Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
2. dec 2009

mgk, klasicka lucina nie je taveny syr. konzistenciou je to nieco podobne ako bryndza. nie vsetko, co je roztieratelne, je tavene. 😉 ale najistejsie to zistis, ked si precitas zlozenie.
myslim, ze v kazdom syre je aspon trocha soli, no treba vyberat tie, kde jej je co najmenej. preto ten cottage, lucina, zerve... premyslam aj nad takymi oravskymi, ake predavaju v kadejakych stankoch - korbaciky zrovna nie, ale take tie hrudky a ovci syr... tie su uplne neslane, aspon na chut. neviete, ako je to s kozimi a ovcimi syrmi? su vhodne pre babatka?

natali, este dost dlho sme pobudli, ale premiestnili sme sa do palacinkarne.

ajka82
2. dec 2009

mna dnes to moje dieta prekvapuje...stiahla dokopy 420ml caju a ked chcela ist spat, tak ziadne trenie oci ako zvycajne, ani mrncanie ale sadla pri postielku a kukala do nej...to mi urobila aj predvcerom, ze ja kukam, kedy bude tret oci a ona cumela do postielky... 😅

katka0602
2. dec 2009

Lubi, asi to bude nieco podobne u nas ako si pisala so Samkom. Tiez mi maly spaval 15-30 min doobeda a poobede okolo 30 min. Uvidim ako to bude ak bude spava iba 1x. Len sa mi to zda skoro aby doobeda nespal. Ale zistila som, ze ak ho "nutim" spat doobeda, aj tak z toho nic nie je. Tak silit ho nema zmysel...

katja78
2. dec 2009

Nsoci - my sme sa s mužom podelili o dezert, sme ho zmastili za 5 minút 😅

Potulka - ja by som k tým nie najvyberanejším polotovarom zaradila aj párky a tresku, aj keď ja osobne občas zhreším 😖

Katka - kamarátka mi to tiež ospevovala, vraj je to dostatočne pevné, niektoré majú kolieska zabezpečené proti prešmykovaniu, ale aj tak by som to potrebovala vidieť. To, čo si hodila v linku, je tiež pekné 🙂

Ajka - aj Leros má také čaje, ale sú drahšie. A len 88??? Hm, hm, hm moja babka má 82. V dnešom teleráne ukazovali šťastný nemecký pár, ktorý uzavrel manželstvo po 7 ročnej známosti - on má 100 rokov, ona iba 93 😲

Diocka - s takýmto názorom sa stretávam prvý raz od pediatra:
"Po 1.roku sa môže zaraďovať v menšom množstve, najmä ako súčasť jedál. Vo forme nápoja sa odporúča až po 2.-3. roku, dovtedy by dieťa malo piť umelé mlieko."
Lebo naši pediatri odporúčajú kravské mlieko po 3-ťom roku. V USA zasa odporúčajú do roka kojiť a po roku kravské plnotučné, NIE trvanlivé mlieko. My kupujeme Levmilk, chuťovo sa mi vidí ešte lepšie ako tatranské

A k tým syrčekom - Cottage len biely, do tých prichutených dávajú už všeličo navyše, Lučina je zabalená ako maslo, tá v tégliku myslím nie je čistá Lučina. Kidiboo sú také lízatka - guľatý syrček na širšej plastovej paličke, sú aj ochutené. maruške sa občas stane, že odhryzne len prednú časť a zadná jej padne na zem 😖
Mne osobne najviac chutí kravská hrudka - bez soli, taká tvarohová, musí byť ale čerstvá, len neviem, či je z pasterizovaného mlieka.

A o fotečky sa nepodelíte aj na MK???

katka0602
2. dec 2009

ajka no super! len tak dalej!

katja78
2. dec 2009

Lubi - prosím Ťa, pani doktorka 😉 , čo tie ponožky protišmykové??? Aké kupuješ a kde?

katja78
2. dec 2009

Potulka - máme podobné chute tuším 🙂 syry zo stánku či salaša by som nedávala bábätku, nie sú z pasterizovaného mlieka, môžu tam byť choroboplodné zárodky, najčastejšie salmonela a shigella

ajka82
2. dec 2009

katja u nas je to take ze, prababka 88, babka 67, mama 47, a ja 27, len moja dcera nema 7 alebo 8 😝

potulka
2. dec 2009

katja, my tu mame na trhu taku budu, kde syry predavaju cely rok. asi sa tam pristavim a poobzeram. pripadne, ak sa nebudem okunat, vypytam si k nahliadnutiu zlozenie. 🙂

katja78
2. dec 2009

Tak, tak, treba byť informovaný 😀

katja78
2. dec 2009

Ajka - tak si pretrhla generačnú reťaz 😅

ajka82
2. dec 2009

katja, sak to..este ze sa na mna za to nehnevaju 😀

no s tym mliekom je to vselijake, nie vsetci pediatri na svk zastavaju nazor, ze sa moze az po 3tom roku...poznam takych

katja78
2. dec 2009

Neznááááááášam spln mesiaca 😠 😠 😠 😠 😠

ajka82
2. dec 2009

katja a este ti prezradim, ze ucitelky 😝 co ja isto nebudem 😀

katja78
2. dec 2009

to fakt? ja som Ťa tipovala na zdravotnú sestru 🙂 Bola som ďaleko od pravdy?

ajka82
2. dec 2009

no myslim ze dost daleko... kedysi barmanka, potom cestovny ruch-front office a rooms division manager 😅
(a bavima matika a mam nedostudovanu ekonomiu za sebou, ktoru uz nedokoncim, akosi som zanevrela, lebo ma do toho moc tlacili a plus nejake problemy)

ajka82
2. dec 2009

katja este by ma zaujimalo ako si prisla k tej zdravotnej sestre 😕

katja78
2. dec 2009

Zaujímavé robotky, hlavne ten rooms division manager 🙂

katja78
2. dec 2009

No, mi tak pripadáš, si dosť sčítaná v zdravotníckej oblasti, alebo takto, nie si taká typická mamina jedného dieťaťa 😅 Smekám klobúk, že ste s Karinkou tak super zvládli ťažké obdobie po jej narodení 😉

ajka82
2. dec 2009

katja sak ma to aj bavilo...ale aj vsetok moj volny cas som travila v praci 😔 a bolo to dost na nervy... ale aspon som zistila, ze aj iba s gymplom sa da niekam prepracovat...len samozrejme musia najskor niekam prijat 😅

katja78
2. dec 2009

ale to platí najmä pre BA. môj muž denne dochádza z NR do TT 😒

katja78
2. dec 2009

a to má VŠ

katja78
2. dec 2009

Ajka, a na ktorý gympel si chodila? Ja na Vazku: 1993-1997

ajka82
2. dec 2009

ja sa priznavam, dost toho precitam, dost si aj radsej vypocujem nazorov, z kazdeho si vezmem nieco co sa mi zda byt rozumne (akoze podla mna rozumne, lebo vazne niektore veci sa prehanaju si myslim) a aj tak si urobim po svojom...a dost sa snazim pozerat na to ako sa mala tvari a reaguje na okolie a situacie...a skusam experimentovat... 😅 a som rada ked je krpata spokojna
a hlavne nechcem nic robit nasilu...

ajka82
2. dec 2009

do trencina na sturak som chodila...teda tam som skoncila a zacala som chodit v dubnici n.vahom (1,5roka)

katja78
2. dec 2009

joj, len jedna vec, vždy ma tak pichne pri srdci, keď o Kajke píšeš ako o krakenovi ☹ ja viem, že to s nadsádzkou, ale aj tak 🤐

ajka82
2. dec 2009

koncila som 2001 😎

katja78
2. dec 2009

a ako si sa ocitla v našom capital city? či to kvôli robote si sa presťahovala?

ajka82
2. dec 2009

vies preco kraken? lebo v tej "rozpravke" tak cudne vyliezal z vody a karinka ked zacala lozit tak tiez tak nejak cudne davala tie jej rucicky 😀 ...mi to tak pripomenulo 😅

ajka82
2. dec 2009

hehe, zacala som studovat v BA a akosi som tu potom zostala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre