Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
10. mar 2010

Ideme obedovať - cuketová smotanová polievka s kôprom, teľacinka a zemiačiky.

Dobrú chuť 😵

atemi
10. mar 2010

Potulka, nemame, vyskusam, ale uz dopredu pochybujem, ze zaberie... on by si aj cele ruky vyzliekol z rukavov, len aby si dal tie rukavice dole z prstov, strasne ho to zlosti...
Kubko si sam lahne, len ked sa hrame a poviem mu "banky-banky" (to ho naucila svokra), ale vooobec to nema nejak prepojene so spankom... stale zapava len a len pri kojeni 😝

matja
10. mar 2010

ahojte.
baska, tvojej známej prajem, nech jej rýchlo zaberie liečba, aby sa mohla čo najskôr tešiť doma so svojho dieťatka.

atemi, Paťko si tiež dáva dole rukavice, keď si na ne spomenie, nie je to až také ako u vás, že by ich nezniesol, ale keď si zmyslí, že nie, tak sa mi ho ťažko presviedča. Najlepšie u nás funguje, keď dám rukavičky na gumičke a na to mu dám bundičku, ktorá má dlhšie rukávy a prekryje sčasti alebo niekedy aj celé rukavičky. To sa mu už horšie dáva dole. Lebo tá bunda-páperka je sama o sebe ako skafander a nevie v nej dobre ohnúť ručičky. Takže si nedočiahne ani do úst, aby si ich pomocou zubov strhol.

dovolenka, jaj, príjemná téma. Veru, radi by sme šli, lenže ešte nevieme nič bližšie. Chceme ísť s niekým, kto má podobne malé dieťa ako my, lebo si myslím, že bezdetných kamarátov by sme asi dosť obmedzovali, resp. by zistili, že s nami už nemôžu počítať so všetkým ako kedysi. Len ešte musíme splašiť nejaký takýto pár s malým dieťaťom. Hlási sa niekto dobrovoľne? 😀 Ináč radi by sme šli do Chorvátska alebo jedna známa mi dala celkom dobrý tip k jazerám v južných Čechách. Určite si však spravíme aj niekoľko výletov na našom peknom Slovensku 🙂

potulka - vidíš, to mi nenapadlo, že by si Paťko nevedel ľahnúť. Teda ani neviem, či to vie, lebo on keď sa raz v postieľke postaví, tak si nanajvýš sadne, nikdy si neľahne.

katja 🙂 Predstavila som si, ako si písala príspevok a Hanka si pritom cuckala mliečko 😀

mgk111
10. mar 2010

potulka - lenze ty aspon trosku kojis, my sme uz na UM... ☹ ale uz som potesena lebo sme uz dali dnes 100ml - normalne ze vykon za posledne dni... no cikava menej ako predtym, to je jasne, ked menej pije ale ma tych plienok aspon 4-5 zacikanych... rodina mi hovorila, aby som nestresovala, ze inak mu nic nie je, tak naco riesim... no ale mne sa to aj tak nepaci 😒 a ani plienky neporatam kedze cika aj do nocnicka... takze zacikanych asi menej a plus serblik...
ku kamoske - noooo boli to praveze lieky na ktore jej rodina reagovala ze preco to vobec ten lekar predpisal - on je aj starosta obce, takze akoze "stiha" a vsetko riesi len tak aby bolo vyriesene... a ona vobec netusi, ze je cosi zle na to, ze jedla antibiotika, neviem ci jej to pride normalne aby tehu zena jedla alebo sa s tym nestretla, ale ja som nadavala, ze ved sa mohla poradit... no co uz... a mozno to tymi liekmi nie je, len mne osobne je to strasne luto...
lahnut - hmmm kubko si malokedy chce lahnut, on sa skor stavia 🙂 ale vie si sadnut a da sa na brusko a tak lezka... na chrbatiku nie... a este ked mu povieme baliky - baliky tak si lahne ale tiez len na brusko...

kubko odmietol obed, pokakal sa az tak, ze vecicky spinave a hneva sa v postielke... uz sa nehneva, po pol hodinovom placi a noseni na rukach zaspal...

katka - isto by som to nepovedala, to nema vyznam... nic by sa nezmenilo a rozmyslam ci je kamoska uplne v pohode, ona sa vobec netrapi, je kludna, spokojna vysmiata a dieta ma daleko, ani nie je pri noma moze byt ... tak rozmyslam, ci ju nechytilo cosi o com nemame ani pary... inak uzasneeeee ako vies kojit za pochodu 😀

baska - kiez by kazdy lekar bol taky, ze by predpisal iba co moze a nie len tak od brucha ...

idem si urobit rychly obed, kedze kubko sa ho vzdal a miesto prechadzky teraz zaspal...

diocka
10. mar 2010

potulka, ani marek si nevoe lahnut a presne aj u nas boli tie place ak kvoli tomu ze uz bol unaveny, ale nevedel si lahnut. a aked som uz ja zacala asistovat tak ho rozculvalo ze ked ho uz mam na rukach tak preco ho nevyberiem z postielky. ale teraz to cez den robim tak ze ho oblozim hrackami, on si postoji, potom si sadne a hra a sa a potom "odpane do spanku" - ako mame aj fotku v albume. ale to nie vzdy.

katja78
10. mar 2010

Maci - to je milé, že každá mamina má iné citoslovce na "lažkaj si" 😀 . Zdá sa, že Teba stav malého Matejka trápi viac ako jeho maminu, ale možno je to fakt len pretvárka a ona sa vo vnútri trápi. Ktovie 😕

potulka
10. mar 2010

jeeej, diocka, to su ale mile fotky! 🙂 marek je taky smejko... matejko ked vidi objektiv, totalne zvaznie, pripadne ho chce chytit. takze usmiate fotky su len vtedy, ked niekto treti odvadza pozornost. 😀

macka a kubik nechce ani UM? ci to sa nezaratava do tekutin? nieco mu muselo sadnut na nos, vymyselnikovi jednemu. 😅

katja78
10. mar 2010

Tinkaaa - a parádnici Saške dodatočne želáme všetko najlepšie k dovŕšeniu prvého rôčika, nech rastieš do krásy a múdrosti. 😵

mgk111
10. mar 2010

kati - aj mne sa paci, ze vsetky volame vela veci inak 🙂 je to take zlate, take rodinne 😵 a co sa tyka matejka, no asi som vadna, je to moja velmi velmi dobra kamaratka a ked vidim, ze ona "je v pohode" (ja tomu neverim - ale ona mi povedala a co mam robit? nic nezmenim, ked budem plakat - ale chyba mi tam cit, prostie nieco...) tak sa trapim kvoli nemu... ked som sa spytala, ze preco nie je pri nom, tak mi povedala, ze ta nemocnica vyzera hrozne... ja zas, ze vies ako na teba ten malicky reaguje a ako ta potrebuje, a ona ze ked bude lezat inde tak za nim pojde... nesudim nikoho, len mi je smutno, luto ked viem, ake to je dietatko bez maminy... neviem len co si o tom mysliet, ked chcem vediet ako sa matejko ma, musim ja vyvijat iniciativu aby cosi povedala, lebo inak rozprava len o beznych veciach, o sebe a rodine ale mimo matejka... a ruku na srdce ak si raz mamina, tak vzdy rozpravas v prvom rade o svojom mimi no nie? neviem ako im pomoct vrrrrr

egy - som is na teba spomenula a urobila si chclebik vo vajicku...

idem umyvat kupelku kym to moje male spinka... hadam uz nebude plackat az do vecera 😖

mgk111
10. mar 2010

potulka - hej UM pije, ale neviem z akejho dovodu sa to moc za tekutiny nepovazuje...

lenka138
10. mar 2010

tak ešte včera som sa sťažovala a dnes mi môj zlatý synček zjedol komplet celý obedík. Síce nám to trvalo 3/4 hodinu a včetko v kuchyni bral do rúk, ale hlavne, že spapal
teraz sa vychystáme a ideme von...

potulka, večer len stačí ked ho uložím a on zostane ležať a do minuty-dvoch už aj spí, cez deň má niekedy také, že si ešte nachvíľu vstane alebo sadne, ale on ked je v postielke tak to mu stačí na to, aby sa tam nejako sklátil a to ho potom nájdem v takých zaujímavých pózach, takže potom ho už len takého spiaceho trošku upravím a zakryjem a je to

nsoci
10. mar 2010

Ahojte

maci presne viem o com hovoris... dnes mi je od rana zle, najradsej by som spala a matko len ajci a jaci, nic ho nebavi.... uz tiez neviem co snim... asi jedine von, lenze mame len golfky a do nich nevojde ruksak a navyse sa neda s nimi ist po schodoch inak nez ze ich zdvihnem...

juuuj, uz nech mu prejdu tie sople, vsak uz sme taaaak dlho chori, ze sa zacnem rozpravat sama so sebou za chvilu, furt len doma trcime, nic nevladzem, je mi na bliti a krpec sa nudi

Potulka ozi co sople u vas? Ja uz som ok, ale Matko ich furt ma a nevim co s nim... teplotu nema, nic ine mu neni, s mi zda byt zbytocne ist po tie antibio kvapky k doktorke... ale zasa uz tusim, ze ani k labutke nebudeme moct prist a to by som fakt rada....

arwen vitaj, my mame uz 4 dni Dema Buggie... az tu cenu su fajne...ale skor tak, ze pre chodiace ditko na leto... nas obrik tam naobliekany ledva vleze 😎

mgk to clovek nikdy nevie, co je na vine... mohal to byt nejaka viroza, co bola vsade naokolo, u kamosky sa neprejavila, ale babo poznacila... tak mi povedali este v porodnici... tomu clovek fakt nezabrani

ad tie vitaminy... ma to trochen sere, lebo su stopro prirodne a urcite lepsie nez tie vitaminy pre tehotne, co su total umeliny a len dobry biznis faramcetickych firiem (to mi naznacila moja dokina)... nemozu sa len na anglickych strankach, na slovenskych su ok... ma to sere, ze kazdy sa tak boji, tak napise radsej, ze nevhodne pre tehotne a kojacie zeny a deti do 3 rokov, len aby bol kryty... to je moj pocit...

nsoci
10. mar 2010

Mgk nesud ju, ludia su rozny, kazdy spracovava veci inac.

iron
10. mar 2010

Nsoci ja berie femibion, predtym sa brala Calibrum....mozno su to tlacenky spolocnosti, ale ja to beriem, ked sa narodi tak vsetko vysadim. A inak ked Matko nema teplotu a len sople, tak polhodka von mu len prospeje, je tam urcite lepsie vzduch ako v bytoch.

MGk...no mozno je psychicky z toho trosku vedla a konecne sa chce s niekym rozpravat o niecom inom.

My ideme na dovolenku sa stahovat a potom starat sa o maleho drobca. 😀 Od takeho siedmeho mesiaca urcite nikam cestovat nebudem...

Mena mame v podstate vybrate. Ak to bude chlapcek tak Patrik a ak dievcatko....to este nemame uplne vybrate ale mne sa paci Linda.

egyptanka
10. mar 2010

atemi, letnu dovolenku neriesime lebo muz teraz nastupil do prace, ked sa nieco vyskytne tak nejaky last minute, alebo vyuzijem rekondicny wellnes pobyt niekde na Slovensku od firmy ... takze tak.

potulka, Naty si vie sama lahnut ... kolkokrat sa stava, ze ju ulozim pekne lezi, ked odidem postavi sa k postielke, mrnci, mrnci aj ked zavrem dvere, ale ja uz si to nevsimam ... no a o par minut je tisko a spinka. takze to znamena, ze si lahla a zaspala sama.

lenka, no keby sa pozvala nejaka nova kolegyna tak to by som muzovi vycistila zaludok ... ale tuto babu dobre poznam 🙂

maci, skoda nieco vycitat kamaratke ... dolezite je, ze Matejkovi sa lepsi.

atemi, rukavice ... aj moja ma studene ruky, tiez nemusi rukavice, ked bolo tych -15 tak som jej ich davala kazdu chvilu, teraz ked uz je tesne nad nulou tak neriesim, dolezite je, ze ma hlavu a nohy v teple a zvysok tela. 😉 ... Naty je trosku otuzila, ved ked boli tie hnusne chladne mrznuce noci tak mala otovorenu ventilacku a spala len v spacom vaku a prikrita dekou. V podstate od narodenia spavala pri otvorenej ventilacke a aj ked bola chora.

iron
10. mar 2010

no moja si vie tiez lahnut. Dokonca ked je unavena a hra sa, tak pride k svojmu vankusiku, na neho si lahne polezka si pol minuty a potom frci dalej.

kucina1
10. mar 2010

tomasko si lahne aj na zem a mojka sa so svojou dekou, v postielke sa chova ako egyna natalka ale len vecer, ked ho tam dam cez den tak len vresti a nikdy mi tam nezaspi

egyptanka
10. mar 2010

Baby, malu mi zobrala mama von ... idem sa natiahnut, lebo som unavena. Dobru noc ...

iron
10. mar 2010

egy nepozicias mamu, nech dojde aj mne vyvencit dieta? 🙂
Ale nie, moja uz dojde v nedelu...jaj sa tesim.

kucina1
10. mar 2010

jaaaj ja by som chcela nech si niekto tomaska vezme na cely vikend, moja mama nepride ani na tomaskove narodeniny, dnes sa kadejako vyhovarala

iron
10. mar 2010

no kuci vies ako sa ja tesim, ze mi niekto pomoze s tym cervikom aj havuskom...

nsoci
10. mar 2010

Tak sme spat,
Kupila som Nasivion na den dva a uvidim ci zabere.
Juuuj keby aj mne chcel niekto vencit .... egy mas to super, ze mamina ma cas. Tisko zavidim, hlavne v dni ako tento ked ledva fungujem a Matko to vyciti abo co a furt vyrevuva 😉 ale no ved hlavne, ze sme zdravi a spolu...az mi je hanba stazovat sa po tom co napisala Baskaj vcera vecer

egyptanka
10. mar 2010

Baby ale keby som nemala ten zápal, tak idem von ja. Ale pokiaľ beriem lieky tak musím byť v teple.

lenka138
10. mar 2010

vonku bolo fajn, ale strááááááášne fúkal vietor, trochu sme zase vymrzli, už nech sú tu zase teplejšie dni

lenka138
10. mar 2010

nsoci vidím, že nechcete vedieť pohlavie, a pri prvom tehu ste vedeli? Nepamätám sa

denkolc
10. mar 2010

Ešte k tým cukrárňam....ako som písala, Tánička mala k meninám objednanú tortu z Labužníka....bola to obrovská hrôza, nechutné niečo, umelé, aj tá šlahačka by vydržala rok....ani by to nemuselo byť v chladničke.....takže znesiem veľa, ale tam sa pohoršili nenormálne...
U Ludvika - chodili sme veeeeeľmi pravidelne brať od neho zákusky, boli sme spokojní....potom som chcela tortu a u nich sa musela objednať skoro mesiac vopred a tie ceny....som skoro odpadla....podľa mňa až také drahé to nemusí byť (to bolo ešte k svadbe)....Egy, som zvedavá, či sa polepšili.... 😉

K tým vitamínom - u rehabilitačnej doktorky mi bolo vyčítané, že som niečo také brala....mi to prišlo, akoby som tým Táničke spôsobila dáke problémy... 😅 Hm.....fakt ma to zaskočilo...

Ľahnúť či si vieme, ťažko povedať...na čo ležať, keď sa dá stáť.....ale dnes ma riadne dodrbala na plávaní učka, keď videla, že Tánička chodí za rúčky.....vraj jej tým len ubližujem....ale čo mám robiť, keď ona to tak hrozne chce? ☹ Aj sa o zem hádže, keď ju nevezmem.... 😕

denkolc
10. mar 2010

Dovolenkaaaa.....ani sa nechcem vopred tešiť....mám aj obavy z toho dlhého letu....ale verím, že všetko dobre dopadne a celé leto budeme za obrovskou mlákou....
No, ešte nás čaká veľa veľa práce dovtedy... 😵

mgk111
10. mar 2010

nsoci - to je mi luto, ze mate rovnaky scenar, len ty si na tom horsie, lebo si urcite unavenejsia s hanickou v brusku 😉 drzim palceky aj vam nech sa to zlepsi a nech si najde zabavky matko 🙂a pisala som, ze ja ju rozhodne nesudim - to nie... len mi je smutno, ale s tym nic neurobim, tka ako mam ja pocity, tak ma lenka ine a to je cele...
hmm a mas pravdu, ked si spomeniem vzdy na matejka, tak mi je luto, ze nervacim pri kubkovi, ked nevladzem... poviem si ze co by lenka dala za to, keby mala doma uzlicek a musela by vstavat ako my... stale rozmyslam, kedy sa kubko nauci spinkavat dlhsie neprerusovane, ved ja som vlastne kadze dve hodky hore - to je uz na maslu pri rocnom dietati 😖 takymto stylom ani nechcem uvazovat o druhom... ale viem, ze keby som sa parkrat vyspala tak 😀 😀

po tom uplakanom dni, miesto obeda dostal mliecko a isli sme von, na postu zaplatit sek, potom pockat segru, teraz sa pekne hrajka atvari sa ze on dnes ani neplakal... na zajtra som mu uvarila obedik - rybku a zemiakovu kasu a jablckovym kompotikom... a idem opat k mame... akosi potrebujem spolocnost a mama je akoze PN 🙂

tata preinstalovava komp brachovi, segra sa hra s kubkom a ja idem do sprchy a potom budem chvilu s malym, zaveziem segru domov, rozvozim este avon a ked pridem dufam, ze kubko bude drichmat 😀 ale ked som tatinovi povedala ze spal dvakrat skoro po hodke tak on ze ci ideme spat s kubkmm o desiatej 😀

nsoci
10. mar 2010

No sme sa vyblznili a uz fesak cisti zuby pri Bebe s krupicou v brusku.

Maci ja sa aspon výspim, teda spinka nam dobre v noci, ale ked ja by som teraz spala aj cez den..... 😅

my sme mali tortu od ludvika, objednali sme ju necely tyzden vopred cez net, su mrte drahy, ale boli jediyn, kto tak an poslednu chvilu vedel urobit. Torta bola pekna a vraj aj chutna, len ja tie maslove tazke plnky nemusim, bleeee 😎

egyptanka
10. mar 2010

My sme mali od Ludviga tortu na krstinach a bola celkom fajn ... a od nich mi chutili puncaky, ale je pravda, ze troska drahy ... no skusik poriesit toho Lorinca ... Den vravis, ze bola dobra?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre