Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
11. sep 2009

Iron to ano, ked chces chodit plavat, asi nemas na vyber.

lubi22
11. sep 2009

Akurat tu mam opravara pracky, pracka sa rozhodla, ze neoperie pri teplote vyssej ako 40 stupnov a ma dni, ked neperie vobec. Tak som zvedava, ci ideme po 5 rokoch kupovat novu pracku. Mam take haldy spinaveho pradla, ze budem prat asi do vianoc. Esteze Filipko buva.

lenka138
11. sep 2009

dobré ránko, my sme mali celkom fajn noc, ale naučil sa zaspávať na rukách, takže to je trochu zle a aj to musí byť otočený chrbtom ku mne a ked je už veľmi unavený tak zaspí aj tak, že ho dám do postielky a dám mu k tváričke jeho plyšáka a on sa s ním tak mojká, dáva si ho na očká, až postupne zalomí

teraz opäť spinká, tak som rýchlo upratala, dočítala vás a idem ešte asi hodiť prádlo do práčky a nabaliť nás na víkend na chatu

inak my máme noci pomerne dobré v podstate od narodenia a teraz už tiež dlhšie fungujeme na tom, že večer ked sa napapáme, tak síce trochu bojujeme kým zaspí, ale potom vydrží do tej 3, dnes až do pol5 a potom po papaní hned zase zalomí a dalľie krmenie je okolo tej pol 8 a to potom ešte nejakú pol hodku vylihujeme v posteli a bavíme sa, malý si háka a rozpráva s lustrom, ja niekedy pri nom ešte tak driemkam a on ma zatiaľ celú okopáva

s tými príkrmamy je to asi naozaj indi-vindi, ale som rada, že nás v skrinke čaká alnatura a nie hami

Jurko ten síce nôžkami nekrúti, ale v kuse si ich o seba tre, chodidlá. A atrašne rýchlo, taký je zlatý, až sa mu z toho ponožky vyzúvajú

iron aj nášho havo veľmi zaujíma. a ako to budeš riešiť ked ti malá začne loziť po byte? ja sa toho trochu začínam obávať a hlavne ten náš vlčiak nám víri strašne prach a púšťa chlpy, no ale nejak to budeme musieť prekonať
a ako často odčervujete havucha, teraz ked máte malú?

lenka138
11. sep 2009

lubi to fakt 400 eur na mesiac 😲 😲 😲 , to čo???

a s tým plávaním, no ja som nad tým tiež uvažovala, ale potom som si to rozmyslela, lebo ked sestra chodila so synčekom plávať, tak jej tam chytil také bradavičky, ktorých sa nevedeli dlho zbaviť, takže s takýmito aktivitami počkáme asi až ked bude väčší 😒

mona1111
11. sep 2009

dobre ranko

tak my sme mali otrasnu noc, pomooooooc som nevyspata a to by som mala ist do mesta nieco povybavovat....

Maly sa zobudil o jednej, o tretej potom nemohol zaspat tak sme ho uspavali, zaspal o 4.20 hod, o 5.30 hod bol hore a potom o pol osmej.....

No neviem co sa nam to robi, nejako sa nam spanie kazi.... este aj basnicku k tomu vymyslim......

mgk - drzim palce manzelikovi.....

lenka- s tymi chodidlami mame aj my, ja sa ho pytam ci bezi na autobus, lebo tak rychlo prepleta s tymi nozickami ze ja by som to takto rychlo nezvladla. Rozprava stale, pri tom si aj pokrici, A ked mu poviem nech povie mamka, ocko tak sa strasne zlato usmeje....

aaluska
11. sep 2009

Ahojte!

Teším sa, že to Matúško tak zvládol 😉

Baskaj, manducu preto, lebo som na ňu mala viac recenzií tu od báb a z bazáru mi prišla skôr ako cez webový obchod. Inak som nadmieru spokojná, malému sa v nej páči a už dva krát tam nečakane zaspal. Je mi to omnoho príjemnejšie na nosenie ako požičaný chicco (má ho aj Iron), taktiež manipulácia a skladnosť sú jednoduchšie.

Keď už píšem od manduci, kočky, ako budete nosenie praktizovať v zime, resp. keď sa ochladí? To sa týka aj iných nosičov. Neviem si celkom predstaviť, že budem mať bundu, Maťko tiež a budeme ako dvaja macovia v tom. Hm.. pozerala som aj pončá MaM - sú drahé a v tom by nám bola asi aj zima. Hlavne, ja si to predstavujem tak, že pôjdeme von s kočíkom a keď už Maťko nebude spať, resp. sa mu tam nebude páčiť, tak nasadím manducu a dám ho tam. Takže nebudem celý čas chodiť v ponče, nie?

Látkarky - prišli mi dve plienky. Zatiaľ nemám naštudované ako sa tam pripínajú tie sacie vložky. Môžem to oprať v Lovele? Píšu 60 stupňov, ja dám teraz na nové iba 40. Žiadna aviváž, to je jasné. Jednu mám hnedú (itti bitti) a druhú tmavo modrú (bug genius). Treba to prať vždy zvlášť s príbuznými farbami alebo aj dokopy? A ešte ohľadom krému na zapareniny - dávate ho? Ak áno, tak asi so separačnou (papierovou) vložkou (?).

Idem dočítať, ak stihnem 🤐

matja
11. sep 2009

baska, ja mám Tots Bots AIO Bamboo, tiež je tam spravená kapsa, možno aby sa dalo lepšie dovypchať, alebo aby nezavadzal ten "chvost" a vložil sa dovnútra.

potulka, aj u nás sa pomaly stáva pravidlom, že čo prezradím na koníkovi v jeden deň, na druhý už neplatí 😀
Ak som chválila Paťka, že začal spávať 2 a pol hodiny, tak už to pár dní nie je pravda, som rada, ak v posteli vydrží hodinu, aj to už je niekoľko minút hore a rozpráva sa. Takisto som písala o tom, že ho už nemusím uspávať na rukách - no asi mu bolo ľúto, že mi to občas chýbalo 😀. No a už aj pri príkrmoch začína špekulovať a prestáva spolupracovať 😀
tak a dúfam, že sa to potvrdí a aj teraz nastane opak, keďže som to hodila do éteru 😀

mgk, dojčené deti do roka jogurt nepotrebujú, teda žiadne mliečne výrobky. Nedojčené deti tuším od 8. mesiaca.

atemi, aj ty robievaš domáci jogurt? mňaaam, ja iný ani nejem a liter zjem sama za tri dni. Tiež som tu raz dávala recept. Zo začiatku som to robila tak, ako si písala, balila som do deky, ale teraz už nie, večer zarobím, dám na 10 minút do rúry na 50 stupňov a ráno vyberiem hotový dobrý jogurtík. Malému kupovaný dávať nebudem, keď môže mať domáci so živými kultúrami.

lubi, vy máte kurz plávania lacnejší ako tu v MT.

denka, náš malý síce nekrúti chodidlami, ale zato s nimi kope o dušu. Neprestajne, ale fakt neprestajne ich má v pohybe. Jedno, či ho držím na rukách, či papá alebo ho uspávam, či sa raduje alebo hnevá, nudí alebo hrá - stále kope.

matja
11. sep 2009

aaluska, krém na zapareniny - podľa potreby. Niektoré detičky nepotrebujú vôbec, niektoré áno. Ja som si zvykla dávať večer, ale ani nie je treba. A áno, vždy tam treba dať nejakú separačku, aby ti neostala po kréme na plienke škvrna. Plienky sú stálofarebné, môžeš prať vždy všetky farby dokopy, nezafarbia sa. Prať môžeš v hocijakom pracom prostriedku, v slize alebo orechoch.

Ak nechceš originál pončo alebo bundu na manducu, dá sa kúpiť alebo ušiť taký akoby nánožník alebo fusak. Napríklad toto: http://www.branakdetem.cz/mam-ochranna-kapsa-3v...
Tu nájdeš aj iné oblečenie na nosenie detí: http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/oblecen...

mgk111
11. sep 2009

tak my mame zakony schvalmnosti, naobliekany kubko sa pokakal, tak prezliect, prebalit, znovu von a po 5minut zacalo prsat... tak schovat sa kukamoske, vysli sme po pol hodke von a znova za dve minutky dazd... taksom sa na... a isla domov otvorila okno a drobec buva na posteli... co uz aspon sa naobedujem...

lenka138
11. sep 2009

aaluska nemusíš prať zvlášť a môžeš v lovele a kým sú nové tak úplne stačí 40
ja krém dávam aj ked nedávam separačku

a nad tým nosením v zime som už aj ja rozmýšlala, ale zatiaľ som neprišla na nič normálne 😅 . možno to vyriešim tak, že sa oblečieme normálne, malého dám na seba a potom obaja šupneme do manželovej bundy 😵

ajka82
11. sep 2009

atemi, my zaciname na pasienkoch v utorok 10:45, je to novo otvoene, takze asi nikto s nimi ziadne skusenosti zatial nema...ale ta instruktorka co to robi, robila v alve a dokonca mi povedala, ze minuly rok viedla plavacie pobyty vo vysnych ruzbachoch, tam sme boli tento rok na dovolenke a egy je tam teraz, a boli tam maminy co aj minuly rok a plavanie minuly rok chvalili 😉

ajka82
11. sep 2009

prsiii ☹ ak ma mala zas vyzenie von do dazdu, tak sa budem velice tesit 😖

iron
11. sep 2009

takze parametre.....6,5 kg, a 66 cm. Sme zdravi a mozeme zacat prikrmovat...

aaluska
11. sep 2009

Matja, Lenka, ďakujem za tipy. Kúpim teda ešte separačky a dovtedy nebudem dávať krém. Veď mám iba dve plienky 😉

My sa do mužovej bundy nezmestíme. Tá kapsa sa mi pozdáva, ale ešte počkám, môžno dovtedy bude mladý pán sedieť v kočíku a nebude sa chcieť pestovať.

Ideme von - napriek dažďu.

aaluska
11. sep 2009

Iron, to je super správa. Daj potom vedieť ako sa vám darí s príkrmami. My začíname o dva týždne tiež.

ajka82
11. sep 2009

dnes ma nas krpcek asi spavu nemoc, od desiatej vecera spala do siedmej, napapala sa, potom si asi pol hodinku vypravala a hrala sa, zapala a spala do pol dvanastej, potom sa naobedovala, pohrala sa, kym som obedovala ja, potom zacala byt trosku mrzuta, tak som myslela ze uz aj do toho dazdu pojdeme von a ona zase zaspala doma... asi budem zase spat snou 😎

atemi
11. sep 2009

Aluska, ako pisu baby, prat mozes vsetky spolu. Ja periem vsetko pre Kubca naraz, aj plienky, aj biele aj farebne, aj oblecko... Lovela je v pohode, ja periem v slize. Namiesto avivaze ocot. Kremik nedavam vobec, ale citala som, ze ak davas tak opatrne, lebo sa to tazko vypiera z latkoviek.
Noooo... este som neriesila to ako sa budeme nosit v zime. Ked nieco dobre vymyslite, dajte vediet 😉

kucina1
11. sep 2009

baby co by som mohla robit sama s tomaskom v rajeckych tepliciach bez penazi xixi ?
manzel tam ide na skolenie tak by som sla aj aj na vylet no asi nikam nepojdem

kajuska111
11. sep 2009

ahojte, som tu zase dlho nebola...nestiham 😒

tak aspon v skratke, co mame nove...
a) rastie nam druhy zubok
b) boli sme na prvej hodine plavania, Lucka bola nadsena...aspon zatial, dufam, ze jej to vydrzi...
c) v stredu sme boli na poradni, vazime 6.800 g a bolo nam uz doporucene zacat s prikrmami, dnes bola premiera, mrkvicka, vyzera, ze to nebude taky suboj ako som cakala, no ved uvidime...

a teraz mozem ist kuk aspon par stranok dozadu...

aaluska
11. sep 2009

Kucina, to čo doma, kočíkovať 🙂

Kajuška, super, že už máte druhý zúbok na ceste.

iron
11. sep 2009

lenka...ja mam teriera, ten neplzne, ale prach viri tiez...a vies co..Ja kazde rano zametiem a neriesim...mala pozameta s dupackami... 😀
Ja sa bojim o havucha, lebo uz teraz ho terorizuje... 😉

potulka
11. sep 2009

ja som dnes mala super den. bola tu kamaratka z roboty, ktorej prave konci materska s dvojickami. deti ostali s babinkou a my dve + matej sme si zasli na fajny obed, potom na 6 mesiacov odkladanu, vytuzenu horucu cokoladu. 😵 skocili sme aj do holandskej syrarne a do bodyshopu, kde som si kupila pletovu masku, nech ma matej peknu mamicku. 😉 babo bolo pomerne spolupracujuce, az na to, ze sa v restauracii pokakal. nastastie sme tam boli jedini hostia a tak sme nikomu neposkytli neziaduce zatisie k obedu. 😀
aaluska, my perieme na 60°, taky dlhsi program s predpierkou a sudocrem nam vzdy zisiel. separacky nepouzivame.
matej dnes opat krasne papal mrkvu, asi 4 cm. chcem sa opytat - zemiak sa ma varit cely v supke, ci normalne nakrajany? dakujem.

matja
11. sep 2009

potulka, myslím, že je to úplne jedno, ako varíš zemiak, ja som predtým varila nakrájaný, teraz pripravujem v pare.

my sme mali dnes poradňu, Patrik pribral za 2 mesiace jedno kilečko, takže váži 7530 g. Pýtala som sa na zvýšené teploty, lebo Paťkovi každý deň nameriam aspoň raz alebo dva razy denne teplotu medzi 37 až 37,5. Povedala, že to môže byť vtedy, keď je viac unavený alebo meriam po tom, ako sa viac namáhal (hral, bláznil, bol viac aktívny). Ale pre istotu mu zobrala výtery z nošteka, hrdla, v pondelok odovzdáme do labáku moč a zoberú krvičku.

denkolc
11. sep 2009

Matja, tak aj Tvoj malý, aj Jurko a Samko - teda fakt všetci trepú nožkami? Sranda to je....oni kopkajú, Tánička nimi robí také oblúčiky ako keď sme kedysi precvičovali nohy...ale len smerom dovnútra....a vkuseeee...sranda to je... 😀 😀 😀

Ale keď sa tešia, tak to je iné trepanie nohami a rozhadzovanie rukami, nie? Apropo - tiež už tie deti došli na to, že naj hračka je ovládač na telku a mobil.... 😅

A krém na zapareniny - ja by som ju mala natierať furt, ona má všetko pod krkom vkuse zaparené, aj pod pazuškami dakedy a aj medzi polkami máva takú nepríjemnú kožičku vydráždenú....juuuuj, jak ju ľutujem.... ☹

Kuci, mohla by si sa prechádzať v tom malom parku pred Afroditou....hehehe...abo okolo jazierka...

My sme dnes mali taký pohodový deň, nákup v Carrefoure (zeleninka) a o zábavu postarané...som skoro doteraz vyrábala príkrmy, teda kaleráb, karfiol, cukinu, baklažán, petržlen, už je všetko natrepané v mrazáku, aj so zajačinou..

Iron, o chlpy abo dáky prach by som sa až tak nebála....náš minipes však značkuje a to už neni sranda... ☹

lubi22
11. sep 2009

Aj Filipko v kuse kopka. No a ked sa pusti hudba este intenzivnejsie. Dnes som ho vazila a mame presne 9 300 g, pomaly ale isto dobiehame starsieho braceka 😅

Chcela som sa spytat - videli ste v niektorom obchode predavat Slatinske piskoty? Ja ich neviem najst. A tie kukuricne chrumky nesolene? Tiez som ich nikde nevidela.

Kuci no jedine sa prechadzat v parciku a okolo jazierka, tak ako aj pise Denka. Moc inych atrakcii tam nie je, jedine ist do Aphrodite ale bo nejakej restiky.

mgk111
11. sep 2009

ajka - to je uplne neuveritelne... sme-tam by sme si mohli dietky vymenit aby si vedela ake to je mat "zive aktivne" a hlavne nespiace babo 🙂

a my sme boli na chalupe, zemiaky vybrate, kubko vyvetrany a zajtra idem k mame... v nedelu na moravu k babicke gratulovat a od pondelka ma pozvala svokra ku nim nech nie som s kubkom sama ked bude vonku skaredo - vraj cely tyzden ma byt... len sa bojim, co do neho budu chciet napchat - dnes som pocula o termixoch a sa mi zjezili chlpy ked povedala, ze uz moze a ja ze nie, ked ho kojim tak az po roku zivota a kukala na mna ako puk ale uz nic nepovedala... ufff no idem teraz buvat neviem co za noc to zase bude...

drzte sa- nenasla som to ako sa ma pasoa, ale pozdravujem...

kucina1
11. sep 2009

jee mgk ja sa tesim na pondelok caka ma 12 hodin so svokrickou 🙂 bude to nieco podobne ako u teba s termixom

mgk111
11. sep 2009

kucina - tak ti tiez zelam pevne nervy, oni su zlati vazne, len ked uz zacal rast, tak maju pocit, ze do neho treba cosi pchat - inak vazi vyse 9,3 kg takze si myslim, ze moje mliecko mu dava stale dost... na jednej strane som stastna, lebo vazne nevladzem ked sme polovicu noci hore a potom cely den vonku, aby bol kludny ze tam budem - aj svagrina bude doma a aj manzelik bude rad, ze tu nie sme sami... no na druhej, jediny problem je to jedlo...
potom si zreferujeme co sa komu podarilo 🙂

pasoa
11. sep 2009

matja, však to nemyslíš vážne, s tým (ne)chýbaním patričkovi a časťou tela... však vieš, že to je bezhraničná láska k mamičke, zázemie, bepečie, pevný prístav, pocit istoty.... 😉

potulka, super pesto, tlačím do seba práve cestoviny s ním :-P šikuľka si :-*

matja, ten kčík mi pripomínal vesmírne vozidlo, vieš, napr. taký lunochod 😀

no...tieto postrehy som písala tesne po návrate z nemocky okolo 18:00 pri odsávaní... keď som si myslela, že návrat domov je krásna vec.... teraz čas pokročil a rezultát z návratu je takýto:

včera hrozný deň, preplakaný, nezáujem o hračky o nič, len rev rev rev... som dúfala, že po návrate domov sa to upraví. Dnes od rána opäť moje dieťa, spokojné, už bez plačkania, pekne papal, pekne buvkal, keď nebuvkal, tak sa hral. Prišiel manžel pre nás poobede, matúško si radostne kopkal, keď som ho obliekala a dala do kočíka a vyšli sme von a spustil total plač, ako-tak som ho v aute utíšila cestou domov, a doma zas plač, ale ľudia, do výskoto-škrekotu, ale také piskľavé škriekanie, aké som u neho v živote ešte nepočula, až mi zaliehalo v ušiach, potom už len vzlykal, zaspal mi na rukách na 10 min, zobudil sa a zas o chvíľu rev... teraz sa ho manžel pokúša kŕmiť ale zasáva mu pri tom (však je riadne dlho hore už, asi od 17:00.. akurát čo medzi tým revaním pospal mi na rukách tých 10 min) Vôbec netuším, čo mu je, najprv som myslela,že to bude proste psychika, veľa zmien a tak... ale potom tie vzlyky, akokeby ho niečo bolelo, jeho typické brušáky, a také ochkanie, tak som vytiahla zas po dlhej dobe rr, ale žiadne prdy, ani kaky, iba trošku riedkych sračiek... a inak nič... ale aspoň sa utíšil (špáranie v riťke má rád 😀 ) no a teraz, hovorí, zaspáva mužovi na rukách...

som nenormálne rozibtá aj ja, lebo je rozbité moje dieťa. ja som ako jeho zrkadlo. ako sa má on, mám sa aj ja.
Tie dve noci o 2 posch. vyššie boli otrasné, stále som sa budila a premýšľala, čo asi robí matúško, či spí, či je sestrička pri ňom, čo ak sa zobudí a nik tam nebude a to cudzie prostredie... ešte som v noci nebola od neho preč a bola som z toho úplne chorá, takže som aj dosť nevyspatá...

ten prvý deň (v stredu), keď sa preberal z narkózy a straaašne plakal a ja za dverami som to počula a musela som čakať na schodoch skoro hodinu, kým ma pustili do chodby a tam ďalšiu pol hodinu som kukala cez sklo, ako mi dieťa plače a okolo neho tím lekárov a sestier, videla som iba jeho nožičky, ako nimi kope... bože moje srdce, popukalo mi na márne kúsky....

obaja sa musíme z toho spamätať....

dobrú noc...

ajka82
11. sep 2009

mgk, neboj, sak to neni kazdy den takyto... ja sem opisujem len tie lepsie, tie horsie dni si radsej nechavam pre seba 😀 (ale to som sa nechcela priznat takto verejne 😅 )
a vtedy sa jej treba sakra vela venovat 😝 co uz
akurat letam po strankach quelle a objednala som karinke kabatik, vyzera jak kozustek a termooveral na zimu... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre