Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

zuro
2. sep 2009

ahojte...

Nsoci... super, uvidis, za chvilu Ti bude Matko lozit vsade..
Mgk--- my to mame so svokrou rovnake... minule jej chcela dat figu... ja mamstrach co bude nabuduce..
bershka--- uz nech je Ti lepsie...
vlalu... nadherne fotky na azete...

vlalu6it
2. sep 2009

nsoci,,,fiha,,inak to som nevedela,,oni to maju uz aj v nemocnici vopred pripravene,,neviem ci prave je to znackou,,ze sa robi dopredu,,ja neviem,,ale od zaciatku to tak robim,,ja uz mam vzdy dopredu aj 3mlieka pripravene,,ale tie cakaju v chladnicke,,a nevedela som,ze stat vonku dlhsie ako pol hodku nemozu,,, 😒 ale mala nehnackuje,,,ma redsiu stolicu,,ale to tiez stale,,hustu nema asi nikdy,,,,snat raz alebo 2krat mala,,,to som vazne nevedela,,,ty kokso

zuro
2. sep 2009

vlalu.. drzime placeky aby ockovanie prebehlo bez tazkosti...

kristinka.s
2. sep 2009

ahojte babule, tak ako to tu citam, som celkom rada, ze s niektorymi vecami nie som sama. teda myslim nestihacky a pod 🙂
a to ja mozem povedat, ze mam celkom dobru dcerusku - niekedy si pospi aj 2 hodky, takze si vtedy co-to porobim.
ale vacsinou robime vsetko spolu - vysavame, varime, utierame prach, podlahy, mam ju v lehatku, ona kuka co robim a ja jej vysvetlujem co a ako. vydrzi nam to tak 30-40 min. potom musime zmenit cinnost - takze vsetko na etapi 🙂

baby chcem sa opytat, pomaly zaciname prikrmy a ja nemam tusak ako. prvu mrkvicku ste davali uvarenu alebo len surovu rozmixovanu? a opakovali ste proces niekolko dni a potom pridali dalsiu zeleninku?
dakujem za kazdu dobru radu

vlalu6it: tu puzzle ma viac casti? ja som videla len take pismenkove a cislicove

vlalu6it
2. sep 2009

zurko--dakujem pekne 😀

nsoci,,ale teraz som kukla,,tam stoji ,ze este po zamiesani m usi to mlieko min,10,minut stat aby presla fajn voda cez mlieko a bolo to napucane,,ja neviem,,ale asi robim chybu,,,co povies,,,,si ma vylakala,,,,ona ked chce papat,,nevydrzi ani 15sekund a v sekunde musi jest take divadlo stvara,,a to si neviem predstavit,ze by musela este 10minut na papku cakat,,,

baby vcera som jej davala jej 3davku mrkvy ale tato bola z lydlu a vobec nebola sladka,,ani mne nechutila,,,a mala ju vypluvala,,, 😒 tak sme sli kupit do intersparu,,neviazanu,,a ta je sladka,,dnes pridame uz 1zemiak,,ale ona tej mrkvy spapa len tak 4lyzicky,,moze byt???

vlalu6it
2. sep 2009

kristinka,,,tie pazzl tu v tally ma trochu iny tvar,,a vsetci ich kupovali v rovnakom obchode aby pasovali -zapadali do seba,,lebo tie co mame na sr kupovane,,nepasuju k tymto z tally,,mame zvieratka,,potom africke zvieratka,,pismenka,dopravne prostriedky,,vtaciky,,potraviny,ovocie,zeleninku,,servis,,lstolovanie,,a motilov mylsim,,ani uz neviem co na sr je ,,len tu mam len 2casti,,,mame tu maly byt,,tak staci

kristinka,,uvarit a potom rozmixovat 3dni papa to iste,,ak nema reakciu tak potom pridas zemiak a opat 3dni cakas,,papa 3dni to iste,,a dalej nieco ine a ine

vlalu6it
2. sep 2009

kristinka,,sofinka je zlate dievcatko,,, 🙂

babule,,uz mam druhe meno ak by som mala dalsiu dceru,,bude sa volat FANTAGIRO 🙂

kristinka.s
2. sep 2009

dakujem mockrat za rady vlalu
este cosi: ten zemiak pridam do mrkvy alebo samostatne dam papat?
som total nezanlec zatial ☹

vlalu6it
2. sep 2009

IDEM JA,,,,sprcha a varit mrkvu so zemiakom,,,mala chrape a ja tu trcim,, 😎

zuro
2. sep 2009

vlalu... na zaciatku staci ked spapa 4 lyzicky...

vlalu6it
2. sep 2009

kika--ako chces,,ale on je taky bez chuti daj potom radsej spolu s mrkvickou,,bude to sladsie 😉

vlalu6it
2. sep 2009

zuro,,,hej doslo mi,,,vcera jej nechutilo vobec,,,ani mne to nechutilo,,ta mrkva bola doslova horka 😖

vlalu6it
2. sep 2009

tak ciaoo babuleky,,pekny dnik,,a myslite na nas na to ockovanie

zuro
2. sep 2009

kristinka, ked uz papala mrkvu, tak zemiacik moze pridat spolu ku mrkve..

allisia
2. sep 2009

ahojte, no my konecne doma a ja na konovi 😀 😀
Oliverko sa nam cez vikend "rozhojdal" sa da na styri a pohupuje sa tak cakam kedy sa zacne posuvat lebo zatial sa len odtlaca rucickami dozadu 😵

Vlalu 4 lyzicky su v pohodicke, ona sa postupne rozpapa,niekedy to trva aj tyzden kym spapa celu davku a aj viac, je to hrozne idivudualne 😉

Nsoci Matko je velmi sikovny 😵

Kristinka na zaciatok je lepsie mrkvicku uvarit alebo uparit je to pre deticky lepsie stravitelne

labutka
2. sep 2009

no... nejdem docitavat,
len niekto dsa ma pytal, co s kakanicou na plienke, aby nepretekala - odporucam plienky s "kridelkami" (napriklad bum hugger), vraj to ma zamedzit pretekaniu
alebo potom by som asi davala plienku bez saveho jadra, aby tam bolo viac miesta na kakanicu... my kakame uz do serbla, takze viac neporadim...
prdele, taku noc jak my sme mali dnes, to neprajem nikomu. adam bol hore kazde 2 hodiny, takze som uplne hotova..... 😖
inak sme vcera jedli zemiak - v pohodicke, a uz sme vytiahli aj sportak.. 🙂
idem spat...

hura tesim sa na zajtrajsie stretko- mozno by sme si uz mali spravit aj latkovu prezentaciu - pre egy, aalusku a este neviem ktora by chcela latkovat... donesem nejaku moju vybavu, len ma vyhecujte. 🙂

allisia
2. sep 2009

labutka akurat som ti chcela napisat ze chcem zajtra hodit s tebou rec o latkach 😀 😉 tak by si mohla volaco doniest na ukazku prosiiiiim 😉
aj my sme mali zlu noc, nechcelo sa mu spat tak som mu o jedenastej rozpravala rozpravku lebo jedine co zaberalo aby nemrncal bolo ked pocul moj hlas tak potom zaspinkal asi za 10 minut pocas rozpravania ale papal asi 4x do rana tak som isla taka nevyspata na jazdu, som sa bala ze niekde naburam ale nastastie mi to iba skapalo v zapche 😝

ja chcem dat malemu v sobotu prvu mrkvicku 🙂

allisia
2. sep 2009

sme boli u svokry cez vikend a tiez chcela davat malemu polievku ze sak par dni hore - dolu ale bola som neoblomna tak potom to akceptovala 🙂
my sme mali na temu jedlo totizto so svokrou vymenu nazorov pre malej lebo jej raz dala domacu vyzivu s cukrom a pudingom ked mala mala 7 mesiacov a ja som jej to vyslovne zakazala a ked sme isli s muzom do obchodu tak jej to dala a odvtedy do mna s jedlom nerype a vzdy sa opyta co ma malej dat. a tiez jej predtym chcela davat krupicu s kravskym mliekom a mala ani rok nemala 😝 ale som si ju vycvicila 😀 😀 ale nie som velmi rada ze ma akceptuje 😵

labutka
2. sep 2009

som lezala a nemozem zaspat..... a rno to iste, skoro hodina co sa manzel venoval malemu som len lezala a nic. 😒 uz je aj krpec hore..... 😒

allisia
2. sep 2009

mne maly prave zaspal na cecku ale ked ho odpojim tak sa zobudi tak ho necham zuzlat chvilu kym je mala s babkou v parku

allisia
2. sep 2009

a mala je uz doma 🙂

labutka
2. sep 2009

varim zemak na obed adamovi...

boldy
2. sep 2009

Ahojte maminky najkrjasich deticiek 🙂
skoro som vas nenasla... som sa dlho neozvala nemala som pristup k internetu 3 tyzdne, takze meskam, co sa deje... my sme v poriadku, obcas som nevyspata a aj zehlenia mam habadej, ale co uz... jasminka rastie, zatial neprikrmujeme, ale asi zacne, lebo som unavena zo staleho kojenia... iron a vy ako, ako ninka uz papate...
tak idem vas trosku prelistovat, kym mala spi a potom pojdeme na prechadzku...

pasoa
2. sep 2009

matja, ja mám súkromie albumov iba pre priateľov, tak najprv musíme byť kamošky. ja som ťa nenašla, tak si nájdi ty mňa.. 😉

matja, mäta znižuje laktáciu.. aha, ajka Ti to už napísala, tak niiič. 😅

dočitavam tu dva dni,s te toho zase popísali 😠

Lubi, aké sú rozmery tých puzzle, keď sa to poskladá?

nšoči, Vajce a ja a Mery a ja som čítala, bolo to super. tretiu časť nepoznám. No bolo to taaaak dávno, že by som musela zas od začiatku, aby som sa na tretiu časť chytila...

mgk, so svokrou asi trpké sklamanie, čo? ☹

boldy no vitaj späť. a som sa ťa už dávno chcela spýtať, že kde ty vlastne žiješ?

pasoa
2. sep 2009

a my sme dnes boli na ORL v nemocke a dvaja dr. sa nezávisle od seba zhodli, že treba matúška uspať a tú cystu mu tam vybrať (prepichnúť), že to bez nakrózy nie je možné, lebo sa neuveriteľne bráni. A vraj sa mu to zväčšuje ☹
Tak budúcu stredu ideme na to. Po protekcii som to ale našťastie vybavila bez hospitalizácie. V utorok nás prijmú iba papierovo a v stredu tam prídeme z domu.
Bojim bojim... tej narkózy... ako to bude znášať...

noale musím myslieť pozitívne, lebo ako som minule písala egy, myšlienka má veľkú silu a tá vyslovená a opakovaná nahlas spôsobuje, že sa to aj udeje.
tak ako napr. matúško včera a predvčerom vôbec nekakal a dnes pri papkaní po návrate z ORL som mu stále opakovala "A teraz sa matúško krásne vykaká, teraz matúško nahodí sústredený výraz a už to pôjde z riťky do plienky... "atď atď... no a po papaní sa ešte pohrajkal s hrazdičkou a potom nahodil sústredený výraz a už to šlo 😀 😀 😀

v nedeľu krstíme a máme pol rôčka. moc sa teším.

elenam
2. sep 2009

Ahojte babenky. Nebola som na nete asi mesiac, tak sa ani nesnažím čítať, lebo by som to nezvládala ani za týžden. Je niečo nové? Sú niektoré z vás opäť tehotné? Ja zatiaľ nie a ani sa nepohúšame. Tak o rok by to bolo fajn. Ale človek nikdy nevie.
Moja malá sa naučila kričať ako keby som ju rezala a niekedy nevie prestať a ja mám nervy v prdeli, tak kríčím. To aj vaše detičky toto robia?

iron
2. sep 2009

boldy cafko...Ninka papka len mliecko...od p ol rocika zacneme s prikrmami...ked povoli dokina...inak je akcna az az...
Pasoa...drzim palceky...a uspatie bude lepsie, neboj sa...lebo aspn mu to urobia hned....

no ideme sa hrat...

elenam
2. sep 2009

Pasoa držím palce, nech to dobre dopadne. Najhoršie čo môže byť je keď sa deje niečo zlé s našimi malými. Ale treba myslieť pozítívne a všetko bude dobré.
Tento týžden máme ísť na krvný obraz, tak som zvedavá. A to bude zase plaču, aj z mojej strany.

matja
2. sep 2009

katja, ešte som malého nemala v manduce na boku, ale ak to skúsiš, daj vedieť, ako sa páčilo Hanke a či to bolo pohodlné aj pre teba 😉

vladka, z Manducy ma chrbát nebolí, tam je váha dieťatka rozložená rovnomerne, nie sú zaťažené iba plecia ako je to na bežných nosičoch alebo ruksakoch.
Vladka, ešte ku príkrmom - oni sú bez chuti, pre nás dospelých takmer nepochopiteľné, ako to môžu deti jesť, ale detičky nepoznajú slané, sladké, ochutené jedlá, oni sa len zoznamujú s chuťami. Aj keď je to pre nás takmer "nejedlé", detičky to zjedia. Patrikovi som dala zatiaľ kúpené príkrmy dvakrát - raz to bola sladučká mrkvička a druhý raz špenát, ktorý mal úplne divnú chuť. A na moje prekvapenie Paťko zbaštil špenát skôr ako tú mrkvičku.

Kristinka, všetko záleží na tebe, ako budeš potraviny kombinovať. Môžeš dať mrkvu osobitne, zemiak osobitne, alebo zmiešať dokopy. 🙂 Ja som doteraz zeleninku zatiaľ vždy uparila, pokrájala na najmenšie kúsočky alebo popučila vidličkou.

dnes bude mať Paťko uparený špenátik, ktorý som pokrájala na malinké kúsočky a zmiešam ho s kúpeným špenátovým príkrmom, ktorý nedojedol včera. Malý si už pekne zvyká na tuhú stravu, tak mu cez víkend pridám aj mäsko.

dnes sme boli u zastupujúcej doktorky (naša má dovolenku), lebo Paťko má stále nádchu, chcela som, nech ho popočúva a pozrie do hrdielka. Povedala, že na prieduškách nepočuje nič, hrdielko má máličko zapálené a predpísala mu antibiotiká. Hm...zdá sa mi to trochu prehnané, keď má iba nádchu, aby bral ATB. Ani som ich zatiaľ nevybrala a kúpila som radšej homeopatiká. Dúfam, že zaberú a doktorka mi nevynadá, že som mu svojvoľne nedala ATB.

matja
2. sep 2009

Pasoa, takže budúcu stredu? Chudáčik maličký. Ale aspoň tam nebudete ležať, lebo nemocničné prostredie na psychike veru nepridáva. Neboj sa, Matúško je silný chlapček, veď koľko toho už zvládol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre