Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
12. feb 2010

denka super, že Tánička tak napreduje, veľmi sa s tebou teším

baskaj k tej pekárni, vôbec som si nevšimla, že by mal nejakú čudnú chuť. Skôr si trochu treba zvyknúť na konzistenciu, lebo predsa je to iné, ale ked trafíš dobrý recept, tak je to super a ked je taký čerstvý a teplý a dáš si na to maslo, mňam...

a ja pekáreň ešte veľmi využívam na kysnuté cesto, lebo robievam také veci a tam sa mi to fakt šikne, to cesto stojí za to

matja
12. feb 2010

Patrik už stojí a chodí okolo nábytku asi tak 3 mesiace. Ale bál sa pustiť. Preto som mu pred troma dňami obula papučky, aby bol stabilnejší (doteraz chodil iba v ponožkách), a hneď v ten deň začal stáť bez opory. O dva dni na to stál už aj bez papučiek. Stáť vydrží tak pol minútky, potom si sadne, nie preto, že stratí stabilitu, ale všimne si, že je bez opory. Ale každým dňom stojí dlhšie. Preto som sa pýtala, kedy sa rozbehli vaše detičky, aby som približne vedela, kedy to môžem očakávať od Paťka 🙂

Katka, už je tu dosť bežkajúcich detičiek. Ani som nečakala, že ich je už toľko...

mgk111
12. feb 2010

denka - dikes 😉 ako torticku ma lienku 🙂

egyptanka
12. feb 2010

Baby ja uz nevládzem. Nestíham riesit domácnosť, dieťa, varenie. :(

labutka
12. feb 2010

egy my mame tusim rovnake stavy, ale riadime sa podla veku dietata. tusim ja som bola pred 1,5 mesiacom takto hotova... 😀 😔

denkolc
12. feb 2010

Egy, no som zvedavá, ako Ťa budeme kriesiť, keď Zdeno bude celé dni v práci... 😅
A my už idemeeee do HN...

kucina1
12. feb 2010

egy ja som stihla dnes len pobalit a za tomasovho sustavneho revu urobit tie halusky, ktore mi vdaka tomu jeho revu nechcel jest tak teraz pozera v kociku vh1

egyptanka
12. feb 2010

Den, no dnes som mala nácvik, rano išiel na pohovor a prišiel pred 11 ked som ukladala malu na spanok. Este stale spi.

kucina1
12. feb 2010

egy no a ja ked nieco potrebujem urobit nechavam ho vrestat lebo fakt neviem preco zjape a ked sa mi liepa po nohach tak ho dam do kocika alebo do postielky nech si vresti

kucina1
12. feb 2010

egy tak to mas fajn, ze ti natalka spinka tomas je asi nespokojny preto, ze sa mu nedari spat bo ho chudatko strasne rusim mojim hroznym kaslom a smrkanim

labutka
12. feb 2010

kuci, to je jednoduche preco reve - chce vidiet co robis. ja som si to na adamovi nedavno vsimla. pride zamnou do kuchyne, skoro mi stiahne gate jak sa splha hore, a ked ho zoberem na ruky tak nakuka do hrncov a do pekarne. proste uz su zvedavi. raz som ho posadila do stolicky a kukal sa jak krajam zeleninu do polievky.

kucina1
12. feb 2010

labutka presne to iste aj u nas je asi tento dovod revu, tomas sa sprava rovnako 😀 ale ja ho uz nemozem na rukach kvoli bruchu nosit, musim to dost uz obmedzovat

munu
12. feb 2010

caute
no ja Matka nenechavam takto vyplakavat.. co by ste robili na mojom mieste, kebyze ste vacsinou same doma, muz vam chodi vela do prace, taha nadcasy a vy ste hocikedy same aj na vikend.. rodina daleko a nikoho na povarovanie maleho.. sama si chystam vanu na kupanie Matka, sama ho kupem, odpratavam po kupani, krmim, hrajeme sa, chodime na prechadzky sami atd.. mohla by som este vela pokracovat..no proste je to niekedy fakt narocne, ale v pohode to zvladame.. samozrejme, ked je Mato doma, tak mi vela pomaha a je nam super, ale hovorim o situaciach, ked som sama doma a je ich dost takych dni..ked je Matko umrncany, ze je uz unaveny alebo ho trapia zubadla, tak robota ide bokom a porobim ked spinka, navarim a vsetko.. ale na prvom mieste je krpec a tak vsetko ostatne.. ked vidim, ze nestiham s varenim, tak si navarim o den skor na zajtra alebo si ho dam do chodanky k sebe a rychlo postavim varit, to vydrzi nejakych 10 minut a hraje sa pri mne, obzera, rozpravam sa s nim a hned ho potom vezmem z chodanky zase von a hrajeme sa dalej..

inac, Matko uz krasne chodi, prejde v pohode celu izbu bez toho, aby spadol alebo sa zatackal.. je velmi sikovny a zlatucky 😉

egyptanka
12. feb 2010

kuci, u nas prekupla klasicka separacna uzkost ... nemozem sa vzdialit z izby, lebo inac rev. Ked si potrebujem odbehnut tak musim zapnut tv bebe a vtedy si nevsimne, ze som v izbe.
Ono najhorsie na tom, je ze ona mi nevydrzi v stolicke, ked ju tam chcem davat tak spusti taky rev, ze hroza ... takze u nas sa v stolicke len obeduje. Ranajky boli pri telke ... polievku zjedla malo a mne rupli nervy, som sa musela ist ukludnit pred kojenim na balkon ...
ale aspon som stihla dnes spravit malej polievku, nam gulas a koprovu omacku, malej fazulkove lusky, vyzliect periny, dat ich oprat a vyvestit, umyt riad a odlozit umyty a obliect nove periny ... a cuduj sa svete moj muz sa mi ponukol, ze mi pomoze ... lebo vcera som mu strasne vycitala, ze zlenivel a spohodlnel. Co je fakt pravda, lebo vcera ma dozral, umyla som riad, kuchyna bola vecer cista a on dopil svoju kavu a hrncek s lyzickou dal do dresu ... asi sa cakal, ze sa umyju sami. Sakra to nevie ten jeden hrncek a lyzicku umyt ... vrrr.
A dnes rano ... nie, aby prvu vec co spravi je prebalit malu, nie, nie ... milostpan si najprv isiel zapalit a potom do sprchy, to ze ja som drzala cikanicu na krajicku ho vobec netankovalo, takze s plnym mechurom prebalit malu, nemohla som ju ani polozit, tak bola nakoniec so mnou na wecku.
Ja viem, poviete mi, ze sa nemam stazovat ... ale fakt by som si rada, niekedy pospala ked spi mala (najme teraz ked mame jeden spanok) a nie lietala po byte, varila, upratovala ... rada by som, aby raz navaril on, poupratoval ...
a som sa nastvala, viem ze by som mala este utriet prach a umyt kupelku, ale seriem na to, radsej si odpociniem troska pri vas.

munu
12. feb 2010

egy o tej separacnej uzkosti..ked som sama doma a potrebujem napriklad prichystat vanu na kupanie, tak to robim s Matkom na rukach, lebo chodanku na poschodi v kupelni nemam.. alebo napriklad ked sa v noci zobudi a sme sami doma, lebo Mato je na nocnej a on chce mliecko, tak ho nemozem nechat sameho cakat v postielke, lebo sa boji sam a plakal by, tak ho vezmem na ruky a idem s nim do kuchyne, spolu pripravime mliecko a ideme naspat hore do spalne, vypije, grgneme a spinkame dalej.. vsetko sa da...

egyptanka
12. feb 2010

munu, len ona ked je na rukach tak chce byt na zemi a ked je na zemi tak chce byt na rukach ☹

egyptanka
12. feb 2010

no uz je hore ... idem chystat jest.

munu
12. feb 2010

egy a nemas chodanku? deti to maju radi.. ja viem, ze ste proti viacere.. ale na tu chvilku, kym si potrebujes fakt nieco porobit je to strasne super vec a urcite jej neuskodi.. vyhraje sa tam, pojde si kam chce.. nehrozi jej, ze sa udrie, nemusis mat vkuse na nej oci a zachranovat ju od niecoho, len davat pozor maximalne, aby nieco nevopchala do pusinky a nezjedla.. ale v klude si spravis co potrebujes.. je to fakt velka pomoc.. ved predsa 10 minut denne v chodanke jej nemoze ublizit..

ajka82
12. feb 2010

mgk, kubkovi praje vsetko najlepsie kprvemu rocku 😵

ajka82
12. feb 2010

nechcem provokovat, ale co jaaa bych dala za to, keby je mato kazdy den s nami doma, aj keby prve co rano urobil, by sa najedol, vypil kavu, zapalil cigaretu a osprchoval sa 😅 ...ale to nejde, kedze aj papat musime 😉 takze ako munu si krasne kralujeme same doma a to nevravim o obdobi, ked bolo u mata fakt ze vela roboty a isiel doprace ked este mala spala a chodil domov ked uz spala nejaky ten tyzden aj viac...

kucina1
12. feb 2010

ja som teraz stornovala objednavku na tu autosedacku a pojdeme nejaku vybrat v pre deti. dufam, ze mi vyhoveju lebo tomas uz mesiac vo vajci nevydrzi a zajtra nas caka 2,5 hodinove cestovanie a bolo by to pre neho vo vajci narocne

labutka
12. feb 2010

kuci, keby som nebola aj ja nachcipana, tak vas pridem okuknut do predeti... mam to 10 minut od domu.

egyptanka
12. feb 2010

munu, nemam a ...
1. ja som zrovna ta co som proti nim
2. aj keby som ju mala tak nemame az tak velky byt tak je to o nicom ...
3. nie som taka bohata, aby som kupovala veci, ktore vyuzije tak max. 2 mesiace
a mozno je to len taketo obdobie, ktore si musim odsrat ... hmmm, zeby dan za spanie po celu noc?? 🙂

ajka, ved hej ... ja teraz vyzeram ako nevdacnica, ze si nevazim, ze je muz doma ... az sa citim trapne 😖

egyptanka
12. feb 2010

labutka, uz to preslo aj na teba??? 😲

egyptanka
12. feb 2010

No mali sme ist do toho Avionu, ale mam si chce ist sadnut s dcerami tak sa o 16,30 mame stretnut v Auparku ... hmmm to bude teda stretnutie, ked o hodinu budem musiet byt doma.

kucina1
12. feb 2010

labutka ty si nascipana a ja uplne grogy s hroznym kaslom, zachripnutim a cervenym usmrkanym nosom xixi
ale rano sa tam zastavime, snad hned nieco vyberieme, kupime, ideme pre svokru a sup na cestu

egyptanka
12. feb 2010

No a aby som nebola taka pesimisticka ... tak som zabudla vcera napisat:

Ked sme boli s Naty vcera v saune po plavani, tak som ju polozila na chrbatik, ze ju idem prebalit ... o tom potom, ze sa jej to nepacilo a zacala revat, ale od sameho jedu, sa posadila prvykrat z lahu do sedu 🙂

No a druha vec co sa mi ratalo, mame spravenu fotku, este ked bola malicka a na tej fotke sa smeje a ma tam pripnuty cumel (taky isty co ma aj teraz ... Macin Kupko este taky pouziva). Vcera sa hrala u mami s cumlom a som jej tu fotku ukazala a ona sa tak na seba pozerala, ze aha babo a svoj cumlik co mala v rucicke davala babu na fotke (cize sebe). Take to bolo mile a bezprostredne.

A este nieco som chcela, ale uz si nespomeniem ...

Jaaaaj a chcela som sa spytat ... ako znasaju vase deti fenovanie vlasov?? resp. fenujete vlasky?

kucina1
12. feb 2010

tomas je teraz taky dobry, nosi mi hracky a prave doniesol rozkusany capik do zadku v neporusenom obale 🙂

kucina1
12. feb 2010

egy my doma fen ani nemame ani sme to na tomasovi nikdy neskusali a ani ma to nenapadlo

ajka82
12. feb 2010

egy, karinka ma vlasov sice dost ale nefenujeme... iba vyutieram poriadne osuskou 😉
a egy, necit sa trapne, ale lepsie sa mi od teba citaju nejake pozitivnejsie veci, kedze ste teraz doma vsetcia...stazuj sa ked bude manzel v praci 😀 😝 ... a nemyslis ze vela doma upratujes? mne to pripada, ze co ty upratujes za jeden den, ja upracem za tyzden 😝 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre