Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
6. sep 2009

ahojte
mgk, nam doktorka povedala, ze pokial babo nema suchu pokozku, netreba ho natierat vobec. ze sa tym len oslabuje schopnost mazovych zliaz produkovat prirodzenu mastnotu. odporucila nam skor prilievat do kupela trochu mlieka - vraj aj take trosku skysnute, ktore by sme uz nepili, je vyborne. ja som to skusila parkrat so starym zmrazenym materskym mliekom a je fakt, ze matej mal potom pokozku ulplne jemnulinku a hodvabnu. 🙂 ale pre zmenu dakujem za tip na weledu - to sa nam zide na ritku a stehienka. niekedy ich ma od latkovych plienok take trochu drsne.

ajka82
6. sep 2009

dobre ranko 🙂

mgk vy nepojdete do BA?

ajka82
6. sep 2009

inac my tiez nenatierame ani kremikom ani olejcekom... vtedy na dovolenke sme asi 3x ale len kvoli masazi...

potulka
6. sep 2009

bratislavcanky, nechystate sa na korunovacne slavnosti? bude tam asi strasne vela ludi, ale skusim dat mateja do satky a ist sa mrknut. uz sa to kona po x-ty raz a este sme tam nikdy neboli. vzdy sme boli niekde mimo BA, pripadne sme mali svadbu... 😀

mgk111
6. sep 2009

ajka - my veru nie, lebo vlastne u tej rodinky maju 16 mesacneho syna a on len "krici a krici" takze by to bol boj s dvoma detmi... estek tomu oni byvaju u rodicov, takze je tam ludi az az... tak sa budeme ucit byt sami dvaja 🙂 joj ja budem asi depkovat ☹

potulka - s tym mliekom mozem vyskusat lebo kedze uz je miesto mlieka na obed nieco ine, tak mi "zostava"... dik za tip 🙂

zuro
6. sep 2009

mgk ... ziadne depky.. neboj to zvladnete... urcite je niekto kto ti pomoze.....mas super svagrinu... viem ze to bude tazke... ale aj ja som si myslele ze ked martin isiel na slovensko a nas nechal v dansku, tak to nezvladnem... a zvladli sme to, a to tu nemam fakt nikoho a este ani ten ich hatla jazyk neviem... 😀 dolezite je, aby marekovi dobre dopadla operacia, aby kubko bol spojnucky ako vcera... vsetko bude dobre... uvidis... 😉

potulka
6. sep 2009

mgk, a manzel bude dlho prec? drzim palce, aby to rychlo ubehlo. zvladnut to urcite zvladnete, aj ked to teraz asi vyzera hrozivo. 😉

mgk111
6. sep 2009

zuro - ved neboj, ja sa ti potom na fbc vyplacem 😝 svagrina ide robit opravaky na statnice ale sestra bude aspon po praci chodit kazdy druhy den... skoda, ze nie si niekde tu...

potulka - netusime kolko bude prec, lebo mu idu vyplnat kost a kolko si ho tam budu chciet nechat nevieme... len sa boji aj manzel aby mu to nesfusovali a nemal problem s nohou lebo to by sme tazko zvladali... on je sportovo zalozeny (hoci teraz pribral riadne - ked nemoze nic robit) a este ho trapi aj to, aby sme mali korunky aby si nasiel pracu - ktoru tiez nemohol kvoli operacii riesit, lebo ked uz ho chceli tak hned...

zuro
6. sep 2009

mgk... kludne, kedykolvek, vsak vies... 😵 a ver aj ja by som bola radsej na slovensku... aby som vam mohla s tessou spravit prepadovku... 😉 fakt je teraz dolezite podrzat mareka, a hlavne aby to vsetko dobre dopadlo... a ked pridu depky, tak sa pekne vyrospravas, pozres na svojho kubinka, a vsetko bude dobre...

mgk111
6. sep 2009

zuro - takto sa to vnima lahko a aj teraz je pohoda, len dufam, ze to vsetko bude tak ako ma byt... a ta prepadovka by bola uzasnaaaaa 🙂 🙂 marek vari obed, kubko zjedol brokolicu a zaspal mi na prse 🙂

zuro
6. sep 2009

mgk... je mi jasne,ze to teraz nemate lahke... aj ja si myslim,ze by bola uzasna ta prepadovka.. 😉 🙂 a ten moj anjelik akurat sa zoubila... cez den spava v nasej posleli... okolo nej veeeeeeeeeeela paplonov a dnes ked sa zobudila, tak nezacala plakat aby ma zavolala, ale potichucku zacala zdolavat vsetky prekazky a ked som ju nacapala, taky pohlad hodila,ze ona nic... 😅 za chvilu mi nepomozu ani 4 paplony... bude musiet spavat aj cez den v postielke.. 😠
idem ja...lebo mi tu taha vsetko ... tak zatial pekny dnik vsetkym prejeme

mgk111
6. sep 2009

zuro - to musi byt nadherny pohlad 🙂 sikovna je veru... my mame lenivca doma ale celkom mi to vyhovuje 😀
pekny dnik

bershka
autor
6. sep 2009

alisia, vseeetko najlepsie k narodeninaaam 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

allisia
6. sep 2009

ahojteee
no u nas sa pekne spinka, Oliverko dnes zjedol asi stvrtinu misky mrkvicky a som sa divila lebo vcera mal tak tri lyzicky a tvaril sa vselijako no dnes taaak otvaral pusinku 🙂 sme mali mrkvicku od krsnej zo zahradky taku skoro ako babykarotka a bolo perfektne sladucka tak asi preto mu tak chutila aj ked vcera bola ta ista 😕

mgk neboj sa to zvladnes a depky si netreba pripustat, ja som tiez hodne casto sama, manzel chodieva na sluzobky aj na tri tyzdne a doma je par dni a zas (aj asandys to ma take tazke tusim) a my sme sa prestahovali do Bernolakova ked sme cakali malu a ja som original z Blavy a tu vobec nikoho nepoznam a nikomu sa sem za nami nechce takze som uplne sama na dve deti (obcas je to riadne na maslu) ale tak my zeny sme silne 😉

potulka
6. sep 2009

fiiiiha, nasa tema bola na 2. strane!!! 😲 😀
korunovacia... akosi sme skoro nic nevideli, plno ludi, iba kralovnej bolo vidno hlavu, lebo sa niesla na konovi. ale matejkovi sa pacilo, samy ruch, neokukane tvare, vselijake zvuky a vône... ani neprotestoval, ze bol dve hodiny v satke. veselo sa nacahoval po mojom enciane v zemli, alebo po fotaku, alebo po flasi s vodou a nakoniec zaspinkal, zlatusik. ajka, skoda, ze ste nesli trocha skor.

ajka82
6. sep 2009

potulka, ked my sme o druhej obedovali 😅
az teraz sme prisli domov...

mgk111
6. sep 2009

allisia - ja viem mala som stastie ze som doteraz nebola sama ale s manzelom... a s dvomi detmi tak to ta obdivujem...

idemwe kupat papat a hadam drobec zabuva a my budeme mat s tatinkom nejaky cas pre seba 🙂

zuro
6. sep 2009

mgk dik...si zlata.. a kubko nie je lenivec, on to ma v genoch a to ti verim,ze ti to tak vyhovuje... 😝 inak to je fakt nadherny pohlad, ked si uvedomis,ze uz pomaly ani hora paplonov ju nezastavi...vsak neviem ako bude spat cez den, ked v postielke neee... budem ju musiet prekladat... 😒 malinka uz od siedmej spinka, okupkana, napapkana... 😵

ajka82
6. sep 2009

fuuu tu je mrtvo, idem ja teda robit krupicu 😀 mnamki
a karinka bude robit dohlad nadomnou 😉

iron
6. sep 2009

my uz spinkame...dnes sme lietali a vybavovali krst, ktory mame 12...jak to dobre sadlo, vtedy bude mat pol roka a aj krstiny. Dali sme upiect torticku a vybavili restiku na obed....vcera som jej skusala saticky ci jej su dobre a boli. Lebo pred 2 tyzdnami jej boli este trosku velke.

aaluska
6. sep 2009

Ahojte!

Nsoci, nejdem látkovať, iba som si objednala dve látkové plienky, že to vyskúšam, či sa mi to bude páčiť. a potom uvidím. Idea je to pekná, ale musí ma to osloviť. Zatiaľ mi ale nie je jasné, v čom to mám prať. Samozrejme, neobjednala som si papierové separačky. Nevieš, majú to aj v DM-ke?

matja
6. sep 2009

pomoooc, ja som dnes chytila odsávačku do ruky, ako sa Paťko z toho môže najesť?? 😕 😕 Veď mne nejde takmer nič odsať. 😕 Mám tam vôbec niečo? Odsávam 5 minút a nemám ani 10 ml!!
no... ja veľmi dobre viem odpoveď na moje otázky 😎 Keby som nevedela, tak by som si myslela, že nemám mlieko, alebo sa mi stráca... Takto mnohé mamičky začínajú dokrmovať s UM...
Nič iné mi neostáva, musím pokračovať, lebo potrebujem do zajtra aspoň 300 ml mlieka 😅 😀
Dnes som totiž veľmi kreatívna 😀 😀 Zobrali sme si nejakú tú úrodu od svokrovcov, dala som čosi do parného hrnca, niečo do kastrólov a robím pre malého príkrmy, ktoré dám zamraziť:
- polievky: mliečnu karfiolovú, cuketovú, mäsovo-zeleninovú
- mäsovo-zeleninové príkrmy: karfiol s králikom, cuketa s morčacím mäsom, "sviečková na MM" (morčacie mäso s pomixovanou koreňovou zeleninou s MM)

taak, a idem odsávať 😅
Pasoa, myslím pritom na teba 😀 😉

matja
6. sep 2009

aaluska, ja som si kúpila také obyčajné utierky v DM drogérii, nie sú to origoš separačky. Volajú sa "Jednorázové utierky 21x25 cm", 30 ks - značka Babylove (Einmal Wachlappen). Prestrihla som si ich na polovicu, dobre sajú vlhko (nie sú také mokré ako napríklad Imse Vimse alebo Popolini), pokiaľ sú len ocikané, dajú sa oprať.
V zdravotníckych potrebách sa dajú kúpiť aj separačky Radka, ale tie nie sú bohviečo...

lubi22
6. sep 2009

Ahojte 🙂

Pasoi vsetko najlepsie Matusikovi k polrocku a takisto aj ku krstinam 😵 😵 😵

Nsoci - dakujeme krasne 😵 Ja som ta ako aj ostatne baby velmi rada nazivo spoznala 😵

Katka - ked kojim maleho starsi syncek to nijako neriesi. On mliecko nepije vobec, nedostanem ho do neho ziadnym sposobom, takze chute mu asi nerobime 😅 Samko vie, ze Filipko papa maminkine mliecko, tak to akceptuje.

Matja mne cez den tiez nejde odsavat, odsajem tak 10 ml. Najlepsie odsajem bud rano, alebo vecer pred spanim, ked si odsajem okolo 22.30, to 180 ml bez problemov.

Allisia mas to urcite narocne sama s dvomi detickami, ja si to neviem ani predstavit, hlavne ked Samko je taky zivel. Kamoska je tiez tak, manzel chodi na tyzdnovky, ale ma pani, co jej chodi pomahat s detickami, ked treba. Teraz jej ide dcerka do skolky, tak uz ju tak nebude casto potrebovat.

Mgk drzim paste, nech vsetko manzelovi dobre dopadne a nech je rychlo zdravy cim skor znovu pri vas.

Moj Saminko ide zajtra prvykrat do skolky, tak som taka nervozna daka. A dnes mi povedal, ze on do skolky nepojde, lebo ze je este maly 😅 Nastastie zajtra s nim bude cely cas v skolke tatinko, my po nich o 12 s Filipkom pojdeme, aby sme si to natrenovali vsetci. Moje babenko 😢 Bude prec iba 4 hodinky, ale aj tak sa toho bojim, aby bol hlavne spokojnucky. 🙂

iron
6. sep 2009

lubi, neboj urcite mu bude dobre. Mozno to pre neho bude ako novy zazitok ze bez maminy.
Matja, ja ked odsavam tak mi tiez nic nejde...co ma teda velmi netesi, lebo niekedy by som aj potrebovala mat v pohotovosti nejake to mliecko kebyze musim ist prec. Aby mi moj drobcek nehladoval.

Jej a gratulujem vsetkym k polrociku, teraz sa to tu sype kazdym dnom niekto novy....tak ja len tak globalne pre vsetkych.

mgk111
6. sep 2009

lubi - dakujeme... uz tu boli aj svokrovci aby ho "vymojkali" este... a drzim palce samkovi 🙂 vacsinou to mamicky zvladaju tazsie ako deti 🙂

matja - ja odsavam bezne pri kazdom kojeni, lebo kubko jelenivy tahat uplne, takze pocas dna odsajem na jedenkrat cca tak 40-100 ml. podla toho ako papa a vecer tiez aj 180ml. a este v noci ked kojim tak okolo 120ml. ale dnes sa mi zdalo, ze mam menej mliecka, lebo som len tak okolo 30-40ml. co je dost malo u mna... a nepapal kubko zase tak, aby to mohlo byt tym...

potulka
6. sep 2009

iron, zuro, neprovokujte s tym spanim. 😀 moje dieta sa najedlo a o spani ani reci. 😠 skusila som ho dat do postielky, reku ze mozno je uz velky a nechce zaspavat pri prsku, ale houby, houby, zlata rybka... chvilu sa radostne hral so svojim psikom a po obligatnach 5 minutach zaujem poklesol a uz len mrnci. idem ho este dotlacit nejakym mliekom a snad zaspi. ajka, vy to dnes stihate pred polnocou? 🤐 😉

moment, mrncavy ton sa zmiernil na celkom spokojne hrkutanie a ocka zacali dako ospalo zmurkat. tak este chvilu pockam s tym prsom. 🙂

pasoa, ako ste stravili dnesny vyznamny den? polrocie a krst - vsetko na vybornu? 🙂

potulka
6. sep 2009

tak, skuste 3x hadat, ci zvitazila mama alebo syn. 😀 😀 😀

lubi22
6. sep 2009

Potulka ja hlasujem za syna 😀

Dobru noc 😵

zuro
6. sep 2009

potulka ze by to bol syn? 🙂 a sorry nechcela som provokovat, no aspon zaspavame kazdy den medzi 7. a 8. hodinou, za to uz do teraz dvakrat papala a do rana to bude este predpokladam 4 krat pri najmensom... 😀 😀 takze tak asi..

lubi samkovi drzim palce aj aj vam... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre