Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
16. nov 2009

Egy, ale tak aj dobrá fajka neni zlá..... 😀 😀 😀

A ten Senec záááávidím....jaj, tiež by som šlaaaa...ale ja ani netuším, či a kde mám plavky...potom daj referencie... 😉

mgk111
16. nov 2009

egy - som si myslela... ze kvoli mamine... ale je mi jasne ze natalka je prvorada 🙂 ja som si myslela ze by som sla do prace, ale uz som z toho vyliecena hoci mi to niekedy lezie na nervy... malicky je len raz 😝

lubi - my budeme riesit druhe babo - teda pracicku na nom 😀 - asi kustik predtym ako bude mat kubko dva rocky - ak teda vsetko bude ok pozd ravotnej stranke... kubko sa zadaril kratko po svadbe tak uvidime... viem ze ono je to rozne ako sa telo zotavi po cisarskom - sama si prikladom 🙂 ale chcela by som "dodrzat" tie dva roky kvolitomu ze uz som raz mala mimomaternicove...

kubko dnes zase nechcel moc zeleninky, ale predtym mal pribinacika a mam pocit, ze ho dost zasyti... ake mate s tym skusenosti? ale zato jablcka so susienkami sprasil 230g 🙂 (som si dala namahu a odvazila konecne) a z tej zeleninky zhruba tak 80g...

no vypadol ben - to bol moj tip - v pohode... ozehlene mam a co teraz? dieta buva... normalka na "volno" nie som zvyknuta 🙂

mgk111
16. nov 2009

ajkaaaa - mam novinu - kubko sa dnes nebal prsiplasta, isli sme vsetci spolu von, zacalo poprchat a tak sme vytiahli dazdnik, natiahli prsiplast na kocik a bolo, chvilku sa tvratil ze ide mrncat ale potom v pohode 🙂 juuuj sa tesim 🙂

lubi22
16. nov 2009

Maci aj my sme to tak planovali s druhym dietatkom 😀 Ale iba teoreticky 😀 Prakticky to vyslo o rok skor 😅

egyptanka
16. nov 2009

zeby aj ja zaryta jednodietatova zacala uvazovat nad druhym??

lenk30
16. nov 2009

tak dnes som tu už jeden príspevok hodila, ale koňovi šibalo.
lubi, to je krasne, že prakticky to vyslo o rok skor........tak dúfam, že naša Veronika aspoň počká, kým sa dokončí domček, aby som si už užívala s kočíkom na teraske a Filipko sa bude hrať na trávičke za domom........a proste idilak 🙂 🙂

tak to moje milované čertíčatko škaredo papá, vôbec nič mu nemôžem dať do pusy, už kadeaké chute vymýšľam a mixujem........aj keď mu dostanem do úst, tak si to rukami povyberá. no super. Takže už 4.deň papáme len cicík a Zvolenský jogurt.

Inak včera mal poklad nehodu na stole a má modrinu na líčku. A máme obdobie, že ho nemôžem ani na sekundu spustiť z očí. len na nohách, všade sa stavia, hlavne o také labilné vecí sa vešia, vylieza po šuplíkoch, vysí za kľučky. normálne sa len rehlím a divím sa, čo tú malú hlavu napadne. vymýšľa si veľmi dobré zábavky: vyberá z poličiek, otvára šuplíky a vyhadzuje mi gaťky. v kuchyni má vybratú špajzu a vyhadzuje z nej, presádza kvety..............

dnes sa prvý krát postavil v papacej stoličke, kde som mala aspoň chvíľu kľud, ked som ho tam dala s rožkom v ruke. takže už sa trápime s papaním pripútanííííííí.

baby, ,mna štve, že malý nič okrem cici nepije. viem, že mliečko obsahuje vodu,ale predsa ked už sa papá tuhá strava. včera som čítala, že by mali vypiť 1l vody. každý den skúšam: prevarenú vodu, čajíky od výmyslu sveta, šťavy........z lyžičky, fľaše, pohára a NIČ. Zajtra mu asi skúsim do wiskáča namiešať nejaký drink

asandys
16. nov 2009

egy aj skusim mat druhe iba kvoli tomu, ze verim v dievcatkoooooooooo. Ja mam tak strasne vela hraciek pre dievcatka, boli sme tri sestry a nasa mama, kedze nerobila a bola cely cas doma, tak nam porobila a posila neskutocne vela hraciek, nabytky pre babiky, oblecenia, urobila domy z dreva a ine hracky. preto musim skusit dievcatku, nech sa s nim mozem znova hrat🙂))) Ale najskor v 2012, to bude mat Adam´ko tri roky a bude v skolke 😉
Ale uz teraz sme sa s muzikom dohodli, ze nebudeme vediet pohlavie, aby som zase nebola od 20tt sklamana 😀 😀 😀
mgk, vidim nase snazenie v rovnakej dobe🙂)) Kto bude dalsi po Kucine, zeby Iron? Drzim palce 😵 😵 😵

asandys
16. nov 2009

lenk, juj tak to nemas lahke, ked filipko enchce pit, ale snad sa umudri a bude smadny z tolkych sibalstiev. Ja uz cakam kedy adam na seba stiahne tyc so zavesami, vkuse sa po nich driape, tak vidim, ze uz to mame doma viacere vesele 😀

Lubi, vcera som mangelovi posielala link na fotku v tvojom albume, tu s autickami. TAk povedal, ze by sa velmi rad ocitol v takej izbe. Takze Vam ho asi musim poslat na navstevu🙂)) Totiz sme kecali, co malemu pod stromek a vtedy ma napadla ta tvoja fotka🙂) Mne mangel objednal cez net pekarnicku na chlieb aj spolu s kanvicou, tak cakam, ze zajtra dojde. Lubi aj som sa insipovala tebou tymi internetovymi nakupmi, tak som objednala krabice nutrilonu pre Adamka, jedna skatula je lacnejsia o dve eura ako v obchode. Ani za dobierku som nplatila, tak asi aj vianocne darceky pokupim takto. 😵

matja
16. nov 2009

Lenka, pokiaľ ti malý pije počas dňa dosť MM, tak sa skutočne nemusíš báť, že má málo tekutín. Ani môj už nechce vodičku, kedysi vypil po obede 50 ml, teraz nechce k poháriku ani pričuchnúť. Dávam mu piť vodu (čaj) iba po obede, lebo MM je podľa mňa pre neho lepšie. Ale chcela som ho učiť na vodu, nech si postupne zvyká, a preto ma mrzí, že začal vodu odmietať. Kedysi naňho fungovalo to, že som mu dávala počas jedného pitia vodu z rôznych pohárikov, páčili sa mu farebné, ale teraz to už nefunguje. Musím naňho vymyslieť nejakú inú fintu, ale akú? Už som dala aj zriedenú šťavu z jabĺk, ani to nechcel.

mgk111
16. nov 2009

lubi - no keby sa stalo, stane sa ale dufam, ze to bude "podla planu" ale inak by som sa nebranila, viem kolki znami nemozu mat deticky takze by som to brala ako dar, len teraz by som sa bala kvoli maternici a cisarskemu... a ja som si odlezala dva a pol mesiaca a to uz by som nerada...

egy - ja som uz zmenila nazor ani neviem kedy a preco 🙂

lenka - to mysleli asi liter tekutin a nie vody 🙂

asandys - tak sa potom dohodneme ? 😀 no ja sklamana nebudem, hoci by som chcela teraz zensku posilu, viem ze sa budem tesit tak ci tak 🙂 a chlapcek by bol lukasko alebo marecek po tatinovi 🙂 a kde si kupovala nutrilon? ak mozes hod link pls...

mgk111
16. nov 2009

matja, lenka - skuste mrkvovu stavu, kedze papaju prikrmy tuto surovinu poznaju, mozno sa chytia...

lubi22
16. nov 2009

Asandys, ked to takto napises, ze druhe iba kvoli dievcatku, zda sa mi to take krute 😔 A ze sklamana 😔 Prepac, nedalo sa mit o nenapisat - kedze sama mam 2 uzasnych chlapcekov - zdravuckych, trosku sa ma to dotkne. Ale mozno to tak nemyslis, ako to vyznie napisane. Aj ja mam sestru a vzdy sme mali uzasny vztah aj mame, vedela som si vzdy lepsie predstavit mat dve dcerky, ale mam chlapcekov a som najstastnejsia na svete, a moja sestra ich zboznuje tiez a oni ju, nemenila by som za nic, ani jedneho z nich. Tiez mam v sebe este tuzbu po dievcatku, ale snad bude mat sestra dcerku, a ktovie mozno raz aj my, mozno si dievcatko osvojime.

lubi22
16. nov 2009

Lenka liter vody? To sa mi zda dako vela. V tych prikrmoch je pisane, ze az do ukonceneho 10. mesiaca, ak je dietatko kojene 3-4 x za den a okrem toho papa prikrmy, ziadne dalsie tekutiny nepotrebuje.

Maci urcite - drzim paste, nech vam to vyjde tak, ako si predstavujete. Je velka pomoc, ked uz starsie dietatko moze byt aspon cas dna v skolke, ked pride babulko, takze to mate naplanovane idealne 😉

Asandys, kludne moze manzelik prist. Ku nam sa chodia radi zahrat vsetci chlapi, aj velki aj mali 😀

mgk111
16. nov 2009

lubi - vzdy som si myslela tiez ze by som mala dievcatko alebo dve, sme tiez dve sestry - a teraz ked je kubko uz si viem skor predstavit znovu chlapceka ako dievcatko ale v principe je mi to jedno, len nech je to zdravucke 🙂 a mas pravdu, keby som zase mala mat nejaky problem, je lepsie keby uz bol kubinko v skolke... ved uvidime 🙂
a ja ti zelam nech to dievcatko raz pride neplanovane a to bude kraaassneeee

asandys
16. nov 2009

lubi ono to je tak, ze ja by som uz druhe dietatko nechcela, mne uplne staci adamko a vo svojom zmyslani, naozaj by som chcela len jedno dietatko. ALe moj manzel si velmi velmi zela este jedno. Tak vlastne pre moje city k nemu, som sa vnutorne rozhodla, mu este tento jeho sen splnit, aj ked aj pred svadbou (aj celych 1é rokov dozadu, co sme spolu) sme hovorili, iba o jednom zazraku. Takze ja som vnutorne velmi stastna, ze mam adamka a moja tuzba po babatku sa nim uplne vyplnila. A preto som mangelovi povedala, ze ok tak este jedno, mozno bude dievcatkooooooooooooooo.
Dufam, ze som to aspon trosku vysvetlila, ja som neskutocne stastna, ze som mamou, asi ako kazda z nas, ale mne osobne jedno dietatko uplne staci. Ale kedze vztah je o dvoch, tak v tejto tak dolezitej veci pre manzela urobim vynimku a aspon raz ustupim a nebudem si tvrdohalvo presadzovat svoju volu 😵 😵

Mne ked v 20tt povedali, ze cakam chlapceka, ja som skutocne bola smutna, velmi som chcela mat iba jednu dievku, ale ked som videla muza, jaky je stastny a hned ma odviezol do tesca, ze ideme kupit prvu modru vec, tak som v tej chvili bola velmi vdacna za zdraveho cloviecika vo mne, aj ked s pipikom 😵

baskaj
16. nov 2009

asandys - pekne si to napísala. úprimne...
(aj keď ja mám úplne iné zmýšľanie - o nás 😀 )

baskaj
16. nov 2009

to tu nejak vázne... 😕 😝 😀
ok, baby, ja idem off. spratať byt a chraaap....... (kať 😔 )
jaaaj neee!!! šak segre strážim deti. išli s mužom a kamošmi na pifčo. to je život, čo?! a ja aby som tu strážila! ale nie, šak do polnoci akurát aj spratávanie skončím, a aj oni majú vychádzku len do vtedy. ale ako ich poznám... ach čo už s nimi 😝 😀

labutka
16. nov 2009

caute zeny
ja sa hlasim z tatier, a neuverite, dnes som na hrebienku stretla aalusku. 🙂
mame pokroky v jedeni, adam uz zje na obed taku malu vyzivu, 130 gramovu, vecer kasu, tiez cca 130gramov, ale ovocie mu nejak nechuti...
a objavila som kukuricne cervy, tie dava tiez, ale namacanie nefunguje...

inak sme vo fakt fasackom hoteli, www.borovica.sk, bazen, virivka, sauny, super. cez den sme vonku a ked sa zotmie supneme sa aj s adamom do bazena, na rukach ma plavatka a uz zistil ze ked zacne kopat nohami, tak ho to niekam posunie, tak plava z jednej strany bazena na druhu. zlaticko je to.

egyptanka
16. nov 2009

Baby no ja davam vodicku len ked sme niekde vonku, ale moc jej nevypije ... cca 5-10 ml. Inac stale cici. Uz mam strach aby nebola dehydrovana.

Inac dnes som sa u nasich vazila a od svojej predporodnej vahy som schudla 8,5 kg. Neviem kde lebo ja to nejako nepocitujem. Ale este tak 6-10 kg by som chcela dat dole.

egyptanka
16. nov 2009

labutka, no ako vam je super ...

a otazka ... tie vajca co mozeme davat dietatu ... teda zltok z vajec ... to maju byt podstielkove alebo podstielkove su zle??

lubi22
16. nov 2009

Asandys, uz rozumiem 😵 A myslim, ze nakoniec budes veeelmi stastna, ze das na manzela 😵 Ono prve dietatko uspokoji nasu tuzbu po babetku, po dietatku, druhe a kazde dalsie je uz o inom, taka uzasna nadstavba. 😵 Ale respektujem plne, ak aj sa niekto rozhodne iba pre jedno dietatko. 🙂

Baska a kedy ides do krcmy Ty? Tak nech Ti deticky pene buvkaju 😉

egyptanka
16. nov 2009

lubi, dakujem ze ma respektujes 😅

asandys
16. nov 2009

baskaj, no ty si podarena, ked si zabudla ze strazis deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
16. nov 2009

Egy, aby to nevyznelo zle, je to kazdeho osobna vec, kolko deticiek, ja sa do nikoho nechcem prestaravat 😅 Kazdy mame iny background, ine pohnutky, ine zmyslanie 😅

lubi22
16. nov 2009

No konecne som dovyberala fotky do vianocnych kalendarov, este treba nafotit december a pohladnice. Som zvedava, ako dokazem navliect deti do vianocneho oblecka, jednemu dat parozky a druhemu ciapku mikulassku a zachytit ich na jednej foto idealne v dobrej nalade 😅

egyptanka
16. nov 2009

Lubi, v pohodicke ja to chapem ... a ako Jozo Procko hovoril ... nikdy nehovor nikdy. 😉
Idem sa natiahnut ... uz som unavena.
Bru noc.

lubi22
16. nov 2009

Dobru 🙂 Ja som si pospala poobede so Samkom, tak som daka vyspata. 🙂

baskaj
16. nov 2009

asandys - veru, vysielačku som zapla až potom, čo som vám o tom strážení napísala 😅 ale mali sme otvorené chodbové dvere a zažaté - to vieš - zobudené deti sú ako hmyz - idú za svetlom -hahaha 😀 😀 😀

lubi - no ja by som išla najradšej až keď budem môcť aj čo to vypiť 😀 ale ja si na také nepotrpím. ja som skôr domased, sestra je taká hyperspoločenská. ja som si to na tento polrok už odbila

jeej, labuť - vám musí byť suprovo! slintám ☹

asandys
16. nov 2009

lubi tak to som zvedava na ten kalendar, ja mozem adama fotit tak akurat s holou ritkou, vtedy sa smeje a spolupracuje, a kludne mu mozem dat ciapku na hlavu bez obrovskeho kriku 😀

egy, ja tu vo velkom planujem, ale zivot je jedna velka nahoda, a nakoniec este budeme riadne prekvapene, jak nam tu budu pri mene nabehavat tt. Tak ako kucine vzdy v piatok🙂))

Ja uz tiez robim adamovi vodu do termosky na nocne mleicko a idem pomaly spat, tak zajtra, dobru noc vsetkzm

.-))))

munu
16. nov 2009

ahojte ☹

Matko je chory, kasle a nechce nic papat.. dokonca dneska spapal rano 200g ovocnu vyzivku, potom na obed sotva 100g zeleniny s maskom a potom len jeden jogurt a odvtedy nechcel nic papat.. teraz vecer mal mat mliecko, ktore tvrdohlavo odmietal.. tak som mu ponukla jogurtik, ten spapal, ale hned ako dopapal, tak vsetko vyvrackal naspat.. tak neviem.. mam pocit, ze mu idu uz aj zubky, no niesom si tym ista.. moj manzel moj teraz chory, mal nejaky virus, uz sa z toho dostava, no a mna to dneska chytilo a Matka tiez.. tak teraz neviem, ci to nepapkanie a grckanie je z virusu alebo zo zubkov, teploty nema zatial... tak ale zajtra urcite ideme k lekarovi.. lebo on je taky velky papkac a zrazu nechce papat.. mozno ho boli hrdielko a my o tom nevieme este.. neviem.. mama mi hovorila, ze ked mne isli zubky, tak som tiez zvracala.. tak aj preto ma napadlo, ci to nemoze byt aj zo zubkov, lebo aj vsetko kuse nervozne, slinta, nespi pokojne, pomrnkava zo spanku a tak.. uvidime.. zajtra budeme mudrejsi ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre