Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
10. jan 2010

munu a coze sa deje??, 😲

no cas ist uspat dceru ... zaitim sa majte.

munu
10. jan 2010

len sme si s Matom vcera cely den akosi vymienali nazory ☹

egyptanka
10. jan 2010

munu a dnes uz je to ok? vydiskutovali ste si to? ... ono aj to treba niekedy vo vztahu ... ja mam nazor taky, ze raz za cas taka hadka upevni vztah ... lebo kto sa nehada tak mi to pripada, ze o toho druheho nema zaujem.

No Naty 30 minut spinka ... obed sa jej vari, my mame cistiaci den chladnicky ... su tam zbytky jedla z tyzdna treba ich dojest, tak nemusim nam varit ... potom hybaj k mame ... zoberiem si tam Annu zo ZD, aby som mala co doma citat, ste ma navnadili ... normalne sa tesim 🙂

Tak toto je sila ... niekolkodnove dieta opustiti kvoli plesu ... 😠 😠 😠 ... ja som tyzden po porode mala co robit, aby som normalne chodila a nieto tancovat.
http://www.cas.sk/clanok/146047/video-ples-v-op...

Idem do sprchy ...

denkolc
10. jan 2010

Egy, presneeeeeeeeeeeee....ja som dva týždne bola imobilná! Nemohla som si ani sadnúť, ani ísť na záchod, ani chodiť...to som sa len tak priplazila niekam...Takže ja fakt netuším, ako rodia tieto hviezdičky, ale musia dostať voľačo špeciálne, o čom my nemáme ani tušenia abo čo....keby rodila normálne, nebola by schopná sa ukazovať takto v spoločnosti.... 😲
Nuž, ale každý máme iné priority..mojou dnešnou je učenie sa práva, takže odkladám Táničku ku svokre na poobedie a idem sa učiť niekam do kaviarne, čajovne.....pajte sa... 😉 😉 😉

egyptanka
10. jan 2010

Denka, hej napadlo mi to, ze ako keby mali ine telo ... ved tyzden po porode som vylucovala samu krv ... no humus, som bola rada, ze vymysleli tie vlozky, ale zasa som s nimi chodila ako posrata a nie to este si dat na seba obtiahnute plesove saty ...

Baby neviete o niekom kto uci anglictinu a mohol by chodit ku mne domov na sukromne hodiny? ... Chcela by som fakt rozbehnut tu anglinu /mozno, zeby ma Denka zobrala so sebou do USA 😀 😀 /, ale rozmyslam, ze asi najlepesie by bolo keby chodil(a) ku mne ... i ked radsej by som vypadla na nejake hodiny, ale co som pozerala vsade same nevyhodne casy ☹

egyptanka
10. jan 2010

Jaaaj a baby od 13.1. je su v Tescu zlavy na detsky tovar ... 2 body za 2,5€, zlavy na mas.-zel. prikrmy, kase, mlieka, kase a ine.

labutka
10. jan 2010

egy,uz krpana spi normalne? my spime vnoci tak hodinu a pol max... som hotovaaaaaaaa 😲
davam si inzerat sem na MK: darujem adama, znacka: len na noc.

egyptanka
10. jan 2010

labutka, no pred tyzdnom sme mali take dve noci za sebou co som spala sotva 5 hodin ... 2 hodiny jednu noc, 2 hodiny druhu noc a tie pol hodky cez den ... dnes som kazdu pol hodku bola hore a to som sa tesila, lebo vcerajsia noc bola super ... len 2x hore ... som sa tesila nadarmo. ☹
... keby chcela spat v noci ako cez den ... teraz spi uz hodinu a pol ☹

inac ja mam z toho nedostatku spanku take stavy, ze neviem poriadne zaspat ... hroza.

egyptanka
10. jan 2010

no uz je hore... hodinka a pol spanku a par sekund k tomu ... 🙂

nsoci
10. jan 2010

Matko este nespal, od siedmej.
A zas na seba vykotil sufliky.
Iron vsak podla toho anvodu robim ten celozrnny a tudle. 😠

ajka82
10. jan 2010

karinka akurat zaspala (od nieco pred siedmou), pri poslednej lyzicke obeda zatvarala oci...

mgk111
10. jan 2010

ahojte - tak u nas kubko dnes pekne zaspaval - teraz uz spinka vyse hodky - upravil si ten obedny spanok a zvacsa tahava dlhsie ako je ta jeho pol hodka... tatino navaril, uz sme najedeni, ozehlene, povysavane, cakame kym sa bubacik zobudi, dostane papat a sup ho pozriet babku a my s tatinom do obchodov...

inak u nas sa da povedat, ze ked kubka povlacim kade-tade po znamych tak zaspi hocijako ked je unaveny, oprie si o mna hlavu a spi skratka... ale doma by sa to takto mco nestalo.. aj predvcerom som bola u kamosky na kafco a spiaceho som ho vynasala hore, co sa zvykol vzdy zobudit, vcera zaspal v aute a nezobudil sa pri prezliekani...
tak asi naburavanie rezimu nevadi, akurat ked si vecer zdriemne skor ako obvykle, tak je to divne, lebo sa nevie ulozit a len placka... teraz spi na tom nasom hadovi - teda kojaci vankus tak volam 🙂

jeeej ze ples - aj my rozmyslame nad nejakym ... ak sa zadari tak nechame kubka u babiny a pojdeme sa vyzit... ved to uz ani neviem co, hlavne neviem, ci sa zmestim do nejakych siat xixi

munu - podla mna je "fajn" vyrozpravat sa, vykricat, a podobne aby to clovek nemal v sebe a pokial sa nevadi stale, tak je to v pohode... ci si z toho smutna este? bolo to nieco dolezite?

no idem pobalit nejake vecicky zatial pacenko

kucina1
10. jan 2010

ahojte tu mame tomaskove fotky co som vam vcera slubila
http://www.facebook.com/photo.php?pid=610500&l=...

lubi22
10. jan 2010

Ahojte 🙂

Katja z takych istych pohnutok ako Ty som si zmenila aj ja foto v pase 😀

Iron presne to iste vyhovuje aj mojim chlapcom - presny system, rezim, ak vybocime, tak to citit, su viac mrzuti, horsie spinkaju.

Munu dufam, ze ste uz ok.

Ja som tiez dakde citala, ze ta Kollarova zatial posledna si chcela dat vyvolavat porod, aby mohla ist na ten ples. To su ine priority. A fakt od 9 dnoveho dietata ist plesat, no ja si tiez pamatam, ze tak prvy mesiac som kojila a kojila a kojila, ked som dokojila, tak znova som za polhodku sla kojit 😅

Troch patracov som zboznovala tiez, mam asi vsetky knihy 😀 Ale ja som knihy zboznovala citat vo velkom, nasi nestacili kupovat, precitala som od celej rodiny, skoda, ze uz nie je cas.

pasoa
10. jan 2010

Nšoči, moja sestra Barbora bývala Nšoči 😉 Aby mohla byť oldčetrhendova frajerka 🙂

aj u nás od dnes soplíky. Ráno sa prevaľoval na postieľke a vypľúval cumeľ a dýchal iba ústočkami a počas dňa takéééé sopliskáááá ☹

práve sme zložili vianočný stromčelk a ide sa upratovať

egy, a kde je to o tých zľavách v tescu? nieže tam zas nabehnem a budú predavačky kukať ako teľce.. vrrr 😠

matja
10. jan 2010

pasoa, tak sa vyliečte aj vy. Môjmu malému sa to nezhoršuje. Ja vždy hneď nasadím Oscillococcinum, častejšie dojčím, teraz dávam aj Cebion (vitamín C - na radu doktorky, keď mal naposledy nádchu) a kvapkám do nošteka Nasivin. Už aj očká má krajšie, nie také zaslzené ako ráno.

munu, aj v najlepších manželstvách sa vyskytnú občas nezhody. Je to úplne normálne. Ono to zamrzí, zabolí, ale potom zas vyjde slniečko 🙂 Daj potom vedieť, či už je všetko OK.

ozaj, včera spomínala nsoci o čítaní na dobrú noc. Ja malému spievam uspávanky. Urobila som z toho zvyk v našom uspávacom rituále, so záujmom sa vtedy na mňa díva. Pokiaľ ho to neomrzí a nezačne sa hemžiť a driapať hore, potom to už nezaberá. Len by ma zaujímalo, nsoci, čítavaš mu aj večer? Ako riešiš svetlo na čítanie? Lebo neskôr plánujem malému čítať na dobrú noc rozprávky, ale neviem, čo so svetlom, keďže malého uspávame po tme.

pasoa
10. jan 2010

MATJA, DALA SOM POLKU OSCILO.. dokelu aj s CapsLockom...
ako často to patričekovi dávaš, keď má takto nádchu?
Matúško má takýto soplík iba druhý krát, odkedy sa narodil a vtedy som dávala iba Nasivin a odsávala.
Ale potom mi dr. povedala, že Nasivin radšej nemám dávať (ak tie soplíky nie sú žlté alebo zelené) ale stačí MAR, tak dávam teraz iba Mar, lebo soplíky sú vodnaté biele.

egyptanka
10. jan 2010

Ahojte poobede sme boli u mamy, muz jej instaloval pocitac, ktory prerobil po ocinovi z Profi PC na obycajny uzivatelsky pre pc zaciatocnikov, mala spala hodinku na balkone (ked spi doobeda dlhsie, poobedny spanok je kratsi)
Mam nejaku depresiu ...
Idem kojit ... este pridem.

pa

munu
10. jan 2010

Ahojte 😉
vsetko je uz ok, bol to taky den blbec, len sme si vsetko vycitali a taaak.. ale este doobedu ma prisiel Mato objat a ze uz sa nehnevajme a nic si nevycitajme , ved sa predsa lubime a ani jeden z nas si nevie predstavit zivot bez toho druheho... 🙂 a hned bol dneska den krajsi 😀 😉
ste zlate, ze ste na mna mysleli 🙂 asi aj nejaka vnutorna sila od vas tomu pomohla 😉

matja
10. jan 2010

pasoa, ja dávam oscilo max. 3x za sebou (ráno, večer, ráno). Ale ja dávam celý. No a práveže mne doktorka povedala, že keď je biely/priesvitný soplík, tak morskou soľou vyčistiť a potom Nasivin. Tak preto dávam. Tiež má Paťko vodnaté soplíky. Zajtra zavolám doktorke, lebo sme mali ísť do poradne, či môžeme medzi zdravé detičky...

matja
10. jan 2010

munu, fajn, že sa to vyriešilo 🙂

nsoci
10. jan 2010

My odsavame, kvapkame tak 2xdenne Nasivin a sem tam morsku sol. V lekrni mi povedali, ze sol je na regeneraciu sliznice iba, ale netusim.

Vecer rozpravam z hlavy Cervenu Ciapocku. 😉

Dnes sme boli u akmosky, same pariky, a ja s krpatym, Mato sa doma kuriroval, fajn bolo, len je to take divne, bezdetne pary a tak.

Munu 🙂

pasoa
10. jan 2010

Nšoči, však aj vy ste boli pár (s Matejkom) 😀 😀

Mne na Nasivin dokina povedala, že vysúša sliznicu. Že ho nemám dávať, ak nie sú zelené alebo žlté sople. Ale zajtra jej zavolám, tak budem múdrejšia.

nsoci
10. jan 2010

Ja som mojej nevolala kvoli soplom, tak neviem.

mgk111
10. jan 2010

ahojte tak ja som dnes v tescu kupila zopar bodyciek za 2,5O vojracikov za ks a este aj capacky kedze je nemozne ho donutit nieco obut... papuce aj topankiy vyzuje jedna radost a toto dnes drzaloooo 😀 juj sme sa tesili vsetci lebo ho to nutilo polozit celu nozicku na zem... uvidime co dalej... zajtra idem k mame lebo tatino ide na cely tyzden prec a svokra sa hned pytala ze ci uz zajtra pridem ku nim na ten tyzden 🙂 takze v utorok asi zase tam... kubko dnes sedkal krasne v sedacke v aute sam vzadu tak dufam, ze aj ked pojdeme len my ze to bude ok.. ale ja nechodim dlhe trasy tak hadam hej... na obed dal spanok hodku 20minutiek a potom uz neviem, lebo my sme boli na nakupoch (kupili sme aj puzzle na zem ale akesi male len 6ks ☹ ) kukala som nejake hracky a tak ale nist moc... tak som kupila aspon tie bodycka a este dva take pulovriky - ze ked uz tatinko zaraba 🙂

munu - super, treba aj ventil a udobrovacky 🙂

pasoa - ja davam tiez len mar teraz a nemam pocit ze nam oscilo pomohlo tak nedavam... kvapky su u nas divne, lebo bojuje ked ich davame a este mam pocit, ze to hned vytecie ale ten sprej mar to "precisti" a kubko ani moc neprotestuje a este je vraj dobra nivea sprej s morskou solou do nosteka ale zabudla som kupit dnes 😠

kuci pekne fotecky a a ko sa citis v pohode? kolko je to uz tt?

lubi - no vidis, kazda matka je ina, ale ta "kollarova" bude asi pipka plesova 🙂 priority su priority 😝 ale aj ja rozmyslam ze by sme sli plesat s tatinkom a nechali kubka babine 🤐

pasoa
10. jan 2010

kočky prekladateľky
"Sie sei geistig aus den Fugen geraten..." prosím preklad 😉
(rozumiem, že jej šiblo, ale chcela by som presnú frázu, díky 😉 )

nsoci
10. jan 2010

Zosypala sa?

pasoa
10. jan 2010

mgk, no veď kukni kucinin napr. posledný príspevok tu a uvidíš pri jej nicku, v koľkom tt je už 😉

egyptanka
10. jan 2010

som tu a napcham sa tretim rozkom zo sunkou, syrom a ladovym salatom.

nsoci
10. jan 2010

Pekarnickove faninky odla akeho receptu peciete?
Nasla som na nete viacej navodov k pekarnicke Moulinex Home bvread na celozrnny chlieb....

aj takyto
Voda: 400 ml
• Slnečnicový olej:1 lyžička
• Soľ: 2 lyžičky
• Cukor: 1,5 lyžičky
• Sušené mlieko: 2 lyžičky
• Pšeničná múka hladká:
240 g
• Celozrnná múka: 460 g
• Čerstvé droždie Vivo: 21 g

skusali ste niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre