Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
7. jan 2010

Iron, ja už pár dní nakupujem malej veci na jar.....dosť veľa z MMB..... 😅

ajka82
7. jan 2010

deni, mate ta teda zajtra cakat?

my sme nakupili na jesen(zaciatok zimy) vacsie cisla,zahli rukavy a bude aj na jar...a dost toho dostala aj teraz na vianoce...najblizsie kupujeme az s kratkym rukavom 😉

egyptanka
7. jan 2010

baby ked som varila vcera obed tak mi ostalo asi 100 g ... mala z toho nejedla a rozmyslam ci by som to mohla dat do obycko ryzovej kase (obed je spenat so zemiakom a maskom)
Co vy na to?

Diocka, chlebik mne chutil, manzela moc neoslovil (ale on je zvyknuty na biele pecivo) ☹ ...

egyptanka
7. jan 2010

ajka, presne aj u nas ... na prve narodeniny ... co je vyhoda, ze ich ma v aprili dostane novu garderobu ... jar/leto 🙂

egyptanka
7. jan 2010

Baby a ja zajtra idem ku kadernicke 🙂 ... budem krasna 🙂

ajka82
7. jan 2010

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ja neviem ako ja vydrzim to moje dieta ucit krmit sa same 🙄 asi ju budem krmit este desat rokov 😅

a skoro som skolabovala, kym som oplachla lyzicku ona si posunula barovu stolicku ku svojej jedalenskej,tam kde sa davaju nohy na barovej tam mala kolena a rukami sa drzala stolceka na jej stolicke...kde toto videla??? 😕

katja78
7. jan 2010

Ahojte,

Egy - takúto kombináciu som bola nútená vyrobiť dnes. Uvarila som také diétnejšie, uvarený zemiak, udusená na jemno postrúhaná mrkva s jabĺčkom. Ani za ten svet Hanka neotvorila pusu 😠 tak som uvarila trochu mliečno - pšeničnej kaše a do každej lyžičky som schovala zeleninovo-ovocný obed. Zjedla aj tak len polovicu. Tak druhú jej dám teraz na večeru.

Ajka - sa hanbím, ale Marušku vo väčšine prípadov kŕmime. V škôlke papá sama a každý deň jej periem veci, lebo má na nich desiatu aj obed ☹ 😅 Celkovo Maruš nie je dobrý jedák a tak sa k jedlu a jedeniu aj chová.

nsoci
7. jan 2010

Ahojte

tak dnes mal moj otec varovaciu premieru, musela som ist k lekarke... a Matko si vraj ani nevsimol, ze som prec, betar jeden...
Doma sme vsetci nachladeni, muz total nadcha, aj tak decentne (slzia mi oci), Matko mini sopliky.

Mgk Matko mi tak nikdy nekakal, takze neviem.
Plastenku nedavam nikdy, dokonca aj striesku am vydz sklopenu, aj na hlbokom mal, ak len nebolo mega slnko... nechapem naco chodit von, ked ho prikryjem igelitom.... to mozem rovno ostat doma, moj nazor.
Denka ja to nerobim vedome, som taka povaha. Proste zle potlacim a vsimam si len to dobre. Citali ste niekto Polyannu? Ta knizka zmenila moj zivot ked som bola mala.
Denka a mamina Ti malu neberie? Vsak byvas s nou ci nie?

Holky chapu Vasi, ked poviete nono? Matko yda sa chape, ale usmeje sa a pokracuje s tzkym vyrazom, ze "skusim, co to urobi"

nsoci
7. jan 2010

Matko dnes spal len 1 hodku, potrebuje 2.5 hodky, tak zaspal o hodku a ol skor, o pol siestej. Presny jak hodinky.

Egy vankusik nedavam. Najnovsie ani sebe.
Len Filikovi zelam, skore uzdravenie, chudacik malinky.
Pasojka krasne fotky.... Ujo potulko, kde su Vase? Ha?
Denka sama presla? To ako uuuuplne sama? Aha.....
Lubka aky sikovnik...

Babulky rozmyslam, o zmene mliecka k 1. narodeninam, cosik lacnejsie by to chcelo. Babylove? Mate niekto? Ake je oproti Bebe?

egyptanka
7. jan 2010

Ide sa kojit a uspavat ...

lenk30
7. jan 2010

nsoci, mgk, dakujem. no ved ked on nič nechce piť, len ho znásilňujem celý deň.
pasoa, muselo vám byť supííííííš.
denka, čo myslíš, že si sama, čo mávaš nervy na malú? ver tomu že nie, nie. len napr. ja už tu chodím po menej a keď máme nejaký náročný deň, čo aj nervušky mám na vlásku, tak to ani neotváram PC

nsoci, necítila si to ako podraz, že si nevšimol, že tam nie si? ja som asi na hlavu, musím nejak zmeniť zmýšľanie, lebo nie malý - ale ja na ňom som asi závislá. ale po období, čo bol totál non stop na mne nalepený mi teraz zakýva a ide s hocikým, tak niekedy mi je to až ľúto. som na hlavu, viem.

nsoci a ostatné - pri nachladnutí detičiek odporúčam osvedčený jednou kamoškou mi odporučený krémik s tymiánom z justu. natierajú sa hlavička, zápästie, chrbátik, hrudník. na posledy čo sme boli chorí celá rodinka, nám to fakt všetkým pomohlo. dobre sa dýcha, spustilo to filipkovi sviečku hneď, takže to malo rýchly priebeh. fakt. akurát teraz som ho znovu vytiahla a skúšam aj teraz, či mu nejako nepomôže.

lenk30
7. jan 2010

iron aj ja som si to uvedomila, ako dlho mi teraz vydržali vecičky. my čo máme od 6-9m, tak mu je v pohode dobré ešte teraz.
baby, ktoré obiednávate z HM, akú veľkosť na jar? nám je to väčšinou väčšie, tak sa neviem rozhodnúť.

dnes sme mali 5 kupcov na byt, tak aspoň sme si upratali, štýlom - aby pôsobil lákavo a priestranne, poskladali sme ohrádku, cestovnú postielku a podobné veci, ktoré sme denno denne obchádzali a nevyužívali...........filipko sa dnes posral tak, že mu vytieklo až na koberec, najprv som šla obriadiť jeho - medzi tým prišiel muž a som mu to povedala, ale telefonoval, tak jasné, že skočil do toho, tak dúfam, že tento krát predaj bytu bude úspešný

egyptanka
7. jan 2010

nsoci, co sa tyka toho UM tak keby som chcela zmenit tak by som v obchode zobrala krabicu Beby a krabicu Babylove a pozrela zlozenie ci je rovnake alebo sa v niecom odlisuje ... tak si mozes urobit obraz o UM ktore ches kupit.

egyptanka
7. jan 2010

lenk a vy predavate byt? a mate nieco nove?

egyptanka
7. jan 2010

a toto ma byt ten krem?
http://www.just.sk/produkty/bylinne_kremy/k5142

baby poradte, ja mam pocit ze Naty je troska zachripnuta, ako keby celu noc niekde nasavala, fajcila a spievala, ale nesopli, sem tam zakasle (ale nie stale ... mozno tak 10 krat za den), teplotu nema ... mam to riesit??
lebo sa mi vobec nechce ist k doktorke, este by tam nieco naozaj chytila, ked tam ma chore deti ...

lenk30
7. jan 2010

egy staviame domček a už sa to blíži ku koncu, pomedzi to by sme do leta ešte niekde prebývali........len hotovosť za byt by bodla.

egyptanka
7. jan 2010

lenk, jeeeeee domcek ... moj sen. Snad sa toho dozijem 🙂

matja
7. jan 2010

práve ma vymenil manžel pri uspávaní malého. Cítim sa asi takto: 🙄 🙄 😖 😠 Musel ma vymeniť, lebo už som strácala nervy.
Nech už zaspí, idem aj ja, som unavená.

egy - vankúšik nedávam, ale v postieľke má dve mäkkučké deky, ku ktorým sa musí pri zaspávaní túliť 🙂

ajka, akurát dnes pri kŕmení malého som na vás myslela, ako vám ide papanie

lenka - filipko je teda riadne striebro 😀

nsoci - Paťko chápe, čo je to nono, niekedy ho tým zastavím, ale zväčša si urobí po svojom

egy - ja by som to asi neriešila...

lenk30
7. jan 2010

egy, áno je to on. tak aspoň som si na obale pozrela, že tymián je s tvrdýýýýýýým yyy 😀

egy, ved keby jej niečo bolo, bola by nepokojná, to by si spozorovala. môže to mať aj hrdielko, ale to máme teraz, tak ti môžem opísať: robí divné ksichty, nepapá, vypľúva sliny.....a k tomu teda teploty, ale toto robil už ˇ2dni pred tým, len mi to nedošlo, lebo bol v pohode, ešte som sa na ňom smiala, ja krava

denka a ostatné...........že nemám nervy? to sa už ani nedá opísať. píšem tu 4.príspevok v priebehu pol hodiny a to už som bola 10 x pri malom. MAMAAAAAAAAAAA a sedí na posteli. postojačky, hocijako zaspí, ale na mne...to už ani nikomu nerozprávam. no chápete a to má teplotu, paralen čipok v ritke, že má byť oťapený........ja už fakt nemôžem. No kokso poviem vám, že dnes som si u tej doktorky uvedomila, že keď budem mať 2.dieťa, filipko jej nastavil poriadny teror. Lebo viem, že za všetko si môžem sama. ešte som si to komentovala vetami, že veď len raz je maličký, nech si ho užijem, ja ho nenechám plakať......teraz spí iba na mne, nemôžem sa ani pohnúť........a aj to je stále hore a kontroluje ma, či som mu nezdúchla, už sa začal aj šmierať o zem............................takže dnes mám totálllllllllllllllllllll nervy aj ja na toto moje choré úbožiako, lebo to nič nemá spoločné s chorobou, len dnes u tej doktorky som oči očila a trápne kukala ako si sestrička vymiena pohľady s doktorkou /a to sú známe......./ že čo to za rozmaznanca

mgk111
7. jan 2010

ajka - ty brdo ze aby ma dieta zobudilo 😀

denka - taaak a tebe sa skoncili dobre casy lezkaveho babatka 🙂

katka - nemas sa preco hanbit, ved kazde babulo je ine, vsetko pride a neboj, keby to nahodou pretrvavalo tak nejaky ten fesak jej urcite rad vyzlecie to zaspinene triceno 😀

nsoci - veru chape ked sa povie nono a skuuuuusa nasu trpezlivost betar jeden 😀 vzdy sa obzrie ci sa divame a davaj ho robit to zakazne 😠 ale ked vidi ze ho okrikneme a ukazeme prstom tak to neurobi, ale pred navstevou sa predvadza vdzy a neposlucha vobec...

my mame babylove - ja som spokojna, pozerali sme aj zlozenie a velmi sa nelisilo od nutrilonu... nebadame ziadny rozdiel... uz ide len o jeho brusko, ako bude znasat...

lenka - to ste taky malinky ci co? ze 6-9 ja uz kupujem 12-15 😀 9-12 su len tak tak 😝

egy - ja by osm pockala ci sa rano cosi nepridruzi... mozno je to len z kriku 😉

my sme boli s krpcom vonku poobede a tak sa tesil z tych snehovych vlociek ze len kukal a smial sa 🙂 pozrela som sestru v praci a blizko mna zastavilo auto, a ja ze zase niekto chce poradit a to nas tatinko v inom fare 🙂 tak nas zobral domov, odtial do tn kupili sme sedacku drobcovi concord ultimax a hned aj vyskusali, chvilu nechapal ze sedi tak ako my ale aj sa pohneval ked uz bola tma... doma som myslela ze uz prevezme tato stafetu ale mali "domovu schodzu a poradu" tak som musela aj okupat, nakrmit a vobec sa mi nechcelo, teraz som uplne ze grogy a mam tu horu pradla kedze kubko sa asi preserinka na druhy svet 😠 obed mu nachysta tatino a dlazky uz mozem zvysoka .... chcela som upratat aby sme nerobili nic cez vikend, ze len budeme spolu ... no asi to nevyjde uvidime..

z justu mame kvapky zo svedskych bylin a su super, aj s inhalatorom... ked bol drobec chory tak sme dali do aromalampy nech sa lepsie dycha... aj tymi sa da potriet hrudnicek ale je to drahsie... 😒

lubi22
7. jan 2010

Filipkovi od Lenky a Matkovi od Nsoci zelam skore uzdravenie.

Katja, aka hanba, my tiez Samka krmime. Kebyze necham jedlo na neho, tak nezje absolutne nic, je to strata casu, tak ci tak po dvoch lyzickach uz povie, ze je najedeny, len aby mohol bezat niekde inde a ja musim hladat sposoby ako ho uhovorit. Pritom v skolke jedava tiez sam, ale to je ta davova psychoza 😅 Nastastie mava podbradnik, ale aj tak je takmer kazdy den spinavy a domov uz ideme v inom ako sme prisli 😅

Musim kuknut ten kremik, co odporucate. To mozu aj takyto drobci? Lebo v lekarni ked sme sa pytali posledne na natieranie na hrudnicek, tak nam pre Filipka nic nevedela poradit.

Lenka drzim paste, snad bude predaj bytu uspesny.

Egy uzi si zajtra kadernicku 😉

My mame na jar asi vsetko oblecenie, kupovala som este na jesen a je to dobre, kupim uz iba ak mi daco padne do oka a nejake teplacky a bodinka, tych minieme najviac. A samozrejme obom topanocky a tenisky.

Lenka k tej velkosti HM - neviem, aky velky je tvoj Filipko. Moj ma skoro 11 kil a nosi 80 teraz, na jar ratam s 80 stale, ale aj 86 uz. Ak je Tvoj Filipko mensi, bude mu 80 stacit. Napriklad moj starsi syncek nosi 86 z HM bodinka a aj zimnu bundu 😅 V podstate pre priemerne velke dieta je HM o cislo vacsie.

potulka
7. jan 2010

no ahojte

vylozenim nakladu sa sice matejkovi zlepsila nalada, ale o spani ani reci (okrem tej polhodinky na zemi, ked doslova odkvacol). zvykol si, ze cez prazdniny ho cez den uspaval manzel a ja to ocividne neviem. reval, az sa zadusal, nedalo sa to... proste spat nie. 🙄 az ked sme boli na prechadzke, zalomil na hodinu. musim vymysliet nejaky novy sposob, lebo toto nie je dobre ani pre jednu zucastnenu stranu. mozno by bolo nacase zacat pouzivat postielku... 😅 vzdy, ked na nu rozkladam mokre pradlo, ktore sa nezmesti na susiak, myslim na denku. 😀

ozaj, denka. to, ze sem velmi nepisem o svojich tecucich nervoch neznamena, ze sa pretvarujem, alebo si vymyslam. proste rada pisem o dobrych veciach a s tymi horsimi sa borim sama, resp. pilim tym usi manzelovi. ide to tak nejako samo. ved ty si podla mna podobna. malokedy sa stazujes, praveze ta casto obdivujem, aky mas zmysel pre humor. a clovek sa potrebuje obcas vyventilovat, aby nevybuchol. to je uplne OK. 😉 mozno teraz, ked sa uz tanicka pustila stvornozkovat, bude aj lepsie spavat.

katja, teoria o zmatenosti babatka, ktore sa zobudi inde, nez zaspalo, je sice pekna, ale u nas nefunguje. matej sa budi rovnako, ci ho prelozime, alebo nechame na nasej posteli, kde ho vecer kojim.

ked mrzne a snezi, nedavame plastenku. ak by to bol mokry sneh, ktory sa hned topi a maca fusak, mozno by som ju dala. take pocasie vsak este pocas nasej prechadzky nebolo.

matej sa pokakal az na chrbatik tusim 2x v zivote. raz to bolo uvolnenie stavidiel po tyzdnovom strajku a raz mal na sebe pampersku, ktora to nestihla nasat. obcas mu to pretieklo okolo noziciek, ked vydatne nalozil, ale inak nie. a odkedy papa prikrmy, vysledne produkty su tuheho skupenstva, takze nema problema. 😉

my matejovi velmi dorazne hovorime NIE, ked si chce rozopinat plienku a najnovsie aj ked sa blizi k zastrcke (este nemame kupene krytky. zacal stvornozkovat raketovym tempom, zaostavame. 😀). myslim, ze tomu celkom rozumie, lebo sa zarazi a niekedy aj urazene mrnci, ale vacsinou este skusa, ci to myslime naozaj.

este k nocniku - matejkovi sa na nom paci sediet, tak ho tam raz-dvakrat za den pri prebalovani posadime. mne je jasne, ze to, co tam vyprodukuje, nie je vedome. no aj tak sa tesim, hlavne z toho, ze nie je spinava plienka a ze si v tom nebahni. a neviem si predstavit, ze by napriklad ten dnesny naklad natlacil do plienky. to by sa tam v ziadnom pripade nezmestilo. 😀

lenk30
7. jan 2010

no filipko po tých svojich dietach riadne schudol. nič nechcel a len behal. potom som ho začala pchať všetkým a pribral kilo od poslednej poradne, už má aj svoje líčka. ale aj tak má 9kg - no a to je zasa chorý a nepapá, takže zasa pôjdeme dolu. ešteže mal aspoň mliečkový základ. kým som ho kojila bol riadny pucko a teraz teším za každé pribratie.

lubi, ved to že to HM sa mi zdá o číslo väčšie. v pohode teraz nosí na 9mesiacov. ale asi 86, radšej ovisnuté ako malé, však áno?

už nezvládam chodiť za ním, tak idem spať.......ale keby to bolo spanie. on ma volá, ked som neni pri ňom. a keď som pri ňom, tak zasa chce niečo iné............kedy sa vyspíííííííííííímeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?

baby, neviete mi poradiť? začala mi praskať koža na prstoch, na bruškách. riadne to bolí a je to nepríjemné. už som si to na noc nahrubo krémom, mám čistý gél aloe vera, kalcium........a ništ, ešt to dráždim. neviem, či to je z čistiacich, alebo čo. nikdy predtým som žiadne takéto problémy nemala, asi musím zájsť ku nejakej kožnej. /matja, pasoa -neviete kde?/

mgk111
7. jan 2010

lenka - skus vazelinu co je kozmeticka, to je super na taketo cosi... a drzim palce nech mate tak kludnu noc ako to je len mozne 😉

ja som dozehlila dalsiu varku a este rozdelit avon a hajdy ku drobcovi ... bru nocku vam zelam...

diocka
7. jan 2010

kupim postielku. znacka: S POPRUHMI...

katja78
7. jan 2010

Potulka - ale veď to je jasné, že deti sa budia, len Egyna Liuška nevie ďalej zaspať. Tak reku, či nie je zmätená z toho, že raz tak, raz onak, a chcela by, aby bola Egy pri nej celú noc.

katja78
7. jan 2010

Diocka - švagor robí na psychiatrii, mám sa spýtať, či nemajú detské veľkosti? 😀

Leni - pokojnú nocku želám, toto som našlana tie ruky Tvoje:
http://www.just.sk/produkty/bylinne_kremy/k5147 😉

Maci - sladké sníky, jaj pokakaná až po lopatky bola Hanka pár-krát, odnieslo si to bodynko, tiež len hrubá špina utierkou a hajde pod sprchu

Lubi - veď toto ešte aj, keď bola slečna menšia, tak tiež som ju s lyžicou naháňala. teraz jej pustím rozprávku a ako-tak sa naje.

Nsoci - neviem, či chápe, ale tvári sa tak, ale aj tak skúša ďalej.

diocka
7. jan 2010

egy, nech manzel da este sancu potulkinmu bochniku. ten nas chlieb dnes nepatril medzi velmi vydarene. takze nech este nehodnoti= 🙂

diocka
7. jan 2010

len na dovysvetlenie inzeratu - marek by aj vecer spal, podla slov mojhomuza ma "oci ako krt" (mne to prislo velmi smiesne 🙂 🙂 🙂 ale neviem aka sila alebo co ho nuti stale a stale dookola vstavat a stat v postielke. on uz je taky unaveny, ze si uz aj hlavicku polozi na okraj postielky co by tak spal ale lezat ani za toho pana. dnes som ho normalne ze 15 minut drzala - jednou rukou jeho rucicky a jednou rukou chrbatik aby sa nemohol pohnut a zaspinkal. znie to drasticky ale ked som ho do drzala tak sa nevzpieral, to pokojne lezal a zaspaval ale akonahle som dala ruky prec tak sa prebral a chytal sa paliciek na postielke ze ide vstat.
nenapada vas co by to mohlo znamenat alebo v com moze byt problem. lebo ja si to s mojou materskou logikou nejako neviem vysvetlit :((((

diocka
7. jan 2010

katja, dam vediet ci vyuzijem tvoju ponuku na tento podpultovy tovar 🙂))
moja mama mi poradila ze nech dam do postielky tu sportovu cast kocika kde lezi a mam ho pripnut popruhmi a vlastne dat spat do kocika do postielky. ale to som zavrhla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre