Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
28. jan 2010

A este mam jeen "problem"... a neviem co s nim...

Matkovi som uspesne vyciarkla nocne papanie.... LENZE teraz sme dopali tak, ze

8.30 desiata
13:30 obe
17.00 olovrant
20.30 v spanku vecera UM
4.30 ranajky v spanku UM

No a v tom je pes zakopany... ke mu to dam za bdela, ked ie spat, tj. o 19.00, tk je hore o jednej v noci... a ranjky ma sice pekne rano, ale zas nechce papat cez den, lebo intervaly meyi jelami sa mu poposuvaju a su prilis male....
Babo rad

egyptanka
28. jan 2010

labutka, a kedy idete objednavat??? ... nemam cas to preluskat, o chvilu sa mi zobudi cica mica a potom ideme na navstevu.

potulka
28. jan 2010

nsoci, niekedy mi chvilu trva, kym vylustim, co si chcela povedat. matko poprehadzoval klapky? 😀 ale OK, aspon si namaham mozgove zavity.

nsoci
28. jan 2010

Potulka dakujem za pochvalu 😉

nsoci
28. jan 2010

Tu pochvalu som myslela sucasne papanie a prebalovanie, som to posepla Labutke kedysi a ona ro preonacila pre kojce. Tie hrubky... nooo.... vsak ma poznate... plus niekto mi zdemoloval a a d a musim po nich buchat jak magor tak to nerobim a potom nie su 😅

potulka
28. jan 2010

jaaaj, sorry, mas pravdu - to bol tvoj napad, nie labutkin. 😔 tak teda labutku chvalim aspon za to, ze mi vysvetlila postup. 😉

lenka138
28. jan 2010

clea ja som od manžela dostala na vianoce teplomer, on je aj čelový aj ušný a musím povedať, že je to super. Meriame iba na čele a porovnali sme to raz z riťkovým a je dosť presný, ale zistili sme, že správnu teplotu meria na sluchách a nie v strede čela, tak ako je v návode 😅 . Je to super, lebo takto hocikedy ked sa mi zdá teplý, tak len priložím a je to

zdá sa mi, že sa preklápame k jednému spánku, toto je tretí deň čo už tak viac bojujeme, predošlé dni som ho nechávala v postielke a ja som si pri ňom čítala a zaspal až okolo tej pol12, čo predtým už o 10 býval tuhý, takže dnes som ho vybrala a chcem zistiť do kedy chce vydržať. Uvidíme. Možno teda zaspí až po obede, lebo tu celkom čulo okolo mňa behá 😨

egyptanka
28. jan 2010

nsoci a ked znizis vahu jedal ... stylom casjtejsie ale menej, nepomohlo by to??

egyptanka
28. jan 2010

no cica je uz hore ... uz 5 minut pocujem z izby velke dialogy 🙂 ... je to uzasny pocit, ked viem ze je hore, ale nereve a dokaze sa este 15 minut pohrat sama bez toho, aby som musela ist pre nu.

potulka
28. jan 2010

nsoci, my to s jedenim mame takto:

jogurt okolo 9. - neviem, ci to mam povazovat za desiatu alebo ranajky, kazdopadne potom hned nasleduje
obed okolo 12. (podla toho, kedy sa zobudi z doobedneho spanku)
olovrant okolo 4. (podla toho, kedy sa zobudi z poobedneho spanku)
vecera okolo 7.
mlieko na dobru noc okolo 8.
mlieko o 24., medzi 2.-3. a medzi 4.-6. (to posledne su povedzme ze ranajky)
niekedy sa tie mlieka trochu posunu a jedno vypadne.

ak chces davat matkovi castejsie jest, co tak zmensit porcie?

lubi22
28. jan 2010

Ahojte 🙂

Nsoci ako s Tvojou vikendovou navstevou? Prides?

Tesim sa z Matuskovych a Tanickinych pokrokov 😵

Ked spominate podprdy, ja som prave vcera chcela vyuzit volnu polhodinu, ked Filipka strazil muz a samko bol este v skolke a konecne som si chcela ist dokupit nejake pekne pradlo, lebo po dokojeni mozem v podprdach este aj vodu nosit, no a taka som bola super rychla, ze pri parkovani v meste som naburala auto 😖 Bude sa musiet vymenit cely blatnik. Nejako som si zvykla pri parkovani pozerat iba na obrazovku v aute, co mi ukazuje, kde ako co je, no a senzory nezaregistrovali nejako vedlajsie auto, alebo som bola rychla, tak som to pekne naprala. Nastastie ten chlapik z toho nerobil daku vedu, dala som mu cislo poistky a on mal iba skrabance a skielko na smerovke rozbite. No a potom som pekne zaparkovala na druhy pokus a sla si kupit pradielko 😅 Mne sa dari, mam pocit, ze to daka negativna energia od vyhodenych studentov 😅

lenka138
28. jan 2010

nsoci nejako neviem vylúštiť čo sa vlastne pýtaš pod tým rozpísaným jedálničkom, tak ja len napíšem ako to momentálne vyzerá u nás

7-7:30 mliečko s chlebíkom a masielkom
9:30-10:00 desiata: jogurt alebo ovocie s piškótami
12:30-13:30 klasika, mäso, zeleninka, cestovina alebo ryža
15:30-16:30 olovrant: výživka s piškótami alebo jogurt alebo chlebík s maslom podľa toho čo sa mi chce pripraviť
18:30-19:00 krupica alebo vločky
a mliečko mu potom dávam až okolo 23:00, to v podstate vypije v spánku

lubi22
28. jan 2010

Egy clovek ma hned inu naladu, ked je vyspaty, ze? 😉

Katja Maruska mala kaz na zubku? Boli ste na prehliadke? My sme este neboli, no a neviem si to ani predstavit, uz teraz mam hrozu. Samko bude reagovat podobne ako Maruska iste, neviem si ani predstavit primat ho otvorit ustocka. On uz tak vresti u kadernicky, ze takmer zvracia, a nie to este u zubara ☹ Budete musiet ist este raz?

Nas jedalnicek:

6.30 UM
9.00 jogurt
12.30 obed
16.30 kasa, alebo chlebik so syrom, sunkou
18.30 ovocie, ovocna vyzivka
19.45 UM

Medzi to si obcas da doobeda este banan, alebo kukuricne chrumky, bebe keksik, ako kedy, a doobeda mi vypije 100 ml a poobede 150 ml cajiku alebo riedenej ovocnej stavy.

moncicii2000
28. jan 2010

ahojte ...
- tak zas po par dnoch sa tu zjavujem ... nejak sa mi nedari sa sem dostat kazdy den ... jaj ako bolo zo dva dni pekne (slniecko svietilo ale zima bola priserna) viliamko by len furt vonku bol vcera som snim za cely den bola asi tri hodky vonku a moj ocino asi hodku .. a ked sme snim isli donutra tak zacal plakat ... dnes ked som vstala tak ma skoro vystrelo ze sneh .. ked som isla s viliamkom do obchodu som este pol hodku od hrabovala sneh aby sme aj vysli ... 🙂

- viliakove oblubene hracky su väcsinou tie co nemoze ovladac, telefon, chodi pri zastrcky, ked niekto da velmi blizko noviny tak uz su potrhane , ked umyvam podlahu tak hned chce i on, aj pri vysavani tak isto ... 🙂

ale aj tak najoblubenejsia hra je ked ho posadim do tatrovky a vozim ho po izbe to by vydrzal aj hodinu :D :D ...

viliamko konecne zacal chodit skor spavat uz 4 dni chodi spavat uz o 20:30 a to je pekny nezvyk .. chodil spavat az okolo 22:00 aj o 23:00 .. v noci sa zobudi max 3 razy ... ted ked si to takto posunul stavame o 7 hodine ... takze sa dobre vyspinkame oboja ...

- ted buska uz vyse tristvrte hodky ...

zatial sme zdravucky , dufam ze to tak i vydrzi ...

- dnes budeme mat mensiu oslavu ja , viliamko, moji rodicia, sestra, (druha sestra isla na dovolenku do francuzska) a starka ... spravim sendvicove chlebicky a nejaky kolac ....
- dnes mam 23 rokov :D ... uff ...

mona1111
28. jan 2010

moncicii vsetko naj k narodeninam, hlavne aby ste vsetci boli zadravi 😉 😉 😉

moncicii2000
28. jan 2010

moni: dakujem 🙂

nsoci
28. jan 2010

Moncici vsetko naj.

No volala mi dokina... a tehotna som! 😉 babo este nebolo viiet v maternici, tak mam prist o tyzden a verim, ze bude tam, ke ma byt. Hip hip hura!

No otazka bola povone taka, ze som sice dosiahla presny pocet jedal, ktory chcela doktorka (5xenne z toho 2xUM)... ale ciel mal byt nepapat v noci a on vlastne to mliecko pije vzdy v spanku. A ak mu to dam za bdela, hned mi tam skoci dalsie nocne papanie + cez den nechce papat bo mu to je vela. A celu noc nepapat nejak nevydrzi hlados jeden.

aljusik
28. jan 2010

Nsoci - tak teda hip hip aj zivioooo k tomu 😀 Tak uz je to potvrdene. A neboj, ved vies predsa, ze fazulky sa prvych 6 tyzdnov v bruchu hraju na schovku 😀 😀

Moncici, to uff za tou 23-kou co ma byt? Co potom, ked to bude naopak: 32? Ti poviem, co som vtedy robila ja: uuuffff, uuuuffff, ajajajaaaaaaaj.....v pôrodnici 😀 vsetko najlepsie 🙂

zuzic1
28. jan 2010

Nsoci: Tak už oficiálne gratulujem...ak sa vás tu začne viac tehu zbierať, tak ma to asi naozaj dostane a pôjdem aj ja do toho znova..

lenk30
28. jan 2010

ahojte.....dočítam večer.

ale pomoooooooooooooc, niekto tu spomínal laktačnú demeciu.

Vôbec si nie som istá........robím hlásenia odpadov, a v mojej múdrej hlave musím určovať množstvá v kusoch na tony, napr. 40 ks pneumatík........no kurnik, koľko je to ton?/z osobného auta/

a napr. 123m3 ---------- to je koľko v tonách? to by malo byť 123 000kg? - takže 123t? ja už som bezradný jeleň

a malý mi skáče po ušiach. Prišla mi kamoška, že sa s ním bude hrať, ale jeho viac zaujímam ja.......no čo to je láska

Ďakujem za vaše rozprúdenie mozgových buniek! 😀

iron
28. jan 2010

moncici gratulujem

atemi ano som z bratislavy a na dvoch stretkach som uz bola...., no ja som hnilo hnily...Ked idem na stretko tak to mi zabije pol dna potom nabehnem domov a este aj tak musim ist von,...cely den je potom taky ubehany.
No ono to bude ine ked sa deti vyvencia same, ze vypustime do vybehu k preliezkam alebo kde a bude sa radovat zo zivota.

Nsoci, tak a je to cierne na bielom....rodine si to uz hovorila?...zeby si si zmenila profil, nech tu kucina nestrasi sama

matja
28. jan 2010

toto som si dnes prečítala a presne tak sa aj správam, páči sa mi, ako to je napísané, tak to kopírujem sem:

Dbáme na to, aby si dieťa vytváralo správne citové vzťahy k svojmu okoliu. Dbáme, aby v dieťati nevznikli náhodne zbytočné pocity strachu z neškodných javov, ale súčasne aby poznalo nebezpečné situácie a predmety, ktoré by ho mohli ohroziť.
Dieťa sa tiež musí zoznámiť s dialektikou života. Aby si uvedomilo, že niečo je, musí prežiť stav, kedy to nie je. Chceme, aby dieťa bolo šťastné a spokojné a darilo sa mu – preto ho obklopujeme láskou, pohodlím, hojnosťou. Aby však toto všetko prežívalo, nesmie dieťa byť v tomto stave stále. Aby si uvedomilo, že ho má mama rada, musí tiež poznať stav opačný – kedy sa mama na neho hnevá, keď sa mama s dieťaťom opäť udobrí, je to pre dieťa jeden z najpríjemnejších zážitkov. Aby dieťa poznalo, že sa má dobre, musí občas prežiť stav, kedy sa má zle alebo mu niečo chýba alebo ho niečo bolí. Iba občasným prežívaním protikladov si dieťa uvedomí, čo má a naučí sa chápať iných.
Láska, pohodlie a hojnosť by sa nemali stať samozrejmosťou – dieťa má nielen poznať protiklady, ale súčasne si má uvedomiť, že sú závislé na jeho správaní – ak sa nebude správať určitým spôsobom potom mnohé príjemné stránky života zmiznú. Nezdravú absolútnu istotu vytvárajú rodičia nadmieru láskaví a dobrí, ktorí všetko trpia a odpúšťajú a ktorí nedokážu dieťaťu nič odoprieť. Dieťa potom prijíma ich lásku a dary ako samozrejmosť , vyžaduje stále viac a vracia stále menej. Relatívnu istotu v dieťati vytvárajú rodičia, ktorí reagujú na správanie dieťaťa veľmi diferencovane – odmeňujú dobré správanie dieťaťa láskou a nehou, ale na jeho nevhodné správanie reagujú tak, že sú menej láskaví, neposkytujú príjemné podnety, pohladenie prerušia s dieťaťom kontakt – len na krátku dobu ... Týmto spôsobom sa dieťa postupne učí prispôsobovať svoje správanie nielen vlastným potrebám, ale súčasne i potrebám druhých ľudí.

matja
28. jan 2010

katja, verím, že nám ostaneš verná 😉 Ak si dáš aj pauzu, tak sa tu určite znova ukážeš 😉 Aspoň dúfam, lebo ty si milá osôbka 😉

atemi
28. jan 2010

Labutka, no tie podprdy su bombastic, ale aj cenovo uz drahsie. Dam 40EUR za podprdu, prestanem kojit nahodou a mozem si ju vycpavat 😀 Aj tak doma beham bez podprdy, takze na ocarenie chlapa nepotrebujem, resp. sem-tam ho ocarim aj nejakou nekojeneckou 😀 A vonku ju nevidno. Takze otazka znie, co si doprajem za 40 EUR, kedze som ich prave usetrila? 😀 😀

nsoci
28. jan 2010

V nastaveniach si to zmenim z neskor... az bude srdiecko mozno... je to vidiet hned vo vsetkych temach a na to este nemam chut.

iron
28. jan 2010

lenk30 no teoreticky to ma kazdy material inak. Zohrava tam dolezitu ulohu hustota
standardne pri vode to je ze 1m3 vody vazi 10 000 kg co je 10 ton. No ale ja neviem tie hustoty....

atemi
28. jan 2010

Moncici, vsetko naj! Ze vraj 23, joj, len slepo zavidiet mozeme. Ja mam 23 akurat tak vrasok, aj 23 sedivych vlasov by sa naslo, a o viac ako 23% viac rokov ako ty 🙂 Uzivaj si to.

lenk30
28. jan 2010

iron, tekutina......spodná voda zo smetiska.......bééé.

takže 123m3.........123 t?

moncici, všetko naj. kokso, veď ja budem mať budúci rok tvoj obrátený vek! si ty ale mláďa 🙂

atemi
28. jan 2010

Nsoci, a vadi, ked mu davas to mliecko uz v spanku? vsak intervaly mate nadstavene pekne, tak neries, ci?
A to ze sa fazulka neukazala este znamena, ze si nasla nejake strasne dobre miestecko kde sa uvelebila a kde sa neda rusit 😉 Si pamatam ako som bola na 100% presvedcena ze som tehu, aj testy aj vsetko a isla som k Dr. myslim ze to bolo v 5 tydzni, cize Kubko mal tak necele 3 tyzdne, cela natesena, vzrusena, v siedmom nebi,... a ona, ze nic nevidi, ze asi nie som, ale ze vezme krv a tak... no som bola v p-cku z toho, ale vysledky jasne povedali, ze Kubko je na ceste - kto mal vediet ze je tak malinkyyyyy a ze som mohla ist radsej neskor ako sa takto vyplasit...

lenka138
28. jan 2010

moncici všetko najlepšie

matja veľmi pekne napísané, páči sa mi to, lebo tak sa snažím správať aj ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre