Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
3. nov 2009

matja 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

ale ja som si to vôôôôbec nevšimla..., že ona nie je tallea... jeeej, ja som to zle čítala odjakživa 😀
no... čo už... taELLA však nevadí, ak ťa budem naďalej volať trochu skomolene??? 🙄 😵

matja, no už pasie koníčky, na laktíkoch celkom pekne, keď mu držím riťku, tak sa celkom pekne vytiahne (ale len na laktíkoch) a keď mu pridŕžam lakťom zadoček a ťahám mu pliecka nahor, tak sa zdvihne aj na celé ručičky, z úvodu to skoro vôbec nešlo a "péroval" na nich, ale teraz sa už udrží sám a kuká na svet celý vyhúkaný, čo to za nové obzory 😀
ešte sa sám nevytiahne, ale aj tak pokračuje míľovými krokmi. Nedávno začal už aj "loziť" ale iba kolienkami. Pekne nasunie nožičku dopredu, zaprie sa na kolienko, ale keďže je hlavička na zemi, tak to moc nejde a šúcha nosom o podložku 😀
je to veľmi miléééé
no a naťahuje sa za hračkami aj krížom cez telo, čo je podľa neurologičky, RHB sestry aj psychologičky tiež istá fáza psychomot. vývoja.
zatiaľ ešte neprekladá z rúčky do rúčky.

no a vo vani čo začal robiť!!! už ho kúpe len manžel, ja už mám zruinovaný chrbát a matúško kope nohami, rukami, celý sa vlní... voda špliecha všade naokolo... veľmi dlho bol vo vani taký kŕčik, postupne sa to uvoľňovalo no a posledné dni sa nestíhame čudovať 🙂 zachvíľu odpláva 😀

asandys
3. nov 2009

pasoa super spravicky, ako rychlo matusko napreduje, perfektne 😵 😵 😵

No a cez viked pride manzel na noc domov, tak musim sa dajako skraslit, nech to stoji za to, po dlhom case, skoda , ze otec ma volno a bude doma, asi mu musim vymysliet program a dakde ho poslat🙂)))

iron
3. nov 2009

fuha ste sa rozpisali, ze ja nestihacka citat...

no egy, pockaj na zuby..ked ta hryzne potvora mala a potom sa zacne strasne smiat lebo teba to boli...ale da sa to naucit...

a ja uz ani neviem co som chcela

iron
3. nov 2009

pasoa...super...strasne sa s tebou tesim.

matja
3. nov 2009

mňa malý ešte neuhryzol a už má 4 zuby. Ale raz sa na to pripravoval, držal bradavku, pozrel na mňa, pousmial sa a zúžil ústa tak, že som trochu zúbky cítila. Našťastie som to zaregistrovala skôr, ako by ma uhryzol. Raz sa stalo, keď ešte nemal zúbky, že sa hral a cvakol ďasienkami. 🙂

taella
3. nov 2009

pasoa , ja som si ani nevšimla , že mi komolíš nick 😉

Oliver si nenaťahuje pipíka , on si dvíha nožky ku brušku a tlačí ich ku sebe .

denkolc
3. nov 2009

Taella, skapem z Olivera...hehehe......si neviem ani predstaviť takéto cviky s fučaním...hahaha.... 😀 😀 😀

Ajka, čítala si, že som písala, že som bola v inom obchode? Nie, že si tu fakt budete myslieť, že tu trepem...síce dakedy aj hej..... 😉
A že ĎAKUJEM za to hryzátko!!!

Ak sa bábo zle prisaje alebo zahryzne, treba mu vopchať prst do ústočiek....aspoň u nás to funguje...

ajka82
3. nov 2009

denka citala...si mala povedat, ze inde a nie tu...ja som nevedela, ze aj v biely funguje obchod... keby povies mozno by som dnes poobede aj dobehla...takto krpata spala poobede 3,5 hod 😅
karinka ked sa zle prisaje, tak sa sama napravi 😵

ajka82
3. nov 2009

teda vedela som, ze tam v biely boli nejake velke plany a neviem co z toho sa zrealizovalo...

iron
3. nov 2009

no tak to do toho bielu musime skocit nejake stuky pozriet...
my sme minule boli u veterinara a tam ma akvarka s takymi dvomi velkymi korytnackami....ale Ninka nezajem....ani rybicky ju neberu, to je pre nu nuda, to len plave sem a tam. Asi skor tie svetielka.

Sa normalne tesim na vianoce ako pojdeme do mesta ked bude vyzdoba...a jej budu tak okale ziarit. Ved dnes uz snezilo...brutalita...hura hura hura..

iron
3. nov 2009

jaj uz viem co som chcela...

matja..nie je problem dojcit pocas druheho tehu a nie je ani pravidlo ze babu prestane chutit...problem je skor otehotniet pocas dojcenia... 😉

iron
3. nov 2009

no idem hrat scrable s drahym a maminou...vcera som ich vytrieskala..idem na to...aspon trosku prevetrat slovnu zasobu

denkolc
3. nov 2009

Ajka, na Krížnej v obchode neni ani internet...takže aj keby som tam bola (čo občas tam skočím), tak by som vám to ani nemohla dať vedieť....a čo myslíš tými veľkými plánmi? Ja neviem...obchod tam funguje už odkedy je malá na svete, ale až teraz sa dostávam aj ja k nejakému tomu vedeniu... 😅

A vidíš, aspoň ste si oddýchli obe....to ja už padám na hubu...celý deň makať a teraz zas len do počítača čumím...hroooza...A fakt by si dobehla? No, tak to som zvedavá....bolo by super...🙂

Inak, budúcu stredu by sme sa na Martina mohli viaceré stretnúť....návrh je Avion, ale ak máte lepší nápad, sem s ním...

iron
3. nov 2009

Avion beriem, tam viem parknut a nie je tam tak plno......ale sa neda prechadzat...

denkolc
3. nov 2009

Iron, ste boli v Jarovciach, čoooo.....a bol tam aj ten fešák mladý veterinár? 😉 Tie korytnačky s tými ufónskymi nosmi sú náhodou superné...

Tak teda ak by ten Avion vyhovoval...ja viem, nie je to nič moc...ale hore je taký malý bazén s guličkami, tak tam môžeme naše deti pohádzať a mať pod dozorom...a tuším je tam aj DMka..aspoň dačo...

alline
3. nov 2009

Ahojte, neviete mi poradit odkedy mozem davat jogurt? Teda skor skusit dat jogurt a aky je naj. A odkedy zacnete davat drobcov na nocnik? Aaa este jedna otazocka kolko krat davate stravu, nie mliecko. 😀

lubi22
3. nov 2009

Ahojte 🙂

Kuci Lukasko je krasne meno 🙂 My mame dokonca tri pary - znamych, co maju po dvoch chlapcekoch, nie dvojicky a vzdy je starsi Tomasko a mladsi Lukasko 😵

Pasoa Matusik ked zadrzi dych isto na 6 kg dociahne, takze to ber za hotovu vec 😉 Krasne napreduje 🙂

Taella som sa zasmiala nad Oliverkom 😀 Nas take nerobi, pipika si vsima iba pri kupani, ked mu splyva 😀

My sme boli dnes u lekarky s oboma drobcekmi, tak Samko ma virozu a teploty, Filipko zase sopliky zo zubkov. Ale verim, ze to prejde 😉

Denka Tanicke vsetko naj k vymesaciu 😵

lubi22
3. nov 2009

Docitala som konecne od vcera 😅

Matja, Ajka, Maci, Mona dakujeme za podporu. Aj ja zelam nech sa vsetkym detickam choroby vyhybaju.

Alline ja som zacala davt jogurt tak dva dni dozadu. Moze sa od 8. mesiaca - ten speci z upraveneho mlieka pre babenka od Nestle. Filipkovi velmi chuti. Nocnik? 😀 To u nas skoro nehrozi, este nan nechodi ani starsi syncek, jednoducho nechce a hotovo. Ja ho nutit nebudem. Co sa tyka stravy, my sa kojime tak medzi 5-6, potom o 8, 9.30 jogurt, 13 obed masko zeleninka, 16 kasicka, 18 ovocie, 19.15 kojenie.

pasoa
3. nov 2009

spývajúci pipík 😀 😀 😀

pipík plavec 😉

pasoa
3. nov 2009

splývajúci.. a už som to pokazila ☹ a je po srande 😅

pasoa
3. nov 2009

ženy, tlmočníčky a automechanici, čo je to Wuchtgewicht dokeluuuu????
Iron, hybaj sem od toho scrabble a pome trochen rozmýšľať zas po nemecky vedno...

egyptanka
3. nov 2009

Denka, Lubi deturencom vsetko naj ku gulatej osmicke 🙂
alline, ja davam 2x denne jedlo a tak 3x sa dojcime ... ak neratam obcasne cucnutie po jedle, alebo poobednajsie uspatie na cicku po obede.

pasoa
3. nov 2009

naozaj, tánička, filipko, všetko všetučko naj.
juj, my v piatok budeme mať, no to je neuveriteľnééé...

keď sa macko narodil a ja som si sem-tam pomyslela, že keď bude mať 8 mes, to bude november, jeseň, pomaly už sneh, bude sedieť a voziť sa v športovej verzii už... no... s tou jeseňou mi to vyšlo (div sa svete, že? 😀), to ostatné príde postupne 😉

pasoa
3. nov 2009

a na moje vyvažovacie závažie ste sa vyprdli, čo? ste radšej zaliezli do pelechov, ako tu pasoe pomáhať s prekladom, že? 😖 tak som napísala vyvažovacie závažie, aj keď je to podľa mňa nezmesel na N-tú... 😎

egyptanka
3. nov 2009

pasoa a nemoze to byt myslene ako libela??

potulka
3. nov 2009

pasoa, moj automobilne zaangazovany muz s tvojim prekladom suhlasi. 😉 jedna sa o take zavazie, ktoreho ulohou je, aby kolesom netriaslo?

blahozelame oslavencom. vidite, ked sa takto pochvalite, aj vam zagratulujeme. 😀

lubi, kedy zacnes s odstavovanim? ked sa filipko ozubi? 😉

egyptanka
3. nov 2009

hmmm tak libela asi nie
mala uz bola asi trikrat hore od siedmej ... ja uz fakt neviem co je s nou. Nikdy sa pred polnocou nebudila.

pasoa
3. nov 2009

egy, netuším, čo je libela.

potulka, tak teraz tu sedím nafúknutá ako žaba, namyslená a pysšná sama na seba, no neviem, čo so sebou od samej radosti 😀

a viete, že dnes je presne 50 dní do vianoc? Teda od dnes do 23.12., lebo 24. už SÚ vianoce, alebo teda od zajtra 50 dní.. no... určite ma chápete a vlasthe je to úplne fuk, to ja len tak, že si v excei vedeiem takú tabuľku, kde si značím, koľko som už preložila a koľko mi ešte ostáva strán a koľkého je dnes a keľo dní je to do vianoc (dovtedy to chcem mať totiž hotové) a taaak...
excel je proste úžasný.

No, dnes som dala 9 strán (ale zato včera ani jednu 😠 )
tak to tu na dnes balím.
ešte umyť a odsávať, no.. do polnoci som dúfam v posteli.

brú brú

egyptanka
3. nov 2009

pasoa, vodovaha.

ajka82
3. nov 2009

lubi a ako vyzeraju sopliky zo zubkov? 😕

denka mne sa zdy ze si vravela aj nieco o vetrinarovi a nevim este co tam malo byt...ci sa mi to len snivalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre