Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
14. okt 2009

My sme neboli vonku uz tri dni, tu furt prsi, snezi, alebo fuci, ze by nas uchytilo aj s kocom 😅 Snad zajtra bude rozumnejsie 🙂

Egy tak to Natalka je fakt malinka. Mne sa az taka nezdala na stretku 😅 Ja len, ked si zoberiem, ze Filipko ma nozku 10,5 cm 😀

Este k tej amniocenteze - co pisala Pasojka. Prave ten den som rozmyslala, ze keby sa nam nahodou pritrafilo tretie - co teda zatial neplanujeme - tak ze by som sla isto na amniocentezu, ze by som ani nesla na tie hlupe AFP testy, co ma pri oboch tehu tak vystresovali. Bala som sa jej, ale bolo to uplne v pohode, ako hocake ine vysetrenie a hlavne ked mi povedali, ze Filipko je uplne v poriadku, tak som bola spokojna az do konca tehu. Ale potom co si napisala, to je hrozne, ze aj genetika moze klamat. Takze dobre, ze Ty si na amnio nebola. Mas krasneho chlapceka. Inak prave dnes mi kamoska hovorila, ze bola na tych AFP testoch a ze sestricke spominala, aj mna aj dalsie zname, co boli tehu priblizne v tom istom case a vysli nam zle AFP testy a ze sestricka jej povedala, ze v urcitom case mali v laboratoriu zle testovacie sady, tak ze to takmer kazdemu vyslo zle 😠 No super, nie? Tolko stresov, obav, amniocenteza no a nakoniec aj tych 9 tis., co sme zaplatili plus cesta do BA, varovka pre Samka a nicia zodpovednost. 😠

denkolc
14. okt 2009

Tak ja z vás vážne nechápem....zbalila som malú a seba, naštartovala auto a v tom, okrem vetra a chladu, začalo pršať...tak si vravím - určite v sade nikto nie je, budem tam chodiť jak taká trapka, sa na to vy.erem...No a vy ste dodržali slovo, len ja jak taká trapka som nedošla???? 😠 😅

A teraz sa vám musím s niečím priznať...viem, že to nemáte radi, ale bola som v nákupnom centre Avion a strávila som tam celé poobedie....takže vyzerá to tak, že som proste komerčáčka a že budem takéto hnusné dni tráviť s Táničkou v detských kútikoch, popíjať kávičku a obiehať obchody....bolo to veľmi fajn, lebo som vôbec nevnímala, čo je vonku a malá bola s inými detičkami a tešila sa ostošesť....proste svet vo svete....no.... 😅

Dúfam, že neochorejú drobci a tí, čo boli chorí, sú na najlepšej ceste ku zdraviu...

Vlaďuška, prosím Ťa, už som Ti písala, aby si nemala stres, že ma to len tak napadlo......ale viem, že už ste na tom dome boli, malú si nechala rodinke a všetko bolo oukej...takže len sa Ty netráp s mojími kecami...prosto som sa len zamyslela, či by som ja vydržala bez svojej týždeň....a vyšlo mi, že zatiaľ nie...ale opakujem - už sa neviem dočkať, kedy to tak bude! 😉

elenam
14. okt 2009

Ahojte baby. Rýchlo si dajte Modré z neba. Ide tam pôrod.

elenam
14. okt 2009

Ja ešte chceeeeeeeem bábo.

mgk111
14. okt 2009

matja - skusim to mi nenapadlo pozriet na nete kupu UM.. dikes

kucina - nas beba zapekala tak som vymenila za nutrilon... zarabaju na tych detoch o dusu... ☹ kucina a aky velky overal potrebujes? ja mam doma jeden ktory je nam maly, pomeraj, by som ti poslala - pozicala... viem ake to je ked proste nemas ☹

mne nevadi dazd alebo sneh, ale kubkovi prsiplast na kociku tak sme sli dnes dat opravit auto autom a potom na kafco a potom domov a jku nam dosli znamy... dostali sme krasnu zateplenu supravicku 🙂 kubko dnes zaspal vzdy preveseny cezo mna - alebo na hrudi - to nerobieval ani ako malinky 🙂 som zvedava ci pridu kriky ako vcera ☹ ale zubok uz poriadne skriabe hoci ho volnym okom este nevidno, citim, ze vysiel viac...

potulka - aj ja som asi padavka, ale skor sa bojim, ze by sme ochoreli... ja som sa kedysi "bala" byt s kubkom cely den doma, co bol taky mrzuty, ale odkedy sedka, tak sa vselijako zahrame, ponosime, je to uz ine a celkom sa to da ked uz viem, aky rezim zhruba ma... poobede sme mali krik kvoli zubkom ☹ uvidime co bude v noci...

manzelik kuka futbal a ja pijem vinecko a novoobjavene ocka - kolecko rozka, platkovy syr, klobaska, koleckorozka - zlepit a dat do sendvicovaca - mnamky 🙂

lubi - to bola tiez silna kava take vysledky... a kde je zodpovednost?!!!

denkolc
14. okt 2009

Elenka, nejako rýchlo to vytlačila....do kelu, nezabudnem na to, aké to bolo super, keď už som rodila...ale to predtým, neprosím si....ak, tak za ešte veľa rokov....aspoň 5.....Aj keď mi naposledy veštkyňa povedala, že budem teraz tehotná....ak nechcem byť, mám vraj začať brať antikoncepciu či čo....a má pravdu, už sme začali s manželom poľavovať v tom....ufff....ešte nie som vôbec pripravená!!!! 😨

fialka
14. okt 2009

vyzeralo to lahko, ale ´to bom len televizny trik

elenam
14. okt 2009

A jeden z dnešných príspevkov bude z Čemerného vo Vranove nad Topľou. Tam som bývala, kým som sa nevidala. Tak si to pozrite. Bude to v rodine, ktorá minulý rok prišla pri ceste na dovolenku do Chorvátska o dcéru. Možno si to pamätáte z tel. novín.
Aj mňa sa manžel pýtal, či je to také ľahké. Ja som mu povedala, že bud rodila 3x, alebo to riadne zostrihala. Taký krátky pôrod by som prijala aj ja.

lubi22
14. okt 2009

Denka takze podla vestice bude mat za chvilocku Tanicka braceka alebo sestricku? 😉

Maci tak take speci ocka ma este nenapadli, moze byt dobre chrumkave 🙂 Ja tu mam akurat nesladenu Caro kavu a rozmyslam, ci zhresim a dam si kesu oriesky.

No ja porod nemusim. Ani v telke ani nikdyyyy 😀 Ten moj prvy mi stacil aj na 10 deti 😀 A ziadny iny uz nemusim vidiet 😅

mgk111
14. okt 2009

ja som mala cisarsky - ale toto moze byt realita?!!! podla mna to tak kratko trvat teda nemoze... a bez zvukov, bez nicoho...

potulka
14. okt 2009

lubi, pokial viem, tak tripple testy su u nas povinne. a ak vyjdu zle, test sa tusim opakuje. pri amniocenteze je podla mna dolezite polozit si otazku, co by s mamickou urobil zly vysledok. ak by aj tak nesla na interrupciu, myslim, ze je zbytocne ist na amnio. to je samozrejme len moj nazor. som rada, ze som to nemusela riesit a snad ani nebudem musiet. 🤐 brrr. napriek tomu vsetkemu si vsak myslim, ze neomylne nie je nic a ze aj lekari maju pravo robit chyby. ved su to tiez len ludia... viem, v zdravotnictve to krici viac, ako ked povedzme pokladnicka nablokuje namiesto mliecnej cokolady orieskovu. ale aj tak, niekedy sa mi zda, ze " bezni" ludia na lekarov uz tak nejako zo zvyku nadavaju. iste, najdu sa aj kreteni, ale to vsade.
to nie je namierene proti ziadnemu vasmu prispevku, tento nazor mam uz davno.

mgk111
14. okt 2009

lubi - aj je 🙂 vyskusaj 🙂 caro som uz vypila ale ja zial aj sladim ... vsetko co pijem tak cukrim a neviem sa toho zbavit ☹ aspon kubkovi sa snazim davat iba prirodne veci...

denka - fihaaaaa tak bacha nech z nepripravenej nebude hned tehulka 🙂

elenam
14. okt 2009

Aj ja som mala cisársky. A tiež si myslím, že v takej tichosti to proste nejde. Asi vypli zvuk.

lubi22
14. okt 2009

Kuci ved vrat tej osobe na MMB veci, ak nie si spokojna. Ak neuviedla informacie pravdivo. A ak nebude chciet zobrat, napis jej zle hodnotenie, pripadne tam je aj nejaka cierna listina ci co.

Modre z neba nepozeravam, ide mi tu daky triler. Ja som po celom dni s detmi naladena vecer tak najlepsie na krimisky a vrazdy 😀 Skoda, ze uz nechodi CSI tak casto.

mgk111
14. okt 2009

elenam - preco si mala cisarak?

egyptanka
14. okt 2009

Denka, ze Avion ... dobreee. Ja by som tiez niekedy brala taky den, ale mala ked neni vyspana tak by tam len bola mrzuta. Ja mam strach, aby tam mala nieco nechytila. A si bola takto sama?

drozdik78
14. okt 2009

lubi kesu oriesky mozes 🙂 tie by sa mai " povinne " kazdy den 😀 a ja kavu bez cukru nevypijem 😀
...co sa tyka porodu pre mna bol 2 horsi ako prvy 😒

inak my mame 10 cm snehu 😉 mala kukala a bola podarena ze co to je 🙂) ak bude padat do rana ako teraz vecer zajtra mozem vbrat sanky 😀

....a mamin kolke idete v sobotu do polusu na preteky 😵 ?

egyptanka
14. okt 2009

aj moj pozera futbal ...

lenk30
14. okt 2009

Hallooooooo!
matja, tie pocity sú úžastné.......ja som si to tiež dnes vychutnávala. /kde si videla v MT ti capačky kožušinkové/

pasoa, pozdravujeme Matúška. teda ti poviem, že po tom, čo ti doktorka povedala, že by to vyšlo ako dievčatko........a ver tomu. ešte že si nešla na amnio!!!

Filipko sa nám riadne rozlozil, už chytil takú rýchlosť, že doma totál pohroma.........stojí pri stole, zhadzuje, pod stolom čo som mala časáky, košík s nožničkami a pod. - to už zrušené. sklo zo skrinky vybraté, lebo stále otváral a zatváral a treiskal ním...............tak teda fakt ani na sekundu spustiť z oka 😀 😀

Ja som na oscilo......, kvapkách a ešte nejaké homeo. Von bolo včera hnusne, ale som sa rozhodla, že každý deň aspoň 30min. na imunitu. Dieťa som zvládla, ale seba nie. Najprv som sa obliekla ja, potom som babušila Filipka a von vyšla spotená, takže mám sopel pod nosom a je mi úžastne. ak máte nejaký tip hoďte. Pijem aj to teplé mlieko s medom.béééééééééééé - ale je mi len horšie a horšie. LEN DÚFAM, ŽE TO NECHYTI FILIPČEK ☹

A to najlepšie na koniec: Dnes o 14: 38 tato našiel prvý zúúúúúúbok. Samému sa to nezdá, stále po ňom šúcha jazýčkom 🙂

Baby chcela by som na zimu už kúpiť takú nejakú dobrú autosedačku od 9kg...........nemáte tip????

lubi22
14. okt 2009

Potulka - tie AFP testy sa nemaju opakovat - povedali mi na genetike. Ze ako by som vedela, ktore vysledky su spravne. Lebo mne zle vysledky vysli uz pri Samkovi, ale testy opakovali a druhe vysledky boli OK. Tak som to zobrala matematicky, druhy vysledok opravil prvy a vsetko je ok a zila som spokojne v sladkej nevedomosti. Pri Filipkovi po zlych vysledkoch som tiez navrhla opakovanie, ibaze som sa rozpravala s genetikom a ten mi to vysvetlil uplne inak. Ze tieto testy sa neopakuju, staci, ze raz vyjdu zle. Neviem, nevyznam sa. A co sa tyka amniocentezy - suhlasim s Tebou, ze ak je niekto taky silny a dokaze prijat akekolvek dietatko, je zbytocna. Ja taka nie som. Navyse aj ked som bola presvedcena, ze Filipko je ok a amnio netreba, kazdy den by som sa trapila, ze co ak. Takto som vedela na com som.

Nepozerala som to, ale niektore zeny nekricia vobec 😅 Pri mne sa ich pri prvom 28 hodinovom porode vystriedalo dost, takze mozem potvrdit 😀

egyptanka
14. okt 2009

... a ja ako spravna manzelka som mu naliala pivo 🙂

lubi22
14. okt 2009

Lenka Filipcekovi blahozelam k prvemu zubku 😵 A tebe zelam skore uzdravenie. Inak je to hnusne, ale daj si do toho tepleho mlieka s medom pretlaceny cesnak a vypi to, fakt pomaha na hrdlo a prechladnutie. Co sa tyka autosedaciek, neviem, ake mas kriteria. Objektivne dane - podla vysledkov testov za rok 2009 najlepsie skoncili na autosedacky Romer King (1.) a Maxi Cosi Tobi (2.).

Drozdik to naozaj? Kesu sa mozu? Take natural mam, nepribera sa z nich? Lebo ja by som ich dokazala na striedacku s tekvicovymi jadierkami chrumat kazdy vecer. 😅

egyptanka
14. okt 2009

lenk, hmmm tatino teda bude mat nove saty 😀

denkolc
14. okt 2009

Lubi a Maci, keď som bola u tej veštkyni predtým, videla som v kartách svadbu aj kolísku s dieťatkom....do roka bolo oboje....no a teraz zas vyšla kolíska aj mne, aj manželovi..ale na druhej strane videla, že mám štúdium a veľké plány, takže povedala na rovinu, buď anti, abo bude bejbe a dovi-dopo moje ciele....Takže ja ešte počkám, ak dovolíš... 😉 🙂 Keď čítam, ako beháš z izby do izby, tak žiadna motivácia.. 🙂 😀 😉

Potulka - téma o doktoroch je ťažká filozofia...to neni len tak.... 😉 😉 😉

Kucinka, tiež by som radila vrátenie tovaru...ale ako poznám seba, tiež by som sa na to vyp.dla....jedine by som riešila asi to hodnotenie dotyčnej....

Egy, samé dve sme išli....však my stále chodíme na nákupy a tak...kade-tade...čo sa týka chorôb, Tánička už teraz zbiera imunitu medzi tými deťmi, lebo nástupom do škôlky to bude len a len horšie....teda, ak tú imunitu nenazbiera teraz....takže ja ju nejdem izolovať, to pre mňa význam nemá...proste to beriem tak, že čo sa má stať, to sa stane - a hlavne - nedovolím jej so žiadnym nakapatým chlapčekom sa bozkávať!!!! 😀 😀

Drozdik, ja by som sa šla pozrieť....a povzbudiť naše marcové detičky, Karinku, Adelku a kto ešte ide loziť???

asandys
14. okt 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeee.

Tk som konecne pokojnejsia po Adamkovom pondelkovom pade. Dnes sme boli u neurologicky, a ta ho sontrolovala, urobila aj usg hĺavicky. Trosku ma orypanu tvaricku aj s monoklom pod ockom, ael to do tyzdna zmizne. Uz ho nemusim pozorovat 😵 😵 😵

Od zajtra mam davat Adamkovi magne B6 do mliecka tak 3 ml vecer. Ale sranda je, ze ja neviem akosi otvorit(odrezat) tu sklenenu ampulku. Musim dajako podumat. Mao by mu to znizit nervovu drazdivost na noc, aby prestal sa v noci tak casto budit a hend stavat na nohy a buchat hlavku o postielku. Takym tempom si vybije jediny zubok co ma☹(( Dnes bola ina Dr, nie ta ako minule(co mi vravela , ze som hlucna matka...), ale zaver mame skoro ten isty- hyperaktivne dieta s motorikou na 11 mesiacou a psychika odpovedajuca kalendarnemu mesiacu. Tak ho mam nechat, nech sa stavia, hlavne pevne topanocky, davat velky pozor. Povedala, ze si mysli, ze na dalsej kontorle o 2 mesiace uz bude veselo chodit. Tak aby som sa na to pripravila, co sa tyka topanok na zimu😀 😀 😀

Idem vas kus pocitat, popri zehleniu a robeniu hruskovej vyzivy. Inac dnes som mu dala 1x to kralicie masko od hipp a zbastil celych 190g a za tym zapil 100 ml caju 😉 a hodinu pred tym vypil 230 ml mlieka. Asi ho ta kontrola u Dr poriadne vycerpala, ved ho tam polhodinu natahovala 😀

egyptanka
14. okt 2009

a mozeme med??
ja si davam do salatu obycajne vlasske orechy ...

egyptanka
14. okt 2009

Denka, tak stretko v sobotu v Poluse? 🙂

egyptanka
14. okt 2009

Ocuvajte Blavacky ... som dnes zistila, ze okrem nsoci nemam na nikoho tel. cislo.

elenam
14. okt 2009

Mgk - ja som mala preto cisarák, lebo som nebola otvorená, iba na 2 prsty, kontrakcie som už mala pôrodné a mala sa tlačila von. Mala už aj opuch na hlavičke, tak v poslednej chvíli primár rozhodol. A pocisaráku malú oživovali,lebo nedýchala. Tak pôrod 2v1 a Ďakujem Bohu, že ju mám a zdravú
Teraz ide príbeh z môjho mesta.

munu
14. okt 2009

5 c4rs;g.,,,,,,,,,,,ht rhl;,rfcvgggrvex n0#]o
iiiikmmm
mj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre