Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
17. jan 2010

paradna snezi 😵 zajtra sa pojdeme gulovat 😝 😀

labutka
17. jan 2010

tu ziadost o zvysenie rodicovkseko prispevku najdem niekde na nete?

vlalu, my sme minuly rok na nase vyrocie svadby zabudli, spomenula som si az uz ked sme boli vecer v posteli.

egyptanka
17. jan 2010

labutka, nikde ... kazdy upsvar si vytvoril vlastnu ☹

nsoci
17. jan 2010

No ja som uz podnikal vselico... trikovala som sal, usila som nas dvoch ako male postavicky z latky, ta klucenka, robial som knihu s fotkami na 1 vyrocie chodenia, potom som robila tricko s vlastnou potlacou, fotku vyvolat na platno, hrncek, ako puzzlu alebo si hod do slovenskeho googlu Gadgets a kukni stranky s originalnymi darcekmi alebo darcek ako zazitok, tiez do googlu darcek zazitok a ides.

Postele...
Labut netusim aku chces, akoze s mrezami? Tak zbehni do IKEA, su naj pomer kvalita a cena - a maju aj modruuuuuu
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/de...
a taketo je prakticke
http://cgi.ebay.at/KOMBI-KINDERBETT-JUNIORBETT-...

Babz poslite mi ten sumar o spanku ak moyte, pre kamosku

labutka
17. jan 2010

nsoci mas to tam, to za tie postele... ikea ma vobec nenapadla pozerat... 😕
rano ich kuknem, ideme spat... dobruuuuu

vlalu6it
17. jan 2010

babulky dakujem vam velmi pekne,,,

egy ale ty si ma rozosm,iala,,,asi to,, 😀

baskaj
17. jan 2010

no ešte ani polnoc neni a ja už mám z malého vynadrapovaný žalúdok a aj nervy. a týmto ho oficiálne premenovávam na "malý terorista" 🙄

egyptanka
17. jan 2010

Baby ja uz som zufala ... dnes Billa, Tesco, Kaufland a nikde som nezohnala bio maso ... uz mam len na dve davky kuracieho masa (jeden cas predavali v Tescu tzv. Sedliacke kura - vraj by malo byt z kurata chovaneho len obilninami ci co).
Uz som bola dnes taka zufala, ze som v Tescu kupila take telacie maso (400g - cca 5 €), ale nie je ocajchovane bio, tak som z toho nejaka spatna.
Ked ja neviem kde by som mala kupovat to maso ☹

ajka82
17. jan 2010

egy, sak daj v pohode normal "nebio" , si myslis ze sa malej cosi stane? ... nasa od kedy su prikrmy tak nedavam bio...jedine ak babka posle zo zahrady zeleninu, niec viac

egyptanka
17. jan 2010

ajka, no asi nestane ... ale to kuracie maso je nadopovane nejakymi rastovymi hormonmi tak mam trocha obavy.

matja
17. jan 2010

egy, mne sa podarilo kúpiť v obchode z bio mäsa iba hovädzie - u nás ho majú v Kauflande a v Tescu.
Kuracinu nedávam, lebo som sa o tej nebio kadečo dozvedela a bio kuracinu nemôžem zohnať, morčacie, králičie a jahňacie máme z domáceho chovu od rôznych známych.
Skús pozrieť ekofarmy tu, či nenájdeš nejakú blízku pri BA: http://www.biospotrebitel.sk/adresar/zoznam/eko...

ajka82
17. jan 2010

egy, na slovensku je to zakazane, takze sa snazitkupovat slovensky chov... tak isto aj ovocie a zelenina, na slovensku su prisnejsie normy, tak nase slovenske niekedy vychadzaju tak pekne ako zahranicne bio ovocie a biozelenina

matja
17. jan 2010

egy je to pravda, čo píšeš. A nielen hormónmi ale aj antibiotikami... Ak si máš vybrať medzi nebio morkou a nebio kuraťom, tak morka je lepšia.

egyptanka
17. jan 2010

matja, kukala som tam a nic ☹ a ziadnych znamych nemame ☹

matja
17. jan 2010

fu, mala som čo robiť, kým som vás dočítala, stihla som zareagovať iba na posledný príspevok od egy, oči mi klopia, dobrú noc...

nsoci
18. jan 2010

Bre ranko

tak uz mame prvych rocnych, oliver a karolinka gratulujeme.... ja viem, bolo to vcera, ale v noci sa mi snivalo, ze mam dvojicky matka a karolinku, tak ma osvietilo 😉

pasojka pomerala som

- od krku po rozkrok (BEZ plenky) - 38 cm
- ruky od pazuchy po zápästie - 19 cm
- nohy od rozkroku po pätu (vrátane päty) 30 cm
- celkovo - 87 cm

Uplne jak Kupko len o 4 cm vacsi

Dnes v noci som zahajila trening nepapania (doteraz dvakrat po 240 ml mliecka)
Podarilo sa 1x240 riedeneho mliecka a 1x150ml riedeneho mliecka

nsoci
18. jan 2010

Egy ad maso - sup do hainburgu do obchodov
Pripadne ak viete po nemecky v kittsee mnohi chovaju kraliky a hydinu, svokr mi tam kupuje, treba sa popytat

mgk111
18. jan 2010

ncosi - 🙂 mate pekne miery 🙂

ja som uz "odnaucila" kupka papat dvakrat za noc - uz davame len raz... uz sa to naucil aj prespat, ze sa neoplati vstat... dnes vstaval o piatej, ale ani za pana som nezasvietila a tlapkala po ritke tak sa o tristvrte na sest zase ulozil a pol hodku este chrnel len skoda ze ja nie... nejako som zvladla ranajky - jemu mliecko, sebe odvalit kus tlacenky a caj... je to zvlastne ked nevie lozit a pada na hlavu alebo sa hodi dozadu a nabije si hlavku... takze teraz chrni asi na pol hodku a ked sa napapa pojdeme von, otestovat pozicany kocik ked tak pekne snezi... ved doma sama pridem o chrbat...
no idem sa uclovecit aby sa ma vonku nikto nezlakol 🙂

egy - ved uz je dost velka nie? ja viem ze vela bab je presvedcenych o bio ale ked nie je tak nie je, a vy tiez take papate?

taella - deturencom vsetko najlepsie k rocku 🙂 ako to leti 🙂

denkolc
18. jan 2010

Baby, dnešná noc jedna veľká hrúza....Baška, možno ten Tvoj terorista je anjelik pri Táni....bola hore o pol jedenástej, o dvanástej, o pol druhej a potom každú hodinu niekoľko krát....a to len revala, revala, dokým som ju nenakojila..skúšala som všetko....vždy sa aj po štvrťhodine zase rozplakala...susedia nás isto nenávidia, mama možno nespala vôbec a ja som sa to ráno pokúšala dohnať, kým sa malá hrala, som spala pol hodinu vkuse, nevííídanéééé...

Mňa už totálne bolia didy, každé priloženie pre mňa znamená hroznú bolesť a ani netuším, či nemám mlieko abo čo toľko ťahá, až ma to tak strašne bolí....prosím, poraďte.....sú to zuby? Alebo jej treba dať UM? Keď ona mi to odmieta... ☹

taella
18. jan 2010

už sme na svete rok a 5 a pol hodín 😉 ale to utekááááááá

včera sme oslávili narodeniny , celkom sme si to užili a hádam aj detičky , naviac sa im páčili balóny , ktoré nám visia v obývačke 😀 nakoniec sme mali 3 torty , z každej sme ochutnali 🙂 deti dostali peniaze a hojdacieho koníka , ktorý sa najviac páči Karolínke .

lenka138
18. jan 2010

taella gratulujem prvým ročným marcovčiatkám 🙂

iron
18. jan 2010

taella gratulujem Oliverkovi a Karolínke.

egyptanka
18. jan 2010

taella, fuuuha uz rok ... ako rychlo to uteka ... super ... vsetko naj, naj, naj ... hlavne zdravie 🙂

Mala spinkala hodinku a pol, uz je hore, ale pocujem ako sa hraje v postielke ...

Ja som rano hodila prat, pradlo sa susi, Natyn obed som spravila uz vcera, nam som spravila zapekane cestoviny, novy koberec je natiahnuty, este pockame kym trochu vypachne jeho novota a mala si na neho zvykne a tento tyzden ju prestahujeme do vlastnej izby.

Noc sa celkom dala, az na to, ze sa zobudila o polnoci ... do pol druhej sa mrvila, nevedela i najst polohu, pomrnkavala ... o pol druhej dostala papat ... zaspala a o strvtej uz hore a pred siestou zalomila spat a spala do siedmej, vtedy som ju zobrala nakojit a este potiahla 45 minut ... takze sme vstavali o 7,45 a okolo 9,45 uz zasa spinkala ... normalne odkedy mame pevny rezim tak sa sama pyta spat ... je pritulnejsia, trocha mrncavejsia a to uz viem, ze caka kym pojdeme spat.

Nsoci, diky za tip ist do Rakuska ... po nemecky kecnut neviem ... jedine tak Meine liebe du bist schweine 😀 a Eins, zwei polizei 🙂

egyptanka
18. jan 2010

No a nasla som si aj cas sadnut a precitat par kapitol z knihy ... zacala som citat Annu zo ZD 🙂

lenk30
18. jan 2010

Olivekovi a Karolínke všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjj k rôčku. Huráááááááááááá!!!!!!!!!Talea, hod fotočky z oslavy, som zvedavá

Ja som akurát včera objednávala Filipkovi tortu. Nie že by som bola lenivá mamina - ale od tej baby som si aj na mužovu 30tku, taký jeepák. a bola krásna, a hlavne dobrá, taká masielková. sama by som urobila, ale čo nervov by ma to stálo...........a už aj rozmýšľam, čo to za párty urobíme. juchúúúúúúú.

Filipko má stále líčka ako Marfuška. natrela som mu to aspoň sudokremom. ................a v noci? jedna, možno aj dve veľké hrôzy. stále sedel, už si sám dá hore pyžamo, keď nereagujem a tankuje a tankuje, potom sa presunul do svojej postieľky, keď s nami bola nuda - lebo od tiaľ dočiahne na písací. našiel si tam čiernu fixku, otvoril, tak si viete predstaviť tie smiechy ráno. on ruky, nos, pyžamo...........ja po nose, po nosom. /ma maľoval/. no a o 4 začal jačaaaaaaaaaaať. dúfam, že to mu len šibalo a dnes si zopakuje posledné pekné spánky.

valu, čo ja viem. pre nás by bola zmena, aj keby sme si spolu vypili vínko v kľude. lebo keď si chceme urobiť pekný večer, otvoríme si naše obľúbené vínko...........ale nie je to ono.....o 5 minút: MAMAAAAAAAAAAAAAAAa. Hlavne by som šla niekde sami dvaja, to je jedno: večera, kino, káva, víno.............

potulka
18. jan 2010

ahojte

vsetko najlepsie nasim prvym marcovciatkam! 😵

egy, ja sa tiez snazim bio alebo domace masko, pokial sa da. znova davam do pozornosti trhoviska, my kupujeme kurence na zilinskej, ale istotne sa najdu aj na mileticke (na zilinskej je ta teta iba v sobotu, mileticka by mala byt na tom lepsie). kura je velmi chutne, ovela lepsie ako tie z hydinarni. hovadzinu som davala matejovi zoparkrat a nebio. v kupovanych prikrmoch je tiez vacsina surovin nebio, tusim len alnatura je organic.

vlalu, my sme na vyrocia chodievali zvycajne na veceru. kedysi som aj kadeco vyrabala, ale uz nemam fantaziu ani cas. teraz na zaciatku januara sme mali 12 rokov, odkedy sme spolu, tak sme si dali akurat tak jednu pusu navyse. 😀

pasoa, to je mi luto. takymto veciam sa, zial, neda vyhnut. 😔

dnesna noc nebola az taka idealna, kojenie o 12. a potom bol hore o pol 4. muz sa ho snazil uhojdat, ale vyzeralo to na dlhe lakte, matejko sice neplakal, ale bol rečný... keby nebola noc, aj by sme sa zasmiali. no muz mal o pol 6. vstavat na sluzobku do kosic, tak som chcela, aby sa aspon trocha vyspal, nuz som synovi zapchala usta prsom. dalsie kojenie o pol 7. - muz sa prave vratil domov, ze husto snezi, cesty su nafigu a do KE nejde. 🙂 som rada, dopravne servisy su nekonecne dlhe, sama nehoda.

taella
18. jan 2010

lenk na FB sú fotky z oslavy 😉

labutka
18. jan 2010

ja som hotova. uplne na nervy. nechce niekto moje dieta? dam vam k nemu celu moju matersku.
vnoci sa zobudil az o stvrt na dve, tak som nakojila, a potom niekedy pred pol stvrtou, tak do 4:15 sme natriasali aby zaspal, ale nic. tak som nakojila, a o 4.45 zaspal , pekne az do osmej. to bolo celkom OK.
lenze teraz od jedenastej kojim, hladkam, nosim na rukach, natriasam a proste nic. ked som ho pred spanim prebalovala tak sa stale vrtel, plienku som mu nejako zle zapla, tak ma este aj ocural ked reval, a zaspal az o 11.50. takze za 40 minut ho budim.....
idem si aj ja k nemu asi lahnut... lebo ma tu slahne o zem neska. fakt.

lenk30
18. jan 2010

taella, už som kukla. jéééééééééééééééj. a tie torty, sú krásne. to si dúfam nerobila sama, lebo by som mala komplex? nepošleš kúsok? 😀 to má málo kto 2 tortičky naraz.......

katja78
18. jan 2010

Ahojte 🙂

Veľa šťaaastiaaaaa, zdraaaaaaaviaaaaa, prajeme Karolínke a Oliverkovi 🙂 🙂 🙂

Labuťka - je možné, že sa Adamkovi naťahuje bdelá fáza a postupne sa prepracúva k jednému dennému spánku. My tak už fungujeme s Hankou, tiež zaspala pred 1/2 hodinou a potiahne tak 2,5 hodky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre