...

egy - ja práve pečiem krkovičku, už začína voňať. a idem ešte žehliť, tak zatiaľ!

egyptanka
16. mar 2010

Labut, ako sa vola ten vas nocnik? ... muzovi sa velmo pacil 🙂

egyptanka
16. mar 2010

baska, u nas sa uz pomaly dopeka ... uz len chytit farbu a je to 🙂
Joooooj zehlenie, aj to ma caka ...

labutka
16. mar 2010

egy, je to Tots potty, robi to tots bots. mali ho na brane k detem, ale uz nemaju... skus pohladat
http://www.branakdetem.cz/tots-potty-3v1.htm
a kedze si si dala malo grilaziek, musim ich teraz vyzierat ja. 😀 idemm dat recept a dala som novu fotku do latkoveho albumu, urcite si ju kuknite. 😀 to su rozdiely.... 😀

labutka
16. mar 2010

egy ja uz nezehlim. ani stvorce. nic. zehliaca doska a zehlicka zostali v starom bejvaku. 😉

potulka
16. mar 2010

labutka, az doma sa mi rozlezalo, ze ta moja kamaratka - nova latkarka uz ma preto vacsinu plienok doma, lebo bola nakupovat v brne v kamennom obchode brana k detem. som zvedava, na buduci tyzden sa k nej idem pozriet, co pokupila.

baskaj, katja - avokado je zrele vtedy, ked je na dotyk makke. nie brutalne, len zlahka ako povedzme... hmmmm... taka maslova hruska - po silnejsom dotyku ostane plytka jamka. duzina by sa mala dat lahko rozotriet. ale mozete kupovat aj uplne tvrde a nechat pri izbovej teplote par dni dozriet. my ho najcastejsie (dnes rano napr.) natierame na chlieb. vrsok skrojime a vydlabeme a potom pokracujeme vo vydlabavani "sudka" okolo kostky. je to lepsie, ako prekrajovat ho napoly, lebo celu polovicu nikdy naraz nespotrebujeme a skoda oxidacie.
ine vyuzitie - rozmackat duzinu s nejakym fajnym olejom a pridat podla chuti sol, korenie, bylinky, citronovu stavu a vznikne velmi chutna zalievka na salat. k tomu este nasucho oprazene semienka... mnam!! preco som to uz tak davno nerobila? 😝
a este jedna poznamka - avokado dozrieva v chladnejsich mesiacoch, cize sezona asi pomaly konci. v tomto pripade vsak sezonnost zeleniny a ovocia trosku flakam. 😉

potulka
16. mar 2010

labutka, si si ista, ze je to ta ista plienka a to iste dieta?! to je sila... ked sa divam na toho mojho valibuka, zda sa mi, ze sa ani velmi nemeni, ked ho mam furt pod nosom, ale figu borovu! 😉

nsoci
17. mar 2010

Bre ranko

den hej ten podvozok som mala - jane slalom - takze pre kamosku

Vyhoda trojkolky: lahka manevrovatelnost
nevyhoda trojkolky: ked ides na obrubnik v istom momente balancujes na prednom kolese, vsetky kolajnicky pri schodoch su robene na stvorkolky, takze trojkolka musi ist po zadnych, co je s zivym deckom dnu obcas ohubu

Nevyhody jane: maly kosik (a trha sa), kazivost brzdy (vseobecne znama), sedatko nejde dat do uplneho lahu, ale co je horsie ani do sedu (matko sa furt smykal dole alebo sedel vykriveny), mne chybalo odpruzenie, bol mi nizky (mam 176 cm a ak som mala na operadle atsku musela som ho mat v takej polohe, ze som sa hrbila), neexistujuci servis (najblizsie v prahe, lebo slovaci odmietaju opravit ak sa nekupilo u nich), Strata je straaaaaaasne mala autosedacka, aj normalne deti z nej vyrastu v pol roku

vyhoda: tusim najvacsie sedadlo na trhu, rucna brzda (skvele dole kopcom, po lade), nizka vaha

kucina1
17. mar 2010

Dobre ranko

noc super, jediny budicek o pol stvrtej a aj to len troska zaknucanie a zakrytie dekou a spalo sa dalej, o piatej mlieko, presun do manzelskej postele a spanok do siedmej, vecer zaspal vo svojej izbe sam okolo deviatej.

dnes sa mozno dokopem na prechadzku poobede

inak sa mame fajn, a este by som spala 😉

no a mam 70kg takze 3kg som zatial pribrala k dnesnemu dnu 🙂

pasoa
17. mar 2010

potulka, ty si také úbožiatko, musela si tlačiť do hlavy grilážky, ach jaj!!! a kamoške z Martina si neodložila bokom zopár, čooo???? :-P mňam mňam mňam 🙂)

nšoči, ja mám normálny 4-kolesový kočár a po koľajničkách na schodoch chodím vždy iba na zadných. neviem si predstaviť, že by som matúška sklopila s kočiarom do takého uhla, či už dole hlavou alebo nohami. Možno ešte keby sedel, tak že by na tú chvíľku kvázi ležal na operadle, ale vo vodorovnej polohe to ee...

egyptanka
17. mar 2010

Dobre rano, dieťa uz jedlo, mama mala na raňajky kavu. Mne sa v poslednom čase nic nechce. Domácnosť mam ako po výbuchu, ale snáď to počká do soboty, ked bude muž doma a bude sa hrať s malou zatial co ja poupratujem. Alebo sa zbalím k mame nech uprace on 🙂

pasoa
17. mar 2010

egy, ty ešte dojčíš, či už nie?
Keď tak čítam tvoj jedálniček - včera celodenné jedlo griláž, dnes káva namiesto raňajok... 😠 😠 😠

kucina1
17. mar 2010

pavli a ja som tehotna a jedla som vcera za cely den jeden chlebik s nutelou a caj, jednu horalku, nanuk calipo a 2 kusky zmrzliny vieneta a pol bananu aby sa nepovedalo ze krpana nema vitaminy 😀

egy ja ked poprosim maja aby upratal, tak to nikdy nie je take ako si to predstavujem ale aspon je ochotny tak aj to sa rata

drobca som upsala lebo za chvilu pridu na navstevu tomaskovi kamarati

pasoa
17. mar 2010

labuťka, porovnať detičky po roku je veľká sranda, že?
Presne ako píše potulka, my ich máme 24 hodín na očiach a nejako sa nám nemenia. A potom zrazu kukneme fotky a padá nám sánka, nie? 😀
Moja svokrička zato, tá keď príde aj po 2 dňoch, tak sa nadchýna, AKO už Matúško NARÁSTOL!!!! 😀

Lubi, k Tvojím dnešným meninám som Ti chcela pogratulovať, tak teda všetko dobré atakďalej 🙂
Hlavne veľa zdravia pre Teba aj celú Tvoju rodinu. Cmuk.

A gratulujem aj všetkým prvoročiakom, už strácam prehľad, ale veď Katja isto zas nahliadne do našej matriky, nie? 😉

pasoa
17. mar 2010

kuci, veru, keď si spomeniem, ako som niekedy jedla v tehu... raňajky o 13:00, zapla som si k tomu Dámsky magazín, potom som vyžeirala somariny pol dňa a obed o piatej poobede a tak .... hmmm
ale sa dosť ťažko jedlo, keď som musela ležať stále dolu hlavou, tá kyselina bleeeeeeee 😝 😝 😝

kucina1
17. mar 2010

pavli veru, ja som pri tomasovi mala este aj uplne nechutenstvo, grcala som do pol 5 mesiaca a kyselina od zaciatku po porod otras 😀

kucina1
17. mar 2010

no a teraz je to fantasticke, grcanie max 3x, kyselina sem tam, som skor nenazrana ale strasne vyberava

aarwen
17. mar 2010

Dobre ranko,

my mame uz tri noci dost zle, stale sa len vrti a prehadzuje a vecerne uspavanie trva hodinu a pol co nebyvalo, pozerala som ale na dalsie zubky to nevyzera ( mame uz 8 ).
Dnes vecer cakame navstevu tak snad to pomoze s vecernym uspavanim ked sa s nim bude hrat viac ludi tak ho to mozno viac unavi. Takze dnes s Lukaskom mame za ulohu poriadne poupratovat byt 🙂

Inak nsoci, uz som ti skor chcela povedat, ten surodenecky kocik je super 🙂 vyzera dooost stylovo a aj prakticky zaroven 😀
Ja som bola vcera kuknut v robote aj s malym a sefka mi povedala ze asi bude porebovat papier od lekara a na socialku o druhom tehotenstve, ale ze sa este opyta uctovnicky a da vediet. Baby co ste druhykrat tehotne, uz ste nieco davali vediet aj v robote?

J

aarwen
17. mar 2010

no ja sa musim pochvalit, neviem cojeto tehotenska nevolnost, ani kyselina ani nic 😀 akurat viem co je maximalna pazravost. Takze som nutena vyvarat si riadne obedy aj vecere, ale aspon sa zdokonalujem vo vareni lebo pred tym ako som sa vydala to bolo nula bodov. 😅

renia
17. mar 2010

Neviem ktora ste tu pisali,asi Barshka,ze nechuti malemu-malej papat.no moja miska-hrozne nieco.az mi je do placu.rano jej vzdy kasa chutila,dnes asi 2lyzicky.obed mi papa ako tak,a olovrant-ovocie,vacsinou jej uvarim blko s hruskou+piskotky-niekedy spapa vsetko,niekedy za lyzicku.davam jej papat az po 4-5! hodinach,skor nechce,neni hladna.chlieb nehrozi,zje max 3 kusky,potom vypluva.obed len mixovany-roztlaceny vypluva.a vecer a v noci papa sunar.a takto zle mi uz dlho papa.ja neviem.ani jogurty nehrozia,uz normalne rozmyslam,ze jej dam ochutene,aj ked by sa este nemali.ktore ochutene jog by boli najprijatelnejsie?tie nestle sa mi zas zdaju predrazene.

marcovky2009
17. mar 2010

pisem odtialto, aby ste si to vsetky uvedomili! akoze tu uz skoro nikdo neaktualizuje spolocny album??????? makajte popridavat fotky rocnych marcovciat!!! 😀
poverujem nsoci, aby dnes vecer alebo zajtra rano povymazavala vsetky fotky, ktore su uz neakturalne! 😎
labutka

potulka
17. mar 2010

dobre rano

matejko cita knizku o fotografovani digitalnou zrkadlovkou. co sa za mladi naucis... 🙂

pasoa, moja mama vidi vnuka minimalne raz za tyzden a VZDY povie, ako mu narastli vlasky. 😀

denkolc
17. mar 2010

jaaaaaaaaaaaaaj, ale ja som pridala....keďže polročnú sme nemali, tak ročná musí byť.... 🙂 🙂 🙂

A k tomu kočíku....ak by ste sa mohli rozhodnúť ešte raz pri novorodeniatku - kúpili by ste to isté, čo ste mali, (napr. trojkombinácie) alebo by ste sa rozhodli inak? Môžte hodiť aj dáky link, keby sa vám chcelo..... 😉 Ďakujem!! 🙂

egyptanka
17. mar 2010

Pavli, dojčím len nie je čas jesť, ale večer som jedla este cestoviny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre