Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
3. sep 2009

ahoj,,tak mala nehoruckovala,,celu noc som ju strazila a je v pohode,,chvalabohu,,,toto ockovanie dopadlo na jednotku,,,

lubi22
3. sep 2009

No Labutka nepredbiehaj sa, s Potulkou uz spime spolu 😀 Ale mozes sa pridat 😀

Pasoa dakujeme krasne 😵

No mne by sa patrilo daco aj upiect, ideme prvy krat na stretko a navyse ma Filipko polrocka, idem kuknut, co je v chladnicke 😀

nsoci
3. sep 2009

Zuzic ani lyzickami Ti nepije?

vlalu6it
3. sep 2009

baby vy ste toho popisala vecer,,nestiham citat,,ale no,,tak to sme tu asi jediny co varvime tata,,,,
ale mne je luto,,lebo my nevieme este vobec m,,,,ani mama,,,,ale takto musi aspon skakat tatinko 😀
idem sprchnut,,,de se na vylet,,,opat ale zmena,,u nas dnes prsi,,,asi splnom,pride zmena pocasia,,,
krasny den vam a aj deturencom,, 😲 cmuk

nsoci
3. sep 2009

Baby dnes pridem az tak o 14.30-45 tak sa mi nestratte.

matja
3. sep 2009

pasoa, co sa pise v tom septembrovom Mama a ja o kasiach? To co si myslim? 😉 Chcem vediet, iba ci sa nemylim 😉 (ja by som na nocny nespanok kasu nedavala)

Tanicka, Filipko - gratulujeme k polrociku 😉

matja
3. sep 2009

vladka, super, že to angelica tak parádne zvládla 😉

ajka82
3. sep 2009

ja viem o kasiach jedine to ze sa trosku horsie travia, takze by sa nemali davat priamo pred spankom, ale minimalne 1,5 hod pred spankom...
aj ja tak davam a potom este kojim a ide spinkat...
teda kasa je okolo osmej a spinkava az od desiatej, vcera napr. o pol dvanastej 🙂

kucina1
3. sep 2009

ja davam kasu hned po kupani a potom ide hned aj spat, podotykam ze moje dieta nema so ziadnym travenim ziadne tazkosti 🙂 moze to byt vynimka

teraz zuzle strapce na koberci v kuchyni a bucha do linky 🙂
zacina mi tak vydavat zvuky ako nsocin matko 🙂
moj manzel povedal ze nsocim matko je uplna tomaskova kopia uplne vo vsetkom 🙂

potulka
3. sep 2009

aj nas matej hovori tatata a strieda to s papapa a bababa. su to take neurcite spoluhlasky a hovori ich, ked ma dobru naladu. ked sa jeduje, znie to skor ako niiiiiiiieeeeeee 😀 alebo aj mememememe. ale najcastejsie este pouziva samohlasky, rozne zhluky.

pasoa
3. sep 2009

matja, presne to, čo si myslíš. počkaj, idem to odpísať, aby som nekecla niečo navyše, čo si zas myslím iba ja 😀

"Hlavne mamičky, ktoré dojčia a dieťattko si pýta často piť aj v noci, sú presvedčené, že ich bábätko je v noci hladné a problém by vyriešila hustá kaša na večeru. Neexistuje však žiadna medicínska štúdia, ktorá by túto skutočnosť potvrdila. Naopak, pRekŕmenie môže dieťa na noc nafúknuť a tým jeho nočný spánok skrátiť.
Skutočnosť je totiž taká, že nočné dojčenie vo veku 3-6 mesiacov je väčšinou nevyhnutné, aby si mamičky udržali dostatočnú produkciu mliečka a bábútko dostalo svoju dávku. Po tomto veku už veľa detí noc prespí, ale indivindi rozdiely sú veľmi veľké. Väčšinou sa deti budia 1-2x za noc ale niektoré aj 4-6x. a dožadujú sa svojho mliečka.
V tomto veku je to však viac citová ako výživová potreba a preto to žaidna kaša nevyrieši"

potom o plačkaní je tam, že dieťatko nám tým chce niečo povedať, že nemá inú možnosť komunikácie.
o nosení na rukách a mýte, že dieťatko si privykne a rozmaznáme ho tým, je, že na jeho plač matka (rodič) reaguje, upevňuje v ňom zdravé sebavedomie a vedomie, že sa matka o neho zaujíma a zaujímajú ju jeho potreby. naopak, deti, ktoré sa nechávajú "vyplakať" sú citovo chudobné atď atď....

proste veci, ktoré som si dávno myslela sú tu čierne na bielom (a zelenom a ružovom... dosť farebná dvojstrana 😀)

matja
3. sep 2009

pasoa, tak sme sa zhodli vo všetkých bodoch 😉

labutka
3. sep 2009

ja odporucam septembrove Dieta, je tam krasny clanok o vychove deti. 🙂
pasoa, Mama a ja som drzala v ruke, a dala naspat do regalu, ale dnes sa teda polepsim a kupim.

labutka
3. sep 2009

rychlo radte, kym adam este spi.
vcera zedol jeden taky mini zemiak, dnes mu mam dat viac, ze? a menej mlieka do toho?
a s cim rozltacate zemiaky,? ja som z vidlickou, ale ostali mi tam take mini hrudky, a tie mu moc nechutili...... mam mixovat? to sa neodporuca... preco?

ajka82
3. sep 2009

pasoa o tom plackani uz som citala ale ku kasiam som sa nedostala...
ale zasa mi tie kase nejeme, kvoli tomu, ze sa moc budi v noci 😉

nsoci
3. sep 2009

Labutka ak zjedol vsetko v pohode, daj viac. Cely prikrm by mal mat nakoniec 100-120g tusim.
Ja davam obcas s mliekom obcas bez a mixujem. U nas sa iunac vypluva.

ajka82
3. sep 2009

cely prikrm je 150g-200g pre velkych pazroskov sa odporuca 250g max.
labutka vobec nemusis davat menej mlieka do toho, ono cim redsie tak to lepsie spapa zo zaciatku... mixovat sa neodporuca, lebo neskor by dieta mohlo odmietat papat vacsie kusky (vid. moj brat ked bol maly)

labutka
3. sep 2009

bez mlieka je to hrozne suché. teda, nie uplne ale je to dosť husté, podla mňa to nezje...
pasoa zapni radio, prečo sa nemá mixovať? aj keď si neviem predstaviť pomixovať 1mini zemiak. 😀 šak to mixer ani nechytí... 😀 😀

labutka
3. sep 2009

vy rozltacate zemiak v tej vode co ho uvarim? ja vodu vylejem, rozltacim a zalejem mliekom. to je zle?

pasoa
3. sep 2009

ja kaše nehodlám dávať na večer, matúško máva dosť problémy s bruškom kvôli refluxu, pri refluxe sa odporúča dávať rýchlo stráviteľnú stravu (pri MM/UM je to menšia dávka a častejšie), takže určite na noc mu nebudem dávať kašu. ja sama si neviem predstaviť, že by som šla spať napchatá.

labuť, neodporúča sa mixovať, lebo kov oberá zel-ovo o vitamíny či čo... preto strúhať na umelom alebo sklenom strúhadle a preto nemixovať ale pasírovať cez PLASTOVÉ sitko... ani vidličkou by som to nepučila... to je presa tiež kov... či sa mýlim? 😕 zas som múdra jak rádio? 😕

ajka82
3. sep 2009

labutka, ked sa bojis hrudiek v zemiaku, ked ho popucis, tak ho povar kusok dlhsie (teda rozvar) zo zaciatku som to aj ja robila, teraz uz je to uplne v pohode 😉

ajka82
3. sep 2009

labutka ja som zmiesala s mliekom, som odsala vzdy tak 10-20 ml, podla porcie a hustoty

potulka
3. sep 2009

labutka, ja sice nie som pasoa, ale myslim, ze je to pre to, co napisala ajka. na druhej strane, taketo prve prikrmy sa chystam mixovat. ved to by bol privelky skok od totalne tekuteho mlieka k pevnym kuskom zeleniny. aby mu nebodaj nezabehlo. ked pochopi, ze aj zeleninka sa da jest, asi prejdem na pucenie vidlickou.

mona1111
3. sep 2009

Lubi dakujeme 😉 a gratulujeme Filipkovi k 6 mesiacikom....

ja pockam s tymi prikrmami som sa rozhodla, ze zacnem od 6 mesiaca....

my meriame 65 cm a vazime 6470g

iron
3. sep 2009

baby ake kaše dávate?... idem si urobit zasoby a neviem co to bude jest...ten chrustik

iron
3. sep 2009

a tie čo kojíte dávate nemliečne alebo mliečne kaše?

labutka
3. sep 2009

to mi nejde do hlavy - mixer a vidlicka je taky isty nerez a mixovat nie a vidlickou pucit hej...
tak skusim rozvarit.
oni tie kusky nejsu moc velke, ale ked mu to dojde do ust, tak sa zacne tvarit ze fuj, a otvara pusu jak keby ho nadrapovalo na grcanie. ale nevypluva. 🙂 je to zoldak. idem dat foto. 😉
plastove sitko nemam ani sklenene struhadlo. a varim v kovovom pohari... 😀 pasoa, kludne mi daj! krkavcej matke! 😀 😀

iron
3. sep 2009

mona tak to ste na tom ako my...ked sme mali vas vek...som zvedava ako pribrala...ale moja je taky chrustik malinky....mrncadielko moje

lubi22
3. sep 2009

Mona, Matja dakujeme 😵

Torta urobena, kolac upeceny, idem dat obed chrustikom 🙂

Iron ja budem davat normalne mliecne Hami. Uz mam kupenu malinovu, ta je velmi chutna 🙂

pasoa
3. sep 2009

labuť, tak asi trepem 🤐 Neviem, prečo sa nemá mixovať, ja rozváram a pasírujem cez sitko.

potulka, to čo, že "ja síce nie som pasoa" ??? 😕 čo som ja nejaká "iná"? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre