Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

asandys
26. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeee.

V prvom rade NSOCI, so srdiecka gratulujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵

Aj ja som bola dnes na poradni, Adam ma 8215g. Nechcel sa vobec dat an popocuvat, cely cas stal an stole na nohach a kricla ajajajjaajjaj. Smiali sme sa s dr. jak kozy 😀 Potom ajajajajaj vykrikoval aj v cakarni. Zdemoloval Dr. v ordinacii take puzzle, co bolo na pultikom upevnene. ☹

Ja som uz prestala a Adamom bojovat v noci a urobila som dost velku chybu v mojich ociach, zial umyselne. Od anrodenia spinkal adam vo svojej postielke, uspavala som an rukach a potom ho tam davala. Ale tieto posledne mesiace jeho vecnych hurhajov uz skosi nevladam, a tak ho enchavam u mna na posteli, kde sa prehadzuje dovtedy kym zaspi. Strasne ma bolia zapastia, nevladzem ho vobec uspavat na rukach. A potom ked zaspi ho prelozim, ale nie vzdy ☹ ☹ ☹ TAkze so sama pokazila svoje predsavzatie, ze adam bude iba v postielke.

Musim dorobit niejake hlupe veci do roboty do zajtra, akurat aj adam reve, tak bezim.

denkolc
26. jan 2010

Labuťka, plienok asi priemerne 5 za deň (v noci má jednu aj 12 hodín), takže 150 mesačne, čo sú asi dve balenia pampersiek? Ale neinvestujem do toho nič, však to nekupujem...to manžel..ako aj utierky vlhčené....teraz je akcia na pleny, kúp dve balenia, tretie sú zadara...keby si chcela začať... 😀 😀 😀

potulka
26. jan 2010

den 😀 😀 😀

mgk, no... tak to vlastne zacalo, ze som si vsimla, ze sa matej vylozi asi 15 minut po zobudeni, preto som ho zacala v tom case davat na serblik. ak ma svoju chvilku inokedy, skonci to v plienke. 😉
podla mna mas doma velmi zreleho adepta na lozenie, u nas to pred mesiacom vyzeralo presne takto a dnes uz nahana zajaca. 😀

katka0602
26. jan 2010

Nsoci, gratulujem!!!

baskaj
26. jan 2010

no človek tu pár dní neni a aha!

nsoci je tehulienka! tak teda fakt? juuuuj, teším teším s vami moc!!!! to je vzrúšo baby! tak sa už vážne pomaly druhé kolo rozbieha! 😵 😵 😵 paráda! (dúfam, že sa čo nevidieť pridám... 😎 ) tak nech ste s bábom v poriadku!!! 😵

den! aj ty tehula? jaaj, nie, to som si splietla 😀 , s tebou sa chcem tešiť z táničky a z jej pokrokov so sedením aj so zaspinkaním!!!! (som vás dostala, čo? 😀 )

dede - tamarke gratulujeme k meninám!! a svokrovi všetko dobré! 😔

dnes sme boli na neurológii (ináč, dokina bola trochu na nervy 😕 😝 ), okrem toho, že malý strašne jačal a ziapal a bral sa za mnou až mu triaslo celým telom, s tou nožičkou to je tak, že to sa časom samé upraví, hlavne žiadna chodička, čo najviac na zemi plaziť a loziť, na koberci, aby sa mu na 4och nešmýkalo a keď začne chodiť, treba na doma vysoké topánočky, nie papučky, také klasiky voláke. - matja, pripájam názor našej dokiny do tvojej štatistiky... ževraj má ešte voláke zovretie prštekov pri podráždení chodidla, ktoré by malo pred chodením ešte vymiznúť...

daminko spáva v noci už klop klop veľmi dobre, po dlhej dobe sa zase vrátil k dvom vstávaniam na papanie. dnes skúsim spať už aj ja v spálni s chlapmi, uvidím, či sa niečo zmení...

a práve spí na brušku s vypučenou riťulou... jaaaj môj panáčik maličký! idem ho asi zožrať, páčko tehulky a budúce tehulky! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katja78
27. jan 2010

Ahojte 🙂

Nsociiiiiiiiiiiiiiiii - to je parádna správa,GRATULUJEM, želám čo najkrajšie tehuľkovanie, ľahký pôrod a hlavne zdravučké mimi, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, sa tak teším 😵 😵 😵 😵 😵

Nejdem vás čítať, tak len tak si sama so sebou pokecám. Neviem, či aj cez deň bol kôň taký pomalý, teraz, keď na niečo kliknem, čakám 2-3 minúty, kým sa voľačo otvorí 😠 😠 😠

Mala som dáku virózu črevnú, bolo mi hnusne, ešte teraz to nie je ono, ale aspoň ma už nič nebolí. "Našťastie" aj muž mal takú slabšiu formu, lebo už ma rodina začala upodozrievať, že som znova v tom 😅 🙄

Dnes som Hanku skoro nevidela, a tiež sa mi zdalo, že sa zmenila za ten jeden deň. Mne sa to niekedy zdá aj keď sa tak sladko vybúva, že narástla hádam o 1 centík 🙂
Takže strážil ju manžel, ja som ráno Marušku odniesla do škôlky, potom som mala v meste vybavovačky, šup k jednej mojej babke (23 km), mala problémy s tlakom, potom k druhej babke (dedina vedľa), to je tá, čo si zlomila ruku, už chodí na rehab., tak som ju zviezla. Potom ešte do potravín, doma som dala Hanke prsník, zaspala, na stojáka som zjedla polievku a utekala som pre Marušku. Išli sme k zubárke. A tam sme bojovali 😔
Myslela som si, že toto vlastnému decku nidky neurobím, ale rozum zvíťazil nad citmi, a hoci Maruška kričala, vzpierala sa, bola spotená, dokonca sa vyvracala, musela som ju držať 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😢 spievala som jej, upokojovala, všerko márne. Aspoň jeden zub sme zvládli, ale nevidím to nejak ružovo 😖
Tak mám malú dušičku, či ešte niekedy otvorí nejakému zubárovi pusinku. Dúfam, že ju to prebolí, hoci si myslím, že viac sa bála ako ju to bolelo. Cestou domov mi zaspala, preniesla som ju do postele, prezliekla do pyžama a ona hajala 2 hodky. Mám z toho veľkú hlavu, vyčítam si, že veľa vecí som mala robiť inak, ale už to nevrátim. 😔

Idem naspäť do perín, možno ešte niečo požehlím. Krásne sníčky želám.
A aj dobré ránko 😎

mgk111
27. jan 2010

potulka - ja by som strasne chcela aby zacal lozit ale nedavam tomu velke nadeje, kedze jeho tatik tiez nelozil - ale viem ze by som bola unesena 😉 co na tom, ze by som mu musela byt stale za patami - za ten pohlad by to stalo 😎

baska ake zoveretie? lebo kubko tiez ohne prsteky zhrbi nozicku a dovi dopo... myslis cosi podobne? a tiez vytaca jednu nozicku dovnutra... ale myslim ze kvoli choditku - zvyk - neviem... ze buduce tehulky - jeeeej 😵

katka - ty nevies co sa robi o pol stvrtej rano? 😀 nic si nevycitaj, robila si to, clo sa vtej chvilke dalo urobit najlepsie... drzim palce aby na to hanicka co najskor zabudla... cmuk

kubinko zaspal o deviatej - manzel ma vystriedal v pridrziavani a tak a povedal ze klobuk dole pred zenami matkami, co vsetko robia, zvladaju a tak (a to som mui nechala kubika len dve hodky 😀 )jasne ze bol umrncany a podobne a tatinko skonstatoval, ze ked bol doma, bol zvyknuty na to, ze kubka stale treba zabavat, nosit, chodit a podobne a hlaven bol zvyknuty na plac a teraz ... ale aspon sa sam pochvalil ze napriek kubkovmu placu nebol nervozny ani nechcel kricat 😀
zobudil sa o druhej, dala som ho ku nam o tretej mal mliecko a o pol siedmej budicek... ale este o stvrtej sa tvaril ze ma rano 🙂

tak uz som volala kamoske, ze ich dnes prideme mrknut, ked je takato kosa 😝
a vraj mame opraveny kocik tak som zvedava ...

iron
27. jan 2010

labutka s tym spankom....sleduj kedy je adam unaveny a vtedy ho uloz. Mozno mate teraz tiez to prechodne obdobie, ze jeden den potrebuje dva spanky a iny den len jeden.
Ja to s Ninku robim tak. Ked je unavena tak ju ulozim. Ak nechce spat tak nespi. Ale zaspava vzdy o osmej /ale to musi byt hore uz od tretej inak nechce spat o osmej/. Vstava o pol osmej, je ako budik. Manzel si uz nenataca, naco. Ved krpata zobudi.

Spotreba plienok. Asi tak 5- 6 denne. Neviem kolko je to penazi. Kupujeme akciove.

iron
27. jan 2010

maju zlavu na knihu ktoru ste tu minule riesili
http://www.martinus.sk/?z=nlh&uItem=78848&utm_s...

lenka138
27. jan 2010

tak my super noc, zaľahla som k malému o pol9, o 11 som mu dala mliečko a spali sme až do pol7, tak to je úžasná noc 🙂

my momentálne nočník nestíhame, on na to teraz nemá čas, akonáhle ho chcem posadiť, tak vystrelí a už beží preč. A pritom ked bol malé bábo a začali sme látkovať, tak sme mali pokakanú niekedy len jednu plienku za mesiac. ale vtedy nemal iné starosti 😅

ozaj látkarky ako to teraz riešite? lebo ja mu, aj ked nerada, dávam na noc jednorázovku, lebo jednoducho sa precikal a von v týchto kosách mu ju na riť zacapím radšej tiež. Ale doma sme samozrejme len na látke? A ak vám vydržia na noc, tak aké máte. Mne strašne veľa pije a potom aj veľa ciká, takže niekedy už aj po hodine, je plienka totálne zmočená

aj náš krčí prstíky ked stojí 😒

lenka138
27. jan 2010

a dnes je dobrá kosa, ešte teraz máme na teplomery -9, konečne mám aspoň šancu vytiahnuť náš super hrubý veľký overal 😀

egyptanka
27. jan 2010

Dobreeee ranko, kraaasne raaaanko 🙂

Idem poprovokovat ... mame za sebou prvu komplet prespanu noc. Od 19,15 do 6,30 bez ani jedneho prebudenia 😎

iron
27. jan 2010

egy super...no vidis.....uz sa to pomaly ale isto lepsi...
Moja frci na tych detskych relaciach co davaju od osmej na STV2, idu take pragramy s babkami, rozpravky a ona pri tom jaci a tesi sa.....aspon je chvilku pokoj... 🙂

egyptanka
27. jan 2010

iron, ja sa tak tesim ... a neviem comu to pripisovat novej kasi? prestahovanie do izby?? ... ze uz si zvykla a ma svoj klud?? ... nevadi, neriesim, dolezite je ze sa spinka 🙂

iron
27. jan 2010

ta izba robi zazraky.....

mgk111
27. jan 2010

uff baby asi provokujete... skusam uspavat v postielke ale ta metoda nefunguje ked sa vie uz postavit, on sa da na dve a potom tym akosi zase ozije alebo co...

lenka138
27. jan 2010

super egy, len nech jej to vydrží 😉

mona1111
27. jan 2010

dobre ranko

tisko zavidim prespatu noc.... neviem kedy nas urobi taky maly krocik ale pre nas velky.....My sme boli hore od pol jednej do pol tretej..... neplakal len sa zobudil ked ma uvidel velky usmev zacal rozpravat vie sa sam posadit tak si sadol a blabotal hadzal sa na kolienka a rackoval po postielke ......

labutka
27. jan 2010

egy dobreeeee, vlastne Lia dobreeee 🙂 zavidime... 🙂 ale my s adamom mensi pokrok, zobudil sa pred druhou na kojenie, potom o stvrtej, to som ho hned uspala, ale kedze som sa bola este napit a na zachod, tak som ho zobudila. 😒 tak zase uspavanie, vstal o siestej na kojenie a potom potiahol do pol deviatej. 🙂 uz pocitam dni, kedy sa prestahujeme a dufam ze sa to tiez takto zlepsi.
lenka, my doma ziadne jednorazovky nemame, (len 1 balik velkost 3, neotvoreny, caka komu ho podarujem) balime aj na noc do latky. davam bambusku od BL alebo swaddlebees organic cotton velour, ale namiesto origos vkladaciek tam mam bambusovy twofold od babyidea. a v noci stale chcem, aby sme ho raz prebalili. zda sa mi humac byt 11 hodin v tej istej plienke... aj ked do polnoci je vzdy nepocurany.
a na von - prebalim pred odchodom, a viem ze sa vycura az ked sa zobudi. doma zase prebalim. nemam pocit ze by mu bola zima.
a doma niekedy prebalujem aj po dvoch hodinach, ked vidim ze sa vycural, tak ho prebalim. nemusi byt v pocuranom. plienok mam dost, tak ich vyuzivam.
leni co davas za plienku, ze ju precura?

labutka
27. jan 2010

tu su vysledky zo stretkoveho fóra:
Sustaky 10
Severanky 6 (cmeliaka nepocitam, kedze sa odhlasila)

Este 3 baby sa nevyjadrili. Teraz kto zahlasuje, uz moze rozhodnut - ak to bude za Sustiak, uz sa to neda otocit, ak Severka, ide sa dalej. takze cakame - Lenk, Cmuk, Alisia.....

labutka
27. jan 2010

prave kukame s adamom von oknom - dve maminy stoja na zastavke a kocikuju svoje deti (denkinym stylom 🙂 ), a zrazu pauzicka, a zapalili si cigu. ble. 😖 😝

mgk111
27. jan 2010

co je denkyn styl?

krpec zaspal, balim a chystam veci na vyjazd ku kamoske 😵 a este idem zehlit zopar kuskov ktore mam, oprat sa neda moc kedze vonku je taka kosa... aspon nemusim potom zehlit 😀

nase pokroky - naucil sa nielen vyhadzovat kruzky z pyramidy ale ich tam aj pekne dat 🙂

potulka
27. jan 2010

labutka, nech pocitam ako pocitam, 6+3 je 9, takze aj keby vsetky tri hlasovali za severku, sustiak uz nedozenu... 😉

labutka
27. jan 2010

potulka, ano to bol aj moj prvy dojem. ale - pasoe je to jedno, takze jej hlas sa da pouzit aj ako severka a bolo by nerozhodne. 🙂

potulka
27. jan 2010

lenka, uplne som zabudla, ze aj ty latkujes. 🤐 preposlem ti nasu nedavnu latkarsku konverzaciu do IP.

egyptanka
27. jan 2010

dieta spi, uz ma navareny obed (spenat so zemiakmi a maskom), ja nam varim fazulovicu s udenym maskom (normalne je husta az des), stihla som ist aj nakupit lebo som nemala do fazulovice ziadnu korenovu zeleninu, samozrejme som musela vojst d DMky 🙂

zuzic1
27. jan 2010

Ahojte všetky..tak po dlhšej odmlke zasa prispievam, čítam vás, ale moje dieťa si vydobíva pozornosť celý deň, takže nemám čas moc písať.

U nás dnes ráno bolo -22 stupňov, a už to trvá dosť dlho tieto mrazy a ako som pozerala, tak ešte asi dlho potrvá, ale chodíme von každý deň troška vymrznúť. Už sme sa aj 1. krát ozajstne sánkovali, ale malý sa celý čas tváril akože ,,toto má byť zábava?!,, Zato ja som sa pošmýkala aj na tej lopate a som samá modrina na stehnách
🤐

Nsoci: Gratulujem a aj trocha závidím 😉 4 kamošky sa chystajú onedlho rodiť a ja už som, priznám sa, tiež začala túžiť znova si priniesť domov malinký uzlík 🙂

S naším spánkom sa stali strašné veci, teda Čo je to vlastne spánok??? Už naozaj skoro vôbec nespíme 😖 , ale človek si asi naozaj zvykne na čokoľvek...
S jedlom sme na tom veľmi zle, akoby sme sa opäť vracali len k dojčeniu, ale priberá a je poriadne silný, tak už neriešim..prosto skúšam a skúšam 😒
V utorok ideme na poradňu a aj nás čaká 3. preočkovanie, brrrr! Necem!

No a prosím vás ako to teda je s tým stretkom?? Kto ide bez muža???

diocka
27. jan 2010

ludia, ja som hotova...
to uspavanie je u nas horsie horsie. skoro 2 mesiace sa snazime a ani milimeter uspechu... aj vo vlastnej izbe spi, to spanie sa uz zlepsilo - je to tak 2-3x za noc budenie spojene s kojenim (ja to zatial nechcem obmedzovat), ale minulty tyzden bol hore aj 5x. ale to vynimocne.
ale to uspavanie. ja uz fakt neviem... aj knihy sme citali, aj vselijake clanky, aj vselijake metody a nic. proste jedine co plati je ze ho musim hodinu predklonena nad postielkou drzat poleziacky, odolavat jeho vzdoru. ale nejako citim ze to nie je to prave orechove. ale moj matersky instinkt zlyhava ze co dalej. jedine riesenie vidim v tom ze vratit sa k uspavaniu na rukach. ale je coraz tazsi a po 15 minutach mam uz ruky ako orangutan a o chrbte ani nevravim.
skusali sme ho dat k sebe - bez uspachu, len sa po nas driape, prelieza cez nas a chce skakat dole s postele. ked mu dam hracky do postielky aby sa hral a tak zaspal, ani si ich nevsimne. vcera som mu dala takeho medvedika do postielky, aj by sa s nim zahral ale nedosiahol na neho ked stal (a marek v postielke zasadne len stoji) tak sa radsej vykaslal na madvedika len aby si nemusel sadnut.
ked ho necham sameho ze hadam sa unavi a lahne si - tak je schopnu 2 hodiny stat a striedavo sa smiat a plakat ale nezaspi.
ani denkina metoda driblovania a tapkania po zadocku nepomaha...
skusali sme aj to ze aby uz po tretej poobede nespal aby sa mu chcelo vecer. on je aj unaveny, bude si suchat oci ale lahnut ani za toho pana...
dodrziavame vsetky vecerne ritualy, mame tlmene svetlo aj vsetko...
jedine co som este neskusila je ze ho ist na noc uspat vonku v kociari a potom prelozit. ale to sa mi zda uz dost psycho o osmej vecer ist kocikovat... a asi by sa zobudil keby som ho prekladala a vyzliekala.

sorry ze som sa ta rozpisala ale uz fakt neviem kam z konopi. vecer je pre nas nocno mora - ze kto pojde uspavat maleho... sa navzajom ponukame ☹ ☹ ☹ ☹

potulka
27. jan 2010

diocka... 😔 fakt neviem. asi sa musi nabazit toho státia, inak si to neviem vysvetlit.

zuzic, ze -22. 😲 a mne skoro oci vypadli, ked som dnes rano videla na teplomeri vyse (nize) -12. no ale na BA je to riadna kosa. teraz svieti slniecko, snad sa to trocha zohreje. normalne zvazujem, ze poobede ostaneme doma, aj trocha fuka. ci som cintlavka? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre