Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kajuska111
6. nov 2009

ninul, v teme recepty - marcovky varia a pecu hodila kucinka vela receptov pre deticky, tak kuk... 😉

potulka
6. nov 2009

matja, polievka = ze tam bolo viac vody? inak by to bol normalny prikrm?
matejko vcera krasne jedol a dnes uz zasa povacsine babral... 🙄 zjedol ledva polovicu maleho poharika. vcera tu bol dedo, mozno preto sa predvadzal. alebo zeby zohralo ulohu, ze vcera to bola alnatura a dnes rozmrazena domaca cukina? aaach jo! a ze rambo...

taella
6. nov 2009

my máme od včera šošovicu s mäskom 😉 ( recept z Mama a ja )

neviete niečo poradiť ma popraskané pery pre detičky ? Oliver ma odvčera puknutú peru a sem tam mu to krváca . Najprv som myslela , že či to nie sú zúbky , ale po nich ani chýru ani slychu 😖 A začal opäť soplíkovať , tak noc bola hrozná , každú chvíľu sa budil s plačom , čo nemohol dýchať ☹

kucina1
6. nov 2009

ja len ze maly papa cely citron a prezradila son svokricke ze cakam mimco c. 2 no reakcia ako pri tomaskovi (sok a ze co budeme robit)

iron
6. nov 2009

kuci..nechcela si im to povedat na vianoce ako darcek?....
no neviem, ja tie pery natieram batole kremom.

kucina1
6. nov 2009

hej chcela ale uslo mi to 🙂 aspon to taky sok nebude, u nas to nepatri medzi tie uzasne spravy v zivote,
inak teploty uz nemame ale placka a dost ho to boli
mne je uplne fajn

iron
6. nov 2009

ale ved to je uzasna sprava...to ja keby som u nas povedala, tak sa asi zblaznia od stastia.... 😀

kucina1
6. nov 2009

iron u nas sa nikto z toho nikdy netesil okrem mna najma, ale to asi casom pride zase ako pri tomaskovi ked to odoznie

matja
6. nov 2009

ninul, ja nič nemixujem.

potulka, nastrúhanú koreňovú zeleninu som dala variť spolu s králičím mäskom a potom som do toho dovarila cestovinu. Takže to malo takú konzistenciu ako normálna mäsovo-zeleninová polievka 🙂

taella, Paťko mával suché pery po pôrode, natierala som mu to takým univerzálnym krémom z Oriflame, je v takej maličkej ružovej krabičke.

matja
6. nov 2009

ninul, vlastne ja nepoužívam na varenie pre malého žiadne recepty. Ja nakombinujem mäso/zeleninu/ryžu/pohánku/cestovinu/žĺtok podľa toho, čo práve doma mám alebo čo sa mi hodí, dám do parného hrnca, nakrájam, pridám olej a hotovo. Takže žiadne špeci recepty...

egyptanka
6. nov 2009

tak dnes spapala Natalka na obed 225g a pytala by aj viac, ale ja uz som nemala spravene ☹
No ja som z nej v soku.
Prave som u nasich a sedim za pocitacom, kde sedaval tatino a vsetko mi ho tu pripomina. ☹

egyptanka
6. nov 2009

taeilla, viem ze Sebamed ma take tycinky na pery tak skus. Predava sa v DM a v lekarni.

ajka82
6. nov 2009

davame akurat povinny poobedny slofik 😝
dnesny obed bol zjedeny rychlostou blesku... asi 250g cuketoveho privarku so zemiakmi a masom...a kedze nemam dost mlieka, tak do privarku putovala kysla smotana...kraken sa siel za tym zabit 😀 ...a ja myslela ze to nezje a budem tahat konzervu...

no a vcera po tom rekordnom spanku spraskala 400g broskynovej vyzivy s cerealiami 😅 a vecer kasu z 200ml vody a za tym to nazberane mlieko z celeho dna

egyptanka
6. nov 2009

ajka no ty koky ... iny jedlik 🙂

ajka82
6. nov 2009

vlalu stastnu cestu, aby ste to co najlepsie zvladli 😉
inac dobre jogurty su aj jihoceske...tie zas mozem ja 😵 a az potom zvolensky

ajka82
6. nov 2009

egy ja som nechapala vcera, musela som jej dat tak vela, lebo inak vrieskala, ze je hladna 😖
a toho mojho mlieka su plne prsa len vecer, po celom dni a rano po celej noci(ak nahodou necuca o stvrtej...sem tam byva smadna)

vlalu6it
6. nov 2009

divcence,,dakujem vam velmi pekne ,,,,za mile slova,,,

stevko isiel trosku spat,,mala spala pol hodkutak som vycistila sterilizacku a pripravila merendu na cestu,,nejake sladkosti,cipsy a vody,,,,,
poobede okolo 16idem s manzelom a malou este na jeden pohovor ci ma od marca vezmu na par hodin,ale ruzovo to nevidim,,kazdy chce len plny uvazok,,,hmmmm

strasne tu dnes prsi a som akosi un avena,,uz ma aj nadsenie prechadza,,,,tak by som spala,,ale ked mala nie a nie,,ona je naucena od 17do 20,,,a vtedy musim dobalit posledne malickosti,,osprchovat sa,zmyt si vlasy,,oholit sa,ostrihat na nohach nechty,,aj seba dat skratka do svungu,,,ale nebude to fajn cesta,,ked tak prsi a pocuvala som v radiu,,ze aj v celom rakusku a nemecku,,neviem ako je na sr,,,ale strasne sa in ak bojim toho teplotneho rozdielu,,hlavne koli nasej malickej,,,ci nam hned neochorie,,,,

lubi22
6. nov 2009

Ajka 400 g? Ty brdo, tak to by mal Filipko na tyzden 😅 To musi mat ine brusko, ked to spuci, ved 400 g je vela aj na dospeleho 😀

Vladka stastnu cestu 😉

Kuci tak take reakcie ja nechapem 😠 Ved je to uzasne. V dnesnej dobe tolko ludi nemoze mat deticky, ma problemy s otehotnenim a vam sa podaril taky zazracik, je to uzasne, vsetci z rodiny by sa mali tesit s vami a pomahat ako sa len da, aby si si ako buduca maminka co najviac odpocinula a odbremenili Ta. Nic v zlom, ale co su to za ludia paneboze. 😕 My sme teda daleko od rodicov aj jednych aj druhych, ale ked treba, tak pridu okamzite bud jedni alebo druhi, cele tehu s Filipkom, kedze Samko bol este malinky sa mi tu striedali co najviac sa im dalo, aby som sa tolko nenamahala.

ajka82
6. nov 2009

lubi mala je asi po tatkovi...on tiez take porcie si nabera...no a ja tiez niekedy 😅 (nam je 400g vacsinou malo 😝 )

potulka
6. nov 2009

lubi, filipko este stale nie je velky jedak? tito rambovia su dobre masky... faldy za styroch a s jedlom sa im treba prosit. 😠 my ideme prave olovrantovat, skusim najprv ponuknut ohrdnuty obed. matejko mi z kresielka dava pa-pa. neviem, ci si to nemam vysvetlovat tak, ze ma posiela s jedlom dokelu... 😀

lubi22
6. nov 2009

Potulka Filipko papa uz lepsie, no rozhodne nemoze konkurovat Karinke alebo Matuskovi, co su super papkaci. Za lepsie povazujem to, ze na obed spapa malu vyzivku, cize to je 125 g. Raz sa mi uz stalo, ze spapal aj 190 g. Ale mam zaznamenany velky uspech, pitie z flasky, vypil 100 ml zriedenej ovocnej stavy. Ale na desiatu spapka jeden jogurtik, na olovrant cca 130 ml kase.

Potulka oni si ti nasi asi myslia, ze nahnali faldiky za cisto mliecnych cias a teraz idu zhadzovat alebo co 😅 Kolko spapka Matko na obed?

egyptanka
6. nov 2009

Potulka, som si vsimla, ze deticky ktore mali urcity vahovy deficit pri narodeni sa rozpapali ... ajkina Karinka, pasoin Matusko a uz aj moja mala Natalka. 🙂

kucina1
6. nov 2009

no uz svokra odisla, aspon si troska uzila drobca, ten sice bol dost urevany ale to tie zubadla zubate. inak celkom v pohode

lubi ja som presne toho isteho nazoru ako ty, v dnesnej dobe su deti naozaj velkym darom a ja som za ten moj a ten moj v brusku velmi vdacna. viem, ze to bude tazke ale uplne v pohode zvladame jedno tak uplne v pohode zvladneme aj druhe, vsetko je to len o peniazoch. nam totiz rodicia stale asi nedoveruju, myslia si, ze sme nedospeli, asi nezodpoveni , ani to, ze sme sa prestahovali kustik od blavy sa nikomu stale nepaci, alebo ja uz fakt neviem. ale to je jedno. to je hlavne len moja a majova vec.

inak vsetko v pohode, mne je dnes uzasne, ani na grc ani kyselina, a manzelovi dosla vyplatka tak pojdeme nakupovat juj sa tesim,ze si nafarbim vlasy xixi

potulka
6. nov 2009

egy, presne, aj ja som si to uz davnejsie vsimla. rovnovaha asi musi byt. vy ste si to vybrali v prvom polroku a maminy rambov v druhom. 😉
luvi, u nas podobne. za lepsi vykon povazujem asi 100 g, ked na dne malej vyzivky este trocha ostane. celu ju matej este nikdy nezjedol. uz mu nedavam jedlo do misky, ale vzdy do tejto flasticky, aby som mala zhruba prehlad, kolko popapal. zato mlieko by si dal vzdy... co sa da robit, je to fakt mamin cecok. 😅 ako-tak sa mi dari vynechat jedno kojenie na olovrant alebo podvecer (predposledne krmenie), ak si da dost ovocia. dost = tiez asi 100 g. dalsi prikrm zatial nezavadzam, ked poriadne neje ani tieto dva. a pribera pekne - za posledny mesiac zasa pol kila, takze mozno by som si s tym nemala robit az taku hlavu. ved on na to pride. 🙂 (ved hej, ale kedy?! ja chcem uz teraz! 🙄 🤐)

mapa
6. nov 2009

ano, ano, aj my sa hlasime k musim vaham az do zavedenia prikrmov.... na obed 200 gr prikrmu maso a zelenina musi byt! sme pozerali fotky spred pol roka a vlastne dieta sme nespoznali. ovocie nevazim, ale je to vzdy cele jabko, abo hruska, abo banan.
inac maminky, co im deticky nechcu vwlmi pit... aj my mame tento problem, tak som jej skusila dat do flasky ten vyvar z maska a zeleninky, co papa na obed... a vypila na etapy stovku

iron ako? uz lepsie?

iron
6. nov 2009

stale mame teplotu nad 38...este jeden den a mala by ist do haja.

mapa
6. nov 2009

tak drzim palce, akurat mi volala kamoska, co ma o 3 tyzdne mladsieho chlapceka, ze presne zuby a 3 dni 39... tak nech uz je lepsie.

mapa
6. nov 2009

kuci,ako krasne ti tam tie tyzdne pribudaju 😵

kucina1
6. nov 2009

mapa hej kazdy piatok sa oslavuje xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre