Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
29. sep 2009

a hlavne to bolo bez krvi aby mama neodpadla 😀

bershka
autor
29. sep 2009

nebooooj. ona zabudne hned

baskaj
29. sep 2009

baby, aký je rozdiel medzi prepichnutím a nastrelením? 😕 a kto to robí? doktorka?

egyptanka
29. sep 2009

halooooo je tu niekto?
ja mam za sebou spravene prve ovocne pyre ... z kila jablk a z kila hrusiek my vysli tri jablkove pohare a dve hruskove pohare. 🙂

drozdik78
29. sep 2009

nastrelenie je podla mna menej stresujuce a bezbolestnejsie aspon si myslim 🙂 a prepichuje doktorka aj krciar 🙂 a nastreluje sa aj v specializovanych " studiach " ale aj bezne na uliciach aspon kamoske nastrelovali dcere na ulici kde predaval rozne nausnick a bizu a pearcingy a mala ani nevedela o tom 🙂

asandys
29. sep 2009

bershka, Sarika ma krasnu vahu, len uz predbehla Adamka, taze sa uz nemoze uchadzat o jej priazen, bo je taky maly stupel popri nej 😀 Uz to vidim. ze Adam musi zabojovat o mapinu Karlu, ta je taka drobnejsia ako Adam 😀 😀 Ak by to nevadilo, tak stale ostava v poradovniku🙂))

JA som mala dnes total chaos den. KEdze rano som bola uplne mrvta z nocneho buntosenia mojho uzasneho syna, tak som rano zaspala do roboty. Zobudili sme sa o pol 8 a to o 8 isiel bus. Rychlo som umyla seba, obliekla to co vcera, valsy do gumky, volala som mame nech chysta mlieko, bo aj nestiham(autobusom to amm ku nej 4 zastavky cca 5 min), vyzliekla Adamovi pyzamo, rychlo poobliekala, zbalila hipp a bananik n aobed a uz ma nebolo. Y autobusu som volala sestre nech ide vyvencit mojho psika. Dorazila som k mame, prisla som an to , ze som zabudla adamkovu flasku na mliecko, tak pil z cajovej, dala mu papat, a utekala do roboty. No a poodebe som prisla po neho, sli sme na nakup, zacalo liat, tak som cakala v obchode, potom na bus a ked som prisla pred byt, tak kukam, ze som zabudla kluce u mamy. Slo ma porazit, Adam plakal, kocik som mala nalozeny nakupom, tak volam mame, nech mi prinesie kluce a ona sedela vo vani. TAze nic z toho, tak som sla pockat k druhej sestre hodinku, kym prisiel otec z roboty a to uz bolo 7 hodin. No a potom sme kupali a papali, a ekd konecne o pol 9 zaspal, tak som si isla robit vyuctovanie a prisla som na to, ze som zabudla u sestry penazenku. TAk som jej hned volala, nech mi ju prinesie, lebo rano mi treba vyplatit chlapov , co pridu montovat skrinu a spotrebice.

Dnes mama vravela, ze Adamko bol najlepsi odkedy sa o neho stara, vsetko papal, 2x spinkal po hodinke, cely cas sa smial, najlepsia jeho hracka je maminho psika kosik, furt do neho liezol, pes mal nervy, ze ma prizivnika. No lozil cely den po styroch, ze uz mapreslabene pancuchy na kolenach 😀 😀

No keby sa dala hlava dakde odlozit, tak aj tu dnes zabudnem🙂))) Ja sa uz tak strasne tesim na jar, kedy si kupim niejaky lahkyyyyyyyyyyy sportovy kociar, lebo tento co mam ,to je katastrofa vsade vlacit☹((

bershka
autor
29. sep 2009

baskaj. nastreluju sa tie rovne nausky. tie klasicke kojenecke dava dokina. nechcela som nastrelene, lebo mna tie nasuchovacie nausky pichaju vzadu, nieto este male babatko

egyptanka
29. sep 2009

Natalka ma dnes za sebou druhe ockovanie ... tak som zvedava na zajtrajsi den. Zatial teplotku nema, ale pre istotu som jej dala na noc Nurofen.

ajka82
29. sep 2009

nechat nastrelit niekde "na ulici" tomu by som asi moc neverila 😒 my sme boli v u detskej lekarky hned vedlajsie dvere vedla nasej obvodnej... tam sme si aj vybrali prve nausnice a po mesiaci vymenili

asandys
29. sep 2009

bershka , preklep v mene tovjej malej, mao to byt Sarinka 😉

Naposledy ked som bola na ockovanie s malym, tak sme sedeli v cakarni asi 10 mam, a sa ma pytaju, ze kedy dam malej nausnicky, lebo ze cim je starsia , tym viac stresujuce pre nu. A ja im vravim, ze nikdy, lebo ja mam chlapca 😀 A oni, ze vyzera v tvari total jak dievcatko. Ale to je asi tym, ze ja Adama neobliekam do modreho, iba velmi zriedka, a vtedy bol v zlto zelenom.

Egy prajem ti dobru nocku bez teplotovania 😉

egyptanka
29. sep 2009

ste tu pisali o fenikly tak ja som ho objednala z biodomov.sk
a cvikla farbi moc do cervena, ked som bola tehu tak som vypila stavu a neskor som stresovala, leo v zachode cervene a ja som myslela, ze krvacam a to ma manzel musel upokojit, ci to nemam z tej cvikly.

potulka, tak vanovy servis sama poznam ... kolkokrat mal manzel poobednu tak to ostalo na mne a najhorsie bolo ked som ju zacala obliekat ... jooooj tie hystericke revy.

dnes som sa tiez pytala na prepichnutie a sestricka nam to nechcela spravit, lebo Natalka je uz velka a uz sa privelmi hybe tak mi odporucili nastrelenie, vraj to robia v Ustave lekarskej kozmetiky.

lubi22
29. sep 2009

Asandys tak to bol den - ked sa dari, tak sa dari 😅 Esteze mas tolko energie 😉 Inak mne sa tiez este aj teraz stava so Samkom, ze sa ma pytaju, ci je dievcatko, alebo chlapcek a to uz ma dva a pol roka pomaly. Ma tiez take jemne crty. S Filipkom sa mi to nestava, on ma ine crty 😀

No a s naucnickami nekric, aby sa nakoniec nestalo, ze Adamko v 15 bude mat viac nausniciek ako Bershkina Sarinka 😀

lubi22
29. sep 2009

Ozaj prisla mi ta odsavacka na baterky - vyskusala som, ale veru bieda, bieda. Po jej pouziti som odsala vysavacovou odsavackou este kopec hlienov. Tak ju vraciam spat.

egyptanka
29. sep 2009

Baby pozrite na tuto chatu na buduci rok na stretko ...
http://www.delia.sk/chata-sebechleby-krupina

egyptanka
29. sep 2009

lubi, no dobre ze pises, ja som si ju chcela objednat, ze ked niekam pojdeme a nahodou ju chytia sople ... a ked bude v smrkani po mne tak hruza. Ja som este na zakladke nevedela poriadne smrkat. 😒

lubi22
29. sep 2009

Egy vyzera to pekne, len tam nevidim ziadne detske ihrisko. Mne sa pacilo aj to, co davala tip Potulka. My sme boli minuly rok na stretku babeniek v Terchovej:

http://www.penzionsustiak.sk/

A este sa nam pozdavala Besenova:

http://www.penzionzamlynom.frage.sk/foto.php

To bude uz super, ked budu drobci bezkat 😵

lubi22
29. sep 2009

Skusala ju aj Miska s Ellou a tiez nebola spokojna. Ja som to tiez chcela na cestovanie a noci, ale tolko odsajes asi aj tou ustnou.

egyptanka
29. sep 2009

lubi, obe su kraaaaasne 🙂
juuuj uz sa tesim kedy sa takto stretneme 😀

babulka123
29. sep 2009

ahojte, babulky..
potrebujem poradit.. je to pre sestru { ja viem ze tu smiruje ale nepise... cau sestra.. }

je mi velmi tazko ked pocujem aka je smutna a hlavne aka je neskutocne unavena.. {ja to zatial nepoznam a preto by som jej velmi rada nejako pomohla}

maly je plne kojeny, zacala teraz tiez s prikrmami.. ale problem je v tom ze cez den jej prcek spi tak max 2x po 30-40min, a v noci je hore snad kazde 2 hodky... apyta si prsko, odmieta aj cumel aj flasku.. viete poradit nieco co by jej mohlo pomoct? je naozaj veeelmi veeeeelmi unavena a neivem ako jej mam pomoct..
bolo mi odporucene aby pila caj na dobru noc, vraj to prejde do mlieka a mohlo by to pomoct.. neviem .. nemate este nejake rady.. dakujem za akukolvek radu..

tie co poznaju moju sestru.. cauuuteeee

egyptanka
29. sep 2009

zajtra je v Horarni aj workshop ... - 30.9., streda, 15:00 hod., Mamacentrum – Dojčenie + Ekológia stravovania

lubi22
29. sep 2009

Babulka u nas na nocne vstavanie pomaha, ked spi s malym v izbe manzel. Ja spim vo vedlajsej izbe. Odvtedy maly prespal viackrat aj celu noc bez jedineho prebudenia, alebo max jedno kojenie. Dovtedy som kojila aj kazde 2-3 hodinky.

potulka
29. sep 2009

asandys, aj nasho mateja pokladaju za dievcatko, bo ma cerveny kocik a malokedy je v modrom. 😉

potulka
29. sep 2009

egy, to je pekne, ze je workshop, ale o kolkej a kde sa stretavame? o druhej v horarni?

labutka
29. sep 2009

babulka, dnes som bola v poradni /necelych 8 kg a 72 cm/ a presne toto sme reisili. dokina hovorila, ze to kojene deti robia. ze proste im chyba mamina, ked sa v noci zobudia, ze je tma, tak si vypytaju kozu a trosku pososaju a zase zaspia. ja chcem skusit dnes mat adama u nas v posteli, ci to nebude lepsie. a cez den adam sam prespi tiez len cca pol hodinu, ale ked si lahnem s nim, dame skoro 2 hodiny. je to lepsie, vyspim sa aj ja aj on dlhsie spi. 🙂
caj na dobru noc ja pijem kazdy vecer, neviem ci to nejako ovplyvni aj jeho... ja ho pijem uz skoro 5 rokov, striedam rozne znacky.
lubi, predtym nez filip prespal celu noc, si bola v izbe aj ty? a bez teba vydrzi spat dlhsie??

baby a uz mesiac sa chcem opytat. nemate niekdo z Unionky pozicany monitor dychu? mali nam po pol roku volat, ze si ho pridu zobrat naspat, ale zatial sa nikdo neozval..... 😕

zajtra sa vidime v horskom parku, uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, neviem jak nam to vyjde casovo, podla toho jak sa zobudime.

labutka
29. sep 2009

potul, ze ta tu akurat vidim, zajtra ti donesem Swaddlebees ukazat, tu jednovelkostnu. dnes ako som skladala plienky zo snury, mi to doslo, ze asi ta nezaujimala kapsa, ale nieco ine.... no, to nie ja, to moja laktacna demencia ...

potulka
29. sep 2009

labutka, dakujem. to je v pohode. na poslednej stretavke som este sama velmi nevedela, do coho sa pustim. 🙂 prines. akurat neviem, ci dojdem, bo soplim.... 😠

nsoci
29. sep 2009

Ahojte

zas jeden perny den.... som piekla strudle z tych orechov, potom plavanie, medzitym dosla kupna zmluva, za hodku som nas prezliekla, spripomienkovala kupnu zmluvu, pobalila sa a hor sa do banky s MHD a do toho sa krpec dvakrat posr... v banke uz takmer nikoho a jasne jeden papier mal zlky datum tak volali riaditelke az domov, sa musela vratit a podpisat dalsiu... a vecer oslava otcovych narodenin.... uff

Vladka banany by som nedavala kazdy den - su moc sladke + zapekaju... niekde som citala, ze moc casto neni dobre, ale aj nas lubi, tak davam tak ob den.... Fakt treba ovocie nechat odstat? Nam by sa asi pokazilo...alebo by sa pojedlo

Matusko vsetko naj k ozubeniu sa!

U nas sa kako necervickatie po banane.... ozi a banan je ok mrazit? Ja mam narobene vyzivky s nim v mrazaku a vyzeraju fajne aj smakuju....

Drozdik Matko spinka v tricku a vlniakoch a obcas v overale - pyzamku. Pod dekou ale vacsinou sa odkope.
Vsetko naj Miskom a Miskam!

Matko asi necital o tom, ze uz dva mesiace ma hovorit slabiky... on si melie a melie, ale mama baba dada - nic take.... skor alkouretgzuuu

Asandys fuuuuha...to bol teda den. Ja som tak vcera presnorila cele sidlisko, lebo som hladala kluce, ze ich maly vyhodil z kocika...a jasan boli vo vrecku. A dnes som sa vybalila z kufra auta, kabelka, papiere z banky, potom zastalo za nami auto, ze chce prejst, tak muz ze ide a vyrazil, ja bezim za nim, zmluvy lietali kade tade, penazenka na zemi, auto z a mnou am skoro nabralo.... materska demencia holt.

Zajtra sa vidime.... babulka nechces dojst aj so Zuzkou?

labutka
29. sep 2009

baby, este si pripravim pre vas anketu, nevieme sa doma dohodnut. adam sa narodil 28.februara. kedy mal pol roka? 28.augusta alebo 31. augusta?
potul, tak dnes dam v klude v noci adamovi little beetle, povodne som ti ju tiez chcela stiahnut a doniest neocuratu.
jasne babulka dojdite, aj zo segrou. inak ja dovlecem druhu kamosku /vesina hanka je chora, tak nedojdu/, ivcu, s junovym tomaskom.

vlalu6it
29. sep 2009

baby..teda o cvikli som vobec nevadela,,to vyskusame,,,, 😉

drozdik 78--a odkial z oravienky si???lebo aj ja som od tych koncin,-namestovo 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre