Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
8. jan 2010

diocka, cez den aj tak niekedy prd spravim ... ked malu uspavam na prse, tak kym sa ududla a zaspi tak to je tak 15 minut, 15 minut si ju este nechavam pri sebe, potom prelozim a padne 40 minuta jej spanku tak sa zobudi ... takze cisty cas na pracu doma je 25 minut. Za ten cas ani obed nestihnem navarit.

egyptanka
8. jan 2010

Baby stvrdli mi pagace, ako ich spravit opat makke?
Zatial som ich hodila na balkon ... myslite, zeby fungovalo hodit k nim kusok jablka ako pri medovnikoch?

pasoa
8. jan 2010

dočítavam ešte zo včera...

potulka, novidíš, Matejko sa potreboval iba riadne vysrať 😀 😀 😀

lenka, prajem Filipčekovi skoré uzdravenie. A tie "významné" pohľady a doktorky si jednoducho nevšímaj. Je to TVOJE dieťa... ty si ho vychovávaš a s ním žiješ, nie ony.
a čo sa týka kožnej, tak aj tak musíš ísť najprv k svojej obvodnej dr. pre výmenný lístoček a ona ti už povie, kam máš zájsť. Istú dobu bola kožná vo VR kdesi pri kine 1.máj, ale už neviem presne, kde. Tvoja dr. ti to isto povie.

všetkým- áno, na chate s Potulkovcami nám bolo výborne, výborne a ešte raz výborne. 🙂 🙂 🙂

egy, nedávam vankúšik.

diočka, ja mám pdoobný problém ale s dvíhaním sa naručičky. Matúško by veľmi rád spinkal na brušku, ale akonáhle sa ocitne na brušku, hneď sa divíha na ručičky, čo ho samozrejme zobudí a kuká ako puk, až sa musím smiať, aký je pri tom zlatý. tak ho násilím držím, aby sa neprevrátil na bruško, cez deň, keď spí na gauči,t ak ho obložím vankúšmi, aby sa neprevrátil... no hrúza...

asandys, až mi je zima, keď čítam o tom vašom (ne)kúrení... brrrr... to by som byť tebou riešila hneď a nečakala na domovú schôdzu. Však domovníka alebo vchodového dôverníka máte, nie? Tak mu pekne zvoň pri dverách, kým sa nezačnú veci hýbať správnym smerom...

egy, neboj sa toho cumľa ako čert svätenej vody... to nie je pravidlo, že ak má dieťa rado cumeľ, tak ho budeš musieť potom pracne od neho odúčať. Niektoré vypľuje samo a už nechce... uvidíš...
Matúško napr. lepšie zaspáva s cumlíkom, ale nejako výrazne si ho nepýta a zaspí aj bez neho hocikedy cez deň.
A v noci ho počas spánku vypľuje takmer vždy...

egyptanka
8. jan 2010

pasoa, joooj sa mi pacilo prirovnanie "ako cert svatanej vody" dlho som to nepocula 🙂
... alebo sa odduci ako ja ... mama mi hovorila, ze prisla jej kamoska a ked som mala v ustach cumel tak zhikla, ze ved som velke dievcatko co cumle uz nenosia (mala som asi nieco vyse rok a pol), povedala pod Petka spachneme cumlik do zachoda ... tak som isla, splachli sme cumlik ... mamina mi vravela, ze som si aj trosku poplakala, ale povedala mi, ze ved sama som si cumlik splachla, nech neplacem. A tak som prestala plakat a cumlik uz nepytala.

No neviem co sa deje ... ale mala taha uz 1,45 hod. spanok ... 😲 😲

mgk111
8. jan 2010

tak my sme sa vratili od kamosky, dala som si kafco , kubko bol hotovy z natalky 😀 az ho to zmorilo a po ceste domov (mam to od kamosky asi dve minutky) zatvaral oci, spiaceho som ho vyniesla hore, vyzliekla ateraz chrni 🙂 idem upratat kupelku kym drichmusa a poobede este von, egy kaslem asi na fujavicu, ved ho otocim tak aby mu nepadalo do tvare a uvidime... dam nanoznik nech nie je morky fusak - ja totiz davam malicko veci na kocik 🙂 ale zatial chory nie je, takze naco to prehanat...

egy - kubko sa tiez ukludni na cumli ale nemam strach ze ako oducit... ked bude vacsi tak zase bude rozmyslat inak a nejdem riesit nieco dopredu, teraz nam to vyhovuje a hotovo... a ked zaspi v noci ho vyplute takze v pohodicke...

asandys - joooj vy zmrzlinky... drzim palce nech uz je len teplucko 🙂

idem upratovat, papat a hadam kubko da aj viac ako pol hodku 😝

egyptanka
8. jan 2010

no teraz prisiel muz mi oznamit ... ze pocuje ze mala sa zobudila, sama si pustila kolotoc a vobec neplace 😅

diocka
8. jan 2010

no vidis egy aka je sikovna. dajte jej do postielky aj napr. oprate ponozky nech ich poparuje a posklada a nech robi daco uzitocne nie len kolotoc si pusta🙂))

a ako tak citam, vidim ze v marcovkach sa "laskyplne materskej objatie" moze premenovat na "laskyplne materske pridrzanie lezmo" 🙂 🙂 🙂

kajuska111
8. jan 2010

ahojte, ja len tak na skok, kym dietatko spinka, supla som ju na balkon, dufam, ze ju tam nezaveje...

my spavame cez den dvakrat, oba razy je v kociku, zohnali sme si domov taky starsi, ktory sa da aj hontrlat a v nom zaspi ale len na balkone, doma ani za svet...a vecer zaspavame v nasej posteli, dam jej mliecko, potom sa mi Lucka otoci zadkom, ked sa snazi prehadzovat hore dole, tak si lahnem za nu, ona mi chyti ruku a zaspi...samozrejme nesmiem odist skor ako tuho spi...no a este pred par dnami tak vedela zaspat aj pri manzelovi, dnes uz ani za svet, strasny plac spusti...a v noci sa budi tiez dost casto, vacsinou staci dat dudku, pripadne ju nakojim a spi a vstavame rano okolo pol deviatej a vecer zaspava okolo deviatej, pol desiatej, ako kedy

baby, o com je ta Pollyanna? Ja strasne rada citam, momentalne sa chystam uz asi 65 krat na Annu zo Zeleneho domu...trosku si pripomenut mladost 😉

mgk, samozrejme, ze Vas stale ocakavame, pridite kedykolvek sa Vam bude dat 😉

kajuska111
8. jan 2010

egy, aj my sme mali asi pred mesiacom pravidlo, ze po 40. minute spanku sa zobudila, teraz je to uz nastastie pomenej

boldy
8. jan 2010

ahojte, tak vidim, ze so spankom deti tu mame asi kazda jedna nejaku vyhradu... moja prestala spavat 2x do dna len raz...zatial doteraz nespi od rana, rozobera tu puzzle a je po celej obyvacke... najnovsia zabava tahat kable a hladat moje vlasy a pchat si ich do ust 😒 lozit nelozime, len sa tlaci dozadu, ale zato vie s pomocou uz urobit par krocikov, tak snad sme v poriadku... a mame vonku 4 zubky, cize v noci sme casto hore a chce cumlik alebo cicat, tak som tiez niekedy grogy
egy> s pagacmi neporadim, nerobim
u nas dnes stale snezi, takze ostavame doma

mgk111
8. jan 2010

kajuska - este chodite stredy plavat? buduci tyzden ide manzelik prec na sluzobku takze budeme osamote - vyskusame sedacku ako toznesie a prisli by sme 🙂oazj mame sopliky ale myslim ze zubkov, bez kaslu nicoho tak ak by vadilo povedz 😉

no tak kubko dal svoju pol hodku, kupelku sme doupratovali spolu, dame si obaja obed a sup zase von do snieziku 🙂 hadam znicime tie sopliky..

kajuska111
8. jan 2010

joj, tak to som asi stastna matka, ze mi mala spi dvakrat denne zatial...to nase zihadlo by ma znicilo, keby spala len raz

macka, chodime stale plavat, aj ked teraz sme uz dlhsie neboli, lebo sviatky, pred tym instruktorka chora, potom to zase nejake mamicky odriekli...ale chodime
a kludne pridite, ved dovtedy vam sopliky prejdu a ked neteplotkujete, tak to bude asi najskor zo zubkov...a po tychto sviatkoch, ked Lucka presla tolkymi ludmi a je klopklopklop v poriadku tak verim, ze sa jej ziadna choroba tak skoro nechyti 😉 a uz sa tesime, ze pridete 😀

mgk111
8. jan 2010

kajuska - rozmyslam ze asi v utorok alebo tak... ved sa ozvem do ipky alebo rovno zavolam 🙂 drobec placka ideme papat

kajuska111
8. jan 2010

baby a sice som trubkovnica aj tak mi to nedalo a stiahla som si ten zakon o rodicovskom prispevku a nasla som tam, ze narok na zvysenie ma zena (necitujem vsetky podmienky, len to co sme sa bavili o tom preruseni) :

!do obdobia 270 dni sa zapocitava aj obdobie prerusenia povinneho nemocenskeho poistenia, ktore sa zapocitava na ucely materskeho podla osobitneho predpisu"
no a teraz babo rad...

a dieta je hore....spala skoro dve hodky, bez desat minut, huraaaaaaaaaaaaa

egyptanka
8. jan 2010

Baby uplne ine dieta sa mi zobudilo ... pri jedle ziadne revy, ziadne hmyrenie ... pri obliekani ani nemukla (i ked som jej zapla TV Bebe) ... usmieva sa od ucha k uchu ... to nie je moja Naty 😲

katja78
8. jan 2010

Čaute ženy 😉

som dala nové foto,s oboma holkami, ale sme tam len v mravenčej veľkosti 😅

Ma mrzí, že sa toľké trápite s tým spaním. Niežeby som jasala, ako je to u nás, ale postieľku presúvam na neurčito...Hanka sa tiež často budí, to je jasné, ale teraz hlavne preto, lebo je chorá furt ☹ ☹ ☹ z hrdielka sa bacil presunul do nosa a tečie jej sviečka. Už je na svoj noštek taká háklivá, že nehrozí utrieť nos (na to je dobrémoje tričko, 🙄 ), dať kvapky, nedajBože keď ju chcem poodsávať 😲 Asi zoženiem ten tymiánový krém.

Ten sneh ma už nebaví, stále treba odhadzovať, cestičky robiť 😝 a teraz pre zmenu leje, tak som zvedavá na tú poľadovicu.

Jaj a cez víkend budem so švagrom, poinformujem sa o tých postieľkach s popruhmi 😀

egyptanka
8. jan 2010

kajuska, mne to svokra mzdarka vysvetlovala tak, ze ak do 3 rokoch dietata porodim tak mam narok na povodnu matersku.

katja78
8. jan 2010

Egy - pagáče ohrej na 10 sekúnd v mikrovlnke

egyptanka
8. jan 2010

no ide sa von ... papa 🙂

mgk111
8. jan 2010

kajka - uuuu ze dve hodky skoro to co je ? 😀 sa mi zda, ze u vas aby kubko este lucku nebudil 😉

no zjedol cely obedik asi 200g brokolica, zajacik, mrkva ... a teraz tlaci este tie chrumky..

no aideme von 🙂 takto vazne aj schudnem 😀

labutka
8. jan 2010

fuha, ze 200 g. ja som sa vcera tesila, ze som do adama nasupala 70 g obed..... ale uz je to lepsie nez pred mesiacom. 🙂

labutka
8. jan 2010

a uz viem co som chcela. o tie zuby sa treba nejako starat? ked maju vydrzat este nejakych 5 rokov..... hm? na pastu to asi neni, tak ako?

pasoa
8. jan 2010

katja, ty kde bývaš.. že leje... tu chumelí už od rána...

egy, včera sme to s matjou preberali a malo by to byť tak, ako hovoríš.. s tou MD

katja78
8. jan 2010

Pasoa - NR Zobor. Chumelilo v noci, poodhŕňala som a teraz prší

pasoa
8. jan 2010

ty si z nitry? ja tam mám babku a deda, na Chrenovej 🙂

kajuska111
8. jan 2010

egy, no ved tak to chapem aj ja...

kajuska111
8. jan 2010

..ja som tiez personalistka a trosku aj mzdarka...a uz som o sebe zacala pochybovat... 😔 i ked je pravda, ze vo firme sme riesili skor ine veci, ako rodicovske prispevky, tam sme len potvrdzovali to, co aj mne teraz kolegyna...sme sa smiali, ze mi donesie peciatku, nech furt neotravujem... 😀

labutka
8. jan 2010

jej pasoa, ... vcera som na teba myslela. sme s adamom kukali hokej, a 5 minut pred koncom mu hovorim, vidis gulicka, asi to prehrame... a potom som ho dvakrat bozkavala, ked sme dali goly. 😀 😵 😵

uz zapinas radio, ze co s tou starostlivostou o krpate mliecne zuby? inak adam uz zistil ze ma aj horne zuby (len asi 1 mm mu trcia), a teraz nimi pekne skripe... 😖 to kdo ma pocuvat? 😀 😀

katja78
8. jan 2010

Hej Pasoi, už ste to tu preberali s Baškou, hádala si, ktoré mesto na SK je najstaršie, či tak voľáko to bolo 😉
Mne býva na Chrenovej ujo a ešte veľa kamošov, je to fajn sídlisko 🙂

kajuska111
8. jan 2010

labutka, to je iny zvuk to skripanie zubami, ze? ja sa stale bojim, ze sa jej zlomi, sak to sa faaakt neda pocuvat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre