Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
18. jan 2010

Potulka, my sme tiez nesli von ... ale malu som o vzduch neukratila, obliekla a hybaj na balkon a spinkala necelu hodinku a pol 🙂

lubi22
18. jan 2010

Den nie vsetky mliecka maju vzorky, skus sa spytat v lekarni. Ale ked hovoris, ze Tanicke chuti ryzova kasa, mozno by jej chutilo aj to ryzove mlieko od nestle. Ono je uz zarobene, iba sa zohreje, predava sa to v baleni po dvoch krabickach, kazda je 250 ml, takze to nie je nejake velke balenie. Inak Samkovi islo to ryzove a potom medove najviac. Ale mozno by Ti aj baby na BA stretavku, co davaju UM mohli doniest po vzorke z mliek, co davaju, aby si vyskusala, co bude Tanicke pasovat, a nemusela vyhodit peniaze za cele balenia.

egyptanka
18. jan 2010

Den, plavanie nehrozi ... teraz ked trenujeme spanok tak nechcem nieco naburavat. A s Tanickou to iste dopadne dobre a neprisli ste neskoro ... neskoro by ste prisli, keby mala 18 ... tak drzim palce da j vediet ako ste dopadli.

denkolc
18. jan 2010

Dnes som kúpila Lubi len obyčko mliečko Sunar.....ale kúpila som od 10-teho mesiaca....neviem, či som urobila dobre....hm.....aby som jej neublížila....no, uvidíme.....v každom prípade ďakujem za radyyyyy....niečo už musíme vyšpekulovať.....bo to fakt neni normálne, aby takto furt sala, sala, sala, až do mojej bolesti a za pol hodinu zase rev a nespokojnosť.....idú jej aj zuby, ale nie vkuse toľko mesiacov..... 😅

lubi22
18. jan 2010

Den vyskusaj, snad jej zachuti. Ved uz ma 10 mesiacikov, tak by malo byt v pohode. Neviem, ako je to u ostatnych mliek, my davame Nutrilon 2 HA, neviem ani odkedy je 3, asi az od roka.

nsoci
18. jan 2010

Beba 2ka je sice napisana od 10teho mesiaca, ale dava sa az od roka.
Mne sa zas zapacil ten Potulkin napad s acidkami a jogurtami, po roku by som rada na to nabehla a mliecko UM ine, len doplnkovo. Poradim s dokinou a uvidim.
Denka poznam jednu holku s tou diagnozou ak chces skontaktujem Ta, je na koniku.
My sme vonku boli dve hodky, so sankami, ked sme prisli domov akurat sa dopiekol chlebik, tentoray ma 12cm, lebo som dala inu celozrnnu muku - nie ovsenu ale psenicnu.

mgk111
18. jan 2010

denka - a co to znamena ze gumena? hmmm neviem ale isto by som pockala na vysledky co povie dokina isto nie ako predpoklad... no a o lenivsom dietati- tak to je podla mna kubko a len dufam, ze nema nejaky problem 😒 hlasivky ma dobre momentalne pocujem ako ziape 😠

kajuska - super, len nech to tak aj zostane bez tych kiahni 😉 a stretko u kohokolvek len teraz by ste to moje dieta asi vyhodili von oknom za to co predvadza... no musi si zvyknut, ze energiu vybije inak a nie v choditku - je neznesitelny 😠 normalne som to vzdala a reve v postielke...

lubi - tie ochutene mliecka to by bolo hrozne drahe keby to mala papat miesto UM...

chcela som vyskusat ako vam babatka spia v postielky aj ked predtym si porevu a podobne - takze hodina revu a teraz len vzlyka a vzlyka a drzi sa ako kliest lebo sa podla mojho nazoru boji, ze ho tam necham... takze u nas to nepojde skratka - ja som asi moc citliva a ked vidim ako sa trapi tak to veru nie je pre mna...

idem hodit sprchu a manzelik je na ceste domov, ked pocul o tom placi tak odvolal schodzu a ide sa mu venovat...

denkolc
18. jan 2010

Nsoci, díky...tiež mám kamošku, čo to má...a je úplne v pohodičke, len chrbitca.....ale to môže bolieť kohokoľvek aj bez hypermobility... 😉 🙂

Mgk, v papieroch stojí: Dg. Oneskorovanie motoriky, Hypermobilita.....čierne na bílem... 😀 😀

Neboj, však Kubinko aj chodí...moja nevie ani stáť....to je rozdiel....ona sa nevie dať ani na štyri...ani na dve... 😅 Ale šeeeeeeeeeecko dobehne, od stredy začíname v sanatku... 😎

ajka82
18. jan 2010

deni ak je tanicka chuda, tak by musela byt aj karinka ...a to vraj nie je, kazdy chvali ka je prosperujuca v tomto 😉 sak oni dve sa velmi postavou podobaju, takze myslim, ze v ttom pravdu nemaju 😉
no a tie vysetrenia...drzime palce nech je vse OK

mgk111
18. jan 2010

denka - no kubko stoji ked ho tak dam a chodi ale za rucicky inak nie kedze som mu vzala choditko... ale na styri ani za pana... sadkat si vie, ale tiez mu to dlho trvalo... ale je to zaujimavy nazov diagnozy - lebo si to lahko pomylis s tym, ze mas lenive dieta!!! a ako to rozoznat??!!! to by sme museli mat doktoraty asi aby sme vedeli co nasim drobcom je... a inak aj s ajkou mate krasne stihle bambulky 🙂 ved tie nemozu byt predsa "tucnucke" no nie? 😀

mgk111
18. jan 2010

no kym to moje revom unavene dieta spi (uz sa prebera) tak som umyla dlazky a aspon zrkadlo ktore je ocapkane este kubkom z choditka... teraz ked chodi len za rucicky tak nema volne paprcky a nema cim capkat... ale je riadny nervak nevybureny chudiatko... toto su vazne boje kto z koho...

inak som sa chcela spytat tie co ste uplatnili metodu 3-5-7 ked prejdete potom po 7 minutach ku nim a stale take revy ani ich neukludnite (myslim tym ze sa nedaju ukludnit a stale placu) tak potom stale chodite po 7minutach ci ako? nam sa vsetko akosi pokazilo ked som mu to choditko vzala... 😠

mgk111
18. jan 2010

a za chvilu tu mame dalsie marcove rocne dietatko ze karinka? 😉

egyptanka
18. jan 2010

a este som chcela Tanicka a chuda??? .... to potom co je Naty ... anorekticka??? 😀

kucina1
18. jan 2010

ahojte dnes dosiel tatino domov ako ma tak uz sedim za peckom a nieco potrebujem vybavit.
dnes sme boli otestovat prvy krat sane, tomas sa vyskieral a pozoroval v poslusnom sede zababuseny vo fusaku zasnezenu krasnu krajinu. pri lavicke som ho postavila na nohy nech si chyta sneh holymi rukami ale to bolo sprevadzane revom tak som dala rukavicky a uz bolo dobre. dlho som ho nenechala lebo si hned sadol a chcel sa hrabat v snehu. nemame nepremokavy overal tak som ho zobrala a sup do sani. vonku sme boli len hodinku okolo sidliska. ja uz totiz poriadne nevladzem ani chodit. prejdem sa kusok, staci mi dlhsie stat a mam strasne tazke brucho a tazsie sa mi dycha. ja neviem co je toto za tehotenstvo. este mi maju volat z gynekologie ohladne mojej kontroly v stredu, dufam, ze mi chcu povedat len daku zmenu v termine. mam totiz obavu, ci mi nechcu povedat hlavne zle vysledky z genetickych testov. som z toho uz pol dna nervozna. bo mi nevolali a ordinovali dnes len doobeda, zajtra budem volat poobede ak sa neozvu

tomasko mi od minuleho tyzdna cez den prespi jeden spankovy rezim okolo 2-3 hodin, nechapem kde su tie 30 minutovky. asi ma nejaky novy rezim. nechce poriadne ani jest.

vytiahla som teraz z truby kakaovniky juj ale to tu pekne voni

gratulujeme nasim prvym rocnym marcovciatkam 🙂

mgk111
18. jan 2010

egy - nie naty je modelka 🙂 a tanicka s karinkou sa na tu drahu pripravuju a naty im bude davat skolenia 😝
k tomu ukladaniu v rovnakom case - doobeda a naobed sa to da ale potom nie - ako na to? teraz kubko buva a netusim kedy zase bude noc 😒 alebo ho mam zobudit??? netusim porad ty vyskolena mamina...

ja som utrela prach v chodbe a obyvke ale uz to idem zahodit lebo sa mi nechce... ved som cosik urobila no nie? 🙂

ajka82
18. jan 2010

taela, detickam prajem vsetko naj k prvemu rocku 😵

mgk, myaz vsobotu po 16:45 prijimame gratulacie 😀

mgk111
18. jan 2010

kucina - a mozno je to tym cisarskym a tym ze sa zadarilo skoro... to telo predsa len pocituje zataz... neboj vysledky budu dobre... to tvrdnutie ti preslo? a tomasko spinka iba raz za den tak dlho? to by som aj brala, lebo by som si aj cosi porobila a aj bola s drobcom a taaaaak - u nas je to tiez des ale v tom zmysle ze asi tri spanky po 30minut a ked sa zadari tak da aj hodku... ale len na obed inokedy nie... a co nechce papat? konkretne jedlo ci ako?

mgk111
18. jan 2010

ajka - znacim si 🙂 to je tu len sa parkrat vyspis 🙂 oslavu ste nejaku vymysleli ci ani nie? a kde budete v ba?

ajka82
18. jan 2010

budeme doma, nasi maju prist v sobotu poobede aj s tortou, aj matovi rodicia maju dojst v sobotu...tak som zvedava, lebo nasi rodicia sa uvidia prvy krat 😅
a v nedelu matovi surodenci s detmi...aby sme sa pomestili
anic specialne...ja urobim len rychlo smotanovu tortu, nech si aj karinka zamaskrti, nejake chlebiky, a to je asi vse...nechce sa mi balony fukat a robitnejaka vyzdoba len kvoli fotkam 🤐

kucina1
18. jan 2010

mgk neviem ci je to tvrdnutie brucha alebo len pocit strasne tazkeho
spinka tak 2-3x denne ale raz od minuleho tyzdna tak dlho, normalne nechapem
nechce papat skoro nic niektore dni a niekedy papa vsetko, prestal jest vecer kasu odkedy sme mu zacali davat kasomlieko z flase to vypije 2x za den plnych 250ml. aspon mi takto pije to mliecko, ktore nam dost odmieta ked nie je prichutene

mgk111
18. jan 2010

ajka - aj ja budem robit asi smotanovu torticku, chcela som nejaku inu take akoze futbalova lopta a tak ale to by len ochutnal a nemohol sa "napapat"... a darcek uz mate? a balony mi asi budeme riesit lebo kubko sa z nich strasne vie vytesovat velmi dlho 😝

kucina - mozno ked brusko rastie, tak sa tie jazvy po cisaraku natahuju a preto to boli... resp. tazi... a dieta si vzdy vypyta ked je hladne, tak sa neboj, ved tomasko je krasny velky chalan 🙂

egy - sa na mna vyprdla aj s radou... nuz asi ho idem zobudit...

asandys
18. jan 2010

Karolinke a Oliverovi zelame vsetko najlepsieeeeeeeeeeee.-)))) NEcha sa im dari, su zdravi, stastni a nech sa lubia navzajom. 😵 😵 😵

Adam prave doveceral prvykrat krupicovu kasu so struhanym jablckom a skoricou. Len cuda, urobila som mu malo, bo lozi po obyvacke a vkuse vravi ham ham.

pomeriam po kupeli.

kucina1
18. jan 2010

ja som este nemerala, dako sa neviem k tomu dokopat ale mohla by som, ved naposledny som merala tusim ked mal pol roka

mgk asi sa to vsetko natahuje este mam aj zalepeny pupok leukoplastom lebo tam mam taku jednu sosovicu ktoru si natieram aby mi odpadla 🙂 tomas ma teraz asi take obdobie sposobovane asi aj tymi 4 zubami co sa mu snazia pretlacit naraz von. inak od vcera zjedol cely jeden strapec velkeho cerveneho hrozna 🙂 ide sa za tym zadusit

potulka
18. jan 2010

nakoniec som sa prekonala a vonku sme boli. za to mozem vdacit len matejkovi, bez neho by som sa zakutrala do deky a precitala zo dve knihy. 😉 ani to nebolo take strasne, jasne, vsade sneh, ale chodniky pomerne zjazdne, aspon pre nas terenak. mesto bolo krasne, ciste a tichucke.

matejko si vybera z ust kusky chleba a krmi ocina. 😀 od huby si odtrha! 😀 😀 😀

mgk, ale na tanicke citit, ze je to trosku ine, nie len lenivost. teraz sa za to hanbim, ale na jesen sme sa na stretavkach smiali, ze je ako vrece zemiakov. 😅 🤐 ked ju kuci nadhadzovala, tak napriklad nesponovala nozicky, nezapierala sa a tak. len v tom veku sa nam to zdalo este ok, ze ved sa nauci. 😔

den (uz sa aj ja chytam, vsimas? 😉), mne sa hned zdalo odveci, ze vasa pediatricka malu uz tri mesiace nevidela, len som nechcela nahlas mudrovat. sorry, ale ved taketo male dieta sa meni zo dna na den, hadam poradne by mali byt castejsie, nie? to je sice pekne, ze cvicenim sa to da dohnat, ale tanicka predsa bola gumova uz davno a teraz je to akoze tvoja vina?! 😠

nsoci, takze moj utopicky napad s mliecnymi vyrobkami nie je az tak odveci? 🙂 tesim sa. aj ja sa na to opytam v poradni.
jaaaaj, to si mala hned povedat, ze si dala ovsenu muku! ta sa sprava inak, myslim, ze popije viac vody, asi preto vam to nenakyslo poriadne. pozor aj na pohankovu, ta je dost mastna a chlieb = ciste blato. my davame spaldovu. dnes som akurat vylepsovala pasoin recept a dala som len 200 bielej a 370 spaldovej. vysiel fajne a je strasne dobry. odkedy ho robievame, pecieme kazdy druhy den. 😉

mgk, nechajte teraz postielku tak a skuste, ked bude kupko starsi. viackrat sa mi stalo, ze nieco s matejkom neslo podla planu a o nejaky cas bez problemov. 🙂

kucina1
18. jan 2010

aj my asi nechame tomasa uz na ucenie zaspavat vo svojej postielke a nie len v kociku ked mu kupime novu postel do detskej izby, som zvedava ci to bude uspesne

ajka82
18. jan 2010

potulka, my sme boli dnes vonku, ale len 45 minut, ...karinka napeso za ruku a sli sme do obchodu...normalne mi to trva tak 15 minut aj skupovanim(tam aj spat) ale takto to bolo tristvrte hodka, kedze krpec chcel obzerat aj auta odparkovane pri chodniku, kazdu ciernu bodku v snehu 😅 akurat co som ju preniesla cez cestu a potom kusok ale asi tak pol cesty naspat, lebo islo vela ludi okolo co sa na nu usmievali a ona sa stale do mna otacala, co sa hambila 😀

egyptanka
18. jan 2010

No prave som dokupala ... idem kojit a uspavat ... baby mam s vami vazny debat ... potrebujem radu tak tu budte tak za 40 minut ...

Mgk, budem rozmyslat ako poriesit situaciu ... a napisem.

ajka82
18. jan 2010

ale ako sa vytesovala ked takto isla...celu cestu hiiiiiikala 😀 😀
a domov sme prisli jak dve mokre mysi 😝

lenk30
18. jan 2010

ahojte
iron,katka - máte nejaké zlé skúsenosti s MK? u viacerých som si všimla, že vymazali album........

pozerám, že už viacej detičiek má už len jeden spánok ako my.

Vyrážky nám pretrvávajú, ale už je úplne v poho, stačí kuknúť na tie šibalské očká.

ajka, jeeeeeeej, že pešo do obchodu. ja sa tak na toto teším! že čierna bodka v snehu.......hihi, no viem si ju živo predstaviť. Je veliká šikovnica!!! Je prvá chodkiňa, však? ešte niekto?

denka, takže ťa čakajú vyšetrenia? nič príjemné, len dúfam, že aspoň to bude k niečomu viesť, aby si bola spokojnejšie.
a koľko váži Tánička? už si začala ten sunar? to odo dnes? to budeš kombinovať s tvojim? to ti radila doktorka?

ja som tiež mala pocit, že mliečko nestačí, ale keď on mal obdobie, že nechcel nič. tak už bol ako taký červík.
dnes po dlhej dobe pekne papal, sedel a otváral pusinu a okolo čoho ide, z toho si odtrhne a celý deň niečo žuje. asi sa už zotavil a pevne verím, že to všetko s papaním teraz dobehneme.

potulka
18. jan 2010

ajka, od poslednej stretavky uz hiiiika aj matej. 😉 on vzdy na stretkach cosi pochyti, aj ked sa tvari, ze si vsima len mamicky. 😀

egy je tu teraz guru na spanok. 😉
myslim to samozrejme v dobrom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre