Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
10. jan 2010

och, vidím, že aj ostatné deťúrence chorejú. toto je najhoršie počko, keď je vonku tak vlhko. Tak ostatným detičkám želám skoré uzdravenie

filipko teloty nemá už 3.deň, už je v pohode, len musíme dobrať tie hnusné ATB. zle ich znáša, takže dookola celý deň chúďatko serká zelené sračky, čo mu natiekli do papučiek, stále dookola periem a v noci grcká. ja mám na toto dosť slabý žalúdok, takže mne bolo zle asi z tohoto, lebo ja už v poho. volala som doktorke po 2.prešablenej noci, či mi nezmení ATB - povedala, že na horné cesty sú to najlepšie, že je to normálna reakcia toho malého bruška, že len nech probiotiká ...........a že v noci grcká, lebo sa cicíkujeme. tak včera som sa pokúsila ho uspať bez cici, po podaní ATB sme šli do obyvky, hodku sa hojdali, aby zabudol, že je hladný a potom som mu dala ........a nič. tak dúfam, že aj dnes nám to nejak pôjde.

A prespatá 2 noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Možno už môj chlapček uznal, že v noci je fasa spať./a začal spať na vankúši/

ja som tiež len zírala minule na Kucin tt

mgk111
10. jan 2010

pasoa - materska demencia vplnej sile xixi

lenk30
10. jan 2010

kuci, krásne fotočky
egy, mňam. kokso, teraz som si uvedomila, že taký rožok som si urobila asi o 10........idem ho nájsť 😀 /no to určite, muž zje čo jeho nezje, tak si idem urobiť ďalší. /

že uspávanky? ja som sa učila z toho CD.......lebo som vedela len o slýžoch........ale malému sa aj tak páči len dookola Kukulienka a to ešte musím po každej slohe urobiť TUT. neviem, čo si o tom myslí, ale kuká na mňa, čaká to, rehoce sa, potom sa rehoce už len popod nos a potom zaspí. TUT

egyptanka
10. jan 2010

a rozok som zazdila kokosovou tycinkou macanou v cokolade ☹ ... a potom, ze cica nezer ☹(

lenk30
10. jan 2010

tak egy už som ťa dobehlla.........a v pravej ruke ešte mám kúsok rožka, čo tlačím a pri pc už mám položenú kofilu. tak si to idem užiť.

brú noc

pasoa
10. jan 2010

ja sa napchávam slanými tyčkami, čo mali byť na Silvestra (2 balíky, jeden som dorazila včera 😀 )
a vyhľadávam si v translátore slovíčka, ktorým nie ceilkom dobre rozumiem alebo vôbec nerozumiem.
(z nemčiny, čítam tú Agathu Christie v nemčine)

nšoči, ja robím takúto (na 1000g chlieb celozrnný)

360ml vody
1,5 čl oleja (dávam olivový)
1 PL cukru (dávam práškový)
1,5 čl soli (dávam morskú)
300g múky hladkej
270g múky celozrnnej (robila som aj tak, že 135g celozrnnej a 135g žitnej)
3,5 čl sušeného droždia
PROGRAM 5 (Superrýchly chlieb) ((ide tam aj suš. mlieko, ale nedávam))

vydarí sa VŽDY 😉

pasoa
10. jan 2010

a čo "takúto" som chcela napísať....??
takúto chleba?
takúto postup?
takúto recept?

som Maďar?

egyptanka
10. jan 2010

pasoa, takuto zmes 🙂

mgk111
10. jan 2010

tak a ja som vecerala jogurt a ovocie... dufam, ze ma moje telo pochvali a ukaze rano krajsiu vahu 😀

pasoa - nie madar iba matka na materskej hoci sa vymykas z priemeru lebo citas v nemcine a namahas svoju gebulku 😝

egyptanka
10. jan 2010

som sa chcela spytat na margo tych knih ... ked je kniha aj sfilmovana citate najskor knihu a az potom film? alebo film a potom knihu? alebo len film a na knihu kaslete??

asandys
10. jan 2010

manzel po mesiaci doma uz sedi vo vlaku nach deutschland, a ja kukam po byte a je mi smutno, a jedine co vidim, je vsade pliesen v rohoch izby. Adamko spi od 8, otec siel do nocnej, akurat chystam vodu na mliecko na noc do termosky, ..... A rano idem po mesiaci do prace, uz mam stres z toho, jak to vsetko stihnem, aby som dosla do 9 ☹ Adamko si zrejme zase bude musiet zvyknut byt s babkou, hadam to dajakko odznova prezijeme.

Ked si pamatujete tie maminy, ktore sme tu na fore od zaciatku, tak som v tehu pisala, ze trpim nespecifickym ochorenim hrubeho creva (krvacanie z konecnika, neustale hnacky, bolesti atd..), no a ked som otehotnela, vsetky priznaky sa stratili, aj pocas dojcenia. No akonahle som prestala dojcit a prisli mi prve kramy, zacali sa objavovat aj tie starodavne priznaky. A dnes som si uvedomila, ze moje ochorenie je tu oapt v plnej sile☹((((
Zase budem musiet ist na gastro a absolvovat tie hrozostrasne hadice do zaludka a konecnika, brrrrrrrrrrrrrrr

egyptanka
10. jan 2010

asandys, chuda moje ... inac take priznaky mam aj ja niekedy ... som myslela, ze mi len praska nejaka zilka pri kakani a na velku chodim min. 3 krat do dna ... ja som davnejsie mala vred dvanastornika.

pasoa
10. jan 2010

asandys, vidíš, aké je to úžasné, tehuľkovať a dojčiť 😉 Ale nie, robím si srandu, hlúpu srandu na margo tvojich neduhov ☹ Nevie ti nik pomôcť? Teda myslím lekári...? Žiadna medecína? Operácia? nič?

egy, knihy vs. filmy - záleží od toho, v akom poradí sa ku mne dostanú. málokedy ale čítam knihu, ak som už videla film. Výnimkou bol asi Tanec s vlkmi, ktorý som najprv videla a až o pár rokov neskôr čítala.

idem nakŕmiť moje usoplené dieťatko a spať. papa

egyptanka
10. jan 2010

no ja som napr. Harryho Pottra najprv citala a az potom film, tak isto aj Henry Charriera Motyl, nejake knihy aj od Grishama a aj spominana Anna zo ZD ...

pasojka, skore uzdravenie

ajka82
10. jan 2010

no dieta zacalo pocas uspavania tlacitdo plienkyy a teraz je taka svieza, ze moze rozdavat aktivitu vsetkym naokolo...beha s kocou po celom byte, na parketach uz si vie aj vytocit, takze uz nebeha niekedylen z jednej strany izby na druhu 😝
inak dnes som ratalakolko asi prespi za den...a naratala som 10-11 hod. ratany nocny spanok plus denne-sa mi to zda malo na jej vek, nemala by spat aspon 12?

a dnes som chcela nech tatinko nakrmi karinku na olovrant, kym vycistim zajacovi klietku a ona od tatinka nechcela jest a povedala "mama papa" 😲 neviem ci nejaka nahoda, alebo chcela aby som ju krmila ja...potom ked som docistila klietku, tak som ju nakrmila a odomna spapala, to co od tatinka nie...

katja78
11. jan 2010

Dobré ránko 🙂

rušný víkend za nami 😎
O takejto dobre pred 3-ma rokmi som už vedela, že naša Maruška bude čochvíľa na svete 🙂 🙂 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Saška - veľmi vám držím palce, hoď všetok stres za hlavu, aby si bola hlavne zdravá. Verím, že Ťa nastavia na dobrú liečbu 😉

Maci - a prečo zvykáte Kubka na postieľku bez hniezda? Maruška ho má dodnes 😕

Ajka - Hanka tiež niekedy nechce jesť od iných, ale šak Karinka už vetu stvorila 😀

Egy - kniha-film, skôr nie 🙄

taella
11. jan 2010

asandys držím palce opäť v robote 😉 fúúúj práca 😝

tak pleseň sa objavila aj nám , celá obývačka nad oknom zatečená zo strechy a černota čierna . Ešte som odtiahla PC stolík a za ním bielozelený povlak , skoro ma naplo ako som to videla 😝 vo štvrtok má manžel voľno , tak deti niekde odpraceme a ideme to vystriekať a vymaľovať . Nesmierne sa teším 😝

Mauške všetko najlepšie k narodeninám 😉

labutka
11. jan 2010

kde su vsetky zeny? venuju sa detom?
my sme mali dnes relativne dobru noc, krpec nestaval tak casto...
konecne sme po sviatkoch a nikam nebudeme chodit, tak zacneme zavadzat tvrdy rezim. zacneme tym, ze o siedmej do pol 8 kupanie, potom o tristvrte na 8 kasa, chalosi si kuknu sport a o pol deviatej sup na kozu a do postele a spat. dufam ze sa to odrazi na nocnom spanku.

potulka
11. jan 2010

ahojte
kym som dnes davala piect chlebik, matejko klacal pri mojich nohach, drzal sa teplakov a mrncal, aby som ho vzala na ruky. 🙂 predtym mi asistoval pri umyvani, sedel/klacal/stal pred prackou a ohryzal kefu na vlasy. 🙂 aka sranda, ked sa taky maly tvorcek vie uz sam pohybovat.
vsimla som si, ze zacina v reci pouzivat buduci cas - ma nieco v ruke, oznami "ba" (baaaac) a potom to odhodi. 😀

labutka, drzim palce. u nas to neviedlo k ziadnej zmene... 😅 ale nestazujem sa, tie dve-tri kojenia za noc zvladame, ak po nich hned zaspi (co je vacsinou). dokonca ked vcera vynechal buntosenie o tretej, zobudila som sa sama uplne ciperna a zacudovana, ze netreba vstavat. 😀

lubi22
11. jan 2010

Ahojte 🙂

Katja Maruske zelame vsetko naj k 3. narodeninkam, Samko s Filipko posielaju pusinky 😵 😵 😵

nsoci
11. jan 2010

Bre ranko

Matko konecne zalomil... kam sa podel nas doobednajsi spanok? Zruseny?
Pasojak dik... a kde kupujete to susene drozdie? uz som snorila v troch potravinch, ale nic. Asi neviem co mam hladat.
Asandys fuha... nespecificky? To ako ze nevedia co s tym? To snad nie. Vsetko dobre.
Egy a Ty ma nestras. Krv v srajdach je VZDY pozvanka k lekarovi. Ad knihy... zavisi an co narazim skor. Radsej najprv knihu, potom film.
Ajka Matko spi tak dve hodky cez den a 11 v noci, takze 13 dokopy.

Labutka sranda, ja som teraz fakt ze mesiac boal vacsinou doma. A uz som tusim aj zlenivela. S tymi soplami sa mi nikam nechce.

Tak som to tak skusmo pocitala... Matko sa v noci budi - dvakrat na papanie, raz sa precika a 3-4 krat place a treba ho ukludnit. Takze 6krat?

pasoa
11. jan 2010

Maruška, všetko najlepšie k 3. narodeninkám 🙂 :-*

žienky, to čo je tu v posledných dňoch tak mĺkvo? že sa niektorým detičky už rozlozili a preto nestíhajú sem chodiť?

pasoa
11. jan 2010

nšoči, u nás mávajú sušené droždie väčšinou tam, kde sú stužovače šľahačky, želatíny, škorica, vanilkové cukre a iné pekárensko/cukrárenské pochutiny, ochucovadlá a pomôcky.
A napokon - stačí sa spýtať predavačky, nie? 😉

labutka
11. jan 2010

nsoci, susene kvasnice su v takom zelenom sacku, jak prasok do peciva. rotbi to tiez dr.oetker. normalne som vbehla do billy a zakupila 5 balickov... 🙂

munu
11. jan 2010

Caute 😉

fakt je tu nejako prazdno v poslednych dnoch... ani nemam co citat, dohanat 😠 🙂
Ajka pisala som ti, kolko hodin spava Matko.. tak priblizne to je.. a v noci sa budi niekedy raz, inokedy dvakrat na papanie..tuto noc spinkal strasne super.. zaspal vecer okolo 20tej a o polnoci som mu davala mliecko, vypil 210ml a spinkal dalej (buntosenie sa tuto noc nekonalo 😕 😅 ), potom este pil mliecko az o 5tej rano a spinkali sme este do 08.30.. takze tak priblizne 12 hodin potiahol tuto noc.. no ale bol riadne unaveny, lebo minulu noc nespinkal dobre, buntosili sme skoro 3 hodiny uprostred noci a cez den to tiez moc nedospal, tak asi preto taka dobra noc dneska.. nerobim si nadeje, ze to tak zostane 😀 ja som isla vcera spal o polnoci, ked som mu davala to mliecko.. takze som tiez fajne vyspata..

Maruska vsetko najlepsie k tvojim krasnym 3. narodeninkam 😉 😵 😵 😵

Matko mi akurat spinka a ja mu varim obedik, dneska bude papat zltok.. a akosi sa mu zase kazi papanie, vymysla, velmi papat nechce.. neviem,ci to bolo vcera preto, ze za cely den nedospal este noc a rychlo sa unavil (je to dost mozne,ze preto) alebo zeby konecne nejaky zubok???(comu uz ani neverim, lebo ani dasienka nema naliate, hoci je maniak na kusanie a slinta strasne, ale to on robi uz asi 4 mesiace tak 😅 ).. takze uvidime dneska, ako bude papat
Inac, Matko uz vie chodit za jednu rucicku.. este nie sice tak isto, ale vie, chodi.. predtym vedel len stat a ked urobil krocik, tak hned stracal rovnovahu a padal.. teraz uz urobi krasne aj bezchybne par krocikov a potom sa trosku zakymaca a zase ide dalej a tak... 😵

Asandys, chudatko ☹ tolko problemov naraz... dufam, ze aspon den v praci bol kludny a prijemny.. a skoro sa uzdrav..

Taella, aj v nasom dome sa ukazuje plesen 😠 ideme sa stahovat do sucheho cisteho bytu.. len este musime taky najst niekde.. a akosi nieje na to cas, kedze Mato je teraz na nocnych smenach a napriklad dneska sme mali v plane ist do mesta a on ked prisiel z prace, tak si lahol, ze pospi chvilu a este stale spi.. a to uz je u nas skoro 11 hodin.. tak asi to odlozime na zajtra.. neviem no

Vcera sme boli na oslave 1.rocika.. kamoska, ktora je tu v anglicku, byva od nas asi 15 minut pesi, ma dcerku, ktora mala 7.1. rok.. tak vcera bola mini detska party 😀 boli sme len na chvilu, lebo Matko bol uz hladny a pravdupovediac, ani som ho tam nemala kde nakrmit, on chvilu neposedi na mieste, takze jednoznacne som potrebovala stolicku..oni maju stolicku samozrejme, lenze bolo tam dost ludi a 3 babatka vratane nasho Matka a nebolo sa poriadne kde pohnut, tiez Mato musel ist pospat aspon na hodku-dve pred nocnou a ja som nemala so sebou kociar, kedze sme tam isli autom, lebo padal sneh s dazdom.. takze sme boli asi na dve hodky len.. ale bolo celkom fajn..Matko sa obzeral po babatkach, chcel ich tahat za vlasy, ale som mu nedovolila..len som nanho striehla 😅 sidlo je to male.. 😉 malej oslavenkyni sme kupili krasny vlneny svetrik, strasne sa mi pacil a k tomu vlneny salik, ciapocku a rukavicky, to vsetko z takej hrubej teplej vlny.. 🙂

no som sa nejako rozpisala, aspon mate co citat v tejto prazdnote 😅

potulka
11. jan 2010

este docitavam
nsoci, my robime takyto:

trocha oleja (tusim 2 lyzicky to maju byt, ale davam od oka)
360 ml vody (vacsinu vylejem do piecky, trochu si necham a zarobim do nej 1/3 cerstveho drozdia, ktore vylejem az nakoniec na muku)
3 lyzicky cukru
2 lyzicky soli
240 g bielej hladkej muky
360 g celozrnnej muky (+ rasca, semienka)
a na to vylejem drozdie
doteraz sme robili na programe 1, teraz uz druhy raz peciem na 5 - co je celozrnny zrychleny. nemaj komplexy, u nas bol chlieb NEprepadnuty naposledy pred 100 rokmi. prave preto teraz skusame ten rychlejsi, bolo to trochu lepsie. myslim si, ze hlavny dovod prepadnutia su cerstve kvasnice, lebo uplne presne sa predsa 1/3 nikdy nepodari odkrojit. ale chuti dobre. 🙂

pasoa, sople? dufam, ze je uz lepsie. napadla mi jedna vec - matusko sa velmi dlho drzal pekne zdravy, vsimla si si? asi ta operacia nakoniec bola na mieste. a sopliky su bezna vec, aj ked neprijemna. babo si buduje imunitu. (tym nechcem povedat, ze huraaa, sople! 😅 ale ked uz su, tak nech su aj na nieco dobre. 🙂) skore uzdravenie prajem aj ostatnym malym/velkym lazarom. 😉

musim sa pochvalit, uz treti den sa mi dari matejka uspavat bez hojdania a bez prsa. lahneme si spolu na nasu postel, on pro forma trochu vrieska (kazdy den menej, dnes uz skoro vobec), potom sa upokoji, pohra sa s dudlom, lazka si na bok ku mne a zaspi. idem z toho vyletiet na mesiac. 😵 moje pomocky - pohmkavanie alebo aj spievanie Plihala alebo pokoja v dusi od kirschnerky (moja oblubena piesen z pradavnych cias tehotenstva. zda sa, ze matejko si ju este stale pamata.)

spanok sa uz aj u nas redukuje. napr. dnes zabuval az okolo jedenastej (a este stale spi, jupiiiii! 😵) co znamena, ze druhy spanok bude asi cez poobednajsiu prechadzku. v noci je hore 2-3x, resp. niekedy este jeden-dvakrat pred polnocou, ale to neratam, lebo vtedy my s muzom este nespime. ratam len tie razy, ked nas zobudi. 😉

chcela som sa opytat tych, ktori odstranili bocnicu na postielke - ako docielit, aby postielka drzala pri velkej posteli a nesmykala sa prec, ked cez nu babo lezie? 😕 mate to tam nejako prisrobovane alebo ako? dakujem.

nsoci
11. jan 2010

No vidite tam som hladala. A najst u nas predavacku je tazke.... sedia za pokladnicami a zazeraju. Dak dak zienky.
Maruska vsetko naj.
Matko pospal 20 minut. Padaaaam... kym nezdemoluje komp.

munu
11. jan 2010

http://www.matalan.co.uk/fcp/product/fashion-to...
tuto supravicku sme kupili.. a svetrik nemozem najst 😠 ale bol krasny... este skusim pohladat

lubi22
11. jan 2010

Nepoznate niekto tento golfac?

http://www.peppyparents.com/servlet/the-5/bumbl...

Pacia sa mi jeho vlastnosti, no dizajn uz nie je taky uzasny, ja som na 3-kolky, ale uz som zistila, ze idelany kocik neexistuje, tak by som dala prednost ucelnemu pred peknemu. Ale tento sa mi nezda az taky spatny.

A este hladam oblecko pre drobcov na sestrinu svadbu, myslite, ze toto by bolo ok? Ze by boli obaja v rovnakom. Mne sa totiz velmi nepacia mali ludia v oblekoch, len neviem, ci toto nie je prilis lezerne:

http://www.next.co.uk/shopping/boys/youngerboys...

labutka
11. jan 2010

ideme kupovat novu sedacku pre gulocku, kamoska mi dala tip na tuto - cybex pallas
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre