Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
14. mar 2010

renia, ak nemyslíš ovládania, mobily, šuflíky a podobne, neviem ktorá je najobľúbenejšia. V podstate sa hráva rád so všetkými rovnako. V spálni má iné hračky, tam sa rád hráva s takým farmárskym vozidlom so zvieratkami, v obývačke má iné hračky, rád sa hrá napr. so žirafou-tobogánom a v kuchyni má tiež nejaké hračky, s ktorými sa hrá pri papaní... Najradšej má hračky, ktoré vydávajú zvuky, svetielka, ak také nemá poruke, tak má rád autíčka a rád si pozerá knižky. A v poslednej dobe má rád aj vkladačky, celkom je pri vkladaní tých tvarov trpezlivý. Takže nejakú extra obľúbenú nemá.
Čo je u neho určite najobľúbenejšie, a nie je to hračka (a maminka 😀), je jeho španielska deka, s ktorou ho prikrývame. Tú úplne miluje. Keď ho uspávam, celý sa do nej zakrúti, rád sa k nej túli, keď vstáva, drží ju v ruke, keď ho vyberám z postieľky, ťahá ju zo sebou, keď sa hrá a dostane sa ku postieľke, hneď ju vyberá a pozerá obrázky na nej. Veľmi sa vie tešiť z toho, keď sa okúpe a prehodíme na jeho holé telíčko túto deku. Ale hnevá ma, že ju obhrýza. Keby ju iba cmúľal, nevadí, ale on z nej doslova zúbkami trhá tie chĺpky, na jednej strane už odpáral aj šitie a zúbkami ťahal niť. Nechcem mu ju kvôli tomu zobrať, lebo ju má veľmi rád, ale neviem, ako mu zabrániť, aby ju neobhrýzal. Potom má v ústach chĺpky, jazýčkom si ich posúva a vyzerá to tak, ako keby práve v ústach prežúval kôrku z chleba.

joj, dnešný deň je fajný 🙂 Sme doma, manžel bol ráno v obchode, navaril obed, nakŕmil malého, teraz s ním behá po byte. A ja vegetím a čerpám sily na najbližších 6 dní, keď sa budem krútiť okolo malého zase takmer celé dni iba ja 🙂 Pred chvíľou sme sa všetci traja spoločne hrali a smiali, to sú naozaj krásne chvíle takto v trojici. Ešte krajšie to bude v štvorici 😉 Keď malý spal, urobila som banánové guľky z cesta, ktoré sa mi pred dvoma týždňami nepodarilo, keď som chcela upiecť jeden koláč. Tak som ho takto dobre zúžitkovala a poobede budeme pri čajíku mlsať, keď bude Paťko zase spinkať 🙂

clea333
14. mar 2010

Ahojte,
prave som dovarila obed pre nas aj Filipka.
Robila som rezne s ryzou + slepaci vyvar 🙂

Ten vysyp nam uz zmizol, ani teplota nie je, snad nas uz budu vsetky choroby obchadzat. O dva dni este ideme na kontrolu, som zvedava, pridu este zvysne vysledky mocu a vytery. Ale uz vyzera byt v poriadku. Akurat sa v noci stale budil s placom, neviem, ci sa mu nieco snivalo alebo co, ale nezvykne sa takto budit. Inak vravela lekarka, ze uz sa stretla s tym, ze ta Siesta choroba sa moze vyskytnut aj druhykrat, vraj su rozne formy ako napr. ked ockuju deti proti pneumokokom, tak len na niektore druhy, fakticky ho moze dostat, ale nejaky iny druh na ktory nebol ockovany a tak je to aj s tou Siestou chorobou...no super, som sa tesila, ze sme to prekonali a bude pokoj 😠

Vcera som upratovala spajzu, vyhodila som kopec hluposti, potom som stihla upratat este skrinu. Dnes ma caka zehlenie, vobec sa mi nechce.

Maminky, co davate drobcekom polievky, dajte nejaku inspiraciu okrem vyvaru a cervenej sosovice. Davate aj strukoviny ako hrach, fazula?Ja by som to uz chcela skusit, ale sa bojim, az mu nezabehne ta supka.

matja
14. mar 2010

clea, z dospeláckych polievok som malému už dala špenátovú polievku so syrom, kyslú polievku so zelenej fazuľky, zeleninovú polievku s haluškami, bryndzovú polievku, hrachovú polievku, v pondelok budem variť kyslú fazuľovú polievku (bez údenín).
Polievky rada robím, lebo v jeden deň ju dostane ako večeru a druhý deň dovarím pre malého mäsko a zemiaky alebo ryžu, zalejem hustou polievkou a má obed.

mgk111
14. mar 2010

katka - dufam, ze mu to spinkanie vydrzi 🙂 a nech aj vas sa uz coskoro cosi take zadari 😉

renia anketa -a si kazdy den to je ina hracka... momentalne auticka a speivajuci psik...

my sme mali vcera mensiu zurku a som grogy ale dnes este jedna navsteva lebo si musim ist pre golface... teda nemusim ale chcem 😉 tata sa hra s malym, ktory odmietol desiatu po spanku tak dostane az o bed... a nic sa mi nechce... tak aspon vam peknu nedelu...

clea333
14. mar 2010

matja, tu spenatovu si robila z cerstveho spenatu, ci pretlaku?A na hrachovu si davala normalny hrach, ci mrazeny?Ja ho chcem naucit na polievky, ale davat mu nie naraz s druhym chodom, ale tiez tak na 2x-ze napriklad na olovrant/veceru polievku a hlavne jedlo mu ostane na obed. Lenze my zatial nemozeme nic mliecne ☹ lebo sa 2x vysypal z jogurtu a teraz mame take veci zakazane.Takze syrove veci, jogurtove, smotanove nic ☹

Maly je hore...

egyptanka
14. mar 2010

Ahojte,
tak som stale vyrovnana ... dokonca mala ako keby citila ze sa nieco zmenila a ze na nu chystam kulehu s UM tak zacala sat poriadne z praveho prsnika ... dufam,ze to nie je docasne 😀

Ja uz mam tiez obed navareny ... my kuracie s broskynou a syrom v smotanovej omacke, pol hranolky a pol ryza ... a malej som navarila kuracie na masle s jablckom a pazitkovou ryzou. 🙂

Renia, u nas teraz fici take posuvacie choditko, chodi s nim jedna radost ... a este taka latkova knizka. V postielke ma takedve plysove slniecka a ked ju ulozim, tak obe chyti ... jedno v pravej ruke, druhe v lavej ruke a zaspinka tak 🙂

Clea, ja som robila zasmazenu rascovu so zltkom, spenatovu, luskovu ale dala som jogurt, no a fazulovicu a so supkami problem nebol ... 🙂

matja
14. mar 2010

clea, tú špenátovú polievku som robila z mrazeného špenátu, čo je v rolkách, nie je to pretlak. Spenila som cibuľku, dala špenát, zaliala vodou, pridala zemiaky, pretlačený cesnak, na konci som dala nastrúhaný syr a tuším som tam zavarila aj jedno rozšľahané vajíčko.
hrachovú polievku robievam takú, akú má rád manžel - zo suchého lúpaného hrachu, ktorý vždy trochu viac rozvarím. Okrem toho dávam do nej mrkvu, petržlen, zemiaky, cesnak.
Keď nemôže Filipko mliečnu polievku, tak mi napadlo, že by si mohla spraviť hŕstkovú, aj na tú sa chystám.
mrazený hrášok dávam do polievok alebo do mäsa bežne už celkom dlho, nemal s tým problém. Ani kukurica mu nevadí.

pozerám, aký máte vek... tieto naše polievky som ja začala dávať až po roku, kedy som do Paťkovho jedálnička začala zaraďovať nové suroviny - cibuľu, cesnak, vajce, zeler, smotanu, mletú papriku, soľ alebo vegetu bez glutamanu, teraz začnem aj ďalšie strukoviny - fazuľu a obyčajnú šošovicu.

dnes si malý celkom dobre pochutil na prírodných morčacích medailónkoch s dusenou zeleninou a ryžou 🙂 Varil manžel a až neskôr som sa dozvedela, že tam pridal aj trochu sójovej omáčky 😅 Hlavne, že na korenie sa ma pýtal, či môže dať a na sójovku nie 😅 Ale bolo to dobré, dobre som sa vydala 😀

ajka, mňa zaujíma, akú to robíš paradajkovú polievku. Nie je pre malú kyslá? Ako ju pripravuješ?

egy, super, že sa tak cítiš 🙂

clea333
14. mar 2010

Egy, Matja, dakujem za rady. Ja zacnem tiez niektore veci az po roku, zatial ani zltok nepapame ☹ ale ked sa da teraz dokopy po chorobe, skusim trochu zltka 😉 co to urobi

A davate take kusky ci kasovite?

clea333
14. mar 2010

Egy, citala som, co si pisala na predchadzajucej strane, velmi pekne si to napisala 😉 si dobra mamina a pre Naty si urobila a robis maximum, je to spokojne a stastne dievcatko. Pokial sa sama odstavi, tak sa netrap, ved si jej dala vela. Nechaj tomu volny priebeh a nechaj to na Naty-ked nebude chcet mliecko, tak nebude, ona sama si to urci 😉

egyptanka
14. mar 2010

No som si mohla mysliet, ze moja ovocno masova variacia bude odsudena na neuspech ... ked zjedla 5 lyziciek tak to je vela ... no co uz, ovocie nie je jej silna parketa ... isla som jej obed splachnut, ved nebudem mrazit nieco co jej nechuti ... no a prisla k zachodu, postavila sa kukla na mna s vyrazom ..."ze mama, ja si skontrolujem ci si to splachla, lebo a ti to jest nebudem" ... 😀 😀

Clea, ja davam jedlo uz s kuskami.

egyptanka
14. mar 2010

Aj ja mam otazku ...

este miesate jedlo? ze vsetko v jednom hrnci, alebo robite ako ja vravim trikoloru ... zvlast masko, zvlast priloha a zvlast zelenina?

nsoci
14. mar 2010

Hej hou

u nas crbes do pol jednej, osem ludi, dve gitary a spievali sme jedna radost
matko spal ako zabity, dufam, ze kvoli viburcolu (ide nam zubok) a nie kvoli slivovici, ktoru ukoristil v stamprliku a zacal ju pit.... esteze u nechutia 🙄
rano dosla dalsia navsteva, tak bol vo svojom zivle, teraz sme dve hodky pospali (ja s nim), on este spinka
este nevi, ze ho caka zasa ten odpoorny obed, co uz dva dni nechce (maglajz - kraik a brokolicovo-kalerabova omacka s vajickom) - musim dominat zasoby a potom sa pustim an seriozne dospelacke varenie
a poobede ideme do zoo 😀 to zas bude radosti

fuuuha, katja, kukam, ze som ti narobila robotu 😅 dakujeme... ako vajecniky?
egy prave som vcera dumala nad tym tandemovym dojcenim, ze ako to, udrzat cele tehu... a taaak... ale paci sa mi, ze uz uvazujes o druhom 😉

u nas naj hracka su knizky, pri nich vydrzi sediet
vsetko ostatne potrieska chvilku a ide dalej
najradsej vybaluje tasky, krabice atd. - vcera ukoristil kabelku a kym postupne poprezeral obsah ani som nevedela, ze ho mame 🙂

nsoci
14. mar 2010

Clea preco nedavas zltok? Vsak ten sa uz advno moze, ci mate alergiu?

My uz dva dni bez soplov, drzte palce nech zas neochorrieme 😉

mona1111
14. mar 2010

ahojte

my sme mali noc o pol druhej sme boi hore to len som dlaa cumlik o pol piatej sputil taky plac neviem ci sa mu nieco snivalo alebo co, ale ani smadny, ani papat, ani pocikany nebol no neviem tak som ho utisila zaspaval tak som si lahla a on o minutu sedel v postielke a opat plakal.... nakoniec skoncil v nasej posteli ale hlavna vec ze sa ukludnil a aj zaspinkal....

K ankete

najoblubenejsia hracka ma ich viacere, ale najviac sa vie zahrat s hrajucou lokomotivou a taktiez ked si zoberie svoju knizku macko Pu tak si ju obzera , prezera z kazdej strany a si aj pri tom porozprava.....
Ja uz samkovi servirujem ako dospelemu, myslim tym ze na taneri ma zvalst zemiaciky, zeleninku a masko nema to vsetko zmiesane do kase.... Ja mu trosku odtrhnem z maska dam zemiacik, zeleninku a on to v pusinke pekne pozuva a spapa....

Minule som mu dala ochutnat aj palacinky a do cesta som dala hnedy cukor.... A velmi mu chutila s malinovym dzemom 🙂)))

egy super ze si sa so vsetkym vysporiadala🙂))) viem ze si bojovala za dojcenia velmi velmi velmi, ale prirode nerozkazes.....Naty je krasne, zdrave dievcatko a ty ako jej mamicka si urobila , robis a este dlho budes robit aby bola spokojne dievcatko....

Clea - Samko uz papa aj vacsia kusky a bez problemov ..... ako som pisala vyssie ja uz mu to servirujem ako dospelemu na tanieri to ma pekne poukladane..... uz mu to nemiesam na kasu.....

diocka
14. mar 2010

ahojte
matja patko je zlaty s tou deckou 🙂 ja som sa snazila marekovi najst nejakeho maznacika, ale zatial nema ziadnu oblubenu hracku ani vec.

my sme dnes boli hore od pol dvanastej do tretej v noci... nepomahalo nic len nosenie a hojdanie na rukach. a nemohli sme sa ani s muzom striedat, pri nom chytal totalne hysaky. ked zaspal na rukach VZDY sa zobudil pri prekladani. nepomohlo ani spanie pri nas v posteli. nosila som ho aj vnosici lebo ruky a chrbat ma totalne boleli.po 3 hodinach som dostala do ruk totalne krce, sa mi roztriasli a nevedela som to kontrolovat. no des. ale nakoniec zaspinkal o tej tretej a nezobudil sa pri prekladani. a zobudil sa uz rano o siedmej, zjavne mu tgie 3 hodiny nespania v noci nechybali.
no neviem takuto noc sme este nemali, zjavne mu nieco bolo tak som ho odnosila. ked bol na rukach tak spokojne kukal a podriemkaval. takzde som spala 4 hodinu, a vyzeram ako mrtvolka 😀

ale dajako vydrzim, vsak co by sme pre nase deti neurobili. niekto by to mozno nazval opicou laskou, ale ja ho poznam ze ho nieco trapilo.

tak peknu nedelu!!!

clea333
14. mar 2010

Nsoci, mam alergiu, takze zatial nemam take davat. Taky curbes by som aj brala a gitary zboznujem 😉 a drzim palce, nech vas choroba obchadza, aj my sme uz asi zdravi konecne 😉 hadam zajtra konecne pojdeme voooon 😕

Egy, ja zatial vsetko spolu varim, ale chystam sa aj na trikoloru 😉 😀 ale nemixujem, ja som mixovala len prvy mesiac, ma to na kusocky, ale zmiesane

Diocka, aj my sme mali zlu noc, stale sa budil....malo som spala...zeby zla konstalacia hviezd 😅

pasoa
14. mar 2010

katja, to o tom cigaretovom dyme, ak dovolíš, hodím na fejs, nech všetci vedia, čo dýchajú, keď vysedávajú v podnikoch 😝 😝 😝

katja78
14. mar 2010

Čaute,

Pasoi - pokojne, to nám prednášali na epidemiológii 😉 a okrem týchto lahôdok je tam okolo 150, či až 200 ďalších 😲

Matja - Paťko je ako Maggie zo Simpsonovcov 😀 milunkavý 😵

Reni - naj Hankine hračky sú bábiky. A neviem prečo, obľúbila si takého spievajúceho a tancujúceho kocúra Toma (spieva "Jááááá už du, du, du..."). Najprv sa ho strašne bála, totál revy sputila a teraz na neho ukazuje prstom, káže, nech ho pustíme a ona tancuje ako divá 😀 😀 😀

Nsoci - to ne Ty, to Katka 😅 nejako sa mi nezdalo, že dioxíny v plenkách, hm.., ani teraz mi to nie je jasné. Ale keďže sa nimi napchávame aj z iných zdrojov 😕

Diocka - aj ja len 4 hodiny spánku, aj tie s prestávkami.

A tie moje stavy, teda skôr mi to stále pripadá ako prvý deň MS. Po prvom pôrode som také vôbec nemala. Proste prišiel menzes a bolo. Tak dúfam veľmi, že to nie je tehu. Ak do týždňa nič, asi kúpim test 😖

katja78
14. mar 2010

Ozaj, skoro som zabudla, máme prvú "maffstory" s našou staršou 😲
Zamkla sa na wecku, a jasne, že nevedela otočiť kľúčikom, aby odomkla. Navigovala som ju cez kľúčovú dierku, ale nula bodov. Vybehla som von (našťastie tam máme okno, ale aj sieťku proti hmyzu), aby ma videla, ale ona klíďo-píďo, že "mami, pvídi sem a otvou" 😅 aké jednoduché. Tak muž začal zvonka otáčať kľúčom a druhým ho vyrazil a odomkol. Aké šťastie, že všetky vnútorné kľúče máme rovnaké 🙂
Keď ide kakať, chce byť sama, ale nechávam jej otvorené dvere. Teraz tam bolo otvorené okno (ja sprostá som ho nezatvorila), tak preto som jej dvere zatvorila, aby nebol prievan. A ona neváhala a vyskúšala funkčnosť kľúčika 😠

boldy
14. mar 2010

renia> dakujem za radu, zatial to stale ma
katja> ja som robila tortu kazdy mesiac, som pri tom relaxovala, taka moja tradicia 🙂 ankete> knizky, a teraz taka hracka na tlacenie, a ostatne ako telefon, flase atd. nepristupne veci
egy> krasne si to napisala, velmi pozitivne to posobilo, aj ked urcite ta to netesi, ze sa odstavuje

aarwen
14. mar 2010

Ahojte, dufam ze mate pekny vikend 🙂

mgk dik za kompliment, mne sa to meno velmi pacilo, dalsie este nemame vymyslene.

egy, nemas sa pre co trapit, kojit 11 mesiacov je dost dlho a podla toho co pises to vyzera ze mozno ani tak skoro este nekoncite. Mysli pozitivne! 🙂
Ja som kojila 10 mesiacov a to odstavovanie mi prislo celkom normalne, aj vzhladom k tomu ze som bola zas tehotna ( ja na tandemove kojenie asi niesom spravny typ 😅 ), ale aj som mala pocit ze mu moje mlieko uz nestaci ( budil sa kazdu hodinu). No a potom sa odstavil sam.

Najoblubenejsia hracka su momentalne kable od vsetkeho, hlavne nabijacky. Nezapojene samozrejme. A este vo vani sprchovacia hadica a kohutik. Takto si na seba minule omylom pustil ladovu vodu. Ale nepoucil sa, stale sa za tym natahuje 🙂

u nas vikend v pohode, v piatok sme mali neplanovanu prednarodeninovu paarty, a vcera bol manzel s kamosmi v Ostrave na koncerte a ja som si pozvala par kamosiek, tak maly mal babsku jazdu 😅

moji chlapi este spia tak idem asi upratat kuchynu.

aarwen
14. mar 2010

a este, popozerala som si vase fotocky, a tiez som nejake pridala aby sme neboli taki inkognito:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

matja
14. mar 2010

nsoci, to ste vyhrávali na gitarách v paneláku? Takto do noci? 😕 Ja mám vždy rešpekt a keď sa zotmie, vravím mužovi, nech dá tichšie rádio. Ale ináč gitarky ja tiež môžem 🙂

egy, od roka už varím osobitne (ako nám), ale v miske mu to všetko zmiešam dokopy. Samozrejme nakrájané na kúsky.

katja, Maruška sa vám postarala o iné vzrušo 🙂

pasoa
14. mar 2010

nšoči, krásny kočiar, fakt vyzerá ako vyššia verzia potulkovského... ale hoď link, kde je viac fotiek ;)
niežeby som chcela kupovať kočár, len si chcem pokukať ;)

katka0602
14. mar 2010

Matja, dakujem za "privitanie". Ja vas citam takmer denne, ale nie vzdy reagujem, lebo je to vacsinou ked tu uz nik nie je - kvoli casovemu posunu. Ale zase sem-tam nieco napisem 🙂 Som vdacna za kona, nachadzam tu kadeco dobre, i ked musim sa priznat niekedy je to taky mensi pozierac casu. Ale to sme tu uz riesili viacere...

Teda boldy, krasne torty! to som si iba teraz vsimla, uf, sikulka si!

Ake hracky su oblubene? U nas vedu knizky a kocky. Ale tie kocky si nejako velmi "nestavia" (vie dat na seba iba 3), ale ich uklada a opatovne vybera do krabice. Najnovsie zabava velika ich vsetky hadze do kosa na odpadky. Musim tomu kosu najs nejake ine miesto, lebo mu neda pokoj. A tiez ma oblubeny taky mini-paplonik, ten s nami chodi vsade a bez neho by hadam ani nezaspal.
Jedlo este stale robim tie jeho "gebuzinky", vacsie kusky.
A chcela som sa opytat, ako si zvykli vase deturence napr. na jedenie bananu same? Myslim tym ze im ho date do ruky a same si odhryzaju. Ja ked mu ho drzim, tak to ide, ale ked si drzi sam, tak si odhryzava velke kusy. Ci na to musi prist sam?

pasoa
14. mar 2010

renia - najobľúbenejši ahračka jednoznačne gitarka

egy, no konečne, dievča! (konečne si prestala depkovať a vzala rozum do hrsti 😉 ) Presne, ako písala Nšoči, z depky sa ešte nikomu MM nezačalo tvoriť.
Som rada, že si zmenila uhol pohľadu, však kukni moje motto 🙂 a budeš pokračovať vo výchove Natalky bez zbytočne vyrábaných problémov. Takže pekne pokračuj s hlavou hore, život je krásny! Odteraz sa teším na samé pozitívne príspevky od teba 😉

egy - k tvojej otázke, ja matúškovi stále miešam dokopy. Pred pár dňami som mu spravila cestoviny s morč. mäskom a chcela som mu to dať kultúrne ako mäsko a prílohu, ale napkon som to aj tak zmiešala dohormady.

katja, fuuuj, za dobrodržstvo s tým kľúčikom.
tak ja prezradím na seba, čo som spravila, keď som bola malá - netuším, koľko som mala rokov, ale máličko.
Moja mama si bola zafajať na balkóne (dnes už chvalabohu nefajčí) a ja som ju tam pribuchla. Ale otvoriť som ju už nevedela.
Mama sa všemožne snažila ma presvedčiť a rukami-nohami mi ukázať, ako sa to otvára, ale ja som to nevedela.
A tak volala o pomoc či čo, či do susedného balkóna alebo také čosi, už to presne neviem, rozprávali mi to dosť dávno, a tak sused utekal k nám... lenže... vchodové dvere boli zaistené na retiazku. Takže sa k nám nedostal (vtedy ešte nemávali ľudia gule na dverách). Volal môjmu otcovi do práce, ten doletel - lebo ja som bola krpatá a mohla som sama sebe v byte všeličo spôsobiť...
A tak môj oco preliezol zo susedovho balkóna na ten náš (8. poschodie 😨 ), rozbil sklo na balk. dverách a zachránil mamu aj mňa.
Neviem, prečo to moju mamu nenapadlo. Asi bola v strese a robila paniku - najskôr.

Arwen - aká si ty kočka! A Lukáško aký plavec! veľmi je zlatučký.

katka, náš matúško napr. ešte nie je ani zďaleka tam, že by si niečo chytil do ruky a sám odhrýzal. Keď niečo vezme do ruky, tak s tým mixľuje a potom to odhodí. Je jedno, či je to hračka, lyžička alebo jedlo.

matja, na gitare sa dá hrať v paneláku celkom solídne, aj na dvoch a do toho spievať. Aj tak, že nerobíš hluk susedom. Odskúšané 😉

egyptanka
14. mar 2010

Uf u nas sa uz spi ... konecne po tyzdni hysterickeho revu pri kupani si to opat uziva ako volakedy, tak som rada ...

Pavli, musela som sa na to pozriet inak ... inac by som sa scvokla.

No musim sa priznat, ze som sa vzdy hanbila najme pred Potulkou a Labutkou (cize nase eko mamy), ze Natalka pouziva cumel ... mala som pocit, ze s tym nesuhlasia a odsudzuju a bolo mi to neprijemne. No ale to bol moj pocit ..., teraz mam take smerovanie, ze nie vsetko bude trvat do dospelosti ... nebude nosit plienky do dospelosti, nebude cumlat cumel, nebude streckovat pri jedle, ... z kazdej neduhy vyrastie a pride ina. A sme tu na to my mamy na to, aby sme sa s tymito vyzvami so zdravym rozumom popasovali. Hovori sa, ze male deti male problemy a velke deti a velke problemy. Zacinam s tym suhlasit.

Ono tento konik je velmi dobra vec, clovek najde velmi vela informacii, priatelstiev, nazorov, ale niekedy mam pocit, ze clovek co nepostupuje ako ostatni tak je odsudzovani ... napr. vecna tema kojenie/nekojenie. Pripada mi to, ze ked napr. napisem, ze kremujem Natalku po kazdom kupani ... uz je tu prednaska, ze by som to nemala, lebo zleniveju zlazy a ze preco to robim ... no lebo sa mi paci ked je krasne vonava.
Niekedy som mala pocit, ze ako keby sme medzi sebou sutazili, kto dlhsie bude kojit, koho dieta bude prve chodit, ktore povie prvykrat mama, ktore prespi celu noc, a pritom, zabudame, ze kazde dieta je individualne ...

No z ineho sudku ... boli sme dnes kuknut v Brendone autosedacky ... posadenie Natalky do jednej bolk hotovy porod ... ale vybrali sme Romer King Plus ... uz len objednat z webu, lebo ten Brendon je strasne drahy ... ved za jednu prechodnu ciapsku som tam dala 7€ (ale musela som, lebo tie jesenne su jej male a zimne su uz strasne hrube), maju tam kraaaasne veci, vedela by som tam oplieskat peniaze, ale je to strasne drahe. Potom som nabehla do DMky a nakupila par veci a v Deichmane som kupila nadherne sandalky na leto za 10€. Dufam, ze ich vynosi. Zaspala v aute po 17,00 ani prichod domov ju nezobudil, tak pred siestou sme ju uz museli vyzliect z overalu, lebo by sa spotila a to sa zobudila, ale hlavne je, ze uz spinka. 🙂

Katja, ina drama doma ... normalne mi zimovriavky (alebo zimomriavky?? 😖) naskocili. Hlavne je, ze to dobre dopadlo.

Katka, banan ako kedy, niekedy jej cely drzim, s velkymi kuskami si vie poradit, niekedy jej davam kusky priamo do ust.

Mam otazku, viem ze to Lubi davala davnejsie link ... ale kde ste kupovali vyzdobu na narodeninovu party?

denkolc
14. mar 2010

Clea, Moni a Diocka - ostatná noc musela byť pobosorená! Lebo aj mne sa dieťa v noci zobudilo so strašlivým revom, že tak nereve, ani keď padne na hlavu....úplne hrozný rev a ešte dlho po tom vzlykanie......až mi oooobrovsky srdco búšilo z toho.. 😅 ☹

Matja - Ty si už aká zbehlá v tom varení.. 😉 🙂 Ja nebudem dávať určite soľ, bo aj pediatrička vravela, že to je len pochutina, že jej to netreba.....ale ostatné - idem na to... 😎

Obľúbená hračka - asi domček na kolieskach ako vkladačka....potom trojkolka a ešte hovoriaci pes... 😕

denkolc
14. mar 2010

Nufanek, ja už ani neviem, kde to bolo, lebo sme to rozoberali už viac krát....ale ja som kúpila Peg Perego Aria OH Completo ružovo-hnedý.. 😉

Nsoci, super že žúrka a super, že ste zdravší....smer Labuť dúfam... 😉 😉

Egy, my kašičky furt.... 😅 A výzdoba - tuším Hypernova...

Katja a Pasoa - takéto dráááámy.....ehm....mňa keď brat zavrel zo srandy na balkóne ako malú, tak som tam našla autospreje a som tam porobila také grafity, že ich brat ešte dlho cítil na zadku potom... 😀 😀 😀

Arwen, zlatučkí ste.... 😉 🙂 aj my radi pláááávame.... 😵

Moja dilema - chodí odtiaľto dakto do kostola? S deťmi na omšu? Abo je to skoro? Neviem, či mi obsedí....hm.....silno zvažujem....

denkolc
14. mar 2010

Boldy, u nás to spanie furt hrúza.....čo by som ja dala za to, keby sa odstavila... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre