Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
26. feb 2010

no denka teraz si manzel hladal tricko a bolo v kuchyni na zemi tak ten poriadok by si mozno ani nevyhrala ty 🙂

egyptanka
26. feb 2010

Natalka uz spinka ... a po dlhsom case som zvladla cely vecerny ritual sama ... kupanie, papanie, obliekanie, ... a tak podobne. Nie zeby som to nikdy nerobila, ved ked muz chodil do prace na poobedne a nocne tak to bolo na mne, len odkedy bol doma tak mi pomahal ... teda obliekanie bolo jeho praca, ale kedze isiel na hokej co som mu listky kupila na meniny tak som si to pripmenula a nacvicila, ked bude mat smeny v praci. No mesiac az mesiac a pol sa bude skolit tak bude chodit domov uz okolo 16,30 ... tak si bude chciet vynahradit malo casu s malou a bude ju kupat do vtedy kym nenastupi po skoleni na smenovu prevadzku.

K ankete ...
u nas sa vacsinou dna stovrnozkuje po byte, roznasaju sa hracky, narcisticky pozerame do zrkadla, ked nieco robim v kuchyni narcisticky pozera na svoj odraz v trube, hraje sa s umelohmotnymi poharmi a vareskami, v obyvacke steluje gombiky na DVDcku, chodi okolo stola, stoji pri sedacke a skace, pozera TV Bebe, ked telefonujem tak sa zavasi na teplaky a dychtivo pocuva a nacahuje sa za mobilom, blazni sa s muzom, vsade sa stavia ... 🙂

Ja hadzem dalsiu ANKETU
- ktora z vas ma pevnejsi rezim ... teda najme vecer ukladanie v rovnaky cas?

egyptanka
26. feb 2010

Den, sikovna ... tak ja som od pondelka v tejto domacnosti ani prstom nepohla ..., ale zajtra uz treba povysavat ... lebo mala uz zbiera zo zeme ako ja vravim "pustne ruze" z prachu a mojich vlasov.

Jaaaaj a bavilo ju vyberat DVDcka zo stojanu, ale odkedy na nu stojan s dvdcakmi padol uz sa k nemu nepriblizi.

denkolc
26. feb 2010

Egy, my chodievame spať v rovnaký čas..(večer o pol deviatej).....ale včera a dnes má režim voľno, lebo idú nové zuby a Tánička moc a moc plače a všetko je inak a náročnejšie..... 😅

egyptanka
26. feb 2010

Den a neuvazovala si o tej jantarovej retiazke co ma aj moja Natalka?

iron
26. feb 2010

ja tej jantarovej retiazke teda vobec neverim,....to je o dietatku, kazde je ine. Moja si tiez zuby vytrpela, ale poznam take co vysli ani nevedeli ako...co narobime. Ja zase kazdemu odporucam tie homeopatika, tie zase zaberali u nas.

potulka
26. feb 2010

ako vlastne funguje ta retiazka?
my chodime spat okolo 8.

kucina1
26. feb 2010

u nas je rezim taky dvojity
doobeda ide spat okolo desiatej to by mal spat hodinu, potom ho davam spat okolo tretej pol stvrtej na take dve hodiny, ale to byva zdriedka

ak mi spi doobeda dve hodiny tak ide spat az okolo stvrtej prip. piatej a niekedy vobec

vecer podla poobednajsieho spanku medzi 20.00 -22.00

fuj ale som sa nazrala, mastne topinky s volskymi okami a teraz poharisko cara mnaaaam

tomasko dnes vynechal poobednajsi spanok tak ho tatino kocikuje na dobru noc

vcera zase tomas siel spat az o desiatej

iron
26. feb 2010

my mame rezim takyto...
rano vstava okolo siedmej pol osmej
spat ide o dvanastej, to vstane o druhej, tretej...
vecer ide spat o deviatej pol desiatej.

egyptanka
26. feb 2010

Iron, dovolim si oponovat ... ked ju nemala a isli jej dolne jednotky tak to bola hroza ... plac, nespokojnost, mrncala, bola naladova, nechcela jest ... no proste na maslu. Ked som jej ju nasadila a teraz ked jej isli horne jednotky a dvojky naraz tak som o tom nevedela, bola usmievava, spinkala krasne, papapkala bez problemov a momentalne ma napuchnute dolne dvojky a zasa o nicom neviem.
Takze ja to pripisujem tomu jantaru.

kucina1
26. feb 2010

tomasko ma vonku 6 zub (4 hore, 2 su dole)

mgk111
26. feb 2010

egy - my taky rezim nemame, lebo hoci sme ho skusali, bol nam akurat tak na dve veci... na nic a na hovno 🤐 aj tak ide spat vzdy rozne, takze je fuk, kedy sa okupe a kedy ide spat - proste vtedy ked chce on...

egyptanka
26. feb 2010

Hmm ... pozeram, ze vacsina ma taky variabilny rezim ... u nas je to troska tvrdsie ... maminka s tatinkom si pozru Krok za krokom, potom idem urobit kasu, zapne sa TV Bebe a pri tom sa krmi a je to bez kriku a placu, pekne do 5 minut kasu spapa, potom si polozi hlavku na moje plece a takto asi 15 minut odpociva a pozera rozpravky na Bebe (baby toto je taky uuuuuzasny pocit, tak odovzdane odpociva a tuli sa ku mne ... ani nemam vycitky, ze kuka telku, dolezite je, ze je spokojna) ... tak okolo 18,45 sa ide kupat ... a o 19 kojit a okolo 19,15 uz spinka. Cez den spime tak od cca 10,30 do 12,30 a druhy spanok od tej 16, ale to jej nedovolim dlho spat ... zvacsa pred 17 ju zobudim ...

Ja sa pytam kvoli tomu, ci uvazujete kvoli letu posuvat ten rezim. ...

egyptanka
26. feb 2010

Zjedla som 4 lokse a misku kyslej fazulovice a este som hladna ... idem dat kavenky

mgk111
26. feb 2010

egy - ja si myslim, ze deticky sa nastavia same ako potrebuju... niekedy je ten nas drobec hore niekedy nie... ako aj ja, jeden den som unavena, dalsi je v pohode... a u nas sa cez den spava tak okolo pol hodiny, takze to sa neda povedat, ze nedovolim mu spat, keby zacal spavat pekne tak ho necham ako dlho chce... ja by som urcite dieta nebudila...

kamaratkin matejko - je udrziavany v umelom spanku a nevycerpaval sa - pretoze je dost aktivny ked nie je uspaty a boja sa, aby sa nevysilil pred pondelnajsou operaciou... idu dorobit tie slinky ktore sa vracaju hore a ak bude dobre tak este dokoncia aj ten pazeracik... po urcitom case si ho mozu zobrat domov a ostatne veci ako srdiecko, oblicky budu riesit ked trosku zosilnie a podrastie... tieto vady ma vraj vrodene - a podrzte sa - najviac pravdepodobne je to, ze su sposoebene tym, ze lenka bola v prvom trimestri trikrat chora - hoci nebrala lieky ani nic podobne, aj tak to sposobilo defekty... ak by vsetko klapalo, aj tak by si tieto nasledky niesol trosku po cely zivot ale nie je jasne, v akej velkej miere by ho ovplyvnovali... lenka ma mliecka dost pekne sa jej rozbieha - normalne dnes odsala z jedneho prsa 80ml 😉 to je tym, ze napriek situacii (tomu sa cudujem a nechapem, lebo viem aka sombola ja precitlivela, vystavena, vystresovana a podobne) ma dostatok spanku a je kludna... ak vsetko klapne od stredy moze ist za nim do ba a odstrekavat mu mliecko, ktore mu budu davat sondou...
takze dolezity je teraz pondelok s velkym P

idem zehlit, spokojna ako sa vsetko vyvija 😉 a otvorim si pifko 😀

egyptanka
26. feb 2010

Maci, okolo obeda spava tak 1,5-2 hodiny a tak druhy spanok by teda nemal byt taky dlhy a ked chcem, aby zaspinkala o tej 19 tak nic ine ako budenie mi neostava ... ale niekedy poobede nespi, teraz je to ako na hojdacke ... predvcerom som s nou bola vonku skoro tri hodky a nie a nie spat. Ale aspon bola v klude, kukala okolo seba, doma by ju uz mrle zrali ... 😉

egyptanka
26. feb 2010

Maci, super spravy o Matejkovi a super s tym mlieckom 😅

potulka
26. feb 2010

macka, tak to su celkom dobre spravy. dufajme, ze operacia v pondelok dopadne na vybornu. ktovie, ci prave v tom nebol problem, ze sa tvoja kamaratka nicim neliecila, ked bola tehotna. ci tie choroby nemali horsi vplyv, ako by boli mali lieky... ale to je vo hviezdach a teraz je to uz aj tak jedno. 😔

egy, ty si mala na mysli vecerne ritualy? u nas sa okolo siedmej veceria, potom sa matejko kupe, upracu s ocinom hracky, vigantol, vincentka do nosteka a kojenie, pri ktorom zaspi. rano sa budi najcastejsie okolo siedmej, doobedny spanok zacina okolo 10. a trva niekedy 1/2 hodku, niekedy hodku, niekedy este dlhsie. po obede ho ukladame okolo 2. a spi zvycajne hodinku, obcas aj viac. dokopy za oba denne spanky prespi 2-3 hodiny. ak sme pocas poobedia vonku, zaspi sam v kociku, ale na max. polhodinu.

denkolc
26. feb 2010

Egy, Ty fakt malú budíš? 😕 To bolo moje základné pravidlo - nikdynebuďspiacedieťa 😀 😀
Ale napríklad u nás nemá dĺžka spánku vplyv na to, kedy ide spať...spať sa ide vždy o 20,30.....ak je niečo v neporiadku, tak zaspí až o 21,00...
Vstáva okolo 7ej...
Prvý spánok o pol 11ej...
Druhý spánok o pol 17ejej...
Nočný spánok o pol 21ej...

Poobedný spánok bol dnes do skoro 19ej, ale aj tak už spinká... 😉

denkolc
26. feb 2010

Egy a kde si kúpila tú retiazku? Môžem skúsiť dať, však nám ide ešte len 8my zub.... ☹

egyptanka
26. feb 2010

potulka, a zaspava v rovnaky cas?

egyptanka
26. feb 2010

Den, v Zivici na Vysokej.
a hej budim, ale nie ze zatrasem, Natalia vstavaj! ... ale ked zaspi vonku okolo tej stvrtej tak s nou nekruzim do vtedy kym sa sama zobudi, ale pred tou piatou idem domov a zvacsa sa na vstup do vytahu zobudi sama, alebo ked spavala na balkone tak pred piatou som ju premiestnila do bytu a na zmenu prostredia sa do 10-15 minut a na denny hluk zobudila sama.

ajka82
26. feb 2010

egy, my nemame ziaden rezim, ziadne ritualy,aj kupem kazdy druhy den, takze si to tak dokopy nedava a stale sa pyta spat v rovnakom case, ak si to vezmem podla casu ako sa zobudi rano...a teraz jak sme u nasich o siedmej ranosa zobudi, poobedny spanok 12-14, spat ide o 20:15 a spi do rana...

denkolc
26. feb 2010

A to akože sa ráno zobudím a budem vedieť výsledky hokeja SVK:CAN? 😲

egyptanka
26. feb 2010

Den, asi tak ... alebo mozes ist na pol stvrtu na namestie 😀

denkolc
26. feb 2010

....to aby som už vyrazila, bo zaspím tu....jaaaj, ale však ja nemôžeeeem, idem ráno do školy... 😉

Marcelka, dúfam, že to dopadne čo najlepšie....lebo je to fakt dosť smutné... 😢

mona1111
26. feb 2010

co sa tyka rezimu ziadny nemame, Samko si ho vytvoril sam podla seba....

Vstavame o pol osmej az osmej,.... doobedny spanok je okolo pol jedenastej - jedenastej trva 1 - 1,5 hod...
poobedny spanok okolo 15.00 - az 16.00 hod. trva hodinku....
kupeme kazdy druhy den, ja vacsinou vecer okolo osmej kojim a ideme spinkat, niekedy zaspinka pri kojeni, inokedy v postielke ale to az ked vybije vsetku svoju energiu a niekedy to trva aj hodinku niekedy aj viac....
Noc este nemame prespatu, ale verime ze raz to urcite pride.....

denkolc
26. feb 2010

A kde je ten návod na to, ako sa robí podkovička? A ešteee dajte tipy, čo môžem malú naučiť....kým jej to tak páli...prosíííííííííííííííííííííííííííím.... 😵

kucina1
26. feb 2010

denka ja ucim tomaska ukazovat kde ma nostek ale zatial bez uspechu

u nas je taky binec, vsade hracky, v kuchyni kopa riadu, este aj pocurana plienka v strede obyvacky a nikto sa toho nechyta

egyptanka
26. feb 2010

😉 Den, obavam sa, ze polovica tvojich spoluziakov do skoly nepride

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre