Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
1. jan 2010

pozerala som ze ste rozoberali vas jedalnicek tak u nas to vyzera asi takto

ranajky MM
desiata niekedy chlebik, rohlik s masielkom alebo syreckom a potom MM
obed zelenina, masko, zltok
olovrant ovocie, vyzivky, piskoty niekedy jogurt,
vecera MM, ale niekedy mu dam aj rohlik a potom zapije MM, inokedy len MM
V noci nekojim davam cajik....

cez den pijeme cajik alebo ovocne stavicky

mgk111
1. jan 2010

anketa -
1.egy ak spapa velmi malo tak dam miesot toho mliecko, ale ak spapa aspon polovicu tak nedam nic a o to viac ma potom na olovrant... ale uz to jedlo nedavam...
2.ked zostane tak vyhadzujem.. ak zostane vela, dam ako dalsie jedlo, ale stava sa malokedy...

papame takto: ranajky UM, desiata ovocie, obed zeleninka masko - olovrant jogurt alebo kasa, vecera mliecko alebo najnovsie krupica... v noci cajik a jeden krat mliecko... cez den cajik...

kubko sa vcera zobudil pred polnocou 10minut a tak sme oslavovali aj s kamosmi spolocne, po pol hodke som ho isla ulozit a sice ho trhalo ked delobuchy trieskali ale svetielka pozoroval a potom spinkal az do piatej - isla som spat o druhej, takze som mala skoro rano, do siedmej som sa s nim hrala sama potom sa zobudila kamoska a o stvrt na devat sme zobudili tatina, ja som s drobcdom na polhodku zalomila a odvtedy sme hore... cez obed dal zase len pol hodku... my sme mali pekny vecer, zabijackove hody, poker a tulenie si kubka - inak presne o polnoci kubko dostal flasku s mliekom 🙂 nevyspata som neskutocne, drobcekovi sa objavili sopliky a mal zvysenu teplotku - tak dufam, ze to je len prechodne...

inak vsetkym zelame vela lasky, zdravicka, spokojnosti a rodinnej pohody v tomto novom roku 🙂

matja
1. jan 2010

Ahojte.
Prajem vsetkym vam aj vasim rodinkam krasny novy rok 2010, vela, vela zdravia, stastia, radosti z nasich deticiek a vela lasky. A nech je pre niektore z nas tento rok opät plodny 😀

Anketa:
Ak Patrik nechce obed, nedavam mu hned mlieko, ale stalo sa uz aj to. Kolko je toho dost? Miska je moja mierka, zmesti sa tam jedna ta mala 125 g vyziva a snazim sa vzdy napchat donho aspon to. Ak necha iba trosku, vyhodim, ak necha viac, dorobim z toho nieco na veceru, pripadne necham aj na druhy den. Aj ked sa to jedlo lyzickou... nevadi mi to... Jedlo po Patkovi nikdy nedojedam, mne by take mixy nechutili 😅 Ale minule som dojedla fazulkovu polievku, ta mi chutila 🙂

nase nemliecne chody:
desiata - ovocie
obed - mäso, zelenina, cestoviny, zltok... kombinacie
vecera - zelenina alebo ovocno-obilninova kasa - asi tak hodku a pol pred spanim, potom este dojcim

davam uz aj jogurty, malemu chutia, davam ich vacsinou do zeleninovych jedal na veceru, vtedy mi zje jedlo lepsie ako bez jogurtu. Ale zacnem mu davat jogurty na olovrant. mam kupenu uz aj lucinu, len este neviem, kedy zavediem olovranty

silvestra sme mali celkom prijemneho, boli tu kamarati, hrali sme scrabble, maly sa zobudil raz pred polnocou. Bol prekvapeny, koho to vidi, preto mal trochu problem zaspat. Polnoc a rachoty-buchoty prespal a zobudil sa, ked som si sla o druhej lahnut, nakrmila som ho a zaspala som o 2.30. O siedmej klasika budicek. Som ako mechom prastena. Vcera bol Patrik dobrucky aj pocas dna, cele dve hodiny dokazal obsediet v stolicke na papanie a pozeral, ako sa s muzom tocime okolo domacnosti a hrncov. Pekne vydrzal aj pri veceri, chutil mu aj zemiakovy salatik, ktory na Vianoce nechcel. Napriek tomu, ze spal pocas dna iba dvakrat, bol pokojnejsi ako na Vianoce, celkovo nam den presiel akosi pohodovejsie 🙂

munu
1. jan 2010

ahojte 🙂

no my sme mali uplne odlisneho silvestra, nez ste tu zatial opisovali tie svoje.. boli sme sami doma, len ja, Mato a maly Matko.. ale bolo nam super.. nenudili sme sa, kecali sme, uzili sme si spolocny vecer s Matkom, pretoze Matko cely vecer prosim pekne prebdel spolu s nami az do 00.50! 🙂 Akoby vedel, ze slavime novy rok, tak nesiel spinkat, nechcelo sa mu zaspat, tak bol s nami az dovtedy hore a potom asi o necelu hodku na to, sme isli aj my spat.. spali sme do 9tej.. no chudak moj Matko vstaval o 06.30, lebo isiel do prace na rannu smenu dneska.. ale vraj je v pohode, celkom vyspaty...takze ok.. a este taka mila vec, co nam Matko ukazal vcera okrem toho, ze bol s nami cely silvestrovsky vecer, tak ked sme si o polnoci pripijali, tak sme si strngli aj s Matkovou flaskou, v ktorej mal cajik (a my so sampusom) a on si predstavte, cely vecer nechcel pit cajik, ale akonahle sme si s nim strngli a pripili sme si my so sampusom na novy rok, tak aj Matko sa pustil do svojho cajiku a vyexoval naraz okolo 60ml 😀 tak sme sa aj nasmiali z neho.. inac, bol cely vecer strasne sladky, usmieval sa, hral sa s nami, strasne zlatucke babatulko 😀 😉

munu
1. jan 2010

Ozaj a ja som este asi nepopriala vam.. tak to idem napravit.. este nieje neskoro 😀

STASTNY NOVY ROK 2010 VSETKYM BABATKAM, MAMICKAM A ICH RODINKAM ZO SRDIECKA PRAJU DUSANA, MARTIN A MALY DROBCEK MATKO 😀 😉

egyptanka
1. jan 2010

ahojte,
tak my sme boli munu tak ako vy sami len s maminou, Natalka zaspala az okolo deviatej vecer ... nevidane u nej. Polnoc prespala, ale standardne sa zobudila o jednej a potom o stvrtej a od stvrtej do siestej som ju uspavala. A spala este hodinku do siedmej. My s maminou sme isli spat okolo tej jednej, manzel neviem kedy isiel spat.
Polnoc sme preplakali 😢 a vecer sme si sprijemnili spolocenskou hrou, tak nam to rychlo ubehlo.

munu, 60 ml?? fuuuuha to je pri dobrom dni nasa denna spotreba.

egyptanka
1. jan 2010

a chcela som urobit malej olovrant, kusky jablcka a mrkvicky uvarenej do makka, nech si to drzi v ruke a krmi sa sama, ale nechcela to.
tak som jej to mixla a ju normalne bralo na zvracanie ... chuda moje male. Nechapem, lebo ked ma kusky mrkvicky alebo ryzu alebo kuskus jedla tak jej hrudky nevadia. Tak neviem v com bola chyba. ☹

egyptanka
1. jan 2010

... ale hladku vyzivku Hami zjedla.

a ja ako som varila tak som sa tak popalila, ze mam na ruke pluzgier a neskutocne to pali ... ☹

nsoci
1. jan 2010

ahojte mechom ovalene

u nas divoky silvester... den predtym sme pozvli par kamosov a vsetci prisli, matko spal od osmej a my sme kecali a popili vsetko, no hroza... spat som isla o tretej, ostatni az o piatej, matko prespal polnoc... kamoska nespala, nechcelo sa jej, tak ked maly vstal o pol siestej prebrala stafetu, potom spinkal s nami asi este hodinku... trosku som dospala ked rebral stafetu manyel

ale normalne, ze najlepsi silvester doteraz, ako fakt, nijake petardy len ar fajn ludkov, [okec a rehotali sme sa az nam slzy tiekli... rano prislo vytriezcvenie, nie alkoholicke, ale v podobe fotiek, ostala som uplne v soku ako som pribrala, ako fakt, vyzeram o dvadsat kil tazsie nez ostatne baby co tu boli.... clovek to tak nevniam v zrkadle, ale teda hnus, sadlo mi previsa z rifli na vsetky strany... takze klasika silvester, zabava, unava a novorocne predsvzatie to anjmalichernejsie... schudnut 😉

vsetko krasne v novom roku dievcinky, sme bohatsie nez ostatni, lebo mame krasne deticky

nsoci
1. jan 2010

TAK SI TO VAZME

nsoci
1. jan 2010

matko mi zapol caps lock, takze to podciarkol aj on

mgk111
1. jan 2010

nsoci - my sme mali znamych - manzelsky par, ktory nemoze mat deticky - takze mas pravdu - sme najbohatsie na svete kvoli tym drobcom... prave ma chyta koma, tatino hra s kubkom hokej, idem nachystat na kupkanie - ale dnes len ritka -na nic ine sa nezmozem 🙂 a dnes chcel kubino citat knizku - tak z nej zacal odhryzavat - noooo ja stale tvrdim ze papier mu zjavne chuti 😀

mne je krasne a smutno zaroven lebo si uvedomujem, ze toto su posledne dni doma s manzelom... od pondelka zarezava a my s kubkom samy.. kym dostane auto, tak musi zobrat nase, takze este budeme aj odrezani ☹

no idem lebo dnes bude tazsky den - teda tieto chvilke do spania 😉 este chcem hodit fotky na fbc ak sa podari... ale asi nepodari 😀

egy - aj kubka z niektorych jedal natahuje - mozno len nesadlo prave dnes - skus zajtra...

munu - krasa s cajikom... 😉

egyptanka
1. jan 2010

Baby a chcem vam nieco tajomne povedat ... mamina dnes isla s Natalkou von, my s muzom sme oddychovali a mama mi vravela, ze Natalka nevedela spat a tak si v kociku tak mrmlala ... tata, wua, a tie jej blaboty, ze tak posepky ... ale oci nemala uprete na mamu ale vedla mami ... mne to tak pripadalo, ze ako keby sa rozpravala s mojim ocinom, ktory bol pri mamine. Ze ci ho moze vnimat ako nejake duchovno, ako nejaku osobu a my ho nevidime? Alebo si to len nahovaram? Ved male deti su co sa tyka tajomna ovela senzitivnejsie tak preco by to nemohlo byt tak?

egyptanka
1. jan 2010

hmmmm chodim tu s obarenou rukou ako lazar ... ☹

lenk30
1. jan 2010

ahojteeee.

Silvestra sme strávili super. boli sme u kamarátov spolu s ďalšími 4 pármy. Filipko bol vo svojom živle, putoval z rúk do rúk, predvádzal sa. o 22 odpadol a spal pri nás v kočíku. nevadil mu hluk - to doma šuchnem a je hore. Presne o 23:58 si sadol s veľkými očkami, tak sme si zapili na šťastný Rok celá rodinka. ohňostroj sa mu páčil, ale to videl už v nedeľu, čo sme boli vo Valčianskej doliene na Vianočnej párty.

Matja, jogurt do zeleninky? to ma nenapadlo. dobrý tip, skúsim

mgk, ako krupicu?

aj Filipko konečne začal piť. Za deň je to síce len mála presso šálka, ale aj za to som rada. Naučil sa totiž s nami piť ráno kávu. Kým sa my vyhrabeme z postele, muž už nesie uvarenú kávičku, ja po týchto nociach by som inak ani nefungovala. Filipko má prázdnu šálku a tak vydrží sedieť pri nás a štrngáme si. A tak sa konečne naučil piť 😀

mgk111
1. jan 2010

lenka - normalnu detsku krupicu s UM som urobila taku riedku aby sa dala dat do flase 😉 a dnes mi zblajzol 220ml UM 🙂 nevidane u nas, ale maval dudel 2 lebo cez vacsi ho dusilo a cuduj sa svete pohoda ako pil... takze mozno sa tolko nenamaka a viac napapa... uvidime co to urobi so spankom tisko si s manzelom zelame aby spinkal aspon do siestej 🤐 ale za cvhilu pojdeme ku nemu do pelechu a hajat... a presso to je dost velke... ved to nie je piccolo 🙂

egy - hmmm neviem... mozno deti vedia nieco take vycitit a mozno chces aby to tak bolo... tazko povedat... ale v kazdom pripade nejaky ten "siedmy" zmysel isto existuje a funguje.. zober si aj teba ako matku, ze "citis" ze sa nieco deje s natalkou a podobne ci nie?

mona1111
1. jan 2010

ahojte

my sme mali tiez pohodoveho silvestra..... len ja s manzelom a samko..... ale aj tak bolo super krmili sme sa jednohubkami a pozerali telku ..... a potom sme si pripili sampanom....

samko zaspal o deviatej prespal aj polnoc ani mu nejako vobec nevadili tie petardy, aj som sa trosku bala aby ho to nezobudilo.... k samkovi sme isli tesne pred polnocou a pockali sme kym pride Novy ROk.

Pri jeho postielke sme si popriali vsetko dobre 🙂))

lenk30
1. jan 2010

mgk, práveže on pije z piccolového

mona, že prespal polnoc............Ja by som túžila aby sa to stalo aj nám. dnes sme s mužom dúfali, lebo sme sa všetci spolu kúpali a vyzeral dosť odkvecnutý. zaspal aj s papaním za 7minút.............no ale netrvalo to dlho, už som od 19 bola pri ňom 5x...............kedy konečneeeeeeeeeeeeeee?

mgk111
1. jan 2010

http://www.facebook.com/album.php?aid=129464&id... naše fotečky aj silvestrovka flaska pre kubka 🙂

lenka - my sme kedysi vstavali castejsie, a teraz je to na striedacku raz tak raz tak... ale nahradila som proste jedno jedlo cajom a dalsie ma mliecko a celkom to ide... klop klop 🙂 a uz ideme buvat aj my s manzelikom - predsa len to bol narocny den 🙂 a neboj on sa "rozpije" kubko pil malo mliecka okolo 120-150 a zrazu pozri... takze hlavu hore hadam potom bude lepsie spinkavat... hmm a keby nahodou nie, tak neboj toto obdobie pominie a pride ine a ty budes na toto len spominat a usmievat sa, ze ake to bolo narocne 😉

denkolc
1. jan 2010

A že vám želám čo najlepší rôčik 2010, nech ste spokojníííí všetciaaa!! A tony 20 a 10 eurových bankoviek!!!!

Otázočka pre plavcov - v Mobiku je to super? Vidím, že veľa našich marcovčiat tam je odfotených, ako plávu....a vyzerá to pekne.....ešte uvažujem aj nad Sencom...neočuli ste o tom nič?

Jaaaaaaaaj, ale zbytočne sa pýtam, isto tu ani pes neštekne... 😅

mgk111
1. jan 2010

denka - ja by som stekla ale nie som z ba 😀 ale uz vazne dobru noc 🙂

denkolc
1. jan 2010

http://www.facebook.com/album.php?aid=2039092&i...

Posledná fotka stojí za to...🙂))))) 😀

Maci, nevaaaa....tak dobrú noc...aj Klbkovi...🙂))

ajka82
1. jan 2010

hafff

hlasime sa uz z BA, zajtra idemeku svokre do race, mato narodky aj s jeho mamou pozajtra a karinka zajtra meniny 🙂
stvrteho mame poradnu a od piateho ideme zas plavat 😉

deni o senci som nic nepocula...a mne sa vmobiku lubi 😉

asandys
1. jan 2010

ahojte.

U nas na silvestra sme boli my a adamkom, moj otec a moja kamoska s mangelom. Fakt to bol taky fajn pohodovy kludny silvester, kecali sme, chlebiky, jednohubky, dajaky fernet a sampanske samoska. Adamko sa zobudil o pol 12 a bol s nami hore do pol 2, strasne sa mu pacili prskavky, co hadzal dedo, ale aj ohnostroje. Jediny kto sa bal bol nas havko. Potom som dala adamkovi mlieko a spal do 6, zase mliecko a potiahol do 8. No ale cely dnesny den bol strasne umrcany, nebol vo svojej kozi. Akosi nechce papkat, mliecko vypije tak polovicu ako obvykle. No uvidim ako dalej.

A este raz nam vsetkym zelam stastny a krasny rok 2010. Tie, ktore chcu mat musku v brusku, nech sa vam to vydari 😵 😵 😵

asandys
1. jan 2010

k papaniu

rano_ MM
desiata_ pribinacik alebo chlebik ci rozok so syrom Lucina
obed_ zeleninovo masovy prikrm
olovrant_ ovocie
vecera_ kasa najcastejsie jablkova a bananova
druha vecera_ MM
noc_ 1x MM

- v priebehu dna tak 3-4 susienky a cajik max 50 ml.

diocka
1. jan 2010

nas stravovaci rezim vyzera nejako odlisne od vasich:

rano mm
desiata mm
obed zeleninka masko zltko
olovrant 1 mm
olovrant 2 - ovocko (nezjedeny obed)
vecera 1 - kasicka, roztek
vecera 2 mm (tesne pred spanim)

neprehanam to s tym mm??? skusala som na desiatu dat ovocko ale potom malo spapal na obed.

a silveter sme mali peknyyyy 🙂)))) sami traja doma, krpca delobuchy nezobudili a my sme mali s manzelikom romantiku🙂

denka, super fotky. tanicka sa vyzna🙂

mgk111
2. jan 2010

diocka - aj nam kubko kedysi nechcel na desiatu ovko a potom zeleninu ale uz je to ok... skus zase po case... a ja by som ubrala z MM 🙂 ale nechapem to mate dvakrat olovrant?

denka - pekne fotecky 😉

my sme sa zobudili prvykrat okolo jedenastej pol dvanastej a potom okolo piatej, tak sme sa hrali o siestej dostal mliecko a teraz este zaspal na chvilu.. dnes pojdeme asi k nasim - hoci neviem, manzelovi je tazko od zaludka uz sme skusili matovy cajik, anacid aj sodu bikarbonu 😒 hadam cosi zaberie ...

nsoci
2. jan 2010

Bre ranko
u nas sa spalo do pol deviatej... nechapacka
chceli sme dnes na vylet... ale to pocko, hm

clea333
2. jan 2010

Ahojte, prajem vam vsetkym nadherny rok 2010, hlavne zdravie, lasku a vela vela radosti z deticiek!

Anketa Egy:
Ked maly nespapa, dam mu az tak o 1,5 hodky MM, papa zvycajne 150-200 g, ale niekedy mu moc nebere, to myslim teraz, ked nam idu zuby, ale malokedy sa stane ze by nespapal aspon polovicu misky (ja to meram do misky, obvykle nalozim tak cca 200g.)
Ked nedopapa, nemilosrdne to vyhadzujem, nedojedam po nom, mne to moc nejde na chut take pomixovane
😀

Nase papanie vyzera asi takto:
rano-MM
desiata - ovocie, najnovsie davam do toho baby susienky nevajecne (piskoty nemozeme kvoli vajcu a nevajecne som nezohnala)
obed-masovo zeleninovy obedik, zeleninu obmienam + ako prilohu davam bud ryzu, cestovinu alebo zemiacik
asi dve hodky na to si este cucne MM
olovrant-vacsinou MM, ale obcas mu dam aj roztek
1.vecera-kasa rozrobena s MM, niekedy davam aj ovocie
2.vecera - MM

Cez den pijeme bud slaby sackovy cajik alebo prevarenu vodu z vodovodu - vypije mi max 125ml, aj to malokedy. Som stastna, ked vypije aspon 60 ml,zalezi od toho, aky mame den. Skusala som kupit aj stavicku do HIPP, zriedila som vodou, ale to absolutne nechcel.
Zltok nedavame, ja mam nan alergiu, tak lekarka neodporucila. Jogurty sme tiez este nezaviedli, asi s nimi pockam az do roka.

Silvestra sme maly skveleho, boli tu Filipkovi krstni. Maly spal perfektne, zobudil sa len na kojenie o druhej v noci a potom az o pol siedmej rano, ani delobuchy ho nezobudili. Zato my sme sli neskoro spat a on bol rano vyspaty a plny energie, my sme ledva rozlepili oci. Vcera som si sla lahnut uz 21.45 a konecne som trochu pospala.

Dnes tu husto snezi, prechadzka asi nehrozi ☹

Kolko vam vypiju denne drobci tekutin?

Baby, my uz mame 4 zuby!!!!Narastli aj horne dva, ale hryze dobre, aj ked su este take mini 🙂

clea333
2. jan 2010

Jo, este som zabudla k tej Egy ankete, ze v noci 1x kojim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre