Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
27. nov 2009

kokso, my mame doma turbo dceru 🙄

matja
27. nov 2009

egy, aj môj malý už bol hore. Napriek tomu, že sa dobre navečeral, po večeri mal ešte aj MM, zobudil sa pred 23. hod. a vypil znovu oba prsníky. 😀 Môj malý sa určite nebudí kvôli hladu. Keď sa preberie, potrebuje sa upokojiť na prsníku (alebo na oboch 😀) a ja mu to doprajem. Len čo vytiahne manžel o dva týždne, keď ja budem hýriť? 😕 😀 Ja sa už tak tešííím, že vypadnem, už odpočítavam dni 😀

egyptanka
27. nov 2009

ajka, hmmm ... keby tak este flasu chcela. Ona nevie poriadne ani z toho sosakoveho poriadne pit.

egyptanka
27. nov 2009

diocka, to poznam ... keby mi mama neurobila vecer chlebiky so sunkou tak som cely den na jednom suchom chlebe.
matja, ved prave ze ja nemozem ani poriadne nikam ist ... lebo je strasne na mna naviazana ... alebo ja na nu??? ... sama si za to mozem, lebo niekedy mam pocit, ze som tak strasne bojovala za dojcenie, kazdu chvilu prikladala ako debil az som si vychovala pricucnika mliekoveho. Ona je schopna ma vyzliect, aby sa dostala k cecku.

ajka82
27. nov 2009

no ale uz ide dalsi uspavaci pokus, lebo ma asi natiahne od unavy 😒

marcovky2009
27. nov 2009

Potulka co chces? 😀 ale nieeee... dakujem... 😉

Chutovka zo stretka fotena nsocinym malym fotakom, ktory hadzal take blesky, ze ho po minute radsej zabalila... kludne vymazte az budu lepsie foto
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ajka82
27. nov 2009

aj ked nevidim to vobec pozitivne...stale je nejaka akcna 😅

nsoci
27. nov 2009

Ehm... tak uz nie inkognito...

nsoci
27. nov 2009

Ajka to je sila ta vasa krpana... my sme vdaka poobednajsiem spanku "potiahli" do pol deviatej a mna to tak zmohlo, ze som zalomila...

Egy a spol. tymto vas obdivne tlapkm po pleci, hoci vam to prd pomoze... v tejto chvili. A zelam spiace deticky.

egyptanka
27. nov 2009

No idem spat ... dobru noc prajem.

emjee
27. nov 2009

baby prosim vas, videla som album, ze ste boli v bielej lalii - mali ste to tam rezervovane alebo ste isli na blind? my by sme tam tiez chceli stretko, no mame s nimi zlu skusenost spred 2-3 rokov - sme sa ohlasili, ze prideme a bude nas vela, sparvili sme tam riadny obrat a nakoniec od nas chceli este peniaze za prenajom 😔 nejako sme to vtedy uhrali a neplatili nic navyse, no neprijemny pocit zostal

potulka
27. nov 2009

nsoci, moj prispevok vytryskol z uprimnych citov, ktore voci tebe prechovavam. 😉
a teraz uz dobru noc. ci skor dobru chut, matejko si pyta.

nsoci
27. nov 2009

Emjee platili sme prenajom 4EUR na hod., dohodnute to tak bolo vopred. A kazdy si objednal co chcel.

nsoci
27. nov 2009

Potulka 🙂

emjee
27. nov 2009

nsoci dik 😉

hehe, sami matejovia 😀

kucina1
28. nov 2009

Dobre ranko
vcerajsie stretko bolo prijemne, ale tomasko nemal svoj den, uz od rana sa zle vyspal tak si to asi neuzil 😖
bola som unesena s malickeho matuska a s velmi cipernej drobnej natalky, juj sa tesim na moje babulko lucinku, ved tomasko taky malicky hadam ani nebol xixi

uzasnu ohladuplnost s kocikmi sme zazili s denkou aj my, sli sme vedla seba a jedna sprosta zenska nam nadavala a to bola este kus od nas, samozrejme je normalne, ze ked vidim niekoho oproti sebe tak sa kociky daju rovno za seba ako vlacik a tak sme to aj planovali urobit ked sme sa k tej tetke priblizovali

dnes ideme k tomaskovej prababicke tak dufam, ze sa mu bude pacit, od rana ma dobru naladu tak v tom nevidime problem xixi

chcela som piect uz vianocne medovnicky ale zabudla som, ze mi az v pondelok pridu formicky xixi tak to o tyzden este musi pockat, pri tomaskovi by som to nezvladla sama 4 hodiny ozdobovat xixi

prajem krasny vikend

potulka
28. nov 2009

ja reku, ze sa mrknem, ci pasoa dobre dosla a ľaľa: som tu prva po 9 hodinach!!! 😲 😀
dnes sme cely den prec u kamaratov v rakusku, takze sa majte.

egyptanka
28. nov 2009

Bry den ... takze kazde dve hodiny (nikekedy hodinu a pol hore). Teraz si ju zobrala mama na prechadzku, leo nechcela zaspat a to uz bola unavou neznesitelna.
Ja mam niekedy pocit, ze ja som nebola stvorena na rolu matky.

egyptanka
28. nov 2009

Mama s Natalkou uz teraz prisli ... Natalka ani minutu nespala ... od rana ... to co je? 😲

labutka
28. nov 2009

caute
potulka si sa vcera stayovala, ye matej nezaspi na prse, ale treba ho uhupat k spanku , tak skus fitloptu. ja som dnes v noci skusala, a staci 3 az 4 minutky, a adam bol mrtvolka. stacilo len prelozit do postele.

a tusim si Dieta zmarcujeme , najprv ja, potom nsoci, kera sa prida?

ideem kuknut fotkz yo stretka...

a mgk, neda mi ako sefke latkariek sa nevyjadrit k tvojej otazke. ja teraz prebalujem doobeda niekedy aj kazdu hodinu. adam nieje sice v mokrom, ale je pocurany. a o to podla mna ide. hociaka plienka moze byt sice hociako sucha, ale ide o to, ze je ocurana, a to uz nech si kazdy zariadi podla svojho svedomia, ci svoje dieta necha v pocuranom, alebo ho prebali do cisteho. a presne jak pisala matja, na latke je dobre to, ze si vies prisposobit plienku svojej potrebe. ked viem, ze za pol hodinu idem kupat, dostane obycajnu stvorcovu plienku, ked ide spat, dostane savejsiu bambusovu, na von a k doktorke nieco krajsie... 🙂 latkovanie je naozaj laska... 😵

ajka82
28. nov 2009

cafte 🙄
vcera som padla do postele asi o pol jednej a mato prevzal stafetu, vraj kraken zaspal o stvrt na dve...o pol osmej sa zobudila, nakojila vykakala a potom potiahla do jedenastej
ja neviem ci tolku energiu vzala z tej kase, alebo co
mgk zatial z tej kase ziadne problemy, vraj vecer trocchu viac prdela, ale to neviem ci bolo z nej a este ju nepodala na rozbor...tak cakam co z malej vyleze 😀

pasoa
28. nov 2009

ahojki, práve si dočítavam, ako ste sa včera chystali na stretko.
no, ja som mala - čo sa týka času - dosť iné plány, než to napokon celé vyšlo, ale pravda je, že ja neviem rozmýšľať v bratislavských rozmeroch, čo sa týka premávky a vzdialeností. Tu v MT z jedného konca mesta na druhý max 35 minút v hustej premávke.
V BA hodinka aj viac.

myslela som si, že Kramáre 10:00, tak o 11:00 sme free, ešte stihneme Vianočné trhy a pôjdeme do čajovne. hahahaaa! ešte teraz sa musím zo seba smiať!

Len kým sme sa vyšišmali z domu,
potom príjazd do BA, potom dllllho dlho na Kramáre,
potom hodina v čakárni a ešte ďalšia v ambulancii (to už matúško vrieskal od hladu, bo bol 5 hodín bez jedla už - a keď mu sestrička brala krv, tak mi povedala, že kľudne mohol už pred 2 hodinami jesť, keď papá na desiatu MM 😠 😠 😠 )
to už bolo poludnie a potom nekonečné kŕmenie v čakárni - neviem prečo, ale MM desiaty sú vždy dosť problém
no a konečne sme sa mohli vydať na cestu do čajovne, kde si osadenstvo zrejme myslelo, že už asi neprídeme kvôli tej svokrinej oslave.
ale to som sa len v ten deň dozvedela, že tá oslava sa prekladá na nedeľu, tak už som to ani nepísala nikomu, lebo už toho bolo aj tak dosť.

takže sme prišli poslední a aj sme poslední odchádzali - obed o 15:00 a mohli sme jechať smer MT.

PovažskoBystrický lievik nás zdržal iba 40 min (na to, že bol piatok večer, to kamoška tam má rekord 2 hod.) Tam padla za obeť olovrantová výživka v polotme auta, doma som zisťovala, že matúško ju má aj na nose aj vo vlasoch 😀
takže 19:30 sme boli doma. 🙂

dede, vitaj späť, včera som ťa akurát spomínala na stretku... je mi ťažko, keď čítam, čo si prežla... ale kto to nezažil, nepochopí, aká je to strašná bolesť. Najmä duševná. Držím Ti palce, aby si mala vždy niekoho, s kým to prekonáš a neostávaj s týmito pocitmi sama.

a Tamarka určite nie je zaostalá.
Môj matúško sa ani neplazí ani nesedí, už máme síce od piatku na to aj "diagnózuL, že sa môže prejavovať spomaleným motorickým vývojom, ale to je fuk, keď som tej dr. povedala, že som ho mala do pol roka ... čo.. do vyše 7m iba v lehátku, tak sa iba zasmiala, že čo by sme teda od neho chceli, však? Teraz už robí veľké pokroky
včera kamošom a kamoškám na stretku ukázal, ako sa robia kliky a váľajú sudy 🙂

mgk, no ako sme dopadli? Takže najprv by som začala tým, čo som sa tu v MT dozvedela od 4 rôznych doktoriek rôznych špecializácií o matúškovom chýbajúcom ypsilone
- neurologička - že môže mať problémy so sexuálnou orientáciou
- endokrinologička - že vajká má síce vyvinuté, ale že takmer s istotou nebudú funkčné
- psychologička + neonatologička - že môže mať problémy s rastom, zastane na nejakcýh 120cm a ďalej neporastie, plus tá psychologička to uzavrela vetou "teraz ešte nevieme povedať, ako na tom bude mentálne"...
a to vieš, že potom som ix nocí nespala...

doc. mudr. Košťálová, endokrinologička na Kramároch, inak veeeľmi príjemná pani, povedala
1.) sexuálnu orientáciu ovplyvňujú hormóny, nie chromozómy, a testosterónu má matúško určite dosť, keď má taký pekný genitál (veď ho hovorím, Ninka, Natálka, Tamarka, Tánička, Miška, Karinka, Karla a ďalšie, majte sa na pozore 😉 )
2.) nevidí dôvod, prečo by mu pohlavné orgány nemali fungovať, všetko je OK, vajká pekne zostúpené, pipík v poriadku, podľa nej bude úplne sexuálne schopný
3.) môže tu byť rastový problém, ALE to je tiež hormonálna záležitosť a všetky chýbajúce hormóny sa dajú doplniť medikamentózne, takže to nie je vlastne žiadny problém.

Zobrali mu krvičku a z nej zistia, že čo.

nšoči.. vuaaa, aké komplimenty.. bože, Ty ma chceš, či čo? To preto sa ti snívalo onehdá, že sa berieme 😀
no tak ja na oplátku bonzujem, že nšoči je o dosť vyššia, než vyzerá na fotkách, takže vieme po kom je Rambo Rambom 😉 a veľká kočka, proste taká echt Nšoči 😉

Stretko fakt veľmi fajn, aj mne trochu vadilo prítmie, lebo ja som v šere total slepá, a hlavne môj foťák to bojkotoval, takže fotky asi 70% celkom rozmazané, či s bleskom alebo na móde "dostupné svetlo" - tam bolo svetlo skôr nedosupné 😀
ale inak pekné prostredie, v ZA je podobná reštika - Indián, podobný interiér, radi sme tam s VIlkom chodili ešte kým sme nemali Matúška.

A blaváčky marcovky sú veľmi veľmi príjemné kočiky, len škoda, že to bol taký virvar, ja ani neviem chvíľami, s kým som sa o čom rozprávala, lebo tam to hentam hento, prebaliť, podať, vycikať, objednať, zjesť, zachraňovať si skalp, ratovať dieťa a stále čosi.. ja som bola prvýkrát na takomto hromadnom detičkovskom stretku, tak som nevedela, kam sa skôr pozerať a koho-čo skôr počúvať 🙂

to by tak na úvod stačilo, takýto kratučký príspevok 😉

egyptanka
28. nov 2009

Najnovsia hracka Natalky ... moja ponozka 😉

pasoa
28. nov 2009

no a po tomto resumé ešte niečo -

vravela som si, načo budem písať na koňa, keď s nimi budem osobne, hahaaa veľký voči, nič som nestihla.
takže píšem:

nšoči, si písala, že keď s s niečím nie si istá, spýtaš sa indiánov, ako to robíš? *ja viem, že tvoj muž je šaman 😀 ale aj tak, prezraď nejaké tajomstvo, dáš nejaký relax, meditáciu alebo len tak nazrieš do svojho vnútra? (mám ťa za takú akčnú, že si ťa moc neviem predstaviť meditovať 😉 )

egy - ako ide natalke plávanie?
a VŠETKY - pozorovali ste po plávaní zlepšienie motoriky resp. celej psychomotoriky dieťatka? čo chrípka, ušká a podobné nástrahy vodičky?

potulka, písala si tej ronie o tom plazení či lezeni?

aaa už som zabudla, čo som ešte chcela..

ajka82
28. nov 2009

pasoa, co sa tyka plavania, mohla si vidiet na karinke, ja si myslim ze jej to pomohlo...tak pokial ma matusko rad vodu, tak odporucam...mala nam beha po celom byte a uz by najradsej chodila sama...
ked som sa pytala na rizikovej ci mozem ist s malou aj ked bola skor narodena a aj co sa tyka chorob atd... bolo mi povedane, ze nikde nevidia problem aby dieta nechodilo plavat, iba u takych co sa narodili s hmotnostou 1kg a mensou a dieta nesmie byt nachylne na choroby, teda ze nebolo nejak casto chore
a voda v bazene kde chodia deticky, musi byt kontrolovana kazdy den a pokial nico v nej zistia, tak bazen musia zatvorit, kym sa to neodstrani...
po plavani uz je na tebe ako mu povysusas vlasky, uska atd aby matusko vonku neprechladol...

akurat som zistila, ze krpani uz nestaci to moje mlieko uz ani od smadu...dala som jej cucat a hned po tom vylochala este 80ml caju 😔 (ale sa aspon tesim, ze ten caj do seba da ked je smadna)

pasoa
28. nov 2009

karinka, dík... teda ajka, ach, veď vravím, že si pamätám mamičky podľa mena bábätka 🙂

ja neviem dostať do matúška tekutiny nijako. Ešte polievočku ako-tak, aj to iba ak má na tonáladu alebo chuť, a to trvá pol hodinu po lyžičkách.
čaj vôbec nie, vodu pár cucov, to nie je ani 1ml... iba striekačkou a to tak max 10ml a už vypľúva.
má taky krásny avent pohárik s násoskom, ale iba do toho hryzie a necucá... ☹
ani MM nechce od smädu... bojím sa, že má potom málo tekutín...

katja78
28. nov 2009

Ahojte kočky,

tak len pekne píšte o dozvukoch a pocitoch, dobre sa to číta 😀

Pasojka, Pavlínka - Doc. Košťálová bola aj moja obľúbená, prednášala nám pred skúškou, myslím, že to čo hovorí, má hlavu a patu.

labutka
28. nov 2009

pasoa, nieco som ti chcela napisat, bohuzial laktacna demencia sposobila, ze som to behom docitania tvojho prispevku zabudla. tak niekedz nabuduce. 🙂

aaaa uz viem, strasne sa mi pacilo, jak mekuuucko rozpravas. 😀 😵 🙂 🙂

pasoa
28. nov 2009

katja, takže poznáš osobne? fakt veľmi príjemná. Ja som šla do blavy na to vyšetrenie zo zlými pocitmi, ale odchádzala som s veľmi dobrými, tak som bola rada napokon.

labuťka, a ty si zas riadna blaváčka 😉 Ale moc moc príjemná a sympatická.

Mne muž potom povedal doma, že som si nemala z kohosi prízvuku bratislavského tak utiahnuť, že "Bratislavčania to nemajú moc radi".. ja si toho nie som moc vedomá, tak ak som sa niektorej z vás dotkla, veľmi ma to mrzí, určite som to nemyslela zle.
Chápte to, akože príde človek zo stredného slovenska, z mekky spisovnej slovenčiny, a zrazu samé "neee"... a pod 🙂
určite som nemala z toho negatívne pocity, skôr to bolo pre mňa dosť zábavné ale nechcela som si z nikoho uťahovať.

ajka82
28. nov 2009

ozaj, ja som vcera napustala malej vanu, ona dosla do kupelne a div ze do nej neskocila a kricala tam od radosti, ze sa chce kupat...problem bol ked som ju vytahovala z vane...kedze uz bolo vela hodin, nechcela som ju tam nechat dlho a ona take revy spustila, ze to pekne nebolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre