Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
14. nov 2009

tak výdavky?
na život máme teda riadne........stavba domu, dve autá, poistky, telefony, inkaso
na malého: plienky 60 Eur + lekáreň /kupkacia kozmetika, zimný krémik, vitamín C/ 5 Eur + kaše 10 Eur + výživy 10 Eur + jogurty, pribináčik 10 Eur + každý deň čerstvá zelenina ???+ nerátam zamrazené mäská pre malého ??+ oblečko cca 20 Eur + a kde je fusak? a zimné topánky? a cestovná postielka a hračky?.................to sa jednoducho nedá zrátať..........

mgk111
14. nov 2009

egy - slzy mam na krajicku z toho co si pisala... aspon mate krasne spomienky a zomrel stastny... viem, ze to je slaba utecha, ale predsa...

mapa - my mame sice domace vajka ale myslim ze ked kupis kvalitnejsie malo by to byt ok... a je tam nieco co asi masko nema, kedze sa to odporuca - ale inak neviem o tom viac... a ja davam cely zltok nie polovicu 😀

bosorka - my sme jedli od nestle, potom zvolenske a uz aj pribinacika hoci sa "nema" - kubko mal problem s kakanim a toto nam pomaha takze tak a chutili vsetky jogurtiky...

mgk111
14. nov 2009

a musim sa pochvalit manzel isiel znovu na poker a doniesol 70eur 🙂 jasne ze z toho mam podiel za to ze ho pustam 😀 za dva dni doma 140eur to je parada 🙂

egyptanka
14. nov 2009

Nove fotky z dnesneho vecera v Natalkinych pokrokoch. 😉

xixi7
14. nov 2009

Ahojte,
Mgk, vy mate stastie v hre aj v laske podla vsetkeho 🙂
Egy, ja uz ronim slzy. Od tehu som nejaka citlivejsia. Predtym som nebyvala taka makkota.
A zltok treba, je tam B12.
Prvykrat objednavam na mimibazare🙂 penove nalepky 🙂, tak dufam, ze mi nedojdu nejake kamene namiesto tovaru.

egyptanka
14. nov 2009

haloooo

ajka82
14. nov 2009

egy aj vy uz budete chdit na vianoce? 😎

dnes sme boli v jutexe pozret koberec do spalne a ked uz sme boli v tych koncinach, tak sme skocili na obed do avionu, mato si konecne kupil zimnu bundu, lebo jeho stara dosluzila a ja som behala po obuvach a pozerala ci maju krpate topanky pre karinku...zazrakom som nasla zahrabanu krabicu kdesi naspodku s malym cislom, ani som nevedela ci su tak chlapcenske alebo dievcenske topanky a otvorila som, ze hura, aj sa mi pozdavali...tak som ich malej skusila a boli jej fajn 😵 ...nikde inde som take krpate topanky nenasla a tam boli posledne ...
nsoci v stiefelkonigu som ich kupila, ci jak sa to tam volalo, hned vedla greencafe

baskaj
14. nov 2009

ooolah! 😀 😀

no ajka - my budeme do vianoc sedieť! (dúfam 😝 )

ja som hodinu žehlila v nádeji, že mi to pustí sople a veru skoro nič. no balím to lebo mi tu muž píli nervy, že načo si tu píšeme také somariny - sedí mi za chrbtom 😝 😝 😝

tak čafte

egyptanka
14. nov 2009

ajka, co si ... alebo zeby??? 😲

ajka82
14. nov 2009

egy podla toho aka je sikovna, tak je to dost mozne 😉
ten moj krpcek musi byt inac unaveny po tomto dni, sa v spanku pretocila na brucho a nezobudila sa pri tom a vzdy ked sa tak pretoci automaticky ide na styri
...my sme boli este vecer pozret na zlatych pieskoch cirkus, kde isiel tatinko hrat na akciu 😵

ajka82
14. nov 2009

nsoci toto su tie topanocky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
uz v nich aj par krokov urobila v obchode okolo taburetiek, ked sme skusali...a co je super, nechcela ich vyzuvat ako papuce co ma doma 😵

katja78
14. nov 2009

Ahojte,

dúfam, že ste mali krásny deň, idem prečítať, čo máte nové.

Ajka - Karinka sa vie sama postaviť?? Parááááda. A botečky sú peknunké, podobné som kúpila pre marušku v deichmane, len 26-tky 🙂

ajka82
14. nov 2009

katja hej...a pokial sa ma coho drzat( stolik, skrinka, stena...) tak aj chodi, samej sa jej este nedari 😅 a sranda je, ze za ruky behat nechce, ona musi sama bez nasej pomoci...

katja78
14. nov 2009

Ajka - tak to je ešte lepšie, lebo my sme marušku naučili na chodenie za ruky a 4 mesiace som si necítila chrbát (mám o pár cm menej ako Ty)

ajka82
14. nov 2009

katja, no na tie bolesti chrbta som sa nikdy netesila (aj ked z jej nosenia uz som bola pekne seknuta 😖 )...ale mozno ju to este chyti, kto vie...ja len dufam, ze nie... zatial je take, ze musi na vsetko sama prist 😵
a coze este nespis o takomto case? to ta dve deti neunavia za cely den 😨

katja78
14. nov 2009

Mapa - si spomínam len, ako sme sa bavili o prvotrimestrovom skríningu, ale nepamätám, že by som nepriznala farbu, mhmhm, som to vtedy nechcela verejne, ale už som si to sama so sebou ujasnila 😉
Karla teda robí pokroky 😎 ona je tuším tiež z klubu "malá ale vrtká" ako hovorí Egy, takže do Vianoc možno tiež bude chodiť.
Ozaj, aj Hanka sa teraz učí dať sa z ľahu na kolienka a potom sa prešupnúť na prdelku. Skúša to dokonca aj keď zaspáva 😠 a je v takom švungu, že keď sa odťahuje od prsníka, ešte má moju bradavku v puse, ale hlavinou už otočená, a na bradavkách mám boľačky, také jak popichané od špendlíka ☹

ajka82
14. nov 2009

vsetky ostatne uz urcite v risi snov, len ja som nasla na nete celkom dobru logicko-matematicku hru (puzzle) a ficim na nej dokym sa mi same oci nezavru... mala spinka, zatial celkom kludne, aj ked na brrusku a tatinko je prec... som mohla na nejaku zurku ist 😀

katja78
14. nov 2009

Ajka, doháňam zameškané 😀
ešte som o tých vajciach chcela:

ajka82
14. nov 2009

vajciach? 😀

ajka82
14. nov 2009

ale ne....
my mame prisun domacich vajec, tak ked je nahodou menej, nam kupim v obchode, aby krpata mala 😉

katja78
14. nov 2009

- vo vaječnom žĺtku je okrem železa veľa cholesterolu, ten naše kinder ešte môžu papať v hojnom množstve, lebo ho potrebujú na vývoj mozgu a nervov hlavne a na tvorbu hormónov, ďalej je tam veľa vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E, K) a určite ešte veľa dobrého, takže smelo raz týždenne zamiešať do zeleninky.
- pribináčik, no mne osobne sa nepáči, aj keď má mega reklamu. Oveľa lepšie zloženie má Lipánek z Madety (mlieko, smotana, cukor, a voda?), fakt nič iné, vyrábali ho ešte, ke´d sme my boli malé 🙂

xixi - dnes sme piekli tekvicu, to bola mňama. Hanka spucovala 3 kúsky. 🙂

katja78
14. nov 2009

Peťka - to som nevedela, že Ti zomrel ocino, je mi to ľúto, že si stratila tak drahého človeka 😢 😔
Zaregistrovala som, keď si písala, že dostal prvý infarkt a trošku sa divím nad tým, čo vám povedala lekárka v NÚSCH-u. Ale to na veci nič nemení a snáď vám zajtrajšok vleje pokoj a nádej do srdiečok 🙂

katja78
14. nov 2009

Ajka - zdvíham kotvy a idem si natiahnuť hnáty, dobrúúúú 🙂

ajka82
14. nov 2009

dobruuu...ja sa este par minut budem hrat...uz len dva levely 😝

ajka82
15. nov 2009

dobre rano, my uz sme aj vonku boli 😝

iron
15. nov 2009

ajka daj link na tu namotavaciu hru co si hrala vcera

my sme boli v noci styri krat...ako nevadi, ale som nejaka nevyspata. Dieta sa hraje, manzel upratuje a pijem kavicku....von bude prijemne, tak sa tesim poobede na prechadzku.

mapa
15. nov 2009

Bre ranko, tu je pocasie, ako do klipu ku pesnicke "novembrove chryzantemy" 🙄

ste sa tu bavili o tekviciach, ja som tiez kupila karle na trhu z takej oranzovej obrovskej a tetusky som sa pytala, ci je to hokaido, ona vravela, ze je to "peciarka" ze hokaido su velmi podobne, ale mensie... tiez som si myslela, ze je to to iste... ale chutovo asi velmi rovnake...

katja... ano, screening sme rozoberali, ale vtedy si sa mi este podozriva nezdala 😀 ale potom neskor si tu v marcovkach napisala, napamatam si uz o com, ale dost odborny prispevok, tak ja som sa ta opytala, ze ci si lekarka, ale je mozne, ze si to prehliadla, bo ja tiez prispievam tak na kazdu 20 stranu. ale nezaaaleziii... 🙂
no a karla nie je z tych vrtkych, co by na vianoce chodili, sice sa vrti, kope nozkami, rohadzuje ruckami, vsetko chyta, ale doteraz naozaj len to, co bolo v bezprostrednej blizkosti, rep na 2-3 pretocenia. vcerajsie plazenie ma potesilo, lebo co som citala vykony vasich babetiek a videla napr asandysinho adamka, tak som mala pocit, ze teda skor bude rozpravat, ako sa vobec da na 4 😅

s tymi vajickami, tak ste ma prehovorili, dnes jedno uvarim... 😒

ajkaa, daj link, nech kus oprasim mozgove zavity

iron, aj ja chcem pratacieho manzela 😀 😅

kucina1
15. nov 2009

ahojte vsetko je v poriadku, iba sa mi pokazil notebook tak nemam pristup k internetu ani k nicomu. tak sa zatial majte a ja sa casom ozvem. papa

denkolc
15. nov 2009

Dobré ránečko tiež prajem! My sme zase spali u manžela, tentokrát on v detskej a my sme sa dve rozťahovali v spálni, aj keď plán bol, že nechám malú u Jana a ja budem spať doma, pak že ja budem spať v sklade, pak že budem spať so psom v detskej a napokon jak dobre to dopadlo, spali sme my dve spoluuuu... 😅

Tie výdavky máte pravdu - je to rozličné...ale chcela som vedieť taký priemer...ale fakt, že niekedy musíme kupovať zimný overal, fusak, topánky, inokedy zaplatiť plávanie, ortopéda, vitamíny pre mamu, kafčo a koláč v čajovni a kooooopu iných vecí...Len mne to teraz vôbec nevychádza, keď som v podstate odkázaná na štát a manžela....napríklad aj škola ma stojí 1000 eur za rok, plus kopu ďalších poplatkov za štátnice a pod. Ale nevadí, nejako to zvládneme...

Magdi, tých 200 eur by nebolo tak veľa....však si zober, že ak dieťa zje tri výživy 180 ml denne, koľko je to za mesiac...a kde sú kaše, prípadne UM....alebo ak niekto sporí dieťatku, či chodí na cvičenie, plávanie a fakt aj handričky dosť stoja...a čím ďalej, tým sú tie výdavky vyššie (blíži sa potreba odrážadla, jedálenskej stoličky, húpacieho koníka, interaktívnej kocky...hahaha).. 😀 😀 😀

denkolc
15. nov 2009

Nsoci, ja mám furt nejaký úver...ale nie hypotéku..to myslím skôr spotrebný...či už som kupovala auto, platila školu, zariaďovala byt alebo organizovala 30-tku....furt to sú stovky eur, ktoré je treba potom splatiť....ja neviem ušetriť, skôr naopak....raz kúpim a pak splácam... 😅

Jediné, čo fakt musím ďakovať svojmu manželovi hrozne moc, je to, že mi minulý rok kúpil pod stromček nové fungl auto kombi diesel....a v podstate to auto nielen kúpil, ale aj platí poistky, výdavky, servis a pohonné hmoty....jedinou podmienkou je - nesmiem v ňom voziť žiadneho chlapa... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre