Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
25. dec 2009

egy, my sme boli doma, zabalili sme darčeky aj pre matúška, muž mi ani nechcel predtým ukázať, čo mu kúpil.
dali sme si večeru (matúško tesne pred tým obedoval 😀 ) a potom sme si sadli k darčekom. Najpr sme rozbalili matúškove. Dostal tú kombinovanú kocku z Tecso a špeci cumlík, extra určený na prerezávanie zúbkov... no, moc ho nechcel, stále ho vypľúval a od muža detskú gitarku.
Páni, ako ten na §u hneď reagoval, bral ju do ručičiek... máme doma 2 gitary, jednu španielku a jednu akustickú a stále sa pri nich hráme, naťahuje struny, chytá mechaniky, no budúci gitarista. Tak muž povedal, že keď zbadal v dráčiko§vi hentú, tak neodolal.
A veru dobre urobil, ja som až púšťala slzy od dojatia, aká je to krása, keď má dieťatko radosť 😅

Manžel dostal odo m§a hokejové rukavice a veľmi sa im potešil, tak som rada a ja som dostala perličkovú súpravu z bieleho zlata a USB kľúč, aby som ti svoje preklady nemusela napaľovať na CD-čka a ešte pengy: "kup si něco na sebe, mámo, kup si něco na sebe" 😀

potom sme sa len tak vyvaľovali na gauči, kŕmili matúška, tešili sa, ako sa hrá s gitarkou, potom sme zapli telku, akurát končili Tri oriešky, kukali sme príbeh o ukrižovaní na NATIONAL GEOGRAFIC a potom príbeh narodenia Ježiša na neviemktorom programe, medzitým som uložila naše dieťa spať, vyrevala som sa nad narodením Ježiška v tom filme,.... muž mi hovorí, však je to veselé, Ježiško sa narodil... ale m§a to od môjho vlastného pôrodu akosi dojíma, keď vidím hoci len vo filme iný pôrod, malíčké bábo, ako sa narodí... no a navyše, keď vieme, aký ťažký život a krutú smrť bude to dieťa mať v dospelosti, tak mi to neprišlo vôbec veselé...

A dnes sme u svokrovcov, malý spí v spálni, ja som sa práve natlačila pečenej morky s plnkou a teraz márne pátram na tejto klávesnici, kde je " ň" §. +´é-.;ô§úä(/)ˇ% asi tu nie je 😀

A ako som sa zmierila s otcovou ženou po telefóne, tak v nedeľu možno prídu k nám... ty koky. to bude po.... uff... veeeľa rokoch, čo budeme spolu sedieť a debatovať... ale nemám z toho nijaké iné pocity, iba pozitívne. Veľmi sa na to teším. Tak to cítim, že je to úplne OK.

a vy ste ostatné ako vianocovali a čo ste podostávali?

katja78
25. dec 2009

Ahojte,

Vianoce - krásne, aj krušne, naše dievky neposedeli ani minutku, veeeeeeeeeeeeeľmi sa tešili z darčekov, len som zabudla mať nachystané náhradné baterky do foťáka 😖 tak fotiek je iba zopár ☹

stromček - bielo-zlatý

Matja - presne ako píšeš, vďaka za vysvetlenie Jn 3,16 😉 akurát som dočítala jedno krásne zamyslenie, ťažká filozofia, o tom, či sú Vianoce kresťanmi vytvorenou a nereálnou ilúziou. Len krátky úryvok, ale pokojne preskočte😉

"Je to Boh, ktorý sa stáva človekom. A práve preto, že je to Boh, tým, že je prítomný v našom bytí, sa všetko mení. Len na povrchu ostáva ešte všetko po starom. V hĺbke vecí sa všetko radikálne zmenilo. Aj keď si naďalej žijeme náš „obyčajný“ život – milujeme, trpíme, tešíme sa, obávame sa a zomierame ako predtým, predsa všetko, čo zažívame, sa dnešnou nocou stáva Božou skutočnosťou, stáva sa božským.

Tým, že sa Boh stal človekom, náš strach sa stal jeho strachom, naše utrpenie jeho utrpením, naša smrť jeho smrťou. Preto je naša radosť a naše šťastie jeho radosťou a jeho šťastím. Preto sa to všetko stáva Božou skutočnosťou. A preto, že to všetko v láske prijal, stáva sa to vykúpeným. To, čo je na nás dobré, spravil nekonečne veľkým: našu lásku, našu vôľu pre dobro, všetky naše snahy a úsilia. Všetko to teraz vyúsťuje do jeho života, do jeho kráľovstva, a nič tak nie je stratené. A to, čo nás trápi, on premohol: naše utrpenia a naša smrť sú oslávené a naplnené vznešenosťou, lebo prišli do styku s ním, večným Bohom. A tak teraz vedú k zmŕtvychvstaniu. "

katja78
25. dec 2009

Pavli - som bola kupovať darčeky 23-ho, mala som na to asi 2 hodky, tak hlavne deťom som chcela a celkom som sa trafila:
Maruške - aj mne učaroval hudobný nástroj, ale klavír (aby stále neničila ten skutočný 🙄 ). tento je bombový - okrem klávesnice má asi 40 farebných gombíkov a aj zvieratiek, taký malý orchester 😀 ešte detské šipky, nech aj tatko sa má s babami ako realizovať, keď už autíčka si nemá s kým púšťať, nejaké oblečko, detský blištek na pyštek, bábu Snehurku, od môjho brata dostali spoločný darček, toho Dina s guličkami 🙄 🙂
Hanke - drevený hlavolam, morské zvieratká do kúpeľa a tiež nejaké oblečko
mužovi som akurát stierače ne auto stihla vymeniť (45 eur !!!!)
sebe kozmetiku a opasok, bo mi jedny gate padajú 😅
mamke svojej aj mužovej som krásnych anjelv našla, sú na takej akoby mištičke a keď sa otočia okolo svojej osi, tak hrajú peknú Tichú noc 🙂

egyptanka
25. dec 2009

pasoa, jeeej krasne vianoce ... tak my sme boli u nasich, Natalka obedovala spolu s nami, ale bola taka vedla z toho ze kde sedi, e moc tomu jedlu nedala, ja som jedla popri nej ...
Natalka dostala taky hovoriaci hrniec a kluciky od Fisher Price /tie kluciky dal este kupit moj ocino/, knizku Velka kniha riekaniek, od sestry dostala taky detsky geomag (http://www.kellytoys.co.uk/baby-geomag-magic-at...) a dreveny xylofon. Najvacsiu radost mala ale zo sackov a krstny dostal od nas pokrovy kufrik, kde bol zeton s napisom Dealer a ten drzala cely vecer a aj pri kupani a kojeni ho mala pri sebe, taka bola podarena, ze vyzerala velmi dolezito.

Ja som dostala knihu hier pre deti od 0 do 3 rokoch, malovatka, Dove kozmetiku, kabelku, podkolienky, ale najvacsi darcek bol pre mna taska a tam najoblubenejsie ocinove veci ... jeho turisticky hrncek, celovka, jeho najoblubenejsia lyzicka a sestra kupila taku vazu, kde si mozem nasypat farebny piesok (kupila cierny a cerveny - najoblubenejsie farby mojho ocina), este do tej vazy si mam dat susene listy a kvety, zasypat opat tymto pieskom, zakryt a hore polozit sviecku (oblubenu vanilkovu vonu) a ked sme boli na mieste, kde zahynul tak zobrala odtial kamen tak k sviecke dat kamen a bude to pripominat ocina.

Natalka v noci bola kazdu hodinu a pol hore ... a o piatej si chcela spravit uz rano. Este som ju musela na rukach uspat taku hodinu, aby este hodinu spala.

egyptanka
25. dec 2009

A od manzela neviem co som dostala, lebo sme este darceky nerozbalovali, lebo Natalka sa az teraz zobudila. Tak sme cakali na nu.

katja78
25. dec 2009

Egy - krása 😵 žeby z Natálky bola krupierka? čo krupierka, ona bude vlastniť sieť kasín 😉 Tie dve knižky - riekankovú a o hrách pozriem aj ja, sima inšpirovala 🙂

katja78
25. dec 2009

Vidíš, ockove poklady dostala jeho milovaná dcéra 🙂

matja
25. dec 2009

ahojte, náš drobček dostal od nás iba labyrint a nočník, na ktorom odmieta sedieť, ale zato od starých rodičov dostal koooopec hračiek a nevedel, čo skôr. Bol z toho úplne vyšitý a trvalo chvíľku, kým sa spamätal a začal hrať 😀 Plné dve krabice so starými hračkami mu idem schovať, lebo sa s nimi už aj tak nehral a teraz mu budem nechávať v každej krabici iba po jednej, max. dvoch hračkách, lebo potom nevie, s čím sa hrať a iba sa v nich hrabe a hrabe a nehrá...

Včerajšok nám prešiel veľmi rýchlo a tak trošku v zhone, ale dnes sme si oddýchli, boli sme u Paťkových starých rodičov, bol veľmi dobrý, spal iba dva razy, on totiž má stále tri spánky, ale aj tak bol zlatý, celý čas sa hral, rozprával, usmieval. Dúfam, že bude taký aj zajtra, lebo ideme na návštevu k druhým starým rodičom, od ktorých sme dostali echo, že darčeky domov len-tak neodnesieme, že ich budú musieť odviezť autom 😀 Ach jaj, a to som si hovorila, že malého budem učiť k skromnosti 🤐 😅

egyptanka
25. dec 2009

katja, nooo ze by ...

tak uz mame rozbalene aj darceky pod nasim stromcekom ... od manzela som dostala kozmetiku, DVD Harry Potter a polovicny princ a rychlovarnu konvicu s moznostou nastavenia teploty ...

Natalka sa velmi tesi tomu choditku ... este ho nepoziva n achodenie ale hraje sa s tymi prednymi hrackami co su tam pripevnene.

lubi22
25. dec 2009

Ahojte 🙂

K ankete o stromceku - my mame strieborne dekoracie a vonavu jedlicku 😵

Deticky sa z Vianoc vytesili, dostali spustu darcekov, kopec este nemame rozbalene a este ich cakaju darceky u druhych starkych, ti nedoniesli vsetky. Pre Samka to bolo v style Cars, najviac asi potesila velka autodraha Cars (aj tatinka aj deduska) a kamion Cars s 15 autami a Filipko podostaval tiez kopec hraciek od hudobnych, auticiek, kniziek, kociek, choditka a kadecoho ineho. My sme si s manzelom pod stromcek nedali nic, tak sme sa dohodli, kupili sme si v decembri nove telefony a vyberame letnu dovcu, to co potrebujeme a chceme si kupime pocas roku, pre mna je to kazdy rok trapenie, tak som rada, ze sme sa takto dohodli. Takze sme sa vytesili z radosti deticiek 😵

Egy tu knizku mam aj ja o hrach, ale nejako z nej necerpam 😅 Musim sa polepsit, odkedy som si ju kupila som ju necitala, improvizujem 😅

Pasoa super, ze ste sa pomerili, dufam, ze vam navsteva dobre dopadne 😉

Pekny vecer este 😵

mgk111
25. dec 2009

ahojte, my sme mali uzasny stedrovecerny ritual 😀 kubko hodku predtym olovrantoval, pri modlitbe a dedovom prihovore zacal "recnit " aj on, takze zvycajna chvilka ticha bola plna smiechu 😝 potom ked sme papali tak on papal oplatku... druhy chod uz nevydrzal takze som ho mala na rukach a potom sme sa vymenili a rozbalili mnozstvo darcekov - kubko dostal samozrejme najviac hoci som tiez povedala ze jednu dve hracky... dostal velmi vela kadejakych veci na oblecenie vratane topanok, pyzam a teplacikov na traky, riekanky od fisher prise, drahu vlacikovu drevenu, hojdacku drevenu, auticko hasicske, zachranarske - hukaju, chodia a ked narazia tak sa otocia 🙂 hrocha do vody co slape na slapatku a robi tak penu a pritom si spieva 😉 nocnicek taky s rukovetami a hrkalkou gulatou obrovskou v strede, najoblubenejsia hracka je asi hokeja 😀 a ani neviem co vsetko este lebo som zabudla 🤐

kubko bol po rozbalovani umrcany tak sme mu dali mliecko a mysleli sme ze pojde hajat a on miesto toho sa dalsiu hodku a pol hral s hokejkou 😀 mamina dostala (po poziadavke ze si dame skromne darceky) penazenku,knizku, bluzku a mobil!!! nevedela som ci mam plakat, nadavat alebo sa tesit 😉 a od osstatnych pyzamko, vonavku, sal, oblecenia vela, spodne pradlo, kozmetiku, cizmy, knihy, ... nooo velmi stedry bol a ked som tatinkovi povedala, ze ci somt ak strasne posluchala tak mi povedal, ze ziadny darcek nie je tak velky, aby mi ukazal ako ma lubi.. a to bol najkrajsi darcek 😉

dnes sme boli u nasich, tam sme papali zraloka - mnamky a kubko dostal dalsie hracky vratane takeho cimbalika, na ktory bucha o dusu 😀 a kedze u nasich nie je stolicka a on moc neposedi pri jedle, tak som ho krmila na nocniku 😀 teraz sme spat u svokrovcov kde budeme este zajtra asi tak do nedele a potom domov, aby tatinko stihol vybavit nastup do prace...

ale o darcekoch vianoce neboli - bola to neskutocna pohoda, blizkost, radost v kubkovych ociach - no neda sa to vypovedat, bo by som sa rozrevala 😝 este vecer sme sa so svokrovu a svagrinou objimali, ze aka krasa to bola...

teraz je drobcek okupany a tatino krmi a pojde hajat... a mame doma pokroky skoro by som zabudla, uz ho nie je mozne nechat na posteli - uz aj nas lenivec sa sice divnym stylom, ale predsa, dostane kam chce - vypuci ritusu a nejako sa "plazi" a gula do boku, do predu a potom dole hlavou z postele... ked sme sli spat okolo polnoci tak sme potichu otvorili, ze mu daju vsetci ese bocko na dobru noc a on na vystretych rukach otoceny na bruchu a uplne na inom mieste hladel na nas a na dvere 😀 tak uvidime ci sa rozkive alebo toto je zase na dlho vykon...

inak doma mame stromcek zlato cerveny a k tomu take doma vyrobene zvonceky cukrove bielo cervene...

egyptanka
25. dec 2009

no ide sa kojit a uspavat ...

matja
25. dec 2009

my sme sa s niektorými hračkami vyhrali viac ako Patrik. Napríklad teraz Paťko už spinká a ocko kŕmi opicu, šteklí ju a hladká po chrbátiku 😀 😀 No pekne sa stará o ňu, ona ho zato objíma, tlieska mu, smeje sa a po večeri sa jej práve začalo čkať 😀 😀

nufanek
25. dec 2009

Ahojte, chcem sa opytat tych, ktore ste kojili, ci nahodou niektora z vas nemala problemy s bradavkami, konkretne chrasty. Sesternica rodila pred tyzdnom a v nemocnici jej ich uplne zdemolovali ☹ . Nemali odsavacku a odstriekavali jej ich rucne cez klobuciky... Co by sa dalo na to dat. Mne este aprili odporucila annag na bradavky canesten, len neviem, ci by sa to dalo dat aj pri chrastach.

egyptanka
25. dec 2009

fuuu nufanek tak to neporadim, ja som problemy s bradavkami nemala ... klop klop ... ale skusila by som urcite ten canesten.

nsoci
25. dec 2009

ahojte

u nas pohoda, vetielka sme nezohnli tak me pozicali pod otca, stromcek zabodoval
matko spapal chvilku pred nami cervenu sosovicu, zemiaky s jogurtom a masko

darcekov bolo vela, den pred vianocami boli vianoce s otcom, dnes s mamou a svokrou...

dostal kocky vo voziku, latkove babiky, choditko chicco 4 v 1, strikovaneho macka, kabatik, supravu Nike 😅 , sanky, maly nakladak, auticka, koooec leporiel, sandalky, drevenu vkladacku a mamina mu usila divadlo o Cervenej Ciapocke nadherne

my sme dostali turisticky nosic, knihy, parnz hrniec, pekarnicku na chlieb, ja pokazku na masaz, od muza Goratexove topanky bo mi vsetky premokaju... vonavku, sladkostii, normalne nechapem, este aj tsku an kocik prebalovaciu som si vydrazila

necakala som nic, ten parnu hrniec sme si kupili...ale asi to tak ma byt, clovek nic necaka a vykluju sa z toho nadherne svaitky, matko rano holy stvornozkoval k stromceku vysvietenemu

😀

ale uz fakt nezerem 😀 som sa pretoto suseneho ovocia...

egyptanka
25. dec 2009

Baby som sa chcela spytat ... ak chcem prehodnotit neurologicke vysetrenia u ineho neurologa tak musim mat opat vymenny listok alebo staci prist k novemu neurologovi spolu so spravami nech sa na to pozrie?

ajka82
25. dec 2009

hmmm, sedim pri hlavolame a nejde mi zlozit 😠 som zase mala co popytat od jeziska 😀 asi ani spat nepojdem 😝
inac vianoce uplne paradne 😵 karinka sa tesila z darcekov a ja s nou, dokonca uz som aj v dinovi v gulickach sedela 😅 paraaada
inac na to co tu vsetko citam, karinka nedostala tolko hraciek, ale ja som to aj zatrhla a diktovala som co ma dostat, kedze ma v priebehu mesiaca aj narodeniny aj meniny, aby sme sa v hrackach neutopili...

nsoci no ja zerem stale a aj budem ...aj tam mi to nepomoze 😅

egy, myslim, ze to zalezi od neurologa akeho chces...pokial ides k sukromnemu, tak tam listok ani nepotrebujes...

nufanek, neporadim, ale jednu vec nechapem, preco ked odstriekavali rucne to robili cez klobuciky 😕 , ked sa rucne odstriekava tak bez vselijakych pomocok pokial viem...

nsoci
25. dec 2009

Egy ja som ku kardiologovi pre maleho potrebovala novy. Ale zavolaj si, niekde netrba ak zaplatis.

taella
26. dec 2009

dobré ránko 😉
Vianoce sme trávili u našich doma , deti prespali štedrovečernú večeru , takže sme sa v kľude najedli , oni akurát vstali na rozbaľovanie darčekov 😀 deti dostali nejaké oblečenie , knižky , aktívne chodítko , drevené kocky , my s manželom sme si nič nedávali a od mojich rodičov sme dostali " záložky do knižky " 😀 a od svokry som dostala originálny darček 😠 mlynček na mak 😠 keď mak už kupujem iba mlety 😖

včera tu bol moja kamarátka a švagor , tak sme do druhej popíjali vínko a ráno o pol siedmej budíček , tak som ako mátoha. Manžel išiel dnes na brigádu , takže nehrozí ani žiadne dospávanie 😝 no nič , večer možno skôr zaľahnem 😀

a deti mi dali najkrajší darček - Karolínka sa krásne rozplazila , robí krásne hodiny na mieste , začala bľabotať , mama , dede , tata , bebe , a keď ju požiadame aby urobila ťap ťapušky , tak pekne vystrie dlane a začne tlieskať , a Oliver má prvé pokusy chodenia na štyroch tiež úspešne za sebou , ale stále mu je ľahšie sa plaziť .
a to všetko behom 3-4 dní sa u nás udialo doma. Tak sa veľmi teším , hlavne z toho ako Karolínka pokročila . 🙂

mgk111
26. dec 2009

ajka - aj ja som chcela pre kubka len zopar hraciek... no prve vnuca - marna snaha 😀

taella - super krasny darcek od karolinky 🙂

babka zobrala kubka von a my "hnijeme" tlacime zakusky a ideme hrat poker 🙂 nech ziju sviatky 🙂

mgk111
26. dec 2009

http://www.facebook.com/album.php?aid=129464&id... kubkove vianocne fotecky (od zadu..)

pasoa
26. dec 2009

tallea, teším sa s tebou z prvých karolínkiných pokrokov.

Čo sa týka množstva hračiek, matúško dostal len 2 väčšie (kocku a gitarku) a 2 mešie (kŕkajúcu žabku Lamaze a hrkálku-hrošíka) inak od môjho otca sme dostali peniaze a aj od svokrovcov. Moja mama príde v pondelok, ona asi niečo kúpila, ale ako ju poznám, bude to nejaké praktické oblečko.
Takže žiadne zahlcovanie hračkami sa nekoná.

a my máme VIANOČNÝ ZÚBOK!!! 🙂 tá nešťastná opuchlina, čo nás trápila 3 mesiace, konečne spľasla predvčerom a dnes už je zúbok von. Veľmi sa teším!

No a hojdanie na 4 je čoraz častejšie, aj pokusy prekladať ručičky a posúvať kolienka už sú, ale ešte bez nejakého veľkého posunu.
Zato posúvať v priestore sa vie plazením tak kadejako - padne na pliecko, natiahne ručičku, zaprie sa kolienkom, zas sa zdvihne hore na ruky a zas na druhé plieko, prevráti sa na chrbátik a zas nazad a tak sa vie premiestňovať už po riadne veľkej ploche 🙂

pasoa
26. dec 2009

mgk, krásne fotky! 🙂

mgk111
26. dec 2009

pasoa - dakujeme a gratulujeme k zubku... ja ho uz tiez cakam aspon mesiac podla toho nasho spanku 😠 mne pride zvlastne dostavat peniaze... ja viem ze je to rozumne, ze si clovek kupi co potrebuje, ale nie je to moje gusto 🤐 ked sa pytali na oblecko tak som povedala co treba - nieco kupili podla toho povedaneho, kopu inych veci podla seba a hracky ake kto chcel 🙂

kubinko dnes dvakrat vonku konecne neprsalo, tak sa dalo... teraz okupkany ide papat a spinkat... vcera som prvykrat skusila dat o polnoci miesto mlieka caj, lebo kedysi zvladol spinkat aspon do tretej stvrtej a nepotreboval papat a teraz je vzdy hore, tak som to vyriesila takto a cuduj sa svete vypil len 80ml a spal do stvrt na styri... potom dal mliecko a spal do pol siedmej (vynimocne to tu uz dlho nebolo 😝 ) sice tatina okopkal ako sirotu ale podstatne je ze spal 😉 uvidime ci aj dnes bude v pohode noc alebo zajtra opat kruhy pod ocami 🙂

munu
26. dec 2009

Pasoa gratulujeme k zubku aj ku pokrokom s lozenim 😉 nas Matko sa tiez ucil lozit podobne, no ja som mu pomahala...ked bol na brusku, tak som ho postavila na styri a prekladala som mu striedavo rucku, nozku, druhu rucku a druhu nozku a tak sa chytil potom sam.. asi pochopil, ked som mu to parkrat ukazovala, ze takto to ma byt a zacal po kratkom case lozit sam 😵

mgk, Jakubko je krasny a fotky su super! 🙂

no a ja som dostala skor to, co som potrebovala, nove krasne pyzamko, nocnu kosielku, troje nausnice(nie zlate, ale bizuteriu,lebo ja take milujem, aby som mohla stale nosit ine 😀 zlate moc nemusim, lebo to by som musela nosit stale tie iste), tricko, kozmetiku(taku sadu z ruzi, je tam sprchovy gel, mydlo a do kupela taka vonka, ktora sa hodi do vane) a tiez od mojej sestry sme dostali spolocny darcek digitalny fotoram 🙂

no a Matulko dostal hracky, vlacik Thomas na baterky, ked sa tam vlozi panacik, tak zacne ist vlacik dopredu, dalej na kuskanie taku krasnu zabku(to od tej babky-susedky), dalej formicky do piesku(teraz ich pouzije zatial asi len do vody, ked sa bude kupkat 😀 ), dostal svoju oblubenu postavicku plysovu z rozpravky, ktorej ked stlaci brusko, tak hovori frazy ako v rozpravke(tej sa potesil asi najviac), telefon, ktory hraje, ked vytaca cislo, no a potom kopu obleceni z Nextu a tak.. nohavicky na traky, rifle, tricka, svetriky, ponozticky, rukavicky.......... no dost toho podostaval.. 🙂 satickam moc nerozumie, tie si bude obzerat, az ked mu ich budem obliekat 😀 ale hrackam sa tesil vsetkym a najviac ako som pisala tej jeho postavicke oblubenej.. 😵

a este nieco, co ma prekvapilo na Matkovi ked sme tu mali navstevu, Matov brat prisiel, uz som to pisala minule, z Londyna s rodinou, tak som sa obavala, ze ako bude Matko spinkat cez den, aj v noci, lebo ked sme sami doma s Matom, tak sme potichsie, aby sa dobre vyspinkal(lebo sme si mysleli stale, ze chce ticho a klud, ked spinka) a teraz ked tu boli aj oni so svojim syncekom 2-rocnym, tak on vystrajal, krical, telka isla nahlas, my sme kecali a Matko spinkal ako dudok 😀 takze na ticho zrejme nieje nauceny, co je dobre pre nas 😀 len som myslela neviem preco, ze sa bude stale budit alebo ze nebude moct vobec zaspat pri takom hluku.. a on nemal s tym vobec problem..len keby este chcel takto zaspavat aj sam v postielke, to by bolo uplne ze idealne..

a este musim povedat, ze som mala aj trosku nervaky, ked tu bol Matov brat, lebo ich syncek Matthew, stale bral Matkovi hracky, Matko sa niekedy rozplakal,lebo sa chcel hrat a nemohol, on len ked videl, ze Matko ma nejaku hracku v rucke, tak hned nabehol a zobral mu ju so slovami, ze: moje! 😠 .. a pritom to vsetko boli Matkove hracky.. tak som lutovala Matka a hrala som sa s nim stale ja, aby nebol smutny.. aj som mu davala hracky, potom sme uz aj malemu Matthewovi hovorili stale, ze nech mu necha hracku, ze on tu ma este kopu inich.. no on podla vsetkeho nieje nauceny sa podelit, tak tomuto sa chcem ja vo vychove nasho Matka vyhnut.. a musim pochvalit MGK, ako oni pekne ucia Jakubka delit sa, mne sa to hrozne paci a ja to budem tiez tak Matka ucit.. nechcem, aby bol taky, ako Matthew..

no tolko zatial.. Matko uz spinka okupkany, unaveny bol uz strasne, dneska spinkal pocas celeho dna sotva hodinku a pol.. to je strasne malo prenho.. on potrebuje viacej spinkat.. ok, tak idem este poskypovat s mamou, lebo uz sa mi ozyva.. tak sa majte super zatial a este pekny zvysok vianocnej pohody 🙂 😉

kucina1
26. dec 2009

ahojte tak vianoce sa nam koncia a boli nadherne s nasim milovanym tomaskom. stedry den bol krasny, uzasny, velmi ukecany a fantasticky. len jedno bolo plne revu a to len vtedy ked sme sa s nim chceli obaja naraz spolu okupkat, ked sme sa napchali vsetci traja do vane tak strasne plakal az kym som ho neobliekla :(

stedrovecernu veceru zlupol ale vobec ho nezaujimali jeho dva darceky pod stromcekom ako ani nas vianocny stromcek, ktory pekne jemne farebne blika. pacila sa mu akurat prskavka ale potom ked sme rozbalovali spolu tie dva darceky tak sa k nam pridal a uz si hracky pekne prezeral, ochutnal a plne sa s nimi rad hraje tak sa tesime. od nas dostal klavir a tu drevenu kocku

nas vianocny stromcek je krasny cerveno zlaty s drobnymi farebnymi svetielkami som pysna na svoje dieta, ktore mi ho vobec nestahuje coho som sa dost obavala :(

no a vecer sme cela rodina sli o desiatej spolu spinkat

rano vcera sme sli po moju babicku a spolu sme isli za mamou do rakuska, tam sa nic zvlasntne neudialo, tomas papkal rybaciu polievku a bol dobrucky, vsetci ho obdivuju ako sa plazi, ako sa stavia na nohy a ako rozkosne rozprava

dnes sme mali prijemnejsi den sli sme k svokrovcom, tam sme asi 4 hodiny rozbalovali tomasove hracky: choditko s odrazadlom v jednom, chodiaci a spievajuci kacer, taka hrajuca stonozka, reporela, kusatko, drobnejsie hracky, 3 svetre, pyzamo, deku, uterak a kadeco, takze nase dieta bolo najposlusnejsie v celej rodinke xixi. no a dnes nam nic skoro vobec nezjedol tak je prave okupany a dufam, ze si da v klude domacej pohody svoju vecernu kasu a pojde skor spat, bo uz by som si aj ja isla odpocinut do postele.

tak sme mali prijemne prve vianoce dakujeme za to nasmu milovanemu 9 mesacnemu hyperaktivnemu fantastickemu syncekovi 🙂

potulka
26. dec 2009

ahojte
uplne necakane najprv fotky 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

egyptanka
26. dec 2009

kucina, krasne vianoce ... a nehovor Tomaskovi, ze je hyperaktivny ... on je len zivy. Hyperaktivita je syndrom, ktory ma za nasledok vela veci (napr. neschopnost koncentracie, udrzat pozornost, spravaju sa roztrzito, zabudaju veci) a v takomto mladom veku je tazko hyperaktivitu diagnostikovat. Jej prejavy sa naplno vedia rozvinut nastupom do skolky,skoly ...

ja som lezala s malou asi hodinu, uz spala a po 15 minutach bola hore ☹

dnes sme boli u svokrovcov, mala zaspala v aute, tak som sa s nou este prechadzala vonku, chcela som vytiahnut Nsoci, ale ti drichmali. Natalka dostala Dina a takeho chodiaceho psa. Mala sa usmievala, ale furt sa tahala za mnou, nie je este prilis zvyknuta na svokrovcov. ... neriesim.

potulka
26. dec 2009

a teraz aj pokec:
mali sme dva stedre dni, prvy u nas so svokrovcami a muzovou babickou. hostitelsku premieru sme zvladli, myslim, na vybornu, vsetko casovo klaplo. dokonca musim do neba vychvalit mojho muza, ktory ked v obchode nedostal vianocku, vyhlasil, ze mam byt kludna, on nejaku upecie. velmi som nedufala, ze sa to podari, ved vianocku sme nikdy predtym nepiekli, dlho to kysne a tak... no dopadlo to skvele, bola krasna, nadychana a velmi chutna. 😵 jedli sme ju s cesnakom a medom. ako pripitok bolo hriatô, pre zmenu moja prvotina, potom ta vianocka a kapustnica. nasledne sme rozbalili matejkove darceky, aby potom mohol ist spinkat a my dalej hodovat. od nas dostal hojdacieho konika, od svokrovcov tu slavnu kocku a od svagrovcov maleho latkoveho psika. vsetko obzeral s velmi vaznou tvarou, ani slovka nepreriekol, plne sa sustredil. 😀 pod stromcekom bola aj zobcova flauta - muz kedysi chodil do hudobky a vie hrat, tak reku ze aby hral svojmu synovi. syn sa predbezne pri ockovej hre rozplace. 😝
vcera sme mali stedry den u nasich + moja stara mama a sestra. scenar jedenia bol ten isty. matejko bol obdarovany drevenym vlacikom, kacickou na snurke (ta bude mat domov u nasich, aby sa tam mal s cim hrat, ked prideme), sietovym valcom na hracky a obrovitanskym vankusom - lienkou, ktoru si zatial velmi nevsima. zato giganticka darcekova taska, v ktorej bola beruska zabalena, bola asi tym najlepsim darom. 😀 som rada, ze sa cela rodina pri jeziskovani drzala nasich prosieb a tipov, takze toho nebolo kvantum.
vcelku som so sviatkovanim spokojna, bolo vela veselych chvilok a vela dobrot, ktore mi hadam pomozu konecne pribrat. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre